Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια απο το iNew V7 που ειναι 2100 mah θα κανει ?

 

Ευχομαι να κανει .εδω βγαλανε το plus με ιδια μπαταρια ελεοσ.

Στο αλι παιζει τωρα μια μπλε δικια μασ 1850 αντι 1830 εχει καλεσ κρητικεσ αποτι διαβασα λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οταν σου φορτιζει σε λιγο χρονο και δειχνει 100% θα κλεινεις το κινητο

για λιγο κ μετα θα το ανοιγεις και θα δειχνει κανονινικα ποσο ειναι η μπαταρια

κ εμενα το τρωει αυτο το κολλημα πολλες φορες.

 

Για ποση ωρα τ κλεινεισ .κ οσο το κανεισ φορτιζει ταυτοχρονα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχομαι να κανει .εδω βγαλανε το plus με ιδια μπαταρια ελεοσ.

Στο αλι παιζει τωρα μια μπλε δικια μασ 1850 αντι 1830 εχει καλεσ κρητικεσ αποτι διαβασα λιγο

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για ποση ωρα τ κλεινεισ .κ οσο το κανεισ φορτιζει ταυτοχρονα?

 

Οχι τον βγαζεις τον φορτιστη. το κλεινω για 2 λεπτα κ μετα οταν ξαναανοιγω αντι για 100%

δειχνει οσο ειναι κανονικα. πρεπει να ειναι bug αυτο τις inew

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός που υπάρχει στην 1η σελίδα για αλλαγή ρομ ισχύει όπως είναι; Επίσης, άκουσα αρκετά να αναφέρεται η τσουνάμι εδώ μέσα, μετράει και που θα την βρω;
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις τωρα ? Δοκίμασε πρώτα κάτι σε Kit kat ... και άμα έχεις θέματα τότε μονο κοίτα κάτι παλιότερο
Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχω βαλει τωρα αλλα μου κανει μπερδεμαυα μια φορτιζει 100% σε 20 λεπτα κ μετα μου σβηνει μετα απο λιγο

Το κανει σχεδον σε ολους,προσωπικα μου συμβαινει μια φορα καθε πεντε φορτισεις.

Bug απο την πρωτη φουρνια!

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις τωρα ? Δοκίμασε πρώτα κάτι σε Kit kat ... και άμα έχεις θέματα τότε μονο κοίτα κάτι παλιότερο

 

1.0.13 έχω αλλά έχω προβλήματα με gps και wakelock

Link to comment
Share on other sites

9 μηνες περασαν με το Inew στα χερια μου.

 

Αψογο κινητο για τα χρηματα που κοστισε, πανεμορφο και σχεδον απροβληματιστο.

Gps, browsing, NFC και λοιπες λειτουργιες σαν νερακι και μαλιστα non root!

 

Λιγο το γνωστο bug με τη μπαταρια μας εκανε κολπα, αλλα overall μονο τα καλυτερα μπορω να πω!

 

Ευχαριστω ολα τα παιδια που προσπαθησαν με τις γνωσεις τους να λυσουν και να βοηθησουν τους υπολοιπους κατοχους

του πανεμορφου αυτου τηλεφωνου.

 

Θα ριχνω κλεφτες ματιες στο νημα, απο το διπλανο subforum του Lg G2 πια.;)

 

Και να μην ξεχασω, να μεταφερω τα καλοριζικα στο νεο κατοχο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν φίλο κάτοχο του inew v3 έπεσε και ράγισε η οθόνη και δεν δουλεύει και το touch, ψάχνοντας για οθόνη έπεσα πάνω σε αυτό

 

http://www.aliexpress.com/item/100-New-Original-inew-v3-Touch-Screen-Digitizer-For-INEW-V3-Front-Glass-lens-External-screen/2013904672.html

 

Νόμιζα οτι η οθόνη και το digitizer είναι ένα στο inew ξέρει κανείς τίποτε άλλο γιατί μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν φίλο κάτοχο του inew v3 έπεσε και ράγισε η οθόνη και δεν δουλεύει και το touch, ψάχνοντας για οθόνη έπεσα πάνω σε αυτό

 

http://www.aliexpress.com/item/100-New-Original-inew-v3-Touch-Screen-Digitizer-For-INEW-V3-Front-Glass-lens-External-screen/2013904672.html

 

Νόμιζα οτι η οθόνη και το digitizer είναι ένα στο inew ξέρει κανείς τίποτε άλλο γιατί μπερδεύτηκα.

 

το εχω δοκιμασει να το ξεκολήσω και εγω αλλα πολυ δύσκολο πρεπει να εχεις τα κατάλληλα εργαλεία....Αν βρεθει κανενα video με ενδιαφέρει και μενα γιατι το εχει ενας φίλος και εσπασε το γυαλι απο κάτω δουλευει κανονικα...το Lcd μονο το touch θελει αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Kαλή σας μέρα.Επειδή και στους 2 υπολογιστές που έχω παρουσιάζει πρόβλημα οτι δεν βρίσκει τους drivers οπότε και δεν μπορώ να μπώ με flash tool να κάνω εγκατάσταση την Kitkat και έχω μείνει με την Jelly Bean ,μήπως υπάρχει τρόπος μέσω recovery να περάσω την KItkat???

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως κάποιος απο το forum έχει ,επι πληρωμή βέβαια ,κάποια θήκη για inew v3 ?

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Kαλή σας μέρα.Επειδή και στους 2 υπολογιστές που έχω παρουσιάζει πρόβλημα οτι δεν βρίσκει τους drivers οπότε και δεν μπορώ να μπώ με flash tool να κάνω εγκατάσταση την Kitkat και έχω μείνει με την Jelly Bean ,μήπως υπάρχει τρόπος μέσω recovery να περάσω την KItkat???

 

Όχι δεν μπορείς μέσο recovery να κάνεις εγκατάσταση την KItkat και ο λόγος είναι ότι η KItkat χρειάζεται να κάνει format και να μεγαλώσει το system partition για να χωρέσει κάτι που από recovery δεν γίνετε η μόνη λύση είναι με flash tool,βρες λύση με τους drivers δεν μπορεί σε όλους να δουλέψανε και σε εσένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς μέσο recovery να κάνεις εγκατάσταση την KItkat και ο λόγος είναι ότι η KItkat χρειάζεται να κάνει format και να μεγαλώσει το system partition για να χωρέσει κάτι που από recovery δεν γίνετε η μόνη λύση είναι με flash tool,βρες λύση με τους drivers δεν μπορεί σε όλους να δουλέψανε και σε εσένα όχι.

 

Tρέχω το flash tool ως administrator ,πατάω download και με σβηστό το κινητό και χωρίς μπαταρία του βάζω το usb αλλά δεν ξεκινάει να κάνει upgrade.Του βάζω και την μπαταρία αλλά και πάλι δεν το βλέπει και δεν ξεκινάει να κάνει το upgrade .Οταν το συνδέω στον υπολογιστή σε άλλη φάση ξεκινάει την φόρτιση και μου ανοίγει να δώ και την external sd .Μπορεί να μου πεί κανείς τι να φταίει??

Letv Le1 Pro X800.

When The smoke is going down

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις τους σωστους drivers πρεπει να σβησεις αυτους που εχει μεσα και να περασεις εσυ τους καινουριους

Ψαξε λιγο στο youtube θα βρεις πολλα βιντεο για τους drivers

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μηνες στα χερια μου και αρκετες πτωσεις (με θηκη σιλικονης) τελικα μου ξεκολλησε η οθονη.Το χειρουργειο εγινε εχθες κρατησε 30 λεπτα και ηταν επιτυχες. Χρησιμοποιησα εποξικη κολλα 2 συστατικων και το τηλεφωνο εγινε fix και αρκετα στιβαρο.Βεβαια δεν τιθεται πλεον θεμα αλλαγης της οθονης, γιατι δεν προκειται να ξεκολλησει και να θελω. Με την ευκαιρια αλλαξα και το χρωμα του alien eye δηλ. του κεντρικου φωτιζομενου πληκτρου απο γαλαζιο σε κοκκινο αλλαζοντας το ναυλον που ειχε πανω απο το led. Ολα οκ λοιπον!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μηνες στα χερια μου και αρκετες πτωσεις (με θηκη σιλικονης) τελικα μου ξεκολλησε η οθονη.Το χειρουργειο εγινε εχθες κρατησε 30 λεπτα και ηταν επιτυχες. Χρησιμοποιησα εποξικη κολλα 2 συστατικων και το τηλεφωνο εγινε fix και αρκετα στιβαρο.Βεβαια δεν τιθεται πλεον θεμα αλλαγης της οθονης, γιατι δεν προκειται να ξεκολλησει και να θελω. Με την ευκαιρια αλλαξα και το χρωμα του alien eye δηλ. του κεντρικου φωτιζομενου πληκτρου απο γαλαζιο σε κοκκινο αλλαζοντας το ναυλον που ειχε πανω απο το led. Ολα οκ λοιπον!!

 

ξεκολλησε ολη? η ξεκολλησε καποια γωνια ας πουμε? ποια κολλα χρησιμοποιησες? εμενα μετα απο πτωσεις εχει ψιλοξεκολλησει κατω αριστερα. δεν εχει μεγαλο θεμα αλλα φανταζομαι το καλοκαιρι με τις ζεστες θα ξεκολλησει κι αλλο. Το alien eye μπορει να γινει και τελειως λευκο οπως ειναι και τα διπλανα capacitive buttons?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

...ξεκινησε να ξεκολλαει και σε μενα απο κατω πρωτα. Σιγα σιγα συνεχιζε ωσπου ξεκολλησε εντελως και οταν τη σηκωνα ελαφρα κρατιοταν μονο απο τα πλακε εσωτερικα καλωδια.Μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιαδηποτε epoxy glue 2 συστατικων (υπαρχουν διαφορες μαρκες παντου στο εμποριο bison,logo κ.λ.π)που να στεγνωνει σε 5-10 λεπτα με πολλη προσοχη ομως.Πρεπει να βαλεις ελαχιστη ποσοτητα για να μην σου την ξερασει και μονο στην πατουρα που υπαρχει γυρω γυρω στο σωμα του τηλεφωνου η οποια φαινεται οταν σηκωνεις την οθονη.Αφου βαλεις την κολλα προσπαθησε να ασκησεις λιγη πιεση στην οθονη, εγω εβαλα 2 μισολιτρα εμφιαλωμενο νερο, σφραγισμενα βεβαιως! Το αφησα κανα 10λεπτο και ολα κομπλε. Το alien eye και τα capacitive buttons ειναι τα γνωστα λεντακια στα οποια πανω υπαρχει κατι σαν λωριδα σελοτειπ, λευκο στα 2 και γαλαζιο στο μεσαιο.Το μεσαιο ξεκολλαει ευκολα απλα τραβοντας το και μπορεις να βαλεις οτιδηποτε θες, αρα και λευκο.Εγω να φανταστεις εβαλα ενα κοκκινο κομματακι που εκοψα απο μια πλαστικη ετικετα σε βαζο μαρμελαδας.Πριν το κολλησω εκανα δοκιμη με το πλαστικο κομματακι, αναψα δλδ. τη συσκευη πατησα το κουμπι και ειδα οτι την πρωτη μου μπηκε λιγο στραβα οποτε το ξανακολλησα σωστα . Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο με το κοκκινο home button. Για οποιαδηποτε διευκρινηση εδω ειμαστε...
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσέτο σε usb 2.0 , προσοχη οχι usb 3.0 check και πες..

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tρέχω το flash tool ως administrator ,πατάω download και με σβηστό το κινητό και χωρίς μπαταρία του βάζω το usb αλλά δεν ξεκινάει να κάνει upgrade.Του βάζω και την μπαταρία αλλά και πάλι δεν το βλέπει και δεν ξεκινάει να κάνει το upgrade .Οταν το συνδέω στον υπολογιστή σε άλλη φάση ξεκινάει την φόρτιση και μου ανοίγει να δώ και την external sd .Μπορεί να μου πεί κανείς τι να φταίει??

 

Το συνδέεις σε usb 2.0 και όχι σε usb 3.0 (δεν το βλέπει) check και πες..

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΗΖΕΙ ΤΟ PC

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...