Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είσαι ροοτ:

1. Κατέβασε το Mobileuncle Tools από το Google Play, και πέρνα το stock regovery (https://mega.co.nz/#!pFZFGKqQ!aJifvKU-xFtG2oCu6QbT04tmbTLweNtP_UTKQk6VkdU).

 

2. Κατέβασε την Β609, και αντέγραψε το φάκελο dload στην κάρτα σου.

 

3. Κλείσε το κινητό, βγάλε και ξαναβάλε την μπαταρία, και με πατημένα τα vol+ ,vol- και power, θα ξεκινήσει η εγκατάστασή της.

 

Λεπτομέρειες, δες στο πρώτο ποστ.

 

Ευχαριστώ θα τι κάνω αύριο! Κάνοντας αυτή την διαδικασία να υποθέσω σβήνονται όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγώ συγνώμη που ξαναρωτάω

με β137 ροταρετε το κινητό γιατί και σε pc με w7 δοκιμάσαν δεν τα κατάφεραν

Μήπως θέλει δεξί κλικ run as administrator?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω............... το DTS effect λειτουργει στα τηλεφωνα σας??

ΠΑρατηρησα οτι σε ορισμενες κλησεις ο ηχος που ακουω απο το ακουστικο ειναι πραγματικα κρυσταλλο. Ακριβως dts. Αλλα τις περισσοτερς φορες εχει την ποιοτητα την κλασσικη,, ραδιοφωνου. Βεβαια οταν ακουω το dts χαιρομαι να μιλαω.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Εχω την multilanguage εκδοση απο το to2c και μονο οταν απανταω σε κλησεις ανοιγει η δονηση και μετα δυσκολιας ακουω τον αλλον.Οταν κανω εγω την κληση ολα καλα.εχει αναφερθει και σε πιο πισω σελιδες αλλα δεν ειδα λυση του προβληματος.

 

Και εγώ εξακολουθώ και έχω το ίδιο πρόβλημα και στα δύο κινητά που πήρα από το minideal.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εξακολουθώ και έχω το ίδιο πρόβλημα και στα δύο κινητά που πήρα από το minideal.

 

Πολύ φοβάμαι ότι είναι θέμα software.καλύτερα να χάσετε τα ελληνικά και να περάσατε την επίσημη.σε λίγο έρχεται και επίσημη με ελληνικά anyway.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την multilanguage εκδοση απο το to2c και μονο οταν απανταω σε κλησεις ανοιγει η δονηση και μετα δυσκολιας ακουω τον αλλον.Οταν κανω εγω την κληση ολα καλα.εχει αναφερθει και σε πιο πισω σελιδες αλλα δεν ειδα λυση του προβληματος.

Και εγώ εξακολουθώ και έχω το ίδιο πρόβλημα και στα δύο κινητά που πήρα από το minideal.

Εκτιμώ οτι είναι bug της ROM, καλύτερα να αναβαθμιστείτε σε "φρέσκια" - ειτε official (Β137), είτε developers (Β609, έχει και Ελληνικά πια!)

 

Για θυμηστε μου πώς προσθέτω στο Google account να γίνονται sync τα bookmarks του μαμά browser

Τελικά πώς βάζουμε στο Google account να συγχρονίζει σελιδοδείκτες; με κάποια app από το κινέζικο μάρκετ; αλλά ποια ;

Για να μην σου απαντά κανείς, σημαίνει οτι δεν το δοκίμασε κάποιος (δεν ενδιαφέρθηκε...). Να το googlάρεις δοκίμασες? (πχ syncronizing bookmarks on Android browser, with PC)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ οτι είναι bug της ROM, καλύτερα να αναβαθμιστείτε σε "φρέσκια" - ειτε official (Β137), είτε developers (Β609, έχει και Ελληνικά πια!)

 

 

 

Για να μην σου απαντά κανείς, σημαίνει οτι δεν το δοκίμασε κάποιος (δεν ενδιαφέρθηκε...). Να το googlάρεις δοκίμασες? (πχ syncronizing bookmarks on Android browser, with PC)

 

Δεν εννοώ με το πισι! Στις ρυθμίσεις του Google account που στο κινητό μας ΔΕΝ είχε ούτε το συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου κατεβάσαμε αντίστοιχες επαφές από το κινέζικο μάρκετ και εμφανίστηκαν οι επιλογές αυτές συγχρονισμού.σε όλα τα κινητά android υπήρχε και άλλο ένα που λεγόταν internet και συγχρονιζε τα bookmarks του μαμά browser με το Google account.

Αυτό ρωτάω, μήπως υπάρχει κάποια κινεζική πάλι εφαρμογή για να μας εμφανίσει και αυτή την επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ με το πισι! Στις ρυθμίσεις του Google account που στο κινητό μας ΔΕΝ είχε ούτε το συγχρονισμό επαφών, ημερολογίου κατεβάσαμε αντίστοιχες επαφές από το κινέζικο μάρκετ και εμφανίστηκαν οι επιλογές αυτές συγχρονισμού.σε όλα τα κινητά android υπήρχε και άλλο ένα που λεγόταν internet και συγχρονιζε τα bookmarks του μαμά browser με το Google account. Αυτό ρωτάω, μήπως υπάρχει κάποια κινεζική πάλι εφαρμογή για να μας εμφανίσει και αυτή την επιλογή!

 

Υπάρχει επιλογή συγχρονισμου bookmark με τον "μαμα" browser και τον Google account? Που τα κρατάει αυτά τα bookmarks @ gmail?

Εγώ γνωρίζω μονο για τις επιλογές συγχρονισμού του Chrome ή του FireFox...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή συγχρονισμου bookmark με τον "μαμα" browser και τον Google account? Που τα κρατάει αυτά τα bookmarks @ gmail?

Εγώ γνωρίζω μονο για τις επιλογές συγχρονισμού του Chrome ή του FireFox...

 

Υπάρχει υπάρχει.Στο ζοπο και σε HTC υπήρχε έτοιμη η επιλογή να τικαρεις εάν θες την επιλογή internet.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπάρχει.Στο ζοπο και σε HTC υπήρχε έτοιμη η επιλογή να τικαρεις εάν θες την επιλογή internet.

Google: google account syncronise internet, διαβάζω οτι συγχρονίζει τα bookmarks του Chrome...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πολλές επαφές και θέλει με την μια να προσθέσει το +30 ας πούμε ας κατεβάσει την εφαρμογή number fixer! Σε ένα λεπτό 1149 επαφές απέκτησαν το πολυπόθητο +30!!!!

Να Ναι καλά ο συμφορουμιτης witchking που το πρότεινε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Google: google account syncronise internet, διαβάζω οτι συγχρονίζει τα bookmarks του Chrome...

 

Στα Τηλέφωνα που σου είπα ποτέ δεν είχα chrome....ούτε στον υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

Στα Τηλέφωνα που σου είπα ποτέ δεν είχα chrome....ούτε στον υπολογιστή!

Αν θες, αφού το χρησιμοποίησες, πες μου για το ακόλουθο:

Υπάρχει επιλογή συγχρονισμου bookmark με τον "μαμα" browser και τον Google account? Που τα κρατάει αυτά τα bookmarks @ gmail?

 

ΤΟ ξεχειλώσαμε πάλι το θέμα όμως, αυτά είναι Android θέματα και όχι Huawei...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, αφού το χρησιμοποίησες, πες μου για το ακόλουθο:

 

 

ΤΟ ξεχειλώσαμε πάλι το θέμα όμως, αυτά είναι Android θέματα και όχι Huawei...

 

Τώρα στο κινητό μας που δεν το κάνει άντε να το βρω! Άμα θυμηθώ θα σου πω όμως!

Το number fixer που ανέφερα παραπάνω όμως είναι όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επειδή το σκέφτομαι πολύ να το αγοράσω για τη γυναίκα μου, θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής. Ίσως έχουν απαντηθεί ήδη αλλά είναι λίγο δύσκολο να τα βρω σε τόσες σελίδες (ακόμη και με search)..

 

Ασχολείται μόνο με κλήσεις, φωτογραφίες, internet και που και που ραδιόφωνο. Και δεν έχει σχέση (ούτε και εγώ) με rootings κλπ. Αν το παραγγείλω Unrooted, θα δουλεύει απευθείας ή θα χρειαστεί κάτι; Θα ζητήσω και το playstore παράλληλα.

Στην Unrooted έκδοση, μπορώ να ζητήσω να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές;

 

Τι γλωσσα να παραγγείλω; Θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τα Menus στα αγγλικά, αλλά οπωσδήποτε χρειάζεται να γράφει τα πάντα στα ελληνικά. Διάβασα πως αυτό γίνεται μέσω εφαρμογών, αλλά είναι πρακτικό;

 

Τέλος, με την απλή χρήση που αναφέρω παραπάνω, πόσο περίπου διαρκεί η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Υ.Γ.. Ψηνομαι πολύ να παραγγείλω το Mi3 και να της δώσω το Iphone 4 που έχω.. :P

Link to comment
Share on other sites

Ασχολείται μόνο με κλήσεις, φωτογραφίες, internet και που και που ραδιόφωνο. Και δεν έχει σχέση (ούτε και εγώ) με rootings κλπ. Αν το παραγγείλω Unrooted, θα δουλεύει απευθείας ή θα χρειαστεί κάτι; Θα ζητήσω και το playstore παράλληλα.

Στην Unrooted έκδοση, μπορώ να ζητήσω να αφαιρέσουν τις κινέζικες εφαρμογές;

Τι γλωσσα να παραγγείλω; Θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει τα Menus στα αγγλικά, αλλά οπωσδήποτε χρειάζεται να γράφει τα πάντα στα ελληνικά. Διάβασα πως αυτό γίνεται μέσω εφαρμογών, αλλά είναι πρακτικό;

Τέλος, με την απλή χρήση που αναφέρω παραπάνω, πόσο περίπου διαρκεί η μπαταρία;

Υ.Γ.. Ψηνομαι πολύ να παραγγείλω το Mi3 και να της δώσω το Iphone 4 που έχω.. :P

Να ξεκινήσω ανάποδα: Το ΜΙ3 ειναι 100 ευρώ ακριβότερο (και προφανως καλύτερο), αν μπορεις/θέλεις να τα δώσεις, αξίζει.-

Το τηλέφωνο λειτουργεί κατευθείαν και δεν χρειάζεται root, θα κάνεις μονο την τελευταια επίσημη αναβάθμιση και είσαι ΟΚ (θα γράφεις ΠΑΝΤΟΥ Ελληνικά μετά την εγκατάσταση ελληνικού πληκτρολογίου, κάτι εύκολο)

Διάρκεια μπαταριας, χαλαρά ένα 2ήμερο (και βάλε)

Μην ζητήσεις κάτι, θα πρέπει να το πειράξουν, ας έρθει όπως πωλείται, το "σουλούπωμα" που ζητάς είναι ευκολο

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Θελω να ρωτησω αν υπαρχει τροπος ολα τα events που βαζω στις επαφες να εμφανιζονται στο ημερολογιο. Μου εμφανιζει μονο τα γεννεθλια. Αν παω στο ημερολογιο στις ρυθμισεις -->calendars to display στο πεδιο special days εχει μονο birthdays υπαρχει τροπος να προσθεσω αλλα special days?

Link to comment
Share on other sites

θα ημουν ευγνωμων αν καποιος μπορει να με βοηθησει πως απο την multilanguage να γυρισω στην official να γλητωσω απο την δονηση.πραγματικα εχω διαβασει πολλες σελιδες και το κεφαλι παει να σπασει.να μην μιλησω και για την γκρινια της γυναικας μου :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απλά κατέβασε την Β120 βάλε τον φάκελο dload μέσα να έχει το αρχείο update.app στην κάρτα μνήμης, μετά πήγαινε στο κινητό σου στο μενού updates, local θα δει το αρχείο και θα γίνει το update μόνο του.πρόσεχε μόνο να θυμάσαι στο ελληνικό μενού που είναι η αλλαγή γλώσσας γιατί μετά την αναβάθμιση η γλώσσα καταρχήν θα είναι κινέζικα.μέσα από το μενού θα το γυρίσεις αγγλικά!
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω online search για καινουρια εκδοση μου βρισκει την b 123 release date 15 4 2014 size 86,82 mb.να κατεβασω αυτη ή να ψαξω απο το διαδυκτιο για τη b120?
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω online search για καινουρια εκδοση μου βρισκει την b 123 release date 15 4 2014 size 86,82 mb.να κατεβασω αυτη ή να ψαξω απο το διαδυκτιο για τη b120?

 

Όχι την 120 θες που είναι κάπου 800mb!

Δεν περνάει μέσω online η επίσημη πάνω από την multilanguage

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινήσω ανάποδα: Το ΜΙ3 ειναι 100 ευρώ ακριβότερο (και προφανως καλύτερο), αν μπορεις/θέλεις να τα δώσεις, αξίζει.-

Το τηλέφωνο λειτουργεί κατευθείαν και δεν χρειάζεται root, θα κάνεις μονο την τελευταια επίσημη αναβάθμιση και είσαι ΟΚ (θα γράφεις ΠΑΝΤΟΥ Ελληνικά μετά την εγκατάσταση ελληνικού πληκτρολογίου, κάτι εύκολο)

Διάρκεια μπαταριας, χαλαρά ένα 2ήμερο (και βάλε)

Μην ζητήσεις κάτι, θα πρέπει να το πειράξουν, ας έρθει όπως πωλείται, το "σουλούπωμα" που ζητάς είναι ευκολο

 

Σε ευχαριστω πολύ. Για το ΜΙ3 ήταν πλάκα μιας και το να της δώσω το iphone 4 που θέλει φόρτιση κάθε μέρα και έχει και μικρή οθόνη, δεν θα την βόλευε. Όσο για την παραγγελία, θα επιλέξω δηλαδή το "english version". Δεν θα έρθει όμως γεμάτο κινέζικες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...