Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι μεταξύ του συγκεκριμένου κινητού και του thl t100s. Απλά επειδή δεν έχω πειστεί ιδιαίτερα για το sar του σκέφτηκα το huawei που είναι και πιο γνωστή μάρκα εδώ. Υπάρχει manual που να γράφει μέσα το sar ή όπως τα άλλα κινέζικα πρέπει να αρκεστώ στα μηνύματα αυτών που τα πουλάνε (και λένε διαφορετικές τιμές ο καθένας)? Σε γενικές γραμμές λειτουργούν όλα κανονικά ή έχει παρουσιάσει προβλήματα. Αν καταλήξω σε αυτό θα το ζητήσω με ελληνικό μενού. Χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ ή θα είναι κομπλέ (ρωτάω γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγές rom και ρουταρίσματα). Κάπου διάβασα ότι αν στο στείλουν με ελληνικά χάνεις από κάμερα. Εξακολουθεί να υφίστανται αυτό το πρόβλημα? Edited by crazy_ch
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι μεταξύ του συγκεκριμένου κινητού και του thl t100s. Απλά επειδή δεν έχω πειστεί ιδιαίτερα για το sar του σκέφτηκα το huawei που είναι και πιο γνωστή μάρκα εδώ. Υπάρχει manual που να γράφει μέσα το sar ή όπως τα άλλα κινέζικα πρέπει να αρκεστώ στα μηνύματα αυτών που τα πουλάνε (και λένε διαφορετικές τιμές ο καθένας)? Σε γενικές γραμμές λειτουργούν όλα κανονικά ή έχει παρουσιάσει προβλήματα. Αν καταλήξω σε αυτό θα το ζητήσω με ελληνικό μενού. Χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ ή θα είναι κομπλέ (ρωτάω γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγές rom και ρουταρίσματα). Κάπου διάβασα ότι αν στο στείλουν με ελληνικά χάνεις από κάμερα. Εξακολουθεί να υφίστανται αυτό το πρόβλημα?

 

ναι εξακολουθει,δεν χανεις πολλα,αν και δεν ξερω τι αναβαθμισεις εχουν ερθει στο αγγλικο,η καμερα αν και 5 μπ δεν ειναι κακη,απλα καλο θα ηταν να ειναι 8,δεν αλλαξα τιποτα το εχω οπως ηρθε με φορτωμα των εφαρμογων μονο.

Link to comment
Share on other sites

ναι εξακολουθει,δεν χανεις πολλα,αν και δεν ξερω τι αναβαθμισεις εχουν ερθει στο αγγλικο,η καμερα αν και 5 μπ δεν ειναι κακη,απλα καλο θα ηταν να ειναι 8,δεν αλλαξα τιποτα το εχω οπως ηρθε με φορτωμα των εφαρμογων μονο.

 

Μήπως αυτό διορθώνεται αν χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη εφαρμογή για την κάμερα και όχι την δική του? Από ήχο και gps όλα καλα? Στη συσκευασία υπήρχε manual? Μήπως ξέρεις πόσο είναι το sar της συσκευής? Ευχαριστώ για τις προηγούμενες απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το γράψαμε το SAR καμια 100αρια ποστ πίσω...

Περίπου 0.30 ειναι (επίσημο)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το γράψαμε το SAR καμια 100αρια ποστ πίσω...

Περίπου 0.30 ειναι (επίσημο)

 

Συγνώμη απλά είμαι από tablet και δεν διάβασα όλα τα post. Με την κάμερα μήπως υπάρχει κάποια λύση με κάποιο άλλο πρόγραμμα ή παραμένει το πρόβλημα? Και κάτι τελευταίο ισχυεί ότι το τζάμι του δεν έχει προστασία (gorilla ή κάτι αντίστοιχο)? Θα πρέπει να βάλω μεμβράνη?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποια τοποθετηση παιχνιδιων (μπορει και απο πριν δεν το παρατηρησα) οταν υπαρχει επιλογη το κινητο να μην χτυπαει με δονηση αυτο δονειται και το ασχημο ειναι οτι συνεχιζει και δονειται και οταν το σηκωνεις.Το εχτε ξανακουσει;;Ειναι καποια εφαρμογη προστασιας-ειδοποιησης;;;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη απλά είμαι από tablet και δεν διάβασα όλα τα post. Με την κάμερα μήπως υπάρχει κάποια λύση με κάποιο άλλο πρόγραμμα ή παραμένει το πρόβλημα? Και κάτι τελευταίο ισχυεί ότι το τζάμι του δεν έχει προστασία (gorilla ή κάτι αντίστοιχο)? Θα πρέπει να βάλω μεμβράνη?

 

παραμενει στα 5 μπ με καθε αλλα εφαρμογη καμερας,δεν εχει gorilla εγω το εχω σε θηκη που πηρα απο το ebay.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο καποια τοποθετηση παιχνιδιων (μπορει και απο πριν δεν το παρατηρησα) οταν υπαρχει επιλογη το κινητο να μην χτυπαει με δονηση αυτο δονειται και το ασχημο ειναι οτι συνεχιζει και δονειται και οταν το σηκωνεις.Το εχτε ξανακουσει;;Ειναι καποια εφαρμογη προστασιας-ειδοποιησης;;;

 

δεν μου συμβαινει στο δικο μου αυτο

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βαρεθηκα να περιμενω να μου απαντησουν απο Κινα για το coolpad f1 τελικα λεω να παρω το Huawei Honor 3C ,να το προτιμησω με την κινεζο-αγγλικη ρομ ρε παιδια,με morelocal θα εχω Ελληνικα ?

Απο το παρακατω βιντεο η φωτογραφικη του σε συγκριση και με το coolpad και με το red rice φαινετε πολυ χαλια,ειναι τοσο χαλια η καμερα ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βαρεθηκα να περιμενω να μου απαντησουν απο Κινα για το coolpad f1 τελικα λεω να παρω το Huawei Honor 3C ,να το προτιμησω με την κινεζο-αγγλικη ρομ ρε παιδια,με morelocal θα εχω Ελληνικα ?

Απο το παρακατω βιντεο η φωτογραφικη του σε συγκριση και με το coolpad και με το red rice φαινετε πολυ χαλια,ειναι τοσο χαλια η καμερα ρε παιδια?

 

δεν ειναι κακη,αν ηταν 13μπ θα ηταν το καλυτερο στην αγορα,εγω αν το αγοραζα τωρα θα το επαιρνα με την κινεζο-αγγλικη ρομ

Link to comment
Share on other sites

google play εχει η Αγγλοκινεζικη?

 

απ'οτι διαβασα δεν εχει,αλλα το κατεβαζεις,κριμα να μην ειναι οπως τα αλλα κινητα που ερχονται με ελληνικα και google play,το gps και το wifi του ειναι απο τα καλυτερα απο οσα κινεζικα,περιπου 20 εχω δοκιμασει ομως

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο minideal δεν λέει κάτι για 5 ή 8 mp, στα screeshots του antutu παρακάτω λέει μπρος πίσω 5 mp. Και το έχει πιο φθηνά από το to2c.
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Το google play εγκαθίσταται πανεύκολα στην αγγλική κινεζική από το κινέζικο μάρκετ που είναι εγκατεστημένο βέβαια ήδη .

Εμένα πάντως κάποιες εφαρμογές πασίγνωστες με αυτό το κινητό μουλαρωνουν και μόνο με επανεκκίνηση του κινητού δουλεύουν! Δεν μπορώ να καταλάβω τι παθαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το google play εγκαθίσταται πανεύκολα στην αγγλική κινεζική από το κινέζικο μάρκετ που είναι εγκατεστημένο βέβαια ήδη .

Εμένα πάντως κάποιες εφαρμογές πασίγνωστες με αυτό το κινητό μουλαρωνουν και μόνο με επανεκκίνηση του κινητού δουλεύουν! Δεν μπορώ να καταλάβω τι παθαίνουν.

Πες μας δυο - τρεις εφαρμογές να της δοκιμάσουμε να δούμε τι γίνεται.

 

Είχες την multi και έβαλες την Άγγλο-κινέζικη ? Το update πώς το έκανες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πες μας δυο - τρεις εφαρμογές να της δοκιμάσουμε να δούμε τι γίνεται.

 

Είχες την multi και έβαλες την Άγγλο-κινέζικη ? Το update πώς το έκανες ?

 

κι εγω ΄θελω να το γυρισω στην αγγλο-ελληνικη αλλα ως ασχετος δεν το δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

8sms,rocketdialer, κατι παιχνιδια γνωστων εταιρειων...

αρχικα την εγκατασταση την εκανα ΠΑΝΩ στην multilang αλλα μετα εκανα hard reset και αφησα καθαρη την 120 και μετα περασα play store κλπ.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

πειτε μου τωρα γιατι θελω να κανω hard reset το wifi εχει θεμα.αν κανω θα γυρισω στην 120 η στην multi που ειχα πριν?

 

1ον το wifi κανει αποσυνδεσεις και μετα το hard reset που εκανα!

 

Εμένα πάντως κάποιες εφαρμογές πασίγνωστες με αυτό το κινητό μουλαρωνουν και μόνο με επανεκκίνηση του κινητού δουλεύουν! Δεν μπορώ να καταλάβω τι παθαίνουν.

Πολλα προβληματα βλεπω, στο δικο μου το wi-fi πιανει σε σημεια που δεν επιαναν τα αλλα τηλεφωνα που ειχα.

 

Στη θεση σου θα εκανα εγκατασταση με το flash tool την αρχικη rom και μετα update στην Β120.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πολλα προβληματα βλεπω, στο δικο μου το wi-fi πιανει σε σημεια που δεν επιαναν τα αλλα τηλεφωνα που ειχα.

 

Στη θεση σου θα εκανα εγκατασταση με το flash tool την αρχικη rom και μετα update στην Β120.

Για το wifi κοιταω τωρα μηπως εφταιγε που ειχα αφησει το power saving στο smart και οχι στο normal οπως ειχαμε πει.γιατι στο smart εκλεινε διεργασιες για εξοικονομηση μπαταριας και ισως κολλαγε για αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου απο to2c.com, παραγγελία 29/3 με δώρο διαφανη θήκη. Εχω την multilanguage b211 με 5 mpixel camera... Αύριο η αλλαγή σε b120...
Link to comment
Share on other sites

Για το wifi κοιταω τωρα μηπως εφταιγε που ειχα αφησει το power saving στο smart και οχι στο normal οπως ειχαμε πει.γιατι στο smart εκλεινε διεργασιες για εξοικονομηση μπαταριας και ισως κολλαγε για αυτο!

Άφησε το στο normal, επίσης δες τις εικόνες από κάτω πως το έχω ρυθμίσει

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο καποια τοποθετηση παιχνιδιων (μπορει και απο πριν δεν το παρατηρησα) οταν υπαρχει επιλογη το κινητο να μην χτυπαει με δονηση αυτο δονειται και το ασχημο ειναι οτι συνεχιζει και δονειται και οταν το σηκωνεις.Το εχτε ξανακουσει;;Ειναι καποια εφαρμογη προστασιας-ειδοποιησης;;;

 

 

Και εγώ την Παρασκευή το πήρα από minideal και ώρες ώρες συνεχίζει η δόνηση ενώ έχω ήδη απαντήσει στην εισερχόμενη κλήση. Σταματάει να δονείται μόνο τερματίζοντας την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την Παρασκευή το πήρα από minideal και ώρες ώρες συνεχίζει η δόνηση ενώ έχω ήδη απαντήσει στην εισερχόμενη κλήση. Σταματάει να δονείται μόνο τερματίζοντας την κλήση.
ποια ρομ εχετε και οι δυο?αν εχετε την multilang πιστευω οτι με την αγγλοκινεζικη θα λυθουν ολα.

 

προς ολους:το πληκτρο on/off ειναι πιο χαλαρο σε σχεση με το volume κουμπι?εμενα παιζει και μαλιστα ακουγεται εαν κουνησω πολυ γρηγορα το κινητο.

 

Ρε παιδιά θέλω να προσθέσω ένα δεύτερο account για να λαμβάνω στην εφαρμογή gmail και από δεύτερο gmail αλλά δεν έχει στα accounts Προσθήκη gmail Η google account!!!! Πώς προσθέτουμε δεύτερο google account;;;

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχετε και οι δυο?αν εχετε την multilang πιστευω οτι με την αγγλοκινεζικη θα λυθουν ολα.

 

προς ολους:το πληκτρο on/off ειναι πιο χαλαρο σε σχεση με το volume κουμπι?εμενα παιζει και μαλιστα ακουγεται εαν κουνησω πολυ γρηγορα το κινητο.

 

Ρε παιδιά θέλω να προσθέσω ένα δεύτερο account για να λαμβάνω στην εφαρμογή gmail και από δεύτερο gmail αλλά δεν έχει στα accounts Προσθήκη gmail Η google account!!!! Πώς προσθέτουμε δεύτερο google account;;;

 

Βάλε το aqua mail

Link to comment
Share on other sites

προς ολους:το πληκτρο on/off ειναι πιο χαλαρο σε σχεση με το volume κουμπι?εμενα παιζει και μαλιστα ακουγεται εαν κουνησω πολυ γρηγορα το κινητο.

θέλω να προσθέσω ένα δεύτερο account για να λαμβάνω στην εφαρμογή gmail και από δεύτερο gmail αλλά δεν έχει στα accounts Προσθήκη gmail Η google account!!!! Πώς προσθέτουμε δεύτερο google account;;;

Ειναι χαλαρότερο αλλα όχι και να ακούγεται...

Στην "μαμα" εφαρμογή mail, Settings > New Account (μεγάλο ΓΚΡΙ κουμπι, χαμηλά οριζόντια)

Εγώ έχω 5 λογαριασμούς email που παρακολουθώ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι χαλαρότερο αλλα όχι και να ακούγεται...

Στην "μαμα" εφαρμογή mail, Settings > New Account (μεγάλο ΓΚΡΙ κουμπι, χαμηλά οριζόντια)

Εγώ έχω 5 λογαριασμούς email που παρακολουθώ...

 

Δεν μου αρέσει η μαμα εφαρμογή!.

Τελικά δεν μπορούμε να προσθέσουμε ΔΕΎΤΕΡΟ google account? Προσθήκη νέου google account δεν υπάρχει από ότι βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...