Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το root δεν εχει καμια σχεση. εκτος και εχεις υποψην καμια εφαρμογη που θα σε βοηθησει και ζηταει root για να παιξει. μεταξυ μας δεν βλεπω να μπορεις να κανεις κατι. ή ελλατωματικο ετυχε ή ετσι ειναι το wifi του

δηλαδή με άλλη ρομ λες να μην φτιάξει? εχω την cxq_v3_inew_v1.0.1 που είναι η official

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δηλαδή με άλλη ρομ λες να μην φτιάξει? εχω την cxq_v3_inew_v1.0.1 που είναι η official

 

προς το παρων υπαρχει μονο μια ρομ, αν εχεις την δευτερη φουρνια τοτε αυτην εχεις ηδη ( cxq_v3_inew_v1.0.1_20131224) αν εχεις απο τα πρωτα κομματια η μονη ευκαιρια ειναι να περασεις την δευτερη ρομ μηπως και αλλαξει τιποτα. http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

προς το παρων υπαρχει μονο μια ρομ, αν εχεις την δευτερη φουρνια τοτε αυτην εχεις ηδη ( cxq_v3_inew_v1.0.1_20131224) αν εχεις απο τα πρωτα κομματια η μονη ευκαιρια ειναι να περασεις την δευτερη ρομ μηπως και αλλαξει τιποτα. http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e/

 

cxq_v3_inew_v1.0.1 γραφει το τηγλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

This ROM cxq_v3_inew_v1.0.1_20131224 has a kernel

version date Tue Dec 24 whereas the ROM

cxq_v3_v1.0.6t02 had a kernel version date Fri Dec 6.

This ROM is definitively newer than version

cxq_v3_v1.0.6t02.

Συμφωνα με το παραπανω εχεις την δευτερη ρομ οποτε δεν εχεις καποια αλλη ρομ να δοκιμασεις

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

το root δεν εχει καμια σχεση. εκτος και εχεις υποψην καμια εφαρμογη που θα σε βοηθησει και ζηταει root για να παιξει. μεταξυ μας δεν βλεπω να μπορεις να κανεις κατι. ή ελλατωματικο ετυχε ή ετσι ειναι το wifi του

 

Εμένα έτσι έκανε το jiayu g3 που σε κάποια φάση σταμάτησε να δουλεύει τελείως το gps και το ξεβίδωσα και άνοιξα λίγο τα pin για να πατάνε στα λαμάκια της κεραίας. Δεν το λέω για να το ξεβιδώσεις αλλά είναι μια πιθανή αιτία του ππροβλήματος σου

Δοκίμασε να πατάς ελαφρώς με το χέρι το σημείο πού είναι η κεραία wifi και δοκίμασε να κάνεις scan.η βάλε κάποιο κομμάτι χαρτί να πιέζει εσωτερικά από το καπάκι της μπαταρίας το σημείο που βρίσκεται η κεραία του wifi... Επίσης δες αν είναι κουμπωμένο καλα το τηλέφωνο και ότι οι βίδες του είναι όλες σφιγμένες

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γμττττττττ, έχει bleeding η οθόνη ρεεεεε %^$%^$&$.:mad::mad::mad:

Στο κάτω μέρος ορατό μόνο σε μαύρο φόντο. Δεν είναι τίποτα σοβαρό ή λειτουργικά εμφανές αλλά έχω ένα κόλλημα σε αυτά τα θέματα...:shifty:

Ξέρει κανείς την πολιτική των Κινέζων και συγκεκριμένα του to2c σε τέτοια θέματα?(εκτός από το ότι προσπαθούν να κάνουν τους κινέζους!)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα.... ακόμα δεν εχω προλάβει να παίξω πολύ μαζί του...

Πρώτες εντυπώσεις:

Πολύ όμορφο όντως ...

Γρήγορο .

Wifi ΟΚ

 

Δοκίμασα και γάντια fleece (με αφαιρεμένη τη προστατευτική ζελατίνα) αλλά δεν :(

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις τέτοια κολλήματα πας σε συσκευή με amoled οθόνη.Για τη λειτουργία για τα γάντια μήπως έχει μέσα στις ρυθμίσεις κάποιο μενού για να ενεργοποιείται; Κάποια android κινητά επώνυμα έχουν τέτοια λειτουργία μέσα στο μενού
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε γμττττττττ, έχει bleeding η οθόνη ρεεεεε %^$%^$&$.:mad::mad::mad:

Στο κάτω μέρος ορατό μόνο σε μαύρο φόντο. Δεν είναι τίποτα σοβαρό ή λειτουργικά εμφανές αλλά έχω ένα κόλλημα σε αυτά τα θέματα...:shifty:

Ξέρει κανείς την πολιτική των Κινέζων και συγκεκριμένα του to2c σε τέτοια θέματα?(εκτός από το ότι προσπαθούν να κάνουν τους κινέζους!)

 

θα σου ελεγα απλως "live with it"

το to2c εχει "οτι σου κατσει" aftersales support αλλα και να μην ειχε προφανως ειναι κατασκευαστικο λαθος οποτε θα ταλαιπωρηθεις και στο τελος θα καταληξεις με ενα αλλο inew...με το ιδιο προβλημα. ας δοκιμασουν και οι αλλοι ενα μαυρο φοντο να δουν μηπως και εισαι μεμονομενη περιπτωση οποτε κυνηγα το ή αν ειναι ....feature του τηλεφωνου :)

επισης μπορει καποιος να κατεβασει καποιο wifi test απο playstore και να κανει τεστ το inew με καποιο αλλο τηλεφωνο? μια κοντα στο ρουτερ και μια ας πουμε σε αλλο δωματιο να παρεμβαλονται τοιχοι να συγκρινουμε ετσι για να μας λυθει η απορια για το σημα του wifi

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι έκανε το jiayu g3 που σε κάποια φάση σταμάτησε να δουλεύει τελείως το gps και το ξεβίδωσα και άνοιξα λίγο τα pin για να πατάνε στα λαμάκια της κεραίας. Δεν το λέω για να το ξεβιδώσεις αλλά είναι μια πιθανή αιτία του ππροβλήματος σου

Δοκίμασε να πατάς ελαφρώς με το χέρι το σημείο πού είναι η κεραία wifi και δοκίμασε να κάνεις scan.η βάλε κάποιο κομμάτι χαρτί να πιέζει εσωτερικά από το καπάκι της μπαταρίας το σημείο που βρίσκεται η κεραία του wifi... Επίσης δες αν είναι κουμπωμένο καλα το τηλέφωνο και ότι οι βίδες του είναι όλες σφιγμένες

 

Ρε μάγκα , έχεις δίκιο , το πίεσα και άρχισε να βλέπει τα διπλανα δίκτυα ... τι λες να κάνω για να διορθωθει? να το ξεβιδώσω?έβαλα χαρτάκι και πιάνει δικτυα , θελει σφιξιμο στις βιδες για να στρωσει?

Edited by Aktinidio
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΛΑΒΑ....

 

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ, ΛΑΙΜΑΙ...:lol:

 

προσπαθω να του βρω ελλατωμα, αλλα δεν..

Τέλειο σε όλα...

 

wifi καλυτερο απο το star x18i ακομη καλυτερο και απο το laptop!!!!!

φωτογραφικη...τέλεια!!!!!!!!!!!!1 ειδικα με HDR και την στοκ εφαρμογη...ΣΚΙΖΕΙ

σιγουρα αισθητηρας σόνυ...

 

μπορει και φωτογραφιζει στα 18μπιξελς και σε φουλ σκριν (οχι μόνο 4/3)

 

μπρόουσινκ...ΤΑΧΥΤΑΤΟ... πιο γρηγορο απο πισι στα 3γίγαχερζ με 4 γιγα ραμ

 

ραδίοφωνο, πολυ δυνατο. το συγκρινα με ενα sony erricsson k770i και είχαν το ιδιο δυνατο ηχείο

 

δεν εβαλα ακομη σιμ, δεν εβαλα ακομη εσντι

 

μου δινει χωρο phone storage περιπου 12,89 και 0,95 ιντερναλ στορατζ

 

ετοιμαζομαι για αλλαγη ρομ.... καθως εχω αυτην της 6ης δεκεμβριου

οτιτζι, ενεφσι δεν μπορω να δοκιμασω, αλλά, οπως ειπα και παλαιοτερα δεν σκοτιζομαι ιδιαιτερα. Αλλωστε είναι απο τα στοιχεια που πολυ λιγο θα χρησιμοποιηθουν...(γνωμη μου)..

 

Πολύ γρήγορα, αλαγκάριστο και ...εντυπωσιακο.. όσοι το είδαμ πάθανε.....

 

έχω τραβήξει και ενα βιντεακι με το αβ μποξινγκ, περισσότερο ως αποδεικτικό στοιχείο άν κάτι ερχόταν στραβά.

Η συσκευασία πάντως, αν και καλή, είχε υποστει χτυπηματα, μάλλον απο στίβιασμα στο σάκο, με συνεπεια να έχει στραπατσαριστει λίγο το συρταρωτο κουτι του τηλεφωνου και δεν τραβιώταν... τελικα, ψιλοσκίστηκε :lol:

 

είμαι σε φαση που δοκιμαζω τα διαφορα bugs που εχω βρει σε διαφορα σάιτ...

οτι είναι να γινει....να γινει τωρα που ειναι σε εγγυηση..

 

λοιπον, αναφορες οτι σε πεταει εκτος κατα την ρυθμιση ωρας και ημερομηνιας.>δεν επιβεβαιωνονται με τον στοκ λοντσερ

 

το συνδεω στην usb--> ΦΟΡΤΙΖΕΙ

το αναβω---- Αναφορές ότι νεκρώνει το digitizer από φορτιση από usb .... δεν επιβεβαιωνονται

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ... τα windows 7 ULTIMATE ΒΡΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΣΑΝ ΑΠΟ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥς DRIVERS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ηρθε με 59% φορτιση και μετα απο 2 ωρες σκαλισμα χωρίς τιποτα ενεργό, μόνο με οθονη στο 75% περιπου συνεχεια αναμενη, η μπαταρια επεσε στο 52%

 

http://s30.postimg.org/ano9mzjkt/IMG_20140109_195913.jpg

 

http://s30.postimg.org/3zro0e02l/IMG_20140109_195949.jpg

 

http://s30.postimg.org/n0wig5jvh/IMG_20140109_200006.jpg

 

http://s30.postimg.org/ihov8drdp/IMG_20140109_200006_1.jpg

 

η τελευταια φωτο είναι με hdr ενεργο

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό καινούριο review του τηλεφώνου. Δείτε στο 5:25 που δοκιμάζει με ένα κουκλάκι και δουλεύει με την μύτη του το touch screen!

 

Edited by GODOS
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό καινούριο review του τηλεφώνου. Δείτε στο 5:25 που δοκιμάζει με ένα κουκλάκι και δουλεύει με την μύτη του το touch screen!

 

που ιντο αυτούνο το review ?

 

βάζετε ρε παιδιά και κανένα λινκ .... μην τα αφήνετε αστήρικτα όλα :βίντεο, φήμες, γνώμες , τεστ

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκα , έχεις δίκιο , το πίεσα και άρχισε να βλέπει τα διπλανα δίκτυα ... τι λες να κάνω για να διορθωθει? να το ξεβιδώσω?

Τι να σου πώ. Αν πιάνουν τα χέρια σου...Το χαρτάκι της εγγύησης πού το έχει στα βιδάκια; Αυτό να μην κόψεις γιατί πάει η εγγύηση μετά. Δεν ξέρω τι να σου πω ρώτησε κάποιον ηλεκτρονικό. Σε κανένα nokia - samsung service center ίσως....

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

που ιντο αυτούνο το review ?

 

βάζετε ρε παιδιά και κανένα λινκ .... μην τα αφήνετε αστήρικτα όλα :βίντεο, φήμες, γνώμες , τεστ

 

σορρυυυυ ξέχασα το paste :p

 

Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω ποσοι το εχεται παρει αυτό το μοντελακι αλλα κανατε διανα .Το εχω 1 μηνα και είναι σαν να χαιδευεις το κοριτσι σου είναι μια απολαυση ταχυτητα,παμε παρα κατω αερας.σταθεροτητα,παταει γερα παντου ,και το συστημα NFC μοναδικο.λυπασαι να το δουλευεις εργο τεχνης..αυτό το διμηνο αγορασα από κατω 6 τηλεφωνα 2 ζοπο.16--32 σε 1 και 2 γιγα τελειο και αυτό.το ΛΕΝΟΒΟ Κ9ΟΟ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ διαστημικο.ΙΝΕW V3 KAI Huawei Ascend P6 ..ΕΓΩπαντοσ από Ελλαδα τελος.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό καινούριο review του τηλεφώνου. Δείτε στο 5:25 που δοκιμάζει με ένα κουκλάκι και δουλεύει με την μύτη του το touch screen!

 

 

Με γαντάκι δεν.. κουκλάκι δεν εχω στη δουλειά για να δοκιμάσω :X

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω ποσοι το εχεται παρει αυτό το μοντελακι αλλα κανατε διανα .Το εχω 1 μηνα και είναι σαν να χαιδευεις το κοριτσι σου είναι μια απολαυση ταχυτητα,παμε παρα κατω αερας.σταθεροτητα,παταει γερα παντου ,και το συστημα NFC μοναδικο.λυπασαι να το δουλευεις εργο τεχνης..αυτό το διμηνο αγορασα από κατω 6 τηλεφωνα 2 ζοπο.16--32 σε 1 και 2 γιγα τελειο και αυτό.το ΛΕΝΟΒΟ Κ9ΟΟ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ διαστημικο.ΙΝΕW V3 KAI Huawei Ascend P6 ..ΕΓΩπαντοσ από Ελλαδα τελος.

 

Καλησπέρα φίλε μου, μιάς και το έχεις ένα μήνα, θα μπορούσες να κάνεις μία εκτίμηση σχετικά με την διάρκεια της μπαταρίας; θεωρώ πως σύμφωνα με τα video που έχω δεί ως τώρα σε συνδυασμό με τα σχόλια των πρόσφατων κατόχων δεν φαίνεται να έχουν παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό.update και από μένα.

Στο πρώτο GPS test έκανε 1:30 λεπτό να πιάσει. Από εκεί πέρα όποτε το ξανα δοκίμασα δεν έκανε πάνω από 10δευτερόλεπτα για να βρει τοποθεσία με snr περίπου 35. Όλα τα τεστ έγιναν εν κινήσει με το αυτοκίνητο..

 

Υγ. Το κινητό ήταν σε airplane mode.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ο φορτιστης του δινει 5,5volt 700mA

 

υπαρχει προβλημα αν χρησιμοποιησω 5volt 1000mA?

Θεωρητικά όχι αλλά μη βάλεις παραπάνω απο 1000.

Σε ποση ώρα φορτίζει με αυτον που έχεις απο εντελώς άδειο?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά όχι αλλά μη βάλεις παραπάνω απο 1000.

Σε ποση ώρα φορτίζει με αυτον που έχεις απο εντελώς άδειο?

 

Την μπαταρία λιθίου μπορείς να την φορτίσεις έως και 1C την χωρητικότητα της σε Miliamber δηλαδή έως και 1830 ma. Η φόρτιση αυτή λέγεται ταχεία και διαρκεί μια ώρα. Καλύτερα είναι να φορτίζεις με 0.5C (2 ώρες)(915ma)για μεγαλύτερη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Άρα 1000 είσαι οκ.sorry αλλά στις μπαταρίες έχω κάνει διατριβή λόγω αερομοντελισμου

Link to comment
Share on other sites

μήπως το 5V αντί για 5.5V είναι χειρότερο ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

παντως στο ινσομνια σκασανε τυποι που το πουλανε 200 ευρω :P ,φυσικα το πηρανε 140 αλλα ειπανε να βγαλουν και κανα 60αρακι γιατι το διακινδυνεψαν απο κινα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...