Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαρούμενος κάτοχος του V3 και εγώ εδώ και μια βδομάδα πλέον και οι πρώτες εντυπώσεις μέχρι στιγμής εξαιρετικές (αποστολή 22-24/1/2014 από to2c με original box, otg καλώδιο, original θήκη, usb card reader, screen protector κλπ). Πανέμορφο, γρήγορο (17150 Antutu) και ελαφρύ. Η μπαταρία για τη (ελαφριά συνήθως) χρήση που κάνω μου φτάνει για μια με μιάμιση μέρα άνετα αν και υπάρχει το γνωστο πρόβλημα με το σκαλοπάτι, και φυσικά μια μεγαλύτερη αυτονομία για μέρες με βαρύτερη χρήση δεν θα με χάλαγε καθόλου. Είναι η τρίτη συσκευή που αποκτώ αυτής της κατηγορίας vfm < 150€ (ZTE V970 και THL W100 οι άλλες δύο) και πραγματικά κάθε φορά εκπλήσσομαι με την πρόοδο των κινέζων στις συσκευές τους σ' αυτή την κατηγορία χρημάτων. Μου ήρθε με έτοιμο την 1.04, αμέσως το rootαρα με framaroot και εγκατέστησα gravity box ακολουθώντας τους πολύτιμους οδηγούς και links που βρήκα στο θέμα. Κάποια προβληματάκια που είχα, όπως χάσιμο ήχου κλήσης, αλλαγή ρύθμισης default write disk σε Phone Storage απο SD card που επέλεγα, και αλλαγή default πληκτρολογίου, λύθηκαν απενεργοποιόντας την επιλογή quick boot, αν και έτσι δεν κάνει την super-ultra γρήγορη εκκίνηση που έκανε από απενεργοποιημένο. Το πρόβλημα με την αδυναμία focus σε κοντινό μου το έκανε και εμένα την πρώτη φορά που προσπάθησα να βγάλω φωτογραφία ένα κείμενο από την οθόνη του Η/Υ μου και δεν εστίαζε με τίποτα. Μάλλον ήταν τυχαίο ή λύνεται με επανεκκίνηση για δεν μου το ξαναπαρουσίασε. Ας ελπίσουμε ότι θα υπάρξει συχνή υποστήριξη στο θέμα των ROM και να λυθούν χτυπητά προβλήματα όπως αυτό της φόρτισης και αναπαραγωγής video. Edited by vreel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπίλυ καλημέρα

Το site το συστήνω, έχω παραλάβει 3 τηλέφωνα απο αυτούς χωρίς προβλημα εως τώρα. Έιναι λίιιιγο ακριβότεροι σε κάποια μοντέλα αλλα δίνουν αρκετά δωράκια οπότε αντισταθμίζουν.

Δεν χρειάζεται να τους γράψεις τίποτα, θα στο στείλουν σαν garden gift ή κάτι τέτοιο γελοίο:lol:

το original packing box το συστήνω γιατί και προφυλλάσει το κινητό και είναι και αρκετά όμορφη συσκευασία σε περίπτωση που θες να το κάνεις δώρο ή να το πουλήσεις.

Πρωτού παραγγείλεις κανε 2 πράγματα: 1)φτιάξε λογαριασμό (αν υπάρχει εκπτωτικό κουπόνι, μόνο έτσι θα το βρεις όταν βάλεις κάτι στο καλάθι της παραγγελίας σου) και 2) κάνε chat με κάποια πωλήτρια τους και ρώτα την συγκεκριμένα για το τάδε κινητό, αν το παραγγείλω ΣΗΜΕΡΑ πότε θα γίνει shiped? Αν δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο ΔΕΝ θα φανεί στο site ,αλλα οι πωλήτρια θα στο πει, τουλάχιστον εμένα μου το είχε πεί, και παράγγειλα άλλο τηλέφωνο τελικά.

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε !! και από ότι έχω καταλάβει κάνει περίπου 20 μέρες να έρθει από την ημέρα που το στέλνουν ,σωστά ?

δεν μπορω να βρω κανέναν ονλινε για να ρωτήσω αν είναι διαθέσιμο

Edited by billys89
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου! Το είχα παραγγείλει από το pandawill μέσα στις γιορτές τους (2\2\14) όπου το έδιναν με 2η μπαταρία και μόνο 135 ευρώ. Είχα επιλέξει να έρθει με το pandawill post, μου έδωσαν track number στις 20-2-14(το ήξερα ότι τότε θα το έστελναν) και σήμερα έφτασε κιόλας!!! Μώλις σε 5 μέρες!!

Το σκάλιζα όλο το πρωί στη δουλειά. NFC και OTG λειτουργούν. Ενοποιημένος όλος ο χώρος έτοιμο με την 1,0,4 και η φωτογραφική του τέλεια! Καλύτερες και από του S4 που έχει ένας συνάδελφος!

GPS .... μη με ρωτήσετε, δεν θα το χρησημοποιήσω ποτέ.... Πριν λίγο άδειασε η μπαταρία , οπότε περισσότερα μάλλον από αύριο!

Πραγματικά για αυτά που το θέλω το κινητό τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου! Το είχα παραγγείλει από το pandawill μέσα στις γιορτές τους (2\2\14) όπου το έδιναν με 2η μπαταρία και μόνο 135 ευρώ. Είχα επιλέξει να έρθει με το pandawill post, μου έδωσαν track number στις 20-2-14(το ήξερα ότι τότε θα το έστελναν) και σήμερα έφτασε κιόλας!!! Μώλις σε 5 μέρες!!

Το σκάλιζα όλο το πρωί στη δουλειά. NFC και OTG λειτουργούν. Ενοποιημένος όλος ο χώρος έτοιμο με την 1,0,4 και η φωτογραφική του τέλεια! Καλύτερες και από του S4 που έχει ένας συνάδελφος!

GPS .... μη με ρωτήσετε, δεν θα το χρησημοποιήσω ποτέ.... Πριν λίγο άδειασε η μπαταρία , οπότε περισσότερα μάλλον από αύριο!

Πραγματικά για αυτά που το θέλω το κινητό τέλειο!

 

Καλά μόνο σε 5 μέρες;!!!!!

Και εγώ πήρα tracking number στις 20/2 αλλά ακόμα στο περίμενε είμαι. Μπορείς να που πεις το tracking σου;

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε 5 μέρες;!!!!!

Και εγώ πήρα tracking number στις 20/2 αλλά ακόμα στο περίμενε είμαι. Μπορείς να που πεις το tracking σου;

 

Nαι , το tracking number ήταν RS110029390NL

Δεν ήρθε με singapour post.... είχα επιλέξει την pandawill και πραγματικά εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα που ήρθε!!!

Link to comment
Share on other sites

Nαι , το tracking number ήταν RS110029390NL

Δεν ήρθε με singapour post.... είχα επιλέξει την pandawill και πραγματικά εντυπωσιάστηκα από την ταχύτητα που ήρθε!!!

 

Έχεις 4 μέρες νωρίτερα tracking. Στις16/2 πήρες εσύ. Οπότε εγώ περιμένω να μου έρθει αν όχι παρακευή από την επόμενη εβδομάδα.

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 4 μέρες νωρίτερα tracking. Στις16/2 πήρες εσύ. Οπότε εγώ περιμένω να μου έρθει αν όχι παρακευή από την επόμενη εβδομάδα.

 

Καλορίζικο!

 

Ευχαριστώ για το ''καλορίζικο'', το track number μου το έδωσε η pandawill στις 20-2-14 και όχι στις 16-2!! Το ξέρω επειδή το κοιτούσα κάθε μέρα στο site τους, αλλά και στις 20-2-14 με ειδοποίησαν με το ακόλουθο μαιλ!!

 

pandawill

Προς Εγώ

Φεβ 20 τις 6:25 π.μ.

Good day! We have posted your order (Order ID:100483925) by registered airmail TNT s post on 2014-02-14 16:55:17. the tracking number is RS110029390NL It will takes around 12-28 working days +/- . You could track it on http://www.postnl.post/ or http://www.17track.net/index_en.shtml as post office always update the shipping after 2 days dispatched, so plz wait for more days and check it by then. You are welcome to write your shopping experience on http://www.pandawillforum.com/forumdisplay.php?fid=24, or leave a review on our site. Thanks again for shopping with us.

 

Όπως και να έχει (αν κάνω κάποιο λάθος δηλαδή...) το τηλέφωνο είναι φοβερό! Με το καλό να σου έρθει κι εσένα φίλος!! Τώρα πρέπει να κάνω υπομονή μερικές μέρες (2-3) για να γίνουν σωστά οι πρώτες φορτήσεις ως που να στρώσουν οι μπαταρίες του!!!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ φίλε !! και από ότι έχω καταλάβει κάνει περίπου 20 μέρες να έρθει από την ημέρα που το στέλνουν ,σωστά ?

δεν μπορω να βρω κανέναν ονλινε για να ρωτήσω αν είναι διαθέσιμο

 

Επίσης θα σου πρότεινα να κάνεις 2 ξεχωριστές παραγγελίες .... όχι και τα 2 τηλέφωνα σε μια :happy:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα σου πρότεινα να κάνεις 2 ξεχωριστές παραγγελίες .... όχι και τα 2 τηλέφωνα σε μια :happy:

 

οκ ευχαριστώ. αν τiς κάνω ξεχωριστά τις παραγγελίες αλλά την ίδια μέρα θα έρθουν ξεχωριστά η μαζί ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα σου πρότεινα να κάνεις 2 ξεχωριστές παραγγελίες .... όχι και τα 2 τηλέφωνα σε μια :happy:

 

Γιατί το προτείνεις αυτό;Εμένα σήμερα μου έστειλε το minideal 2 V3 και μου είπαν ότι θα είναι στο ιδιο δέμα....θα έχω κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

...

GPS .... μη με ρωτήσετε, δεν θα το χρησημοποιήσω ποτέ.... Πριν λίγο άδειασε η μπαταρία , οπότε περισσότερα μάλλον από αύριο!

Πραγματικά για αυτά που το θέλω το κινητό τέλειο!

 

Βάλε αυτό, απλά για να τεστάρεις το gps του. Να ξέρεις αν είναι λειτουργικό.

 

Γιατί το προτείνεις αυτό;Εμένα σήμερα μου έστειλε το minideal 2 V3 και μου είπαν ότι θα είναι στο ιδιο δέμα....θα έχω κάποιο πρόβλημα;

 

Απλά για να μην κινήσεις υποψίες...

Δεν νομίζω βέβαια ότι θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση το gravity box τι κανει ακριβως γιατι εχω μπερδευτει.

Καλησπέρα φίλε, δες ΕΔΩ

 

Γιατί το προτείνεις αυτό;Εμένα σήμερα μου έστειλε το minideal 2 V3 και μου είπαν ότι θα είναι στο ιδιο δέμα....θα έχω κάποιο πρόβλημα;

 

όταν θέλεις να μεταφέρεις 2 αυγά από την μία όχθη του ποταμού στην άλλη, τα μεταφέρεις ένα ένα και όχι παρέα ώστε σε περίπτωση που σου πέσει το καλάθάκι από τα χέρια να χάσεις το ένα και να μη μείνεις νηστικός.

 

Στην περίπτωση μας η απειλή/ποτάμι είναι το τελωνείο και οι κίνδυνοι μέχρι την παράδοση του δέματος (ταχυδρομεία, σταθμοί κτλ) και πρέπει να κοιτάς και μπροστά...έστω ότι ανοίγεις το δέμα και έχει ένα κινητό μέσα και όχι δύο. Πώς το αποδεικνύεις στο paypal αφού βασίζεσαι σε ένα τράκινγκ νάμπερ; Τραβηγμένο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη αναμένω το V3, αλλά να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει μιας και το κινητό αυτό υποστηρίζει 2 sim. Έχω μια πλεονάζουσα 3G sim Cosmote Internet on the Go. Μπορώ να χρησιμοποιώ αυτήν όταν θέλω Internet και την άλλη μόνο για τηλέφωνο; Γίνεται αυτή η διαχείριση σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να γίνει αυτό που θες.3g υποστηρίζουν και οι 2 θέσεις σιμ και μπορεις να επιλέγεις μέσα απο το λειτουργικό σε ποια απο τις 2 θα έχεις 3g
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο έμπιστο side για αγορά δεύτερης μπαταρίας για το κινητό από που μπορούμε να παραγγείλουμε που να την έχει σε στοκ;;
Link to comment
Share on other sites

banggood.com ?

 

Άκυρο, δεν έχει. Δοκίμασε από το ebay αν γνωρίζεις πως, αλλά νομίζω τις έχουν λίγο πιο ακριβές.

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

Eγώ την παρέλαβα πριν κάποιες ημέρες απο το banggood αλλά τώρα λέει ότι θα έχει ξαναέχει στοκ 1-3.Πιστεύω όμως ότι για την τιμή που κοστίζει,αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα παραγγείλει πριν 4 μέρες, ελπίζω να είχε τότε και να μην μου τις καθυστερήσουν, αν και με ψήνει να κάνω την πατέντα με την μπαταρία από το thl w8!
Link to comment
Share on other sites

banggood.com ?

 

Άκυρο, δεν έχει. Δοκίμασε από το ebay αν γνωρίζεις πως, αλλά νομίζω τις έχουν λίγο πιο ακριβές.

 

Ebay δεν έχει έψαξα....από άλλο side κανένας;;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν τον βλέπω και πολύ αξιόπιστο τον συγκεκριμένο....

Link to comment
Share on other sites

Σε καλύπτει το paypal, μην μασάς, για τέτοια ποσά ούτε καν το σκέφτονται. Δοκίμασε και αυτόν, έχει καλύτερο feedback:

 

http://www.ebay.com.sg/itm/BATERIA-ORIGINAL-PARA-INEW-V3-1830mAh-BATTERY-/350969511465?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item51b769be29&_uhb=1

 

Είναι και αυτός αλλά την έχει ακόμα πιο ακριβή:

http://www.ebay.com.sg/itm/BATERIA-Original-1830mAh-Battery-For-iNew-V3-/111256473643?pt=ES_Tel%C3%A9fonos_m%C3%B3viles&hash=item19e767102b&_uhb=1

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει το test GPS και τοχω διπλα διπλα με το amoi N828

το amoi πιανει μονιμα 9 δορυφορους ενω το v3 μονο 2

και απο τιμες οι μπαρες στο amoi δειχνουν 17 0 0 0 0 0 0 18 17

και στο v3 δειχνουν 37 41

καποιος γνωστης ας μου πει τι σημαινουν οι τιμες, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλά μόνο σε 5 μέρες;!!!!!

Και εγώ πήρα tracking number στις 20/2 αλλά ακόμα στο περίμενε είμαι. Μπορείς να που πεις το tracking σου;

 

ρε παιδιά εγώ παραγγελια απο 4/2 ακόμα προσεσινγκ με την ίδια προσφορά!

μήπως φταίει που 'εχω παραγγείλει και τα xiaomi ακουστικά μαζι και δεν τα έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...