Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

B621 Ποιά είναι;

Η 4.7.1 δεν είναι η κιτκατ;

Χωρίς καμια διαφορά; μήπως δεν είναι πλέον beta?

Απλά ρωτάω γιατί έχω μπερδευτεί

Δηλαδή;Σε rooted έκδοση αναφέρομαι, όταν το αγοράζεις από το κινέζικο μαγαζί.Είτε ρουταρισμένο με multilanguage είτε όχι, μπορείς να το ρουτάρεις και να περάσεις καπάκι την B621?

Και στο μοτορόλα μου έτσι είναι.

Την B621 μπορούμε να την περάσουμε απευθείας ανεξαρτήτου ρομ που φοράει το κινητό; ή πρέπει να υπάρχει συγκεκριμένη ρομ εγκατεστημένη;

Τελικά μπορούμε να περάσουμε την κιτκατ ανεξάρτητα;

Τί είναι local update?Με τον συνηθισμένο τρόπο που περνάς και την dev rom λέω.

Χειροκίνητα το έκανες; Δηλαδή πέρασες το dload στην sd και το έτρεξες από recovery?όπως αυτό;http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5258698#post5258698 και για τις 2 ρομ το ίδιο;

local update είναι μέσα από το μενού ρυθμίσεων;

Μέσα σε δυο μέρες... (και άφησα και άλλα, non quoted...)

Ποιο "καλό κάνει" και σε ποιόν???

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έτσι μαθαίνεις διάφορα πράγματα για το κινητό και ξέρεις προς τα που να κατευθυνθείς όταν το πάρεις στα χέρια σου χωρίς να ψάχνεσαι τελευταία στιγμή :)
Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε δυο μέρες... (και άφησα και άλλα, non quoted...)

Ποιο "καλό κάνει" και σε ποιόν???

Χαρας το κουραγιο σου :)

Εχει ενα δικιο ο asot, οταν με το καλο παραλαβει ο giorgos3924 μπορει να μιλαμε για αλλη εκδοση android. Επισης αλλο πραγμα ειναι να εχεις το τηλεφωνο στα χερια σου --> να βλεπεις αυτα που ρωτας --> και να σου απαντανε και αλλο πραγμα να φτιαχνεις εικονες στο μυαλο σου.

Παντα με φιλικη διαθεση :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απο 141 πήγα σε κιτ κατ με local update. Έβαλα ελληνικά. Εμφανιστηκε το γνωστό πρόβλημα με την αναγνώριση και λύθηκε με το γνωστό τρόπο. Λύθηκε το πρόβλημα του YouTube (συγχρονισμός, κολληματα) .1225 mb ram free. Ολα τέλεια δηλαδή τώρα για μενα... Cool Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

Χαρας το κουραγιο σου :)

Εχει ενα δικιο ο asot, οταν με το καλο παραλαβει ο giorgos3924 μπορει να μιλαμε για αλλη εκδοση android. Επισης αλλο πραγμα ειναι να εχεις το τηλεφωνο στα χερια σου --> να βλεπεις αυτα που ρωτας --> και να σου απαντανε και αλλο πραγμα να φτιαχνεις εικονες στο μυαλο σου.

Παντα με φιλικη διαθεση :)

Στην εποχή που ζούμε μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε δωρεάν γνώση, μέσω της βοήθειας του κοινού.

Οπότε δε βλέπω το λόγο να μην το εκμεταλλευτεί κάποιος, έστω και εγκυκλοπαιδικά.

 

Δεν φτιάχνω εικόνες, όταν πάρω το κινητό, θα το ψάξω από την αρχή.

 

Εξάλου είχα κ άλλες εμπειρίες με android phones, οπότε βλέπω και συγκρίνω.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Απο 141 πήγα σε κιτ κατ με local update. Έβαλα ελληνικά. Εμφανιστηκε το γνωστό πρόβλημα με την αναγνώριση και λύθηκε με το γνωστό τρόπο. Λύθηκε το πρόβλημα του YouTube (συγχρονισμός, κολληματα) .1225 mb ram free. Ολα τέλεια δηλαδή τώρα για μενα... Cool

πάντως και επειδή κι εγώ δεν έκανα Hard reset μετά την εγκατάσταση κιτκατ κάποιες εφαρμογές έχουν τα λαθάκια τους. αλλά περιμένω να βγει η stable kitkat και μετά θα του κάνω μια καθαρή εγκατάσταση. ένα μεγάλο μείον έχω μόνο βρει και αυτό είναι η έλλειψη επιλογής για ΜΌΝΟ 3g!

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω το Motorola Moto G παρακολουθούσα το αντίστοιχο θέμα και έβλεπα τί έλεγε ο καθένας για διάφορα bugs.

Αυτά που στάμπαρα ήταν χαρακτηριστηκά το τρίξιμο του ηχείου στις κλήσεις και το απότομο drop της μπαταρίας στο 1%.

 

Οπότε όταν με το καλό το παρέλαβα τσέκαρα μερικά από αυτά που ανέφεραν άλλοι χρήστες για να σιγουρευτώ ότι δουλεύει σωστά και όταν είδα το drop της μπαταρίας, δεν πανικοβλήθηκα, το έβαλα στη φόρτιση και το ανέφερα κ εγώ με τη σειρά μου :)

 

έβλεπα που μερικοί λέγαν ότι με το πρώτο notification έκαναν update σε κιτκατ όταν ήταν σχεδόν πρώιμη ενώ μερικοί που παρέμειναν σε JB ήταν μια χαρά. έτσι παρακολουθούσα την εξέλιξη και έβλεπα ποιοι έκαναν παράπονα για την κιτκατ έτσι ώστε όταν το έπαιρνα να ήξερα τι θα έκανα. Τελικώς όταν το πήρα, λέγαν θετικά για την κιτκατ, έκανα το update αμέσως και δεν συνάντησα τίποτα σχετικά με ότι είχε αναφερθεί.

 

Άρα σε καλό μου βγήκε...

Link to comment
Share on other sites

Στην εποχή που ζούμε μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε δωρεάν γνώση, μέσω της βοήθειας του κοινού.

Οπότε δε βλέπω το λόγο να μην το εκμεταλλευτεί κάποιος, έστω και εγκυκλοπαιδικά.

 

Δεν φτιάχνω εικόνες, όταν πάρω το κινητό, θα το ψάξω από την αρχή.

 

Εξάλου είχα κ άλλες εμπειρίες με android phones, οπότε βλέπω και συγκρίνω.

Στην εποχή που ζούμε ο γουγλης είναι φίλος μας και ψάχνουμε πρώτα εκεί. Θα βρούμε απάντηση σε κάποιο ερώτημα μας πολύ ποίο γρήγορα από το να περιμένουμε απάντηση στα φόρουμ.

-----------------------------------------

Το ότι κάποιο χρησιμοποιούν τα φόρουμ μόνο και μόνο για να εκμεταλλευτούν άλλους χρήστες πού έχουν όρεξη να απαντούν στα ίδια και στα ίδια είναι γνωστό φαινόμενο.

Προσωπικά έπαψα να απαντάω σε χρήστες <κομητες>, απαντάω μόνο σε χρήστες που έχουν προσφέρει με τη γνώση τους και δεν εκμεταλλεύονται (τη λέξη <εκμετάλλευση> εσύ την έγραψες) άλλους χρήστες.

Μίας και είσαι χρόνια μέλος εδώ στο Myphone, έχεις παρατηρήσει ότι αρκετά έμπειρα μέλη σταμάτησαν να γράφουν ? Σκέφτηκες γιατί ?

-----------------------------------------

Όλα τα τοπικ εδώ στο Myphone έχουν κάτι μαγικό, δες το στην εικόνα από κάτω .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στην εποχή που ζούμε ο γουγλης είναι φίλος μας και ψάχνουμε πρώτα εκεί. Θα βρούμε απάντηση σε κάποιο ερώτημα μας πολύ ποίο γρήγορα από το να περιμένουμε απάντηση στα φόρουμ.

-----------------------------------------

Το ότι κάποιο χρησιμοποιούν τα φόρουμ μόνο και μόνο για να εκμεταλλευτούν άλλους χρήστες πού έχουν όρεξη να απαντούν στα ίδια και στα ίδια είναι γνωστό φαινόμενο.

Προσωπικά έπαψα να απαντάω σε χρήστες <κομητες>, απαντάω μόνο σε χρήστες που έχουν προσφέρει με τη γνώση τους και δεν εκμεταλλεύονται (τη λέξη <εκμετάλλευση> εσύ την έγραψες) άλλους χρήστες.

Μίας και είσαι χρόνια μέλος εδώ στο Myphone, έχεις παρατηρήσει ότι αρκετά έμπειρα μέλη σταμάτησαν να γράφουν ? Σκέφτηκες γιατί ?

-----------------------------------------

Όλα τα τοπικ εδώ στο Myphone έχουν κάτι μαγικό, δες το στην εικόνα από κάτω .

Να εκμεταλλευτεί τη γνώση του φορουμ εννοούσα, ακόμα και μέσω της αναζήτησης, εκμετάλλευση λέγεται.

 

Γενικά συμφωνώ σε ότι λες απλά όπως είπα και προηγουμένως θέλω να έχω μια γενική εικόνα της συσκευής.

Θέλω με το που την πάρω, να κάτσω να ασχοληθώ 3-4 ώρες και να τη δώσω γιατί δεν είναι για μένα, είναι κάτι σαν δώρο!

Γιαυτό ρωτάω: "Είναι stable αυτός ο δρόμος;", "Είναι stable αυτή η ρομ;", "Θα πάρει την επόμενη ρομ αν περάσω αυτή; γιατί μάλλον δεν θα την έχω ξανά στα χέρια μου".

και στο γουγλη ψάχνω και στα reviews.

όπως για τον ίδιο λόγο που ρωτάει κάποιος πριν αγοράσει μια συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Να εκμεταλλευτεί τη γνώση του φορουμ εννοούσα, ακόμα και μέσω της αναζήτησης, εκμετάλλευση λέγεται.

 

Γενικά συμφωνώ σε ότι λες απλά όπως είπα και προηγουμένως θέλω να έχω μια γενική εικόνα της συσκευής.

Θέλω με το που την πάρω, να κάτσω να ασχοληθώ 3-4 ώρες και να τη δώσω γιατί δεν είναι για μένα, είναι κάτι σαν δώρο!

Γιαυτό ρωτάω: "Είναι stable αυτός ο δρόμος;", "Είναι stable αυτή η ρομ;", "Θα πάρει την επόμενη ρομ αν περάσω αυτή; γιατί μάλλον δεν θα την έχω ξανά στα χέρια μου".

και στο γουγλη ψάχνω και στα reviews.

όπως για τον ίδιο λόγο που ρωτάει κάποιος πριν αγοράσει μια συσκευή.

Ωραια, αφησε ή βαλε τη stable rom --> βαλε και τα google apps μαζι με το συγχρονισμο επαφων και εισαι ετοιμος, μετα, τα upadate θα τα κανει μονος του ο κατοχος.

Μην <<μπλεκεις>> με beta rom (αποψη μου).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραια, αφησε ή βαλε τη stable rom --> βαλε και τα google apps μαζι με το συγχρονισμο επαφων και εισαι ετοιμος, μετα, τα upadate θα τα κανει μονος του ο κατοχος.

Μην <<μπλεκεις>> με beta rom (αποψη μου).

Εγώ σκέφτομαι να περάσω τη B611 που όπως είπαν και τα παιδιά είναι πολύ stable παρόλο που είναι beta.

Μετά θα βάλω τα google apps κτλ και θα το αφήσω να κάνει μόνο του update σε κιτκατ μέσω ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έπεισα ολη την παρέα και αγόρασε το honor 3c τώρα πρέπει να πάρω κατι για εμένα

Υπάρχει κάποιο άλλο κινητό στην αγορά η έστω κάτι που να περιμένουμε και να είναι τόσο value for money?

θα ήθελα κάτι με τις επιδόσεις του honor αλλά να εχει καλύτερη κάμερα και αν γίνετε να τραβάει 2160 video

Περιμένουμε κάτι?

Το lg g2 βλέπω στα 300 απο Ελλάδα αλλά σε σχέση με τα 130 του honor νομίζω δεν συγκρίνετε

Link to comment
Share on other sites

Αφού έπεισα ολη την παρέα και αγόρασε το honor 3c τώρα πρέπει να πάρω κατι για εμένα

Υπάρχει κάποιο άλλο κινητό στην αγορά η έστω κάτι που να περιμένουμε και να είναι τόσο value for money?

θα ήθελα κάτι με τις επιδόσεις του honor αλλά να εχει καλύτερη κάμερα και αν γίνετε να τραβάει 2160 video

Περιμένουμε κάτι?

Το lg g2 βλέπω στα 300 απο Ελλάδα αλλά σε σχέση με τα 130 του honor νομίζω δεν συγκρίνετε

ρωτάς λάθος τοπικ. ρώτα στους διαξιφισμους

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Guest pany07

Από την 4.7.1 δεν πάει στην Β611 βγάζοντας:

Error: current version is not in VERLIST, unallow to update.

 

(Με vroot είχε γίνει root, και στην συνέχεια unroot με μήνυμα suceed)

 

Γίνεται κάτι;

Edited by pany07
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να διαπιστώσουμε πως αυτο που μας έστειλαν είναι γνήσιο, οπως κανουν με το κοκκινο ρύζι με το Imei? ενημερωτικα ρωτάω δεν είμαι κάτοχος
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη παρει την συσκευη απο τους πρωτους στην Ελλαδα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος.

Επειδη δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις βρηκα πλλες λυσεις στα μικροπροβλήματα του προγραμματος ( και οχι της συσκευης, γιατι η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα), διαβαζοντας και ρωτωντας εδω μεσα.

Το τηλεφωνο μου ειναι στα Αγγλικα - κινέζικα, και δεν εχω κανει root , ουτε καποια αλλη παρεμβαση

Εχει την επίσημη Β141 εκδοση που ελαβα με update.

Δεν θελω να βαλω εκδοση beta ουτε εκδοση για developers.

Αυτη τη στιγμη το προβλημα μου ειναι μονο οτι στην εφαρμογη Play store δεν αναγνωριζει οτι ειμαι στην Ελλαδα με αποτελεσμα να μου γραφει κριτικες και σχολια ξενων ενω μπενοντας με το ιδιο mail απο τον υπολογιστη αναγνωριζει Ελλαδα κανονικα.

Παλαιωτερα καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ειπαν οτι φταινε τα google apps.

Τι μπορω να κανω ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω τη παρει την συσκευη απο τους πρωτους στην Ελλαδα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος.

Επειδη δεν εχω ιδιαιτερες γνωσεις βρηκα πλλες λυσεις στα μικροπροβλήματα του προγραμματος ( και οχι της συσκευης, γιατι η συσκευη δεν εχει κανενα προβλημα), διαβαζοντας και ρωτωντας εδω μεσα.

Το τηλεφωνο μου ειναι στα Αγγλικα - κινέζικα, και δεν εχω κανει root , ουτε καποια αλλη παρεμβαση

Εχει την επίσημη Β141 εκδοση που ελαβα με update.

Δεν θελω να βαλω εκδοση beta ουτε εκδοση για developers.

Αυτη τη στιγμη το προβλημα μου ειναι μονο οτι στην εφαρμογη Play store δεν αναγνωριζει οτι ειμαι στην Ελλαδα με αποτελεσμα να μου γραφει κριτικες και σχολια ξενων ενω μπενοντας με το ιδιο mail απο τον υπολογιστη αναγνωριζει Ελλαδα κανονικα.

Παλαιωτερα καποιοι φιλοι εδω μεσα μου ειπαν οτι φταινε τα google apps.

Τι μπορω να κανω ?

αν δεν βάλεις ελληνικά δεν θα μπορείς να δεις τα ελληνικά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν βάλεις ελληνικά δεν θα μπορείς να δεις τα ελληνικά σχόλια.

Δηλαδη μονο τοτε θα αναγνωρισει οτι βρισκομαι στην Ελλαδα θελεις να πεις ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μονο τοτε θα αναγνωρισει οτι βρισκομαι στην Ελλαδα θελεις να πεις ;

ναι. αυτό που κάνει και η εφαρμογή morelocale2. να φαίνεσαι ότι είσαι Ελλάδα και να έχεις ελληνικά σαν γλώσσα.

κάνε υπομονή έρχεται και η επίσημη κιτκατ.

δεν χάνεις και τίποτα από τις μλκιες των Ελλήνων χρηστών....

Link to comment
Share on other sites

ναι. αυτό που κάνει και η εφαρμογή morelocale2. να φαίνεσαι ότι είσαι Ελλάδα και να έχεις ελληνικά σαν γλώσσα.

κάνε υπομονή έρχεται και η επίσημη κιτκατ.

δεν χάνεις και τίποτα από τις μλκιες των Ελλήνων χρηστών....

Καλα συμφωνω οτι δεν χανω και πολλα, απλα αναρωτιόμουν τι δεν πήγαινε καλα.

Φυσκια και κανω υπομονη, ειπα και πριν οτι θα παραμεινω στην επισημη εκδοση Β141 και θα βαλω ελληνικα οταν μπουν σε αυτην

 

(Παρα το οτι ειχα ζητησει να μου βαλλουν ελληνικα στην παραγγελια μου, και ειχα πληρωσει γι αυτο, αυτοι δεν εβαλαν. )

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλα συμφωνω οτι δεν χανω και πολλα, απλα αναρωτιόμουν τι δεν πήγαινε καλα.

Φυσκια και κανω υπομονη, ειπα και πριν οτι θα παραμεινω στην επισημη εκδοση Β141 και θα βαλω ελληνικα οταν μπουν σε αυτην

 

(Παρα το οτι ειχα ζητησει να μου βαλλουν ελληνικα στην παραγγελια μου, και ειχα πληρωσει γι αυτο, αυτοι δεν εβαλαν. )

καλύτερα που δεν σου έβαλαν γιατί μπορεί να είχες το bug με την συνεχόμενη δονηση κατά την διάρκεια της κλήσης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...