Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΔΕΝ ξερω τι θα γινει με το update της παρασκευης αλλα βρηκα τροπο να να δουλευει το κινητο μας με επιλογη 3g ΜΟΝΟ κλειδωμενο.. Ο τροπος ειναι ο εξης:

1. Στον dialer πληκτρολογουμε *#*#4636#*#*

2. Μας εμφανιζει ενα μενου "Δοκιμη"

3. Επιλεγουμε το "Πληροφοριες τηλεφωνου"

4. Μας εμφανιζει τις επιλογες ΔΕΚΤΗΣ 1 , ΔΕΚΤΗΣ 2, εδω επιλέγουμε την καρτα που χρησιμοποιουμε για το 3g π.χ. αν χρησιμοποιουμε την υποδοχη sim 1 για data επιλεγουμε ΔΕΚΤΗΣ 1.

5. Στο νεο μενου που μας βγαζει προς τα κατω εχει την επιλογη "Ορισμος προτιμωμενου τυπου δικτύου" επιλεγουμε το "WCDMA only" .

6. Βγαινουμε με το κουμπι home

Τα υπολοιπα δεν γνωριζω τι ειναι αλλα καλα ειναι να μην τα πειραξουμε. :up:

μπορει να γινει και μεσω του mobileuncle αν εισαι root

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ρωτάω κι εδώ μήπως είναι θέμα του κινητού.

με πρώτη κάρτα κοσμοτε what's up και δεύτερη συμβόλαιο βοντα όταν κάνω Wi-Fi tethering με της κοσμοτε το ταμπλετ ενώ συνδέεται δεν ανοίγει σελίδες με τίποτα και καμιά εφαρμογή δεν δουλεύει γιατί δεν κατεβάζει δεδομένα! με της βοντα όλα καλά! κάνω κάτι λάθος η η κοσμοτε άστα καρτοκινητά δεν δουλεύει το tethering (που δεν νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

έκανα μόλις την ΟΤΑ αναβάθμιση.ενώ οι κινέζοι έβαλαν multi language Rom στο change log πριν κάνεις την αναβάθμιση είναι όλες οι αλλαγές στα κινέζικα!
Link to comment
Share on other sites

τώρα δουλεύει όταν κατεβάζεις την μπάρα από αριστερά σου ανοίγει τις ειδοποιήσεις και από δεξιά τους διακόπτες!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Developer update 4.8.1 (Full version, 868Mb)

 

Change Log

 

[system]

Optimize the main menu button to restore a key optimization

The new version optimized presets WPS recovery

Optimize the drop-down status bar notification message, the switch mechanism to optimize display shortcuts

Phone reboot before repairing to the 2G network, data services after reboot into 3G network

 

[Phone] butler

New real-time speed mobile butler floating window

Added default harassment intercept phone housekeeper networking

Repair phone set the language to English, the English version of the phone housekeeper traffic monitor interface displays an incomplete

 

[Phone service]

New Mobile Services Home: Publishers and user-related services, bulletin

New cell phone service added automatically timed multi-chart carousel display, the user can click on the ads about sliding flip chart to view related content

Displays connection information when adding WLAN, GPRS, Bluetooth detection is successful, the test fails to boot or questions to the expert repair service outlets

 

[Notification bar]

Optimize the drop-down status bar notification message, the switch mechanism to optimize display shortcuts

Optimization FM FM background play status bar icon

Repair the phone for the first time into the headset open FM, press the home key will be applied to the background, the phone does not show the notification bar running FM

Toolbox repaired fast switching bar displays the name of the Wifi icon below linked Wifi hotspot

 

[Lock Screen]

Repair the lock screen need to press the power button twice to light up the screen

Under repair pattern lock screen, lock screen can not display the signature

Repair phone unlocked magazine theme can not be updated

Repair phone font adjusted to the maximum, the lock screen font display incomplete

Huawei unlock the lock screen repair, screen dark screen around six seconds and quickly extinguished

 

[Camera]

Tips to repair the phone can not connect to the probability of the camera

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μετά το update μου φαίνεται ακόμη πιο γρήγορο το κινητό (Με την μικρή εμπειρία που έχω καθώς το πήρα την Τρίτη το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

με 143 hi suite και vroot δεν μπορω να το κανω ροοτ ασε που θέλει να κανει εγκατάσταση ενα app MTKcamera και μετα ζητάει πρόσβαση σε επαφες sms κλπ

Με 143 έχει κάνει κάποιος root με το vroot η μήπως είναι θέμα windows ?

Εκτός από το vroot τι άλλες μεθόδους έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη απανταω σε αυτο το τοπικ στην ερωτηση σου.

 

To 3c ειναι πολυ τιμια αγορα, δουλευει χωρις προβληματα. Tο μοναδικο που του χρεωνω ειναι το κολλημα που εχει με το youtube/viral.

Και για οσους θελουν το ''παραπανω'' πειραγμα το οτι δεν δουλευουν πολλα πραγματα απο το gravitybox, ευτυχως δουλευει το smart radio.

Βαρια παιχνιδια παιζω πολυ σπανια οποτε δεν εχω αποψη.

 

Αυτο που θες θα το βγαλω φωτογραφια μαζι με το 3c το tcl s720 και το lenovo 850+ για να δεις τη διαφορα στο μεγεθος.

 

Το 3c δεν θα το δωσω ουτε θα το πουλησω. Οταν γυρισω απο διακοπες θα το στησω, θα το δωσω στην αδεφη μου και θα παρω πισω το sony xperia s για να μπει στη συλλογη μου :D Οτι υπαρχει στην υπογραφη μου ειναι μεσα στο σπιτι !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα screen protector:

Όσοι πήρατε από πού πήρατε;

Μόνο από ebay - Κίνα;

Από κάπου με μικρότερο χρόνο αναμονής; πχ Γερμανία, Αγγλία;

Στο ebay uk δεν βρήκα τίποτα, όλα από China και Hong Kong ήταν.

Ελλάδα μπορούμε να βρούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μολις εκανα αναβαθμηση απο 211 σε official 143 πρην μου εβγαζε απο πια περιοχή με παίρνουν τηλ εχω παει στο μενού για της κλήσεις εχω επιλεξει κ για τα δυο αλλα εμφανίζεται για κλασματα δευτερολέπτου ελλαδα κ μετα παει στα κινεζικα υπαρχει καμιά λύση;;;
Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα μια σιμ σε 3g όταν μιλούσα ΠΑΡΆΛΛΗΛΑ μπορούσα να σερφάρω απλά με ταχύτητες 2g.τώρα που έχω δικαρτο όταν μιλάω δεν έχει καθόλου δεδομένα.από ότι ήξερα σε 3g μπορείς ταυτόχρονα και να μιλάς και να σερφάρεις.

EDIT τελικά με την κοσμοτε σιμ δεν μπορώ.με της βοντα μια χαρά.τι να πω .

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μολις εκανα αναβαθμηση απο 211 σε official 143 πρην μου εβγαζε απο πια περιοχή με παίρνουν τηλ εχω παει στο μενού για της κλήσεις εχω επιλεξει κ για τα δυο αλλα εμφανίζεται για κλασματα δευτερολέπτου ελλαδα κ μετα παει στα κινεζικα υπαρχει καμιά λύση;;;

Αν εννοεις τα 2 μικρα κινεζικα γραμματα που βγαζει κατω απο το ονομα οταν σε καλουν ή καλεις και εχεις vodafone, δεν υπαρχει λυση μεχρι τωρα. Οταν καλεις χωρις +30 φανταζομαι δεν στα βγαζει. Αυτο θα λυθει οταν ερθει αναβαθμιση kitkat. Εκτος αν βρεις καμια λυση μεχρι τοτε, οποτε ενημερωσε και εμας. Προς το παρον συνήθησέ τα, δεν ειναι και κατι τοσο ενοχλητικο, εμενα μου αρεσουν πλεον, σκεφτομαι να τα κανω και tattoo :)

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση εχει βρεθει για το θεμα με το ytube?επισης εν τελει γνωριζει κανεις αν υπαρχουν θεματα για το κινητο εκτος απο την βασικη εφαρμογη?πριν την κιτ κατ μου εβγαζε αρκετα τωρα βλεπω ποιο λιγα θεματα και επειδη δεν θελω να κατεβασω αλλες εφαρμογες για αυτο σας ρωταω,εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση εχει βρεθει για το θεμα με το ytube?επισης εν τελει γνωριζει κανεις αν υπαρχουν θεματα για το κινητο εκτος απο την βασικη εφαρμογη?πριν την κιτ κατ μου εβγαζε αρκετα τωρα βλεπω ποιο λιγα θεματα και επειδη δεν θελω να κατεβασω αλλες εφαρμογες για αυτο σας ρωταω,εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα τιποτα.

το πρόβλημα παρουσιάζεται στα βίντεο του YouTube που παίζουν μέσω browser η κάτι στην εφαρμογή; Γιατί στην εφαρμογή τώρα που δοκιμάζω δεν κολλάει καθόλου.με κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα παρουσιάζεται στα βίντεο του YouTube που παίζουν μέσω browser η κάτι στην εφαρμογή; Γιατί στην εφαρμογή τώρα που δοκιμάζω δεν κολλάει καθόλου.με κιτκατ

 

Απο την εφαρμογη,ακουγεται κανονικα το βιντεο ενω παγωνει η εικονα

Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει την τελευταία κιτκατ;

 

Ναι με λογαριασμο developer ειμαι και με την τελευταια αναβαθμιση και κατι αλλο ενω εχω βαλει χειροκινητη επιλογη δικτυου cosmote 3g οταν συνδεομαι παλι Η+ δειχνει

Link to comment
Share on other sites

Ναι με λογαριασμο developer ειμαι και με την τελευταια αναβαθμιση και κατι αλλο ενω εχω βαλει χειροκινητη επιλογη δικτυου cosmote 3g οταν συνδεομαι παλι Η+ δειχνει

για δοκίμασε αυτό που έγραψε παραπάνω ένας φίλος

*#*#4636#*#* μετά την πρώτη επιλογή, μετά δέκτης ένα η δύο αναλόγως που έχεις την κάρτα και μετά στην μέση βάλε WCDMA ONLY όχι preferred.και ξανά δοκίμασε!

Link to comment
Share on other sites

Πως λύνουμε το θεματάκι με τις επαφές και το +30? Οταν με καλούν και δεν είναι με +30 δεν τις εμφανίζει. Βγάζει μόνο όταν είναι με το πρόθεμα...
Link to comment
Share on other sites

Πως λύνουμε το θεματάκι με τις επαφές και το +30? Οταν με καλούν και δεν είναι με +30 δεν τις εμφανίζει. Βγάζει μόνο όταν είναι με το πρόθεμα...

Προσθεσε σε ολες τις επαφες το +30 με το app number fixer.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

 

Τι θες να πεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε σε ολες τις επαφες το +30 με το app number fixer.

 

Αυτό είναι ένα θέμα που αλλάζει ανάλογα με ποιον παροχο έχεις. Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά μερικοί στέλνουν το νούμερο που σε καλεί με +30 και μερικοί χωρίς. Οπότε σε δίκαρτο τηλέφωνο αν έχεις δυο παροχους που χρησιμοποιούν διαφορετική ρύθμιση η μόνη λύση είναι σε κάθε επαφή να έχεις δυο φορές το κάθε νούμερο αποθηκευμένο, μια με +30 και μια χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...