Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....έστειλα ένα email στο http://www.vickmall.com/ και μου έστειλαν αυτή την rom http://pan.baidu.com/s/1bnhCO7H είναι με όλες τις γλώσσες (και Ελληνικά) δεν επηρεάζει καθόλου την φωτογραφική μηχανή (8MP πίσω και 5MP μπροστά) και το τηλέφωνο κάνει κανονικά ενημερώσεις. Την έβαλα με το SP_Flash_Tool_v5.1348.00 και εδώ και κάποιες ώρες δουλεύει κανονικά το τηλ.....

 

Παρα πολύ ωραία, Β905 γράφει, αν μπορείς να βάλεις ένα snapshot από το Settings > About phone για να δούμε και αναλυτικές πληροφορίες για τα υπολοιπα (baseband, κλπ)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να μου δωσεις το scatter file για να το χρησιμοποιησω στο flashtool?

Δεν υπάρχει μέσα στο αρχείο πού κατέβασες ?τί αρχεία έχει μέσα?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, περιμενω το συγκεκριμενο κινητο απο εβδομαδα,παραγγελια μεσω aliexpress 186 δολαρια μου στηχησε, να ρωτησω κατι μπενοντας στο ψητο με την τελευταια b609 υπαρχει otg?
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας, περιμενω το συγκεκριμενο κινητο απο εβδομαδα,παραγγελια μεσω aliexpress 186 δολαρια μου στηχησε, να ρωτησω κατι μπενοντας στο ψητο με την τελευταια b609 υπαρχει otg?

 

Όχι μόλις δοκίμασα. :(

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μέσα στο αρχείο πού κατέβασες ?τί αρχεία έχει μέσα?

 

ουτε στο αρχειο με τη ρομ, ουτε στο αρχειο με το cwm, και τα Gapps ουτε στο αρχειο με το sp flash tool

EDIT: Ξερει καποιος τροπο να φλασαρω την B123 ή καποια αλλη ρομ που να μπορω να την κανω ρουτ με το vroot η οποια να μπορει να γινει flash μεσω stock recovery και update.app για να περασω μετα την Miui

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

1) ουτε στο αρχειο με τη ρομ, ουτε στο αρχειο με το cwm, και τα Gapps ουτε στο αρχειο με το sp flash tool

2) EDIT: Ξερει καποιος τροπο να φλασαρω την B123 ή καποια αλλη ρομ που να μπορω να την κανω ρουτ με το vroot η οποια να μπορει να γινει flash μεσω stock recovery και update.app

3) για να περασω μετα την Miui

1) Το αρχείο υπάρχει μέσα κανονικά, το κατέβασα τώρα. Κάτι κάνεις λάθος.

2) έχει απαντηθεί και έχει δοθεί λύση-οδηγος.

3) με stock recovery δεν μπορείς να βάλεις miui.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση?

Τι αυτονομία έχει κατά μέσο όρο γιατί ψάχνομαι για αγορά κινητού?

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά να κάνω μια ερώτηση?

Τι αυτονομία έχει κατά μέσω όρο γιατί ψάχνομαι για αγορά κινητού?

 

Όλη μέρα ενεργά data μου βγάζει μία ημέρα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

1) Το αρχείο υπάρχει μέσα κανονικά, το κατέβασα τώρα. Κάτι κάνεις λάθος.

2) έχει απαντηθεί και έχει δοθεί λύση-οδηγος.

3) με stock recovery δεν μπορείς να βάλεις miui.

 

ποσο στραβος παιζει να μαι... σε ευχαριστω πολυ παντως

EDIT: Ε και τωρα οπως ηταν λογικο αφου βρηκα το scatter τα καταφερα!!

Edited by giannis808
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολύ ωραία, Β905 γράφει, αν μπορείς να βάλεις ένα snapshot από το Settings > About phone για να δούμε και αναλυτικές πληροφορίες για τα υπολοιπα (baseband, κλπ)

 

[ATTACH]45396[/ATTACH] [ATTACH]45397[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια ενδιαφερομαι για το κινητο!τι προτεινετε να το παρω με en/ch ή με multila απο το to2c.com?

 

με με en/ch για να εχεις τις αναβαθμισεις , και σε λιγο καιρο και επίσημα ελληνικα .....(οπως λενε μερικοι πιο ενημερωμενοι εδω μεσα .....)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

με με en/ch για να εχεις τις αναβαθμισεις , και σε λιγο καιρο και επίσημα ελληνικα .....(οπως λενε μερικοι πιο ενημερωμενοι εδω μεσα .....)

 

1.ξερεις κανεις αν θα υπαρχει αναβαθμισει kit-kat 4.4?

2.ποσες μερες κανει περιπου απο την υποβολη παραγγελειας

3.ποιο κινεζομαγαζο ξερετε εχει την καλητερη προσφορα-τιμη τωρα?

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε! είμαι ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και στο zte v975 το οποίο όπως μου είπαν έχει κάποιο πρόβλημα με το wifi.

Το 3c έχει εμφανίσει κάποιο ευρέως γνωστό πρόβλημα ή είναι γενικά εντάξει?

Link to comment
Share on other sites

1.ξερεις κανεις αν θα υπαρχει αναβαθμισει kit-kat 4.4?

2.ποσες μερες κανει περιπου απο την υποβολη παραγγελειας

3.ποιο κινεζομαγαζο ξερετε εχει την καλητερη προσφορα-τιμη τωρα?

 

1. Ναι αναμένεται

2. 20-35 ημέρες δνε είναι κάτι στανταρ

3. Δεν ξέρω ποιο την έχει εγώ τώρα τελευταία αγοράζω από το to2c

 

χαίρετε! είμαι ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και στο zte v975 το οποίο όπως μου είπαν έχει κάποιο πρόβλημα με το wifi.

Το 3c έχει εμφανίσει κάποιο ευρέως γνωστό πρόβλημα ή είναι γενικά εντάξει?

 

To 3C μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε! είμαι ανάμεσα σε αυτό το τηλέφωνο και στο zte v975 το οποίο όπως μου είπαν έχει κάποιο πρόβλημα με το wifi.

Το 3c έχει εμφανίσει κάποιο ευρέως γνωστό πρόβλημα ή είναι γενικά εντάξει?

 

Όχι μονο δεν έχει πρόβλημα με το WiFi του αλλά είναι κ εξαιρετικά δυνατό όπως κ ο GPS δέκτης του.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ακόμα έναν υποψήφιο αγοραστή του τηλεφώνου. Είμαι ένα βήμα πριν την παραγγελία, έχω όμως έναν προβληματισμό για τον οποίο είδα είχε γίνει και παλιότερα αναφορά: οι δυνατότητες του 6582.

Θέλω να ρωτήσω τους κατόχους πως τα καταφέρνει ο επεξεργαστής στην περιήγηση "βαριών" ιστοσελίδων (flash περιεχόμενο, embedded εφαρμογές). Πόσο smooth είναι το scrolling και πόσο γρήγορα γίνεται η φόρτωση μιας τέτοιας σελίδας; Επίσης HD video από youtube τρέχει ομαλά;

Γενικότερα θα θέλατε σε κάποιο σημείο στην καθημερινή λειτουργία περισσότερα από την CPU, και αν ναι που σας περιορίζει;

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη διαβασα οτι οτι αν κανουμε ροοτ δεν θα μπορουμε να κανουμε αναβαθμισεις!εαν με το καλο ερθει η 4.4 κι μετα κανουμε ροοτ θα εχουμε καποιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα πρώτο ποστ εδώ αν και διαβάζω καιρό το site! Εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Honor με μαμά ROM και το αναβάθμισα σε 609 με local update λόγω root.Έχω περιορίσει τις κινέζικες εφαρμογές (όσες δεν με αφήνει να διαγράψω) σε έναν φάκελο και τους έχω κόψει notifications+updates για να μην τις θυμάμαι καν!Γενικά το τηλέφωνο τρέχει πολύ καλα!Φωτογραφίες αρκετά καλές!Scrollarei πολύ καλά στα μενού και ό,τι social-ο-εφαρμογή του έχω βάλει την φυσάει!Σαν προηγούμενος κάτοχος galaxy ace δε θα μπορούσα άλλωστε να πω κάτι διαφορετικό!Στα χέρια μου όμως έχει πέσει αυτές τις μέρες ένα iphone 4s και σε ένα πράγμα που μου η σύγκριση με σταναχώρισε ήταν η προβολή βιντεο youtube.Τόσο μέσω app όσο και browser δε θα έλεγα ότι είναι και τόσο smooth!Δεν περιμένω να ρίξει στο iphone εννοείται!Αλλά ακόμα και με το ace , πρόβλημα με το youtube δεν είχα (είχα με όλα τα άλλα :P ).Ίσως να έχω κάνει κάτι λάθος εγώ δεν ξέρω!Απλά ορμώμενος και από το ποστ πιο πάνω που ο φίλος ρωτάει για την ποιότητα του βίντεο μοιράζομαι τον προβληματισμό μου! Αυτα!Για πείτε αν έχετε προσέξει κάτι παρόμοιο!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις. κάνετε πολύ καλή δουλειά.

Άλλη μια ερώτηση: από κάμερα πώς είναι το κινητό? βγάζει καθαρά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα πρώτο ποστ εδώ αν και διαβάζω καιρό το site! Εδώ και λίγες μέρες κάτοχος του Honor με μαμά ROM και το αναβάθμισα σε 609 με local update λόγω root.Έχω περιορίσει τις κινέζικες εφαρμογές (όσες δεν με αφήνει να διαγράψω) σε έναν φάκελο και τους έχω κόψει notifications+updates για να μην τις θυμάμαι καν!Γενικά το τηλέφωνο τρέχει πολύ καλα!Φωτογραφίες αρκετά καλές!Scrollarei πολύ καλά στα μενού και ό,τι social-ο-εφαρμογή του έχω βάλει την φυσάει!Σαν προηγούμενος κάτοχος galaxy ace δε θα μπορούσα άλλωστε να πω κάτι διαφορετικό!Στα χέρια μου όμως έχει πέσει αυτές τις μέρες ένα iphone 4s και σε ένα πράγμα που μου η σύγκριση με σταναχώρισε ήταν η προβολή βιντεο youtube.Τόσο μέσω app όσο και browser δε θα έλεγα ότι είναι και τόσο smooth!Δεν περιμένω να ρίξει στο iphone εννοείται!Αλλά ακόμα και με το ace , πρόβλημα με το youtube δεν είχα (είχα με όλα τα άλλα :P ).Ίσως να έχω κάνει κάτι λάθος εγώ δεν ξέρω!Απλά ορμώμενος και από το ποστ πιο πάνω που ο φίλος ρωτάει για την ποιότητα του βίντεο μοιράζομαι τον προβληματισμό μου! Αυτα!Για πείτε αν έχετε προσέξει κάτι παρόμοιο!

Ετσι ακριβος, στο youtube σερνετε..... Αν δεις παλι βιντεο προσεξε να δεις αν συχρονιζει η εικονα με τον ηχο. Νομιζω ειναι θεμα του επεξεργαστη mtk6582, το κανουν και αλλα τηλεφωνα με αυτον.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό για τον συγχρονισμό δυστυχώς! Κρίμα...

 

Από φωτό είναι αρκετά καλό! Πιστεύω του λείπει λίγο βάθος στα χρώματα και στα σκοτεινά σημεία κυρίως.Το βίντεο έχει καλή ανάλυση (fhd) αλλά δεν είναι τελείως ομαλό! Επίσης τραβάει νομίζω μόνο σε 3gp.Για κάποιον που έχει φωτογραφική κανονική είναι οκ!Εγώ πάντως ανέβασα από ρυθμίσεις φουλ τα χρώματα τόσο στην οθόνη όσο και στην κάμερα.Θετική εντύπωση μου κάνει η πολύ κοντινή εστίαση σε macro λήψεις.εστιάζει στα ~3 εκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό για τον συγχρονισμό δυστυχώς! Κρίμα...

 

Από φωτό είναι αρκετά καλό! Πιστεύω του λείπει λίγο βάθος στα χρώματα και στα σκοτεινά σημεία κυρίως.Το βίντεο έχει καλή ανάλυση (fhd) αλλά δεν είναι τελείως ομαλό! Επίσης τραβάει νομίζω μόνο σε 3gp.Για κάποιον που έχει φωτογραφική κανονική είναι οκ!Εγώ πάντως ανέβασα από ρυθμίσεις φουλ τα χρώματα τόσο στην οθόνη όσο και στην κάμερα.Θετική εντύπωση μου κάνει η πολύ κοντινή εστίαση σε macro λήψεις.εστιάζει στα ~3 εκ.

Το θεμα του συγχρονισμου στο youtube λυνεται με το viral

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα του συγχρονισμου στο youtube λυνεται με το viral

Viral δουλεύω και εγώ!

Αν ο φίλος δεν θέλει το viral ας βάλει αυτό https://cloud.mail.ru/public/82219a6a21b3/YouTube_4.1.23_NoMarket_clone.apk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...