Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι 99% σίγουρος πως τα Pistons είναι πρότυπου CTIA αλλά δεν γνωρίζω άμα η Huawei χρησιμοποιεί θύρες OMTP ή CTIA ή AHJ.

καλησπερα δεν ξερω εαν βοηθαει οτι αυτα http://www.vickmall.com/original-earphone-with-mic-for-huawei-black.html

δουλευουν σε xiaomi redmi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να κάνω online update από Β143 σε Β148 και έρχεται μήνυμα που αναφέρει ότι δεν υφίστανται διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

Κατεβάζω στη συνέχεια την Β148 από το needrom, μεταφέρω το φάκελο dload στον root κατάλογο, δοκιμάζω να κάνω local update και μου εμφανίζει μήνυμα στο οποίο αναγράφεται: "the upgrade package is not detected". Κάνω κάποιο λάθος στην όλη διαδικασία; Η local διαδικασία ενημέρωσης οδηγεί σε απώλεια των δεδομένων από το κινητό? Επίσης, να δοκιμάσω να κάνω upgrade μέσω του HiSuite?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να κάνω online update από Β143 σε Β148 και έρχεται μήνυμα που αναφέρει ότι δεν υφίστανται διαθέσιμες ενημερώσεις.

 

Κατεβάζω στη συνέχεια την Β148 από το needrom, μεταφέρω το φάκελο dload στον root κατάλογο, δοκιμάζω να κάνω local update και μου εμφανίζει μήνυμα στο οποίο αναγράφεται: "the upgrade package is not detected". Κάνω κάποιο λάθος στην όλη διαδικασία; Η local διαδικασία ενημέρωσης οδηγεί σε απώλεια των δεδομένων από το κινητό? Επίσης, να δοκιμάσω να κάνω upgrade μέσω του HiSuite?

 

Ευχαριστώ!

Απο οσο γνωριζω δεν θα χασεις τιποτα, αλλα για να εισαι σιγουρος κανε ενα backup. Οσον αφορα τη διαδικασια, κανε format την καρτα και μετα το αρχειο dload το βαζεις χυμα στην καρτα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκανε πληροφορίες για την αναβάθμιση σε EMUI 3.0

 

http://ww3.sinaimg.cn/large/6b2f80f3jw1ekbwufp06dj20hm0huwg6.jpg

 

Λογικά μέσα στον Νοέμβριο θα έχετε την πρώτη official.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση στο τηλ. της κόρης μου (απο Β148 σε κιτ κατ 4,9,1). Όμως δεν βρίσκω πια το θέμα που είχε επιλέξει για να το ξαναβάλω. Υπάρχει κάποιος να μου πει πως λέγεται ή να μου προτείνει κάποιο link;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα αναβάθμιση στο τηλ. της κόρης μου (απο Β148 σε κιτ κατ 4,9,1). Όμως δεν βρίσκω πια το θέμα που είχε επιλέξει για να το ξαναβάλω. Υπάρχει κάποιος να μου πει πως λέγεται ή να μου προτείνει κάποιο link;

Νομιζω οτι λέγεται Journey

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

το θεμαμε το δικο μου ειναι οτι ενω οι εφαρμογες που θελουν ρουταρισμενο τηλεφωνο λενε οτι ειναι αρουταριστο οπως και το root checker, μου ζηταει αδεια να ανοιξει τις εφαρμογες που κατεβαζω και επισης δεν εχει κανει καμια αναβαθμιση η δεν εχει δειξει οτι υπαρχει,απο την 143 που εχω τωρα δεν υπαρχει τιποτα να αναβαθμιστει σε νεωτερη εκτος απο το μαρκετ το κινεζικο,κανεις καταλαβαινει τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

το θεμαμε το δικο μου ειναι οτι ενω οι εφαρμογες που θελουν ρουταρισμενο τηλεφωνο λενε οτι ειναι αρουταριστο οπως και το root checker, μου ζηταει αδεια να ανοιξει τις εφαρμογες που κατεβαζω και επισης δεν εχει κανει καμια αναβαθμιση η δεν εχει δειξει οτι υπαρχει,απο την 143 που εχω τωρα δεν υπαρχει τιποτα να αναβαθμιστει σε νεωτερη εκτος απο το μαρκετ το κινεζικο,κανεις καταλαβαινει τι συμβαινει?

 

 

Ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω.Με 143.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως στην ιδια κατασταση ειμαι και εγω.Με 143.

 

το θεμαμε το δικο μου ειναι οτι ενω οι εφαρμογες που θελουν ρουταρισμενο τηλεφωνο λενε οτι ειναι αρουταριστο οπως και το root checker, μου ζηταει αδεια να ανοιξει τις εφαρμογες που κατεβαζω και επισης δεν εχει κανει καμια αναβαθμιση η δεν εχει δειξει οτι υπαρχει,απο την 143 που εχω τωρα δεν υπαρχει τιποτα να αναβαθμιστει σε νεωτερη εκτος απο το μαρκετ το κινεζικο,κανεις καταλαβαινει τι συμβαινει?

 

 

Το έχετε κάνει root με κανένα Vroot?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχετε κάνει root με κανένα Vroot?

 

ναι αλλα δεν ρουταριστηκε παρ οτι το vroot στο τελος εγραψε ok.Αν και την εγκριση μου για να αφησει να λειτουργησουν εφαρμογες την ζητουσε και πιο πριν

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το ίδιο. προσπάθησα και με vroot και με rootgenius (τελευταίες εκδόσεις) και δεν πέτυχε το ροοτ. το καταλάβαινω γιατί προσπαθώ να απεγκαταστησω τις κινεζικές εφαρμογές και δεν με αφήνει.
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ρουταριστηκε παρ οτι το vroot στο τελος εγραψε ok.Αν και την εγκριση μου για να αφησει να λειτουργησουν εφαρμογες την ζητουσε και πιο πριν

 

και εγώ το ίδιο. προσπάθησα και με vroot και με rootgenius (τελευταίες εκδόσεις) και δεν πέτυχε το ροοτ. το καταλάβαινω γιατί προσπαθώ να απεγκαταστησω τις κινεζικές εφαρμογές και δεν με αφήνει.

 

Το Vroot σας έγραψε πως απέτυχε ή το rootchecker?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Vroot σας έγραψε πως απέτυχε ή το rootchecker?

 

το vroot εγραψε οτι πετυχε,το rootchecker εγραψε οτι δεν ειναι ρουτ.Αλλα την ερωτηση για να αφησει εφαρμογες να λειτουργησουν την εκανε απο την αρχη,πριν το υποτιθεμενο ρουταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε τα βήματα 2 έως 11

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5369797#post5369797

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες, "παιζοντας" με τις ρυθμίσεις του κινητού μου, καπου σε υπομενού για προχωρημένους πείραξα μια ρυθμιση και ενεργοποίησα το να παραμενει ανοικτή διαρκως η οθονη κατα την φόρτιση.

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να αυξηθεί πανω απο δυο φορες ο απιτουμενος χρονος φορτισης.

Απο τότε ψαχνω καθημερινα αλλα δεν μπορω να θυμηθω και να απενεργοποιησω το αναμα της οθονης κατα τη φορτιση. Δεν το βρισκω.

Ξερει καποιος που ειναι ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για δες

Ρυθμίσεις

Επιλογές για προγραμματιστές

Παραμονή σε κανονική κατάσταση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για δες

Ρυθμίσεις

Επιλογές για προγραμματιστές

Παραμονή σε κανονική κατάσταση

Πιθανόν ....

Αλλα αν σου πω οτι δεν βρισκω το Επιλογές για προγραμματιστές θα με πιστεψεις ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ

Και αφου δεν το εχω ενεργοποιησει αυτο , πώς ενεργοποιησα την διαρκως αναμενη οθονη ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

χμμμμ μηπως καποια στιγμη το συνδεσες με καλωδιο στο pc --> κατεβασες τη notification bar και το ενεργοποιησες απο εκει ?

Αν δεν κανω λαθος ενεργοποιείται και απο εκει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ μηπως καποια στιγμη το συνδεσες με καλωδιο στο pc --> κατεβασες τη notification bar και το ενεργοποιησες απο εκει ?

Αν δεν κανω λαθος ενεργοποιείται και απο εκει.

Οχι, ποτε δεν εκανα αυτο που λες

παω να δοκιμασω αυτο που δειχνει το βιντεο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Περιμενουμε νεα σου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...