Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τεσπα το λινκ που εδωσα σε firefox βγαζει διαφορετικο

 

εχω Η30-U10_4.10.16, σωζω τα παντα backup και την περναω με local.ολα οκ? μετα πρεπει να βαλω τα contacts synch ktl που ειναι στο 1ποστ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τεσπα το λινκ που εδωσα σε firefox βγαζει διαφορετικο

 

εχω Η30-U10_4.10.16, σωζω τα παντα backup και την περναω με local.ολα οκ? μετα πρεπει να βαλω τα contacts synch ktl που ειναι στο 1ποστ?

Oh yes..

Google play store

Sync contacts

Sync calendar

Τρεις εφαρμογές θα κατεβάσεις από το κινέζικο μάρκετ και τέλος

Link to comment
Share on other sites

τεσπα το λινκ που εδωσα σε firefox βγαζει διαφορετικο

 

εχω Η30-U10_4.10.16, σωζω τα παντα backup και την περναω με local.ολα οκ? μετα πρεπει να βαλω τα contacts synch ktl που ειναι στο 1ποστ?

 

Πάρτη από needrom από εδώ http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2015/01/H30-U10-V100R001CHNC00B256.zip

Link to comment
Share on other sites

από την 4.10.16 πάει με ΟΤΑ στην 149?

εάν όχι και την κάνω μέσω local σε ένα ξάδελφο μου χάνονται δεδομένα ; ξέρει κανείς;

 

EDIT λοιπόν έκανε δοκιμή ο ξάδελφος και φυσικά δεν "πάει πίσω" σε παλαιότερη έκδοση μέσω ΟΤΑ.

άρα μένει μέσω local.πήγε κάποιος από την 4.10.16 στην 149 με local? έχασε δεδομένα εφαρμογών κλπ ή όχι;

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Αγόρασε ένας φίλος το εν λόγω κινητό αλλά του σβήνει κατά την κλήση και πρέπει να βγάλει την μπαταρία ώστε να ανάψει πάλι.

Το έχει κάνει δύο φόρες...

Έχει κανένας καμία ιδέα γιατί; Ή τι πρέπει να του κάνουμε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το My vodafone, e-shop.gr. amazon. Τι κάνουμε?
Τα ειπαμε αυτα δεν διαβασες λιγα ποστ πριν κανεις την αναβαθμιση?

αναγκαστικα επιστροφη στην 149

 

πρωτα με local η τα τρια κουμπια περνας αυτη https://mega.co.nz/#!rAJh0DhI!g7kvCiBVEL0dG0J9bTrE9acTPceV45aJu8xPYProznw

 

και μετα την 149 παλι με local η με τα τρια κουμπια https://mega.co.nz/#!bcJxQYYT!P7PSX9IEt0UittL74SbDCSUvWmeYCUdbTvTv4NiPG1I

 

εννοειται οτι και τα 2 αρχεια τα μετονομαζεις σε UPDATE.APP εγω τα αλλαξα για να τα ξεχωριζω

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα αν τα αντίστοιχα τηλέφωνα της zte (3c 3x) εχουν παρόμοια προβλήματα με τα δικά μας?

Δεν αναφέρομαι σε stable 4.4 όσο σε ασυμβατότητα με εφαρμογές και έλλειψη κλειδώματος σε 3g

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εικόνα αν τα αντίστοιχα τηλέφωνα της zte (3c 3x) εχουν παρόμοια προβλήματα με τα δικά μας?

Δεν αναφέρομαι σε stable 4.4 όσο σε ασυμβατότητα με εφαρμογές και έλλειψη κλειδώματος σε 3g

τα 3c,3x είναι της Huawei..... έχει και η ZTE ίδια μοντέλα;

Link to comment
Share on other sites

τώρα τι να πω ισως να μην το έγραψα καλά

αντίστοιχα τηλέφωνα σαν να λέμε κάτι που κυκλοφόρησε την ίδια περίοδο με παρόμοια χαρακτηριστικά, όπως τιμης και hardware.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να πάρω ένα κινητό για την κοπέλα μου, και σε κάποιο άλλο φόρουμ πήρε το μάτι μου μια καλή προσφορά που "τρέχει" για λίγες ακόμα μέρες (και) για αυτή την συσκευή.

 

Αφού πείστηκα ότι οι συσκευές της Huawei είναι αξιόπιστες, κάτι που για μένα είναι το Α και το Ω, αποφάσισα να το αγοράσω, απλά ψάχνοντας λιγάκι παραπάνω στο ίντερνετ, βρήκα και αυτό το thread, και...μπερδεύτηκα λιγάκι για το ποια rom να ζητήσω από το pandawill να μου βάλει:

 

Απ' ότι ξέρω, στα κινέζικα μαγαζιά σου ρουτάρουν αυτοί το κινητό, και σου περνάνε μια custom rom, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν εγώ πρέπει να τους πω ποια να μου βάλουν, και αν ναι, τότε ποια είναι η καλύτερη; (υπόψη ότι είναι στο εξωτερικό, δεν θέλω ελληνική rom, θέλω να είναι στα αγγλικά, και άντε να βάλω το more locale 2 για τα ελληνικά)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στον τίτλο αυτή η συσκευή αναγράφει Play Edition, στο link γράφει Play version αλλά εν τέλει τι διαφορά έχει με την κανονική έκδοση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καμια επισημη αναβαθμιση θα μας δωσουν ή τελος;

 

δε νομίζω πως έχουν σκοπό να δώσουν αναβάθμιση στα σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

βασικά από την 149 λείπει μόνο το 3g στην 2η σιμ και ότι στις επαφές η μη με το +30 μπροστά βγαίνει το κινέζικο ιδεόγραμμα αντί για την τοποθεσία.

εντάξει το emui 3.0 έχει κάτι καλούδια αλλά προτιμώ το 3g στην 2η σιμ.

Link to comment
Share on other sites

βασικά από την 149 λείπει μόνο το 3g στην 2η σιμ και ότι στις επαφές η μη με το +30 μπροστά βγαίνει το κινέζικο ιδεόγραμμα αντί για την τοποθεσία.

εντάξει το emui 3.0 έχει κάτι καλούδια αλλά προτιμώ το 3g στην 2η σιμ.

παρήγγειλα το κινητό σήμερα, όταν έρθει θα ήθελα να του περάσω μια απλή-γρήγορη rom χωρίς φρου-φρου που επιβαρύνουν το κινητό και το κάνουν πιο αργό. Αυτή η 149 rom είναι η κατάλληλη για εμένα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστρωσε το κινητό που έσβηνε με την παρακάτω ROM που μου είπαν από Vickmall.

Hol-U10,Android 4.2,Emotion UI 2.0,V100R001CHSC01B051 (Στο http://www.emui.com/ είχαν την Β049)

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα το κινητό σήμερα, όταν έρθει θα ήθελα να του περάσω μια απλή-γρήγορη rom χωρίς φρου-φρου που επιβαρύνουν το κινητό και το κάνουν πιο αργό. Αυτή η 149 rom είναι η κατάλληλη για εμένα;

Ναι, ειναι απροβληματιστη και ειναι η τελευταια offical που ηρθε με OTA update. Θα περασεις και το playstore (δες πρωτο ποστ, διαδικασια ενος λεπτου) και μετα δεν θα χρειαστει να ασχοληθεις ξανα με το κινητο.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

το widget καιρου στη τρέχουσα τοποθεσία σας βγάζει σωστά την πόλη? είδα και στο Honor 6 πως βγάζει ότι να νε πλέον, σε έμενα γράφει γευγελή και το όρισα μόνος στη σωστή τοποθεσία, εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...