Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλύτερα που δεν σου έβαλαν γιατί μπορεί να είχες το bug με την συνεχόμενη δονηση κατά την διάρκεια της κλήσης!

 

και καποια αλλα μικροπροβληματα που κατα καιρους ανεφεραν αλλοι φιλοι εδω μεσα ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πάντως βλέπω ότι είναι απαραίτητο το Hard reset πριν εγκατασταθεί μια βερσιόν πάνω στην άλλη γιατί δημιουργουνται προβληματακια.
Link to comment
Share on other sites

πάντως βλέπω ότι είναι απαραίτητο το Hard reset πριν εγκατασταθεί μια βερσιόν πάνω στην άλλη γιατί δημιουργουνται προβληματακια.

Αυτο πρεπει να γινεται και στις αναβαθμισεις που ερχονται αυτοματα και απλα τις κανουμε update ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

OH YEAH HUAWEI RULES! βάζοντάς σε gesture στον NOVA launcher την εφαρμογή screen lock σβήνει η οθόνη! οπότε με το double tap to open screen ΔΕΝ ξανά χρησιμοποιουμε το on /off button!

[ATTACH]46951[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει να γινεται και στις αναβαθμισεις που ερχονται αυτοματα και απλα τις κανουμε update ;

κοίτα εάν από μια jelly Bean πας σε jelly Bean τότε δεν χρειάζεται αλλά από μια jelly Bean σε μια beta kitkat και τέλος σε μια επίσημη KitKat νομίζω χρειάζεται!

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εάν από μια jelly Bean πας σε jelly Bean τότε δεν χρειάζεται αλλά από μια jelly Bean σε μια beta kitkat και τέλος σε μια επίσημη KitKat νομίζω χρειάζεται!

ισως το κουραζω το θεμα, αλλα οταν μου βγαζει μηνυμα το κινητο οτι εχω ενα online update πώς θα ξερω αν ειναι μια γερη αναβαθμιση η απλα μια διαδικαστικη ωστε να μην κανω τον κοπο να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυμισεων και μετα στησιμο του κινητου απο την αρχη ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

από εδώ και πέρα η μόνη ουσιαστική αναβάθμιση που θα γίνει θα είναι η επίσημη κιτκατ. τότε και πριν την κάνεις, κάνε μια επαναφορά για να κάτσει καλά. εγώ και μετά που θα περάσω την κιτκατ την επίσημη θα ξανά κάνω επαναφορά.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να διαπιστώσουμε πως αυτο που μας έστειλαν είναι γνήσιο, οπως κανουν με το κοκκινο ρύζι με το Imei? ενημερωτικα ρωτάω δεν είμαι κάτοχος

 

Συνήθως τα Xiaomi έχουν πρόβλημα με καλοφτιαγμένα fakes που μπορούν να ξεγελάσουν. Ίσως επειδή είναι πολύ δημοφιλή, ειδικά στην Κίνα. Για το 3c δε νομίζω να παίζει fake. Βάλε ένα Antutu X για να δεις ότι δείχνει σωστά τα χαρακτηριστικά, δες αν μπαίνουν χωρίς προβλήματα οι ROM της Huawei, κοίτα μήπως έχει η Huawei στη σελίδα της S/N ή ΙΜΕΙ check. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως τα Xiaomi έχουν πρόβλημα με καλοφτιαγμένα fakes που μπορούν να ξεγελάσουν. Ίσως επειδή είναι πολύ δημοφιλή, ειδικά στην Κίνα. Για το 3c δε νομίζω να παίζει fake. Βάλε ένα Antutu X για να δεις ότι δείχνει σωστά τα χαρακτηριστικά, δες αν μπαίνουν χωρίς προβλήματα οι ROM της Huawei, κοίτα μήπως έχει η Huawei στη σελίδα της S/N ή ΙΜΕΙ check. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο...

 

Παίζει το Huawei Honor 3C L Που είναι καράfake από aliexpress. http://www.aliexpress.com/store/product/Huawei-Honor-3C-L-mtk6589-quad-core-China-smart-phone-unlocked-3G-GPS-1280-720-HD/1080618_1593526857.html

 

Γενικά αγοράζουμε από καταστήματα που αποδεδειγμένα είναι καλά και όταν έχουμε φοβίες μακρυά από το aliexpress.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει το Huawei Honor 3C L Που είναι καράfake από aliexpress. http://www.aliexpress.com/store/product/Huawei-Honor-3C-L-mtk6589-quad-core-China-smart-phone-unlocked-3G-GPS-1280-720-HD/1080618_1593526857.html

 

Γενικά αγοράζουμε από καταστήματα που αποδεδειγμένα είναι καλά και όταν έχουμε φοβίες μακρυά από το aliexpress.

 

"...καλοφτιαγμένα fakes που μπορούν να ξεγελάσουν..."

 

Εντάξει, αυτό έχει ακόμα και λάθος specs φόρα παρτίδα στην περιγραφή. Αν κάποιος είναι τόσο αδαής και το πάρει νομίζοντας ότι είναι το original 3c δε νομίζω ότι υπάρχει σωτηρία... :p Πας να πάρεις κινητό από Κίνα, δεν κοιτάς ούτε specs ούτε τίποτα; Μόνο το όνομα (που και αυτό έχει ένα L χωρίς λόγο);

 

Ενώ τα Xiaomi fakes θέλουν guide πολλαπλών σημείων για να τα ξεχωρίσεις και κοροϊδεύουν μέχρι και το απλό Antutu (όχι το X) στα specs και μπορεί άνετα να σου έρθουν από αξιόπιστο μαγαζί, δεν βρίσκονται μόνο στο ebay/aliexpress. Παίρνουν και original rom μερικά, απ ότι έχω διαβάσει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα αλλα μολις περασα την 4.4 και οταν κραταω το μεσαιο κουμπι πατημενο αντι να με βγαζει για να σβησω τις εφαρμογες απο την ραμ με βγαζει στο google... που το αλλαζω αυτο? εψαξα και δεν καταφερα να το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα αλλα μολις περασα την 4.4 και οταν κραταω το μεσαιο κουμπι πατημενο αντι να με βγαζει για να σβησω τις εφαρμογες απο την ραμ με βγαζει στο google... που το αλλαζω αυτο? εψαξα και δεν καταφερα να το βρω

 

EDIT: βρηκα οτι γινεται με το Ξ πατημενο!! μπορω να το αλλαξω?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα αλλα μολις περασα την 4.4 και οταν κραταω το μεσαιο κουμπι πατημενο αντι να με βγαζει για να σβησω τις εφαρμογες απο την ραμ με βγαζει στο google... που το αλλαζω αυτο? εψαξα και δεν καταφερα να το βρω

 

Στο δικο μου (Β141) αυτο που θελεις να πετυχεις γινεται κρατωντας πατημενο το δεξι κουμπί. Για δοκιμασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα αλλα μολις περασα την 4.4 και οταν κραταω το μεσαιο κουμπι πατημενο αντι να με βγαζει για να σβησω τις εφαρμογες απο την ραμ με βγαζει στο google... που το αλλαζω αυτο? εψαξα και δεν καταφερα να το βρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

EDIT: βρηκα οτι γινεται με το Ξ πατημενο!! μπορω να το αλλαξω?

 

Πολλα ζητας .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στην Lock Screen (kitkat) έχασα την πρόβλεψη του καιρού για τις επόμενες ημέρες, ξέρει κανείς πως επανέρχεται;

ρε παιδια ξερω οτι εχει αναφερθει ξανα αλλα μολις περασα την 4.4 και οταν κραταω το μεσαιο κουμπι πατημενο αντι να με βγαζει για να σβησω τις εφαρμογες απο την ραμ με βγαζει στο google... που το αλλαζω αυτο? εψαξα και δεν καταφερα να το βρω

EDIT: βρηκα οτι γινεται με το Ξ πατημενο!! μπορω να το αλλαξω?

 

Δυο θέματα που αναζητούν λύση!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δυο θέματα που αναζητούν λύση!

 

Για το πρώτο Μπορεί και να είναι αυτονόητο αλλα το λεω : swipe απο κατω προς τα πάνω στην παβλιτσα ενω είμαστε στη lock screen και φαίνεται ο καιρός κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Δυο θέματα που αναζητούν λύση!

 

Το δευτερο γιατι χρειαζεται λυση ? αφου αυτο που θελει γινεται με το διπλανο κουμπί .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

OH YEAH HUAWEI RULES! βάζοντάς σε gesture στον NOVA launcher την εφαρμογή screen lock σβήνει η οθόνη! οπότε με το double tap to open screen ΔΕΝ ξανά χρησιμοποιουμε το on /off button!

[ATTACH]46951[/ATTACH]

 

Θεός thnx... Δουλεύει τέλεια. Αυτό το έψαχνα και εγώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την custom 4.4 που βρηκα στο needrom αλλα εχω παρατηρησει δυο διαφορες... Πρωτον το Ξ με τις εφαρμογες και δευτερον δεν μου δειχνει τον καιρο αλλα το ημερολογιο. την αριθμομηχανη το ρολοι και Το φακο
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την custom 4.4 που βρηκα στο needrom αλλα εχω παρατηρησει δυο διαφορες... Πρωτον το Ξ με τις εφαρμογες και δευτερον δεν μου δειχνει τον καιρο αλλα το ημερολογιο. την αριθμομηχανη το ρολοι και Το φακο

 

Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα, γιατί νομίζω οτι ο καιρός βγαίνει ανάλογα με το θέμα

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα, γιατί νομίζω οτι ο καιρός βγαίνει ανάλογα με το θέμα

 

Ευχαριστω το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις θέμα, γιατί νομίζω οτι ο καιρός βγαίνει ανάλογα με το θέμα

Ευχαριστω το βρηκα

Πες μας τι βρήκες, γιατί εγώ δοκίμασα εξι "θέματα" και όλα τον καιρό είχαν στην lock screen, οχι χειριστήρια μουσικής....

Επίσης, δεν έχω καταλάβει γιατί κάποιοι, στα 3 βασικά κουμπιά, έχουν άλλες λειτουργίες (πχ κάποιος είπε οτι με kitkat, έχει google search στο μεσαίο και clean apps στο δεξιό!

με την English version εκμεταλεύομαι και τα 8mp της κάμερας και αποφεύγω και τα πιθανά bug σωστά?

Σωστά.-

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι βρήκες, γιατί εγώ δοκίμασα εξι "θέματα" και όλα τον καιρό είχαν στην lock screen, οχι χειριστήρια μουσικής....

Επίσης, δεν έχω καταλάβει γιατί κάποιοι, στα 3 βασικά κουμπιά, έχουν άλλες λειτουργίες (πχ κάποιος είπε οτι με kitkat, έχει google search στο μεσαίο και clean apps στο δεξιό!

 

Μήπως είχε custom?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

έχω την official kit kat, είχα τον καιρο κανονικά , όταν τραβούσα το swype επάνω σε lockscreen , αλλά δεν ξέρω τι έγινε και μου δείχνει τώρα χειριστήρια .

 

Οχι ότι καίγομαι , αλλά για το γαμότο

 

Το δεύτερο πρόβλημα μου είναι αν κάνει βιντεοκληση?

Link to comment
Share on other sites

Με την kit kat μου διορθώθηκε και κάτι άλλο σπαστικό. Οταν φορτιζε παλαιότερα με την 141 δεν εσβηνε με καμιά ρύθμιση η οθόνη ή αναβοσβιζε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...