Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως πρέπει να είναι bug και μάλιστα σοβαρό το να μην υπάρχει πλέον επιλογή για ΜΌΝΙΜΟ ΚΛΕΊΔΩΜΑ ΣΕ 3g! ! και απορώ που δεν το έχει πάρει χαμπάρι κανείς να το αναφέρει για την κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως πρέπει να είναι bug και μάλιστα σοβαρό το να μην υπάρχει πλέον επιλογή για ΜΌΝΙΜΟ ΚΛΕΊΔΩΜΑ ΣΕ 3g! ! και απορώ που δεν το έχει πάρει χαμπάρι κανείς να το αναφέρει για την κιτκατ.

 

BUG ή αμέλεια, ειμαι σίγουρος οτι στις επόμενες 1-2 αναβαθμίσεις, θα το "επαναφέρουν"!

Γενικώς, έχω δει τους τελευταίους μήνες οτι (oi devs Huawei) είναι δεκτικοί σε νεες ιδέες και ενσωματώνουν συνέχεια καλές λύσεις...!

Να θυμισω οτι πλεον, οι 100 testers της αρχικής kitkat (Μαιος-Ιούνιος), ειναι πλεον αρκετές δεκάδες χιλιάδες, οπότε λογικά θα γίνουν πολλές και περιεκτικές διορθώσεις σύντομα

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

BUG ή αμέλεια, ειμαι σίγουρος οτι στις επόμενες 1-2 αναβαθμίσεις, θα το "επαναφέρουν"!

Γενικώς, έχω δει τους τελευταίους μήνες οτι (oi devs Huawei) είναι δεκτικοί σε νεες ιδέες και ενσωματώνουν συνέχεια καλές λύσεις...!

Να θυμισω οτι πλεον, οι 100 testers της αρχικής kitkat (Μαιος-Ιούνιος), ειναι πλεον αρκετές δεκάδες χιλιάδες, οπότε λογικά θα γίνουν πολλές και περιεκτικές διορθώσεις σύντομα

υπάρχει κάποιο email για εμάς που δεν είμαστε beta testers να μπορούμε να τους στέλνουμε τα προβλήματα που βλέπουμε;

Link to comment
Share on other sites

περασα με local update απο την multilanguage rom που ηρθε απο την κινα σε b621 αλλα εμφανιζει διαφορα προβληματα , πως γινεται downgrade σε b611?

 

 

προσπαθησα με local update αλλα μου εβγαλε fail

 

το βασικο προβλημα που εχω με την kit-kat και θελω downgrade ειναι οτι δεν εμφανιζονται οι επαφες απο το gmail και δεν εχω αναγνωριση κλησεων, προσπαθησα με τις οδηγιες που βρηκα εδω αλλα δεν βγαζω ακρη

Edited by stamosford
Link to comment
Share on other sites

Σας το κάνει κι εσάς όταν τουλάχιστον μετά από πέντε λεπτά κλειστής οθόνης την ανοίξω και την ξεκλειδώσω π.χ. η ώρα σε widget διαφόρων εφαρμογών αλλά και σε διάφορους launcher συμπεριλαμβανομένου και του μαμά, ΤΌΤΕ ανανεώνεται.δείχνει την προηγούμενη ώρα που έλεγε όταν ήταν ανοιχτή η οθόνη και μόλις την ανοίξω πάλι, ΤΌΤΕ ανανεώνεται.Φυσικά δεν φταίει η ραμ αλλά και ούτε η έκδοση του λειτουργικού γιατί μου το έκανε σε όλες που έχω περάσει και τώρα στην κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Σας το κάνει κι εσάς όταν τουλάχιστον μετά από πέντε λεπτά κλειστής οθόνης την ανοίξω και την ξεκλειδώσω π.χ. η ώρα σε widget διαφόρων εφαρμογών αλλά και σε διάφορους launcher συμπεριλαμβανομένου και του μαμά, ΤΌΤΕ ανανεώνεται.δείχνει την προηγούμενη ώρα που έλεγε όταν ήταν ανοιχτή η οθόνη και μόλις την ανοίξω πάλι, ΤΌΤΕ ανανεώνεται.Φυσικά δεν φταίει η ραμ αλλά και ούτε η έκδοση του λειτουργικού γιατί μου το έκανε σε όλες που έχω περάσει και τώρα στην κιτκατ.

 

Πρόσθεσε την εφαρμογή του widget στις προστατευόμενες εφαρμογές, έτσι ώστε να παραμένει σε λειτουργία όταν κλείνει η οθόνη

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε την εφαρμογή του widget στις προστατευόμενες εφαρμογές, έτσι ώστε να παραμένει σε λειτουργία όταν κλείνει η οθόνη

Φυσικά την έχω!

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Vroot άμα έκανες με Vroot.

 

Το πρόβλημα με τις επαφές που είχα στην προηγούμενη σελίδα το έλυσα ως εξής.

 

Διαγραφή του Google Account.

Πήγα στις εφαρμογές, βρήκα την εφαρμογή Contacts της Google και καθάρισα Cache και Data

Έκανα restart

Ξαναπέρασα το Google Λογαριασμό

Η αναγνώριση κλήσεων δουλεύει.

 

παιδια τι κανω λαθος και δεν μου δουλευει η αναγνωριση στην rom b621?

 

κανω καταργηση λογαριασμου καθαριζω data, το cashe ειναι 0

κανω restart, ξαναπερναω τον λογαριασμο αλλα τιποτα:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

4.7.1 -> 4.7.16 (50Mb) διαθέσιμο προ ολίγου (online update)

Επιδιορθώθηκε σίγουρα ένα θεματάκι με τov proximity sensor κατα την διάρκεια κλήσης (αργούσε να επανέλθει) - τώρα, η απόκριση είναι στιγμιαία!

Full Update (Local installation, 865Mb)

Change Log

[Phone] butler

Optimized mobile butler a menu

The status bar displays the optimization control, add a permission settings allow users to choose to allow or reject the application in the status bar notification presence

Optimization of tracking the status bar displays control switch, to determine whether the application displays a notification icon to the status bar

 

[Phone service]

Optimize hardware detection feature enhancements, support for GPRS, WIFI, display, speakers, 20 hardware function tests.

New phone service intelligence quiz voice input and experience optimization increases

 

[Notification bar]

Time of the first row of the top new notification bar, the date of the lunar and solar terms increase the display information

 

[short Message]

New SMS bomb in IDLE interface box to increase the delete button

 

[system]

Optimization of cell phone signal display

Optimization of cell phone wifi signal display

New Growth by Application icon while sliding screens, switching applications where the screen icon

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη, αλλά μόλις παρέλαβα το κινητό αυτό με Multilanguage rom.

Στο Menu μου βγάζει να κάνω Online update τη ROM.

Η ερώτηση μου είναι:

 

Αν κάνω Online update μήπως χάσω τα Ελληνικά και μου περάσει τίποτα Αγγλοκινέζικη rom?

Αλλιώς αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι η κάμερα δουλεύει στα Max. 5MP υπάρχει άλλος λόγος να κάνω update (αν και είναι λίγο εκνευριστηκή η ειδοποίηση ότι υπάρχει καινούργιο update για την ROM).

 

Σίγουρα θα υπόθηκαν παρόμοιες ερωτήσεις, απλά έψαξα στις τελευταίες 10 σελίδες και μόνο σε αυτές βρήκα 2-3 διαφορετικές καινούργιες ROM οπότε θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει τι ισχύει αυτές τις μέρες!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

4.7.1 -> 4.7.16 (50Mb) διαθέσιμο προ ολίγου (online update)

Επιδιορθώθηκε σίγουρα ένα θεματάκι με τov proximity sensor κατα την διάρκεια κλήσης (αργούσε να επανέλθει) - τώρα, η απόκριση είναι στιγμιαία!

Full Update (Local installation, 865Mb)

Change Log

[Phone] butler

Optimized mobile butler a menu

The status bar displays the optimization control, add a permission settings allow users to choose to allow or reject the application in the status bar notification presence

Optimization of tracking the status bar displays control switch, to determine whether the application displays a notification icon to the status bar

 

[Phone service]

Optimize hardware detection feature enhancements, support for GPRS, WIFI, display, speakers, 20 hardware function tests.

New phone service intelligence quiz voice input and experience optimization increases

 

[Notification bar]

Time of the first row of the top new notification bar, the date of the lunar and solar terms increase the display information

 

[short Message]

New SMS bomb in IDLE interface box to increase the delete button

 

[system]

Optimization of cell phone signal display

Optimization of cell phone wifi signal display

New Growth by Application icon while sliding screens, switching applications where the screen icon

πάντως εμένα μετά την αναβάθμιση πάλι μόλις σταματάω να μιλάω και το κινητό απομακρύνεται από το αυτί μου, δεν ανάβει η οθόνη πολλές φορές.μόνο Εάν το κλείσει ο άλλος κλείνει η γραμμή και ανάβει η οθόνη.μένει να δω τι γίνεται με το Wi-Fi που δεν ξανά συνδέεται πολλές φορές σε ήδη αποθηκευμένο δίκτυο.

Επίσης ακόμα δεν έβαλαν την επιλογή που έχουν ΌΛΑ τα κινητά για κλείδωμα μόνο σε 3g

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας οι δύο τελευταίες μήπως κάποια είναι της Ελλάδος η vodafone;

γιατί μέσα εκεί ΈΧΕΙ ρύθμιση για μόνο 3g

 

[ATTACH]47418[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη, αλλά μόλις παρέλαβα το κινητό αυτό με Multilanguage rom.

Στο Menu μου βγάζει να κάνω Online update τη ROM.

Η ερώτηση μου είναι:

 

Αν κάνω Online update μήπως χάσω τα Ελληνικά και μου περάσει τίποτα Αγγλοκινέζικη rom?

Αλλιώς αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι η κάμερα δουλεύει στα Max. 5MP υπάρχει άλλος λόγος να κάνω update (αν και είναι λίγο εκνευριστηκή η ειδοποίηση ότι υπάρχει καινούργιο update για την ROM).

 

Σίγουρα θα υπόθηκαν παρόμοιες ερωτήσεις, απλά έψαξα στις τελευταίες 10 σελίδες και μόνο σε αυτές βρήκα 2-3 διαφορετικές καινούργιες ROM οπότε θα ήθελα να μάθω αν κάποιος ξέρει τι ισχύει αυτές τις μέρες!

 

Ευχαριστώ εκ των προταίρων!

 

Αν προσπαθήσεις να κάνεις update το πιθανότερο είναι να μην γίνει γιατί η ROM που έχεις δεν είναι official. Μπορείς να μείνεις και όπως είσαι. Αλλά θα πρότεινα να αλλάξεις ROM και να βάλεις offical η οποία έχει και ελληνικά. Και νομίζω το ίδιο θα σου προτείνουν όλοι εδώ. Το κινητό θα είναι τελείως διαφορετικό σε σύγκριση με τη ROM που έχεις, προς το καλύτερο βέβαια! Έχεις 2 επιλογές:

1. Να βάλεις την offical Β143 (για download δες post #2445) η οποία έχει και ελληνικά. Εγώ αυτή έχω και είναι stable, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

2. Να βάλεις την νέα kitkat για developers (post #2459 για download) η οποία επίσης έχει ελληνικά και είναι και αυτή stable και χωρίς προβλήματα απο ότι λένε τα παιδιά που την έχουν.

 

Η διαδικασία να περάσεις τη ROM πολύ απλή, δες οδηγίες στο πρώτο post. Θα χρειαστεί μετά την εγκατάσταση να κατεβάσεις 2 applications, για συγχρονισμό επαφών και το playstore και μετά δεν θα χρειαστεί να ασχοληθείς ξανά με το κινητό. Ότι χρειαστείς υπάρχει στο πρώτο post.

Ελπίζω να βοήθησα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσεις να κάνεις update το πιθανότερο είναι να μην γίνει γιατί η ROM που έχεις δεν είναι official. Μπορείς να μείνεις και όπως είσαι. Αλλά θα πρότεινα να αλλάξεις ROM και να βάλεις offical η οποία έχει και ελληνικά. Και νομίζω το ίδιο θα σου προτείνουν όλοι εδώ. Το κινητό θα είναι τελείως διαφορετικό σε σύγκριση με τη ROM που έχεις, προς το καλύτερο βέβαια! Έχεις 2 επιλογές:

1. Να βάλεις την offical Β143 (για download δες post #2445) η οποία έχει και ελληνικά. Εγώ αυτή έχω και είναι stable, δεν έχω κανένα πρόβλημα.

2. Να βάλεις την νέα kitkat για developers (post #2459 για download) η οποία επίσης έχει ελληνικά και είναι και αυτή stable και χωρίς προβλήματα απο ότι λένε τα παιδιά που την έχουν.

 

Η διαδικασία να περάσεις τη ROM πολύ απλή, δες οδηγίες στο πρώτο post. Θα χρειαστεί μετά την εγκατάσταση να κατεβάσεις 2 applications, για συγχρονισμό επαφών και το playstore και μετά δεν θα χρειαστεί να ασχοληθείς ξανά με το κινητό. Ότι χρειαστείς υπάρχει στο πρώτο post.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Σε 1000ευχαριστώ για την υπομονή και απάντησή σου!

Τελικά έβαλα την B611 και μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα δουλεύουν όλα ρολόι!

Έσβησα οτιδήποτε κινέζικο είχε μέσα (και μπορώ να πω ότι είχε αρκετά)

Ελπίζω να δουλέψει απροβλημάτιστα!

 

Και πάλι ευχαριστώ!

Nokia 5110 ---> Nokia 7110 ---> SonyEricsson T68i ---> Nokia 7650 ---> Motorola v300 ---> Nokia 6260 ---> Nokia n70 ---> nokia 5030 ---> Samsung s8300 ---> Samsung Galaxy Ace ---> Lenovo a660 ---> Xiaomi mi2s ---> LG G2
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον διάλογο είχα με vickmall !! Τι παίζει και τι κάνω???

the phone is rooted?

Selina 21:30:25

yes

I 21:30:43

ok ty a lott..!

 

Selina 21:30:44

if you choose multi-language rom,will root,install google play

I 21:30:54

original rom is rooted?

I 21:31:00

i want original

Selina 21:31:21

original rom,will have no Greek language

I 21:31:29

no need :)

Selina 21:31:29

have no google play

I 21:31:34

i cant add it ?

Selina 21:31:56

add what?

I 21:31:59

google play

Selina 21:32:20

if you know how to do it,you can

I 21:32:31

multilanguage rom have problem with updates

Selina 21:33:03

if you root the phone with original rom

 

Selina 21:33:13

also can not update online

Selina 21:33:24

all phones which rooted,can not update online

I 21:33:36

aa ok

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις δεν μας λες αν και υποψιάζομαι πως η πραγματική ερώτηση που θες να κάνεις έχει απαντηθεί πολλάκις στις προηγούμενες σελίδες και δη στις προηγούμενες 2-3

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει οτι δεν γίνονται update με την official rom αν την root . Της είπα να μου βάλει την ρομ offical Β143 !καλά έκανα??

Διάβασε τι μου γράφει .

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι κανω λαθος και δεν μου δουλευει η αναγνωριση στην rom b621?

 

κανω καταργηση λογαριασμου καθαριζω data, το cashe ειναι 0

κανω restart, ξαναπερναω τον λογαριασμο αλλα τιποτα:mad::mad:

 

καποιος να με βοηθησει στο προβλημα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να παρουμε την kit kat τελικα μετα την αναβαθμιση?
αφου την εχουμε ηδη παρει....απλα ειναι beta. ερχεται και η επισημη
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάνεις θέμα με την τοποθεσία.? Δεν βρίσκει την τοποθεσία μου και πολλές φορές μου γράφει σφάλμα τοποθεσίας. Φανταστείτε είμαι τώρα Αμπελόκηποι εδώ και 3 ώρες και αυτό ακόμα γράφει Περιστέρι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάνεις θέμα με την τοποθεσία.? Δεν βρίσκει την τοποθεσία μου και πολλές φορές μου γράφει σφάλμα τοποθεσίας. Φανταστείτε είμαι τώρα Αμπελόκηποι εδώ και 3 ώρες και αυτό ακόμα γράφει Περιστέρι

τέτοια κολλήματα τα θυμάμαι και σε δύο τρία HTC που είχα παλαιότερα πάντως.με κανένα restart έφτιαχνε

Link to comment
Share on other sites

Guest pany07
Γιατί το 4.7.1 -> 4.7.16 με ΟΤΑ fails?

Δεν είμαι rooted...

Δεν έκανα factory data reset..

 

Κατέβασμα της Full ROM...Local Update από την SD...

και η διαδικασία ολοκληρώθηκε απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...