Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι και της B611 που έβαλα πριν λίγες ημέρες σε κινητό μπας φίλης

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως η ρύθμιση όταν κάνεις double tap να ανοίγει ΚΛΕΙΔΩΜΈΝΗ η οθόνη και στην 141 δεν το έβαλαν γμτ και είναι πολύ χρήσιμο!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα (περισσοτερα) σχολια?

Ελληνικο μενου?

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλα (περισσοτερα) σχολια?

Ελληνικο μενου?

Δυνατότητα επιλογης διαφορετικου ηχου κλήσης για καθε sim ειδα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο καιρό ήμουν με την multi του to2c και σήμερα έβαλα την 611. Η μέρα με την νύχτα πραγαματικά! Ότι πρόβλημα είχα πλέον έχει διορθωθεί!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα (περισσοτερα) σχολια?

Ελληνικο μενου?

 

Καμιά ουσιαστική εκτός από τι ring se 2 sim. Πάλι μόνο αγγλικά κινεζικα. Εξεταζω λίγο το wifi μου φάνηκε καλύτερο σε στανταρ θεαη στο μπαλκόνι και περισσοτερη ελεύθερη μνήμη. Τα ίδια προβλήματα στο YouTube

Link to comment
Share on other sites

πάντως η ρύθμιση όταν κάνεις double tap να ανοίγει ΚΛΕΙΔΩΜΈΝΗ η οθόνη και στην 141 δεν το έβαλαν γμτ και είναι πολύ χρήσιμο!

Έβγαλαν αυτή την επιλογή?

----------------------------------------

Μας έχει τρελάνει η huawei με τα update

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

πάντως η ρύθμιση όταν κάνεις double tap να ανοίγει ΚΛΕΙΔΩΜΈΝΗ η οθόνη και στην 141 δεν το έβαλαν γμτ και είναι πολύ χρήσιμο!

Παραδόξως, όλες οι επιλογές αυτες (Double tap, slide left/right/up/down, κλπ) ειναι λειτουργικότατες στην developers version...!

 

Νομίζω οτι δεν υπάρχει λόγος να τις "αποφεύγει" κάποιος (τις εκδόσεις dev), ειδικά τώρα μαλιστα που είναι ανευ προβλημάτων - το κερασάκι/αποκορύφωμα θα είναι βέβαια η kitkat (μάλλον για dev εκτιμώ οτι θα είναι, τον 1ο μήνα τουλάχιστον...)

Παρεπιμπτόντως, τα σχόλια των Kitkat tester μιλάνε για χρήση 35% μνήμης στην kitkat (ειδικά στην έκδοση 1Gb που έχουν αρκετοί Κινέζοι...!)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παραδόξως, όλες οι επιλογές αυτες (Double tap, slide left/right/up/down, κλπ) ειναι λειτουργικότατες στην developers version...!

 

Νομίζω οτι δεν υπάρχει λόγος να τις "αποφεύγει" κάποιος (τις εκδόσεις dev), ειδικά τώρα μαλιστα που είναι ανευ προβλημάτων - το κερασάκι/αποκορύφωμα θα είναι βέβαια η kitkat (μάλλον για dev εκτιμώ οτι θα είναι, τον 1ο μήνα τουλάχιστον...)

Παρεπιμπτόντως, τα σχόλια των Kitkat tester μιλάνε για χρήση 35% μνήμης στην kitkat (ειδικά στην έκδοση 1Gb που έχουν αρκετοί Κινέζοι...!)

δουλευει το dounle tap ΑΛΛΑ οπως απο την αρχη ανοιγει την οθονη ξεκλειδωτη!απο οτι καταλαβα στις beta ανοιγει με ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΗ την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Στο κατω δεξι πληκτρο της 611 ειναι η αναζητηση της huawei...μπορω να αλλαξω τη λειτουργεια του πληκτρου?η εστω να αλλαξω την αρχικη σελιδα στην αναζητηση?
Link to comment
Share on other sites

Με το Youtube ποιο είναι ακριβώς το πρόβλημα; Δεν έχω παρατηρήσει κάτι 2 μήνες τώρα

 

Σπασίματα στην κινηση και ασυγχρονος ηχος

Link to comment
Share on other sites

Σπασίματα στην κινηση και ασυγχρονος ηχος

Για να συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο υπάρχει αυτό https://cloud.mail.ru/public/82219a6a21b3/YouTube_4.1.23_NoMarket_clone.apk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο υπάρχει αυτό https://cloud.mail.ru/public/82219a6a21b3/YouTube_4.1.23_NoMarket_clone.apk

 

τελειο ευχαριιστω

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο υπάρχει αυτό https://cloud.mail.ru/public/82219a6a21b3/YouTube_4.1.23_NoMarket_clone.apk
το θεμα βεβαια ειναι οτι οταν παιζει ενα βιντεο γενικα το κινητο λαγκαρει οποτε δεν ειναι μονο το θεμα συγχρονισμου το σημαντικο οσο οτι το κινητο δεν αντεχει(?) να παιζει βιντεο παραλληλα με κατι αλλο?δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

το θεμα βεβαια ειναι οτι οταν παιζει ενα βιντεο γενικα το κινητο λαγκαρει οποτε δεν ειναι μονο το θεμα συγχρονισμου το σημαντικο οσο οτι το κινητο δεν αντεχει(?) να παιζει βιντεο παραλληλα με κατι αλλο?δεν ξερω...

Γράφω <<για να συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο>> :)

Για το άλλο θέμα πού γράφεις, αν θυμάμαι καλά ήμουν από τους πρώτους που έκανα γκρίνια και είχα ανεβάσει βίντεο για να το δουν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι αγοραστές. Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε πολλά τηλέφωνα με τον MTK6582.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γράφω <<για να συγχρονίζει η εικόνα με τον ήχο>> :)

Για το άλλο θέμα πού γράφεις, αν θυμάμαι καλά ήμουν από τους πρώτους που έκανα γκρίνια και είχα ανεβάσει βίντεο για να το δουν και οι υπόλοιποι υποψήφιοι αγοραστές. Δυστυχώς αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε πολλά τηλέφωνα με τον MTK6582.

 

Α άρα είναι θέμα του 6582 όχι μόνο του κινητού μας, οκ

Link to comment
Share on other sites

Α άρα είναι θέμα του 6582 όχι μόνο του κινητού μας, οκ

Κατά πάσα πιθανότητα ναι. Τα ίδια κάνει και στο INEW V3.

Αν θυμάμαι καλά, έχουμε ξανά κάνει συζήτηση για τον επεξεργαστή.

Ε να πω πάλι την άποψη μού, ο MTK6582 έχει χάλια κάρτα γραφικών. Στα 3d benchmark τρώει σκόνη από τον 6589t.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

είναι το δικό μας και το 3χ που ήμουν μεταξύ τους αλλά με κέρδισε το 3c γιατί φυσικά ήταν πολύ οικονομικό. βέβαια ήμουν σίγουρος ότι ο 6582 ήταν κατώτερος από του ζοπο μου που είχα πριν αλλά ακόμα πιστεύω ότι είναι το πιο vfm κινητό δεδομένου ότι το 3χ έκανε τότε που πήρα το 3c, κάπου εκατό ευρώ παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

...ακόμα πιστεύω ότι είναι το πιο vfm κινητό ...

Συμφώνω

Νομίζω οτι οι περισσότεροι εξ ημών, στραφηκαμε στο 3C για την ολοκληρωμένη εμπειρία και το όνομα, αφήνοντας στην άκρη τις (μικρες ίσως?) αδυναμίες του ΜΤΚ6582, οπότε δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μετάνοιωσε γιατί (πχ) το τηλέφωνο δεν παίζει το real racing @ 30fps...!

Ακόμα και σήμερα (6 μήνες μετά την κυκλοφορία του), αποτελεί την πιο τίμια / σταθερή / λειτουργική πρόταση σε 5" / 2Gb ram με κόστος < 150ευρώ και φαντάζομαι θα είναι το 1ο (τετοιου κόστους) που θα πάρει και KitKat officially!!!

Τα συνοψίζω, γιατί με τον ρυθμό που βγάζουν κινητά οι Κινέζοι, θα περίμενε κανείς να εχει απαξιωθεί από τα 8πύρηνα αλλα δεν... (ακόμη!)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εβγαλα χθες τη μπαταρια του κινητου και οταν την ξαναεβαλα ειχε χασει την ημερομηνια και την ωρα ειναι λογικο αυτο να συμβαινει; γιατι σε παλιοτερα κινητα δεν μου το εκανε αυτο. Επισης οταν εβαλα τη ρυθμιση να παιρνει αυτοματα την ωρα απο τον παροχο μου (cosmote) δε ενημερωνοταν η ωρα

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να κανω το συμβολαιο βονταφον σε καρτοκινητο ελεγα να παω σε κοσμοτε καρτα λογω καλυτερου σηματος.αληθευει ομως αυτο που ειχα ακουσει παλαιοτερα οτι με την κοσμοτε καταναλωνεται πιο γρηγορα η μπαταρια λογω της συχνοτητας που χρησιμοποιει η μπαρουφες διαβασα?
Link to comment
Share on other sites

πάντως η ρύθμιση όταν κάνεις double tap να ανοίγει ΚΛΕΙΔΩΜΈΝΗ η οθόνη και στην 141 δεν το έβαλαν γμτ και είναι πολύ χρήσιμο!

 

Σε εμενα λειτουγει κανονικα το double tap.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την 141, παντα ανοιγε και περιμενε να του δωσω το ΡΙΝ να ξεκλειδωσει την οθονη, το ιδιο κανει και με την 141.
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...