Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διάφοροι κωδικοί για το κινητό μας

Πηγή: http://cn.club.vmall.com/thread-921715-1-1.html

Δοκίμασα κανα δυο (Β611 είμαι) και δεν λειτουργούν...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όλες οι flip case στο ebay έχουν unlock όταν τις ανοίγεις;

 

Σε αυτή την flip case

http://www.ebay.com/itm/271517730065?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_from%3DR40%26_nkw%3D271517730065%26_rdc%3D1

 

Υπάρχει μαγνήτης;

Αν ναι, επηρεάζεται καθόλου το τηλέφωνο;

 

χρησιμοποιώ θήκες με μαγνήτη πολλά χρόνια ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα σε κανένα τηλ

ρίξε και μια ματιά σε αυτή http://www.aliexpress.com/item/2014-New-arrival-With-Stand-Holder-Luxury-flip-leather-Wallet-case-For-HUAWEI-Honor-3c-Card/1815026436.html είναι λίγο ακριβότερη αλλά είναι πολύ καλή ποιότητα και τα "παραθυράκια" πρακτικότατα

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να μου πει αν οντως στην multilang εκδοση η καμερα ειναι 5mp κ αν επηρεαζει αυτο αρνητικα κατα τη γνωμη του! ειμαι στο κλικ για την παραγκελια και θελω να ειμαι σιγουρος για το αν αξιζει η αναβαθμιση απο thl t5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος να μου πει αν οντως στην multilang εκδοση η καμερα ειναι 5mp κ αν επηρεαζει αυτο αρνητικα κατα τη γνωμη του! ειμαι στο κλικ για την παραγκελια και θελω να ειμαι σιγουρος για το αν αξιζει η αναβαθμιση απο thl t5s

 

η νεα ρομ απο το vickmall ειναι με 8μπ καμερα

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παρήγγειλα την προηγούμενη Δευτέρα απο βικμαλ. Με την οφισιαλ αγγλική ρομ. Αν το πειράξω το κινητό, θέλω να το κάνω μόνος μου. :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι Tempered Glass Screen Protector όπως π.χ αυτή http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-Water-Dirt-Shock-Explosion-Proof-For-Huawei-Honor-3c-Tempered-Glass-Screen-Protector/1822214552.html σε περίπτωση που θέλουμε να την αφαιρέσουμε, βγαίνει χωρίς να κάνουμε ζημιά στην οθόνη, ή αυτό είναι κάτι δύσκολο και επικίνδυνο; Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το δοκίμασα δεν πιστεύω ότι θα έχει διαφορά απο το απλό

και απο ότι διάβασα πριν το πάρω δεν βρήκα καμιά αναφορά για πρόβλημα στην αφαίρεση

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε η Nillkin Tempered Glass 9H .

Για οσους φοβουνται την αγορα (λογο κοστους) και δεν τα πανε καλα με την τοποθετηση screen protector να πω οτι ειναι πολυ ποιο ευκολη η τοποθετηση του Tempered Glass απο τα απλα screen protector.

 

Παιδιά οι Tempered Glass Screen Protector όπως π.χ αυτή http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-New-Water-Dirt-Shock-Explosion-Proof-For-Huawei-Honor-3c-Tempered-Glass-Screen-Protector/1822214552.html σε περίπτωση που θέλουμε να την αφαιρέσουμε, βγαίνει χωρίς να κάνουμε ζημιά στην οθόνη, ή αυτό είναι κάτι δύσκολο και επικίνδυνο;

 

Και εγώ παρέλαβα χτες ένα Tempered glass screen protector και μπορώ να επιβεβαιώσω οτι αξίζει την χρηματική διαφορά (σε σχέση με τις απλές ζελατίνες)

Από ALiexpress, έκανε κανα μήνα να έρθει, τοποθετείται (και αφαιρείται) πολύ εύκολα - ευκολότερα από την ζελατίνα και έχει πολύ καλύτερη αύσθηση στην αφή!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα χτες ένα Tempered glass screen protector και μπορώ να επιβεβαιώσω οτι αξίζει την χρηματική διαφορά (σε σχέση με τις απλές ζελατίνες)

Από ALiexpress, έκανε κανα μήνα να έρθει, τοποθετείται (και αφαιρείται) πολύ εύκολα - ευκολότερα από την ζελατίνα και έχει πολύ καλύτερη αύσθηση στην αφή!

Αντωνη καλημερα, ποιο πηρες ? Στην αποδοση χρωματων ειδες διαφορα σε σχεση με τις απλες ζελατινες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη καλημερα, ποιο πηρες ? Στην αποδοση χρωματων ειδες διαφορα σε σχεση με τις απλες ζελατινες ?

Πήρα αυτό - είδα αρκετά σοβαρή διαφορά στο contrast και στην χρωματική απόδοση (edit προς το καλύτερο εννοείται!), η τοποθέτηση είναι προφανως ευκολότερη από απλή ζελατίνα

Επίσης, πιάνει δυσκολότερα "δαχτυλιές", η προηγούμενη ζελατίνα προστασίας (η οποία ήταν και αυτή Nillkin, όχι τυχαία δλδ) με ενοχλούσε οπτικά και την καθάριζα συχνά...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό - είδα αρκετά σοβαρή διαφορά στο contrast και στην χρωματική απόδοση, .

 

Διαφορά προς το καλύτερο φανταζομαι ε ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτό - είδα αρκετά σοβαρή διαφορά στο contrast και στην χρωματική απόδοση (edit προς το καλύτερο εννοείται!), η τοποθέτηση είναι προφανως ευκολότερη από απλή ζελατίνα

Επίσης, πιάνει δυσκολότερα "δαχτυλιές", η προηγούμενη ζελατίνα προστασίας (η οποία ήταν και αυτή Nillkin, όχι τυχαία δλδ) με ενοχλούσε οπτικά και την καθάριζα συχνά...

Ωραία! Καμία σχέση με τις άλλες στα όλα του!

Πριν μερικές ημέρες ήμουν με το μηχανάκι και είχα το τηλέφωνο στο χέρι, τη στιγμή που πήγα να σταματήσω μου έφυγε το τηλέφωνο από το χέρι - χτυπάει στο παπούτσι μου - πέφτει στην άσφαλτο από ύψος ~25εκ. και σύρθηκε με την οθόνη προς τα κάτω για ~2 μέτρα. Δεν ένιωσε τίποτα !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το πάχος είναι διαφορετικό. Στο ένα είναι 0,2 mm και στο άλλο 0,3 mm. Πιο να θεωρήσουμε ως ''καλύτερο''; Το πιο λεπτό ή το πιο παχύ;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν μου δείχνει πλέον τις ταπετσαρίες της Huawei! είχα κατεβάσει και μερικές. τι έγινε; [ATTACH]46560[/ATTACH][ATTACH]46560[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν μου δείχνει πλέον τις ταπετσαρίες της Huawei! είχα κατεβάσει και μερικές. τι έγινε; [ATTACH]46560[/ATTACH][ATTACH]46560[/ATTACH]

 

[ATTACH]46562[/ATTACH]μήπως φταίει ότι μετά την αναβάθμιση στην 141 δεν έχω μπει καθόλου στο app center? το κουτάκι να είναι τικαρισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει cyanogen για το 3c?

Γενικά τί custom rom έχουν βγεί;

 

Η Official είναι πολύ καλή οπότε δνε υπάρχουν λόγοι για custom.

 

Τώρα όσον αφορά τι έχει κυκλοφορήσει... Σίγουρα υπάρχει MIUI.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η Official είναι πολύ καλή οπότε δνε υπάρχουν λόγοι για custom.

 

Τώρα όσον αφορά τι έχει κυκλοφορήσει... Σίγουρα υπάρχει MIUI.

η multilaguage που σου περνάνε από vickmall θεωρείται custom?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ολοι αποδειξη που να αναγραφεται το IMEI; Το invoice που εκτυπωνεις μεσα απο τον λογαριασμο σου στο to2c δεν περιεχει το IMEI της συσκευης.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

η multilaguage που σου περνάνε από vickmall θεωρείται custom?

 

Αναλόγως τον ορισμό που δίνεις στην λέξη custom ίσως να θεωρείτε ίσως και όχι...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τον ορισμό που δίνεις στην λέξη custom ίσως να θεωρείτε ίσως και όχι...

Με τον όρο που χρησιμοποιείται, τί άλλο όρο να δώσω;

Εννοώ, το κάνουν ρουτ και μετά φλασάρουν άλλη (custom) έκδοση που έχει όλες τις γλώσσες ή απλά περνάνε μόνο τις γλώσσες μετά το ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Με τον όρο που χρησιμοποιείται, τί άλλο όρο να δώσω;

Εννοώ, το κάνουν ρουτ και μετά φλασάρουν άλλη (custom) έκδοση που έχει όλες τις γλώσσες ή απλά περνάνε μόνο τις γλώσσες μετά το ρουτ;

 

νομίζω τότε πως ειναι custom.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ολοι αποδειξη που να αναγραφεται το IMEI; Το invoice που εκτυπωνεις μεσα απο τον λογαριασμο σου στο to2c δεν περιεχει το IMEI της συσκευης.

Απόδειξη γιόκ (από το vickmall τουλάχιστον, σε "έντυπη" μορφή!)

Δεν πρόσεξα αν η ειδοποίηση που έρχεται (shipping nr) με email έχει τέτοια πληροφορία

Πάντως το ΙΜΕΙ αναγράφεται σίγουρα εξωτερικά από το κουτί.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε ολοι αποδειξη που να αναγραφεται το IMEI; Το invoice που εκτυπωνεις μεσα απο τον λογαριασμο σου στο to2c δεν περιεχει το IMEI της συσκευης.

 

 

Το αγόρασα απο το etotalcl . Εντυπη αποδειξη δεν υπηρχε. Το κουτι ήταν χωρις ουτε ενα γραμμα επανω.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχω πρόβλημα με το συγχρονισμό των επαφών από Google. Πιο συγκεκριμένα δεν μπορώ να βρώ στο κινεζικο μαρκετ τις εφαρμογές που χρειάζονται για τον συγρονισμό με το Google. Βάζοντας στην αναζήτηση syncML ή Google δεν τις βγάζει. Τρέχω developer Rom Β611. Μπορεί κάποιος να ανεβάσει κάπου το apk ή να δώσει άλλη λύση? Ευχαριστώ Edited by tauri
“Don’t expect something for nothing.”
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...