Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εδω ειναι με την δικια του μπαταρια που ειχε απο την αρχη. κ στην δευτερη φωτο ειναι με την καινουργια την μεγαλυτερη. Κ να πω οτι η 2300 μου ηρθε 55% κ απλα την φορτισα μεχρι 100% οποτε μρ μερικες φορτισεις ακομα θα στρωσει κ μπορει να βελτειωθει κ αλλο. Κ με τις δυο μετρησεις πριν την φωτο ειχε γινει optimize στις ενεργες εφαρμογες.

+ 2 ωρες καλα ειναι για αρχη πιστευω αλλα θα γονουν κ αλλες δοκιμες για πιο ασφαλη συμπερασματα.

 

Βλεπεισ απο τωρα διαφορα η μπα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλεπεισ απο τωρα διαφορα η μπα?

Για να ειμαι ειληκρινης ισως πολυ μικρη διαφορα αλλα αυτο θα φανει μετα απο λιγες φορτισεις για να πω με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε και το ζυγισμα σημερα. Τις ζυγισα και τις δυο γιατι δεν ειχα μετρο συγκρισης. Δεν ξερω αν λεει κατι αυτη η διαφορα τις επομενες μερες θα φανει στην πραξη.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε και το ζυγισμα σημερα. Τις ζυγισα και τις δυο γιατι δεν ειχα μετρο συγκρισης. Δεν ξερω αν λεει κατι αυτη η διαφορα τις επομενες μερες θα φανει στην πραξη.

 

Αν οι δύο μπαταρίες δε διαφέρουν σε κάτι άλλο, εκτός από το βάρος τους, τότε αυτό που λένε οι μετρήσεις σου είναι ότι, προσεγγιστικά, μάλλον η 2300 mAh μπαταρία βρίσκεται στην ακτίνα των 2000-2100 mAh. Βέβαια, εγώ δε θα βασιζόμουν και τόσο σε αναλογία μεταξύ διαφημιζόμενων mAh και μετρήσιμου βάρους, διότι έτσι τα πειραματικά μου δεδομένα θα ήταν μερικώς υποκειμενικά (διότι ο κάθε Κινέζος ότι θέλει γράφει περί χωρητικότητας). Το δεύτερο μετρήσιμο μέγεθος (με ένα αξιόπιστο πρόγραμμα) που λέει κάτι είναι ο χρόνος χρήσης, κάτω από τις ίδιες συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειληκρινης ισως πολυ μικρη διαφορα αλλα αυτο θα φανει μετα απο λιγες φορτισεις για να πω με σιγουρια.

 

Η καινούρια θα έχει σίγουρα καλύτερα αποτελέσματα μιας και η παλιά έχει κάποια "χρονάκια" στην πλάτη της και ως γνωστόν πεφτει και η απόδοση μιας λιθίου μπαταρίας ανάλογα με τους κύκλους φόρτισης που έχει.

Και την ίδια να αγόραζες θα είχες καλύτερα αποτελέσματα από την παλιά.

Τώρα από την στιγμή που η καινούρια είναι και περίπου 30% μεγαλύτερη θα πρέπει να έχεις μεγάλη διαφορά στην αυτονομία, αφού βέβαια ολοκληρώσεις 6-7 κύκλους.

Link to comment
Share on other sites

Πωλειτε inew v3 σε άριστη εξωτερική κατάσταση. Λειτουργικό με την τελευταια κιτ κατ.η μπαταρία κρατάει. 1 χρονου αγορά απο to2c. Απλα έχει ενα πρόβλημα κανει random reboots. Εκεί που μιλάς η σερφαρεις σε άσχετο χρονο κλείνει και ξανά ανοίγει. Έχω κανει flash την νέα Ρομ αλλά το συνεχίζει. Αν κάποιος μπορεί να το επισκευάσει η να το χρησιμοποιήσει για ανταλλακτικά. Μαζί δίνονται και θήκη,ακουστικά screen protect.

 

Δημητρης,Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε ανταπόκριση και στις επίμονες ερωτήσεις μου περί βάρους μπαταρίας Lead 5. Να τονιστεί εδώ ότι η μπαταρία αναφέρεται ως Lithium-Polymer (πολυμερών λιθίου) και όχι ως τεχνολογίας Lithium-Ion (ιόντων λιθίου), στοιχείο που δικαιολογεί το μικρό βάρος της. Αν κάποιος αποφασίσει να την αγοράσει, ας κάνει μια έρευνα για τα θετικά/αρνητικά της πρώτα, ως προς τις Li-Ion. Εδώ ένα τεχνικό άρθρο από ηλεκτρολόγο μηχανολόγο για τις Li-Po μπαταρίες. Τέλος, εαν κάποιος χρήστης ή/και ειδικός έχει να αναφέρει κάτι, καλοδεχούμενο.

Οι ευχαριστίες μου @asot.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις παρελαβα απο θεσνικη τη Μπαταρια Leggo lead 5.μπηκε μια χαρα στο τηλεφωνο μας.απο χωρητικοτητα μετα 3πληρεις φορτισεις θα δειξει ποσα mah ειναι.θα ενημερωσω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις παρελαβα απο θεσνικη τη Μπαταρια Leggo lead 5.μπηκε μια χαρα στο τηλεφωνο μας.απο χωρητικοτητα μετα 3πληρεις φορτισεις θα δειξει ποσα mah ειναι.θα ενημερωσω

 

Εύγε! Αναμένουμε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τα αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Υπήρξε ανταπόκριση και στις επίμονες ερωτήσεις μου περί βάρους μπαταρίας Lead 5. Να τονιστεί εδώ ότι η μπαταρία αναφέρεται ως Lithium-Polymer (πολυμερών λιθίου) και όχι ως τεχνολογίας Lithium-Ion (ιόντων λιθίου), στοιχείο που δικαιολογεί το μικρό βάρος της. Αν κάποιος αποφασίσει να την αγοράσει, ας κάνει μια έρευνα για τα θετικά/αρνητικά της πρώτα, ως προς τις Li-Ion. Εδώ ένα τεχνικό άρθρο από ηλεκτρολόγο μηχανολόγο για τις Li-Po μπαταρίες. Τέλος, εαν κάποιος χρήστης ή/και ειδικός έχει να αναφέρει κάτι, καλοδεχούμενο.

Οι ευχαριστίες μου @asot.

 

Τα σεβη μου

κατατοπιστικοτατο το αρθρο που παρεθεσες

Link to comment
Share on other sites

Μια (ακόμα) ερώτηση και άσχετη με αυτά που συζητάτε τελευταία :P . Ο οδηγός για ROM update με SPFlash tool στην αρχική ισχύει; Γιατί δεν τα καταφαίρνω, μόλις βάζω το κινητό στο πισι βγάζει ένα μύνημα που λέει ότι δεν βρήκε τα drivers για τον preloader και κολάω εκεί
Link to comment
Share on other sites

Μια (ακόμα) ερώτηση και άσχετη με αυτά που συζητάτε τελευταία :P . Ο οδηγός για ROM update με SPFlash tool στην αρχική ισχύει; Γιατί δεν τα καταφαίρνω, μόλις βάζω το κινητό στο πισι βγάζει ένα μύνημα που λέει ότι δεν βρήκε τα drivers για τον preloader και κολάω εκεί

 

Δοκίμασες να περάσεις τους drivers; Να υποθέσω ότι είσαι σε Windows περιβάλλον; Κάνε μια αναζήτηση στο forum τη λέξη "drivers" και θα βρεις πολλές πληροφορίες. Αν κολλήσεις, εδώ είμαστε.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να περάσεις τους drivers; Να υποθέσω ότι είσαι σε Windows περιβάλλον; Κάνε μια αναζήτηση στο forum τη λέξη "drivers" και θα βρεις πολλές πληροφορίες. Αν κολλήσεις, εδώ είμαστε.

 

Νόμιζα ήταν σφάλμα σχετικό με το spftools αλλά τελικά όντως έλειπαν οι drivers :p , τους βρήκα, τους εγκατέστησα και όλα κομπλέ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μολις αλαξα μια οθονη σε μιας φιλης το κινητο , οσοι προσπαθησετε να αλαξετε μονοι σας οταν παραγγειλετε την οθονη παρτε και ενα ακουστικο 4$ απο αλι γιατι βγαινει δυκολα και να μημ περιμενετε ενα μηνα παρτε το απο πριν
Link to comment
Share on other sites

Μολις αλαξα μια οθονη σε μιας φιλης το κινητο , οσοι προσπαθησετε να αλαξετε μονοι σας οταν παραγγειλετε την οθονη παρτε και ενα ακουστικο 4$ απο αλι γιατι βγαινει δυκολα και να μημ περιμενετε ενα μηνα παρτε το απο πριν

 

Digitizer λες να αλλαζει ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Παει μαζι με την οθονη για καλητερα αποτελεσματα δεν ξεκολαει ευκολα η οθονη απο το digitizer

 

Απλα η διαφορα στη τιμη τους ειναι περιπου 30 ευρω. Mε Heatgun πιστευω θα ξεκολησει..

Το αγορασα 9 ευρω το digitizer απο alliexpress.

Link to comment
Share on other sites

Help! Η συσκευή έχασε τα IMEI και ο θείος δεν τα επαναφέρει από το backup, λέει restore success αλλά όταν πατάω το οκ για να κάνει επανεκκίνηση δεν κάνει τίποτα, όταν κάνω χειροκίνητα επανεκκίνηση δεν έχει αλλάξει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Help! Η συσκευή έχασε τα IMEI και ο θείος δεν τα επαναφέρει από το backup, λέει restore success αλλά όταν πατάω το οκ για να κάνει επανεκκίνηση δεν κάνει τίποτα, όταν κάνω χειροκίνητα επανεκκίνηση δεν έχει αλλάξει τίποτα

 

Μπορείς να τα περάσεις εσύ μάσα από engineer mode. Kάνε ένα ψάξιμο στο ιντερνετ και θα βρεις εύκολα πως να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω inew v3 εδω και ενα χρονο περιπου.. το προβλημα ειναι οτι ανοιγει μεχρι και το logo.εχω δοκιμασει οτι εχω διαβασει εδω μεσα αλλα δεν γινετε τιποτα... αν μπορει καποιοσ καλοσ ανθροπως ασ βοηθεισει,, αλλιως δυσκολα τα πραγματα.. μεχρι τωρα προσπαθησα να βαλω ρομ στην sd και να κανει up date απο εκει αλλα τιποτα..και προσπαθησα να το φλασαρω με προγραμμα απο τον υποολογιστη αλλα δεν κανει τιποτα... βοηθεια...διαβαζω και προσπαθω εδς και 10 μερες..υπαρχει κανενασ τεχνικος που θα μπορουσε να το φτιαξει με μικρο κοστος¨? Edited by ddimitrisd
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αγόρασα απο ενα φίλο ενα V3 σε άριστη κατάσταση. Λοιπόν η μπαταρια κρατάει περίπου μια μέρα. Το Σάββατο το πρωι το έβγαλα απο τη μπριζα και μου κράτησε ανοιχτό μεχρι σημερα το απογευμα (Τριτη) , δηλαδή 3 μέρες και 10 ωρες, με χρήση λογική, τηλέφωνα, λίγο Internet wifi, 3G, GPS, χρήση φωτογραφικής μηχανής κλπ. Σημερα το απογευμα ηταν στο 31% και μεσα σε μισή ώρα έσβησε. Τωρα το φόρτισα πλήρως, το έβγαλα απο τη μπριζα και μεσα σε 10 λεπτά, εχει πέσει στο 97% χωρις καμία χρήση. Να πω επισης οτι έβαλα κάποιες εφαρμογές για έλεγχο μπαταρίας, ποιες εφαρμογές τρέχουν στο background κλπ. Εχει κάποιος καποια εξήγηση για ποιο λόγο κράτησε 3,5 μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ φοράει; Αυτά τα έκανε με 4.2.2.

Τόσο είναι η λογική διάρκεια της μπαταρίας με μικρή χρήση.

 

Το κολήμενο κινητό , στείλε μου το να σου το φτιάξω. Στείλε μου ΠΜ.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...