Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω καταλαβα οτι καμια φορα τρωει κολληματα και το ενα hard reset δεν φτανει.εγω ειχα θεματακια πχ δεν διαβαζαν εφαρμογες την λιστα με τις επαφες και κολλουσαν .μετα το δευτερο ρεσετ διορθωθηκε και αυτο.οποτε επειδη μου ακουγεται σαν software θεμα κανε ενα ρεσετ και ειμαι σιγουρος οτι θα φτιαξει

 

Reset εργοστασιακων ρυθμίσεων εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Reset εργοστασιακων ρυθμίσεων εννοείς?
ναι να επανελθει στην μαμα 120 η 123 εαν την εχεις κανει

Επίσης να πω ότι το κινητό έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας ειδικά στον stand by! Μιλάμε για flat line!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

ναι να επανελθει στην μαμα 120 η 123 εαν την εχεις κανει

Επίσης να πω ότι το κινητό έχει πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας ειδικά στον stand by! Μιλάμε για flat line!

 

[ATTACH]44351[/ATTACH]

Όσο δεν επιτρέπουν οι υπεύθυνοι του φόρουμ στην επεξεργασία μέσω tapatalk ΝΑ ΜΠΟΡΟΎΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΘΈΣΟΥΜΕ ΦΏΤΟ μην μου πείτε γιατί κάνω παράθεση για μια φώτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά η εγκατάσταση είναι θέμα 2 λεπτών. Οδηγίες υπάρχουν στο τοπικ

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέρασα την αγγλοκινεζικη ρομ μετά έβαλα από το κινέζικο μάρκετ το play store.κάπου εκεί στην λίστα είδα και τα Google play services και τα έκανα εγκατάσταση.έκανα καλά η να περνούσα μόνο το Google play και τα services θα εγκαθίστανται μόνα τους μέσω του play store;
Link to comment
Share on other sites

1. 15-35 ημέρες με απλό ταχυδρομείο είναι το σύνηθες

2. Καλύτερα αγγλικά με μαμά ROM, χωρίς root. Το παίρνεις εδώ κάνεις όλες τις αναβαθμίσεις και άμα θέλεις μετά Rootareis υπόθεση ενός λεπτού είναι.

3. Εγώ πέρασα έναν dialer τον έθεσα ως default και δεν με ξαναενόχλησε το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Για άλλα μικροπροβλήματα δεν βλέπω κάτι μετά από 20 περίπου μέρες συμβίωσης με το κινητό.

 

Kαι αλλο προβλημα εχει αυτο το τηλ?? Θελει και dialer???? Τι πηγα και παρηγγειλα ρε γ@μωτη.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Kαι αλλο προβλημα εχει αυτο το τηλ?? Θελει και dialer???? Τι πηγα και παρηγγειλα ρε γ@μωτη.

To αλλο προβλημα ποιο ειναι ?

 

Εγραψα σε εναν φιλο για το 3c, κανω copy - paste αυτο που του εγραψα:

Αν το huawei 3c είχε τον 6589Τ θα ήταν τούμπανο...

Δεν μπορώ να πω, σαν τηλέφωνο το 3c είναι πολύ καλό, δυνατό ακουστικό - μεγάφωνο - gps - μπαταρία σχετικά καλή - φωτογραφίες και βίντεο αρκετά καλά - πολύ δυνατό φλας.

Να συμπηρωσω και την πολυ καλη και ξεκουραστη οθονη του, μπορεις να την βλεπεις 10 ωρες την ημερα χωρις επισκεψη στον οφθαλμιατρο.

Ειναι μετρημενα τα τηλεφωνα σε αυτη την τιμη που μπορουν και κανουν ολα αυτα πολυ καλα.

 

Για τον dialer δεν θυμαμαι πως ειναι με τη μαμισα rom, τωρα που εψαξα τον dialer στη samsung rom που εχω βλεπω ολες τις κλησεις με τα ονοματα τους.

Πριν λιγες μερες αγορασα για εναν φιλο μου ενα huawei g610s, ειχε προβλημα με τις εισερχομενες (οχι με ολες, με μερικες), δεν του εβγαζε το ονομα. Οταν τον καλουσα στη μια sim του εβγαζε το νουμερο μου με το +30 , οταν τον καλουσα στην αλλη sim εβγαζε το νουμερο χωρις το +30.

Του το εφτιαξα και δουλευει κανονικα, η λυση παντος ηταν ''παραλογη''.... σε καποιες επαφες που δεν ειχε προβλημα δεν ειχε το +30 και εβλεπε το ονομα κανονικα, στο δικο μου νουμερο το βλεπει με ονομα μονο οταν του εβαλα το +30

Γενικα, οποιον dialer και αν βαλεις οταν εχεις εισερχομενη κληση τα στοιχεια που εμφανιζονται στην οθονη ειναι απο το μαμισιο apk.

 

Για να μην νομιζεις οτι πενευω το τηλεφωνο επιδη το εχω, θα σου πω οτι ψαχνω να αγορασω καποιο αλλο. Ο λογος ειναι οτι δεν ανεχομαι να βλεπω καποιο βιντεο στον browser και μετα να πρεπει να κλεισω τον browser και να τον ξανα ανοιξω, αν δεν το κανω σερνεται ο browser. Προσωπικα για εμενα αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα στο τηλεφωνο. Επιδη ομως κανει ολα τα υπολοιπα που εγραψα πολυ καλα θα το χαρισω στην αδελφη μου.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To αλλο προβλημα ποιο ειναι ?

 

Εγραψα σε εναν φιλο για το 3c, κανω copy - paste αυτο που του εγραψα:

Αν το huawei 3c είχε τον 6589Τ θα ήταν τούμπανο...

Δεν μπορώ να πω, σαν τηλέφωνο το 3c είναι πολύ καλό, δυνατό ακουστικό - μεγάφωνο - gps - μπαταρία σχετικά καλή - φωτογραφίες και βίντεο αρκετά καλά - πολύ δυνατό φλας.

Να συμπηρωσω και την πολυ καλη και ξεκουραστη οθονη του, μπορεις να την βλεπεις 10 ωρες την ημερα χωρις επισκεψη στον οφθαλμιατρο.

Ειναι μετρημενα τα τηλεφωνα σε αυτη την τιμη που μπορουν και κανουν ολα αυτα πολυ καλα.

 

Για τον dialer δεν θυμαμαι πως ειναι με τη μαμισα rom, τωρα που εψαξα τον dialer στη samsung rom που εχω βλεπω ολες τις κλησεις με τα ονοματα τους.

Πριν λιγες μερες αγορασα για εναν φιλο μου ενα huawei g610s, ειχε προβλημα με τις εισερχομενες (οχι με ολες, με μερικες), δεν του εβγαζε το ονομα. Οταν τον καλουσα στη μια sim του εβγαζε το νουμερο μου με το +30 , οταν τον καλουσα στην αλλη sim εβγαζε το νουμερο χωρις το +30.

Του το εφτιαξα και δουλευει κανονικα, η λυση παντος ηταν ''παραλογη''.... σε καποιες επαφες που δεν ειχε προβλημα δεν ειχε το +30 και εβλεπε το ονομα κανονικα, στο δικο μου νουμερο το βλεπει με ονομα μονο οταν του εβαλα το +30

Γενικα, οποιον dialer και αν βαλεις οταν εχεις εισερχομενη κληση τα στοιχεια που εμφανιζονται στην οθονη ειναι απο το μαμισιο apk.

 

Για να μην νομιζεις οτι πενευω το τηλεφωνο επιδη το εχω, θα σου πω οτι ψαχνω να αγορασω καποιο αλλο. Ο λογος ειναι οτι δεν ανεχομαι να βλεπω καποιο βιντεο στον browser και μετα να πρεπει να κλεισω τον browser και να τον ξανα ανοιξω, αν δεν το κανω σερνεται ο browser. Προσωπικα για εμενα αυτο ειναι το μοναδικο προβλημα στο τηλεφωνο. Επιδη ομως κανει ολα τα υπολοιπα που εγραψα πολυ καλα θα το χαρισω στην αδελφη μου.

 

πως ειναι δυνατον να το κανει αυτο ο 6582 του honor 3c με 2γβ ραμ και να μην το εκανε το δικο μου zte v967s που ειναι και πιο παλιο με χειροτερο επεξεργαστη και 1γιγα ραμ

Link to comment
Share on other sites

πως ειναι δυνατον να το κανει αυτο ο 6582 του honor 3c με 2γβ ραμ και να μην το εκανε το δικο μου zte v967s που ειναι και πιο παλιο με χειροτερο επεξεργαστη και 1γιγα ραμ

Για σου φιλε Γιαννη !

Ελα ντε πως γινεται ? τα ιδια κανει και το inew.

Τα zte v967s - Blackview JK809 - thl w100 - thl 7s που περασαν απο τα χερια μου για προσωπικη χρηση δεν το εκαναν αυτο ολα με mtk6589, το thl w8s και το huawei g610s δεν εψαξα να δω αν το κανουν.

Η πλακα ειναι οτι εβγαλαν τον 6582 για οικονομικο στην μπαταρια, ε την αυτονομια που εχω δει στο zte v967 και στο huawei g610s δεν την εχω δει σε κανενα αλλο τηλεφωνο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα βγώ offtopic αλλά μάλλον τον 6582 τον έβγαλαν γιατί τους έβγαινε πιο οικονομικά η κατασκευή του απο τον 6589.Και επισης στον νεότερο mtk6595 που θα έχει και lte και που ετοιμάζουν για κυκλοφορία αύγουστο-σεπτέμβριο θα έχει gpu (κάρτα γραφικών) πάλι απο την powervr (mtk6589 gpu) και όχι mali όπως βάλανε στους mtk6572/82/92

Υ.γ. Αυτό το θέμα με τα βίντεο και το κολλήματα που έκανε ήταν κατά 90% ο λόγος που έδωσα το inew v3

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και ςγω σκοπο να παρω το honor αλλα μετα απο αυτα και στα συν οτι το tcl idol x ειν πιο ομορφο και με πιο καλα σπεκσ θα παρω το tcl
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και ςγω σκοπο να παρω το honor αλλα μετα απο αυτα και στα συν οτι το tcl idol x ειν πιο ομορφο και με πιο καλα σπεκσ θα παρω το tcl
το honor εχει 140 ευρω και το tcl 265 τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?σταθερο σε βλεπω :!:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου η εφαρμογη dualsim ringtone δεν λειτουργει ή δεν εχω κανει σωστα τις ρυθμισεις. Κληση απο το ιδιο κινητο δτις δυο διαφορετικες καρτες χτυπαει με τον ιδιο ηχο

 

Πρέπει να προσέξεις τα εξής:

 

1) Θα επιλέξεις ως mode την επιλογή universal

2) Θα προσθέσεις την εφαρμογή (dualsim ringtone) στις protected apps (έτσι ώστε να μην κλείνει όταν σβήνει η οθόνη)

3) Θα προσθέσεις την εφαρμογή στον startup manager, έτσι ώστε να ενεργοποιείται αυτόματα η εφαρμογή κάθε φορά που bootάρε το κινητό.

 

Σε εμένα ο παραπάνω συνδυασμός ρυθμίσεων λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η ενσωματωμενη εφαρμογη της huawei με τα protected apps κλπ κανει ,ας πουμε, οτι και το greenify το απλο οχι αυτο με το ρουτ και που αφηνει τα push notifications?
Link to comment
Share on other sites

το honor εχει 140 ευρω και το tcl 265 τι σχεση εχει το ενα με το αλλο?σταθερο σε βλεπω :!:

 

http://www.minideal.net/tcl-idol-x-s950-smart-phone-mtk6589t-1-5ghz-2gb-ram-16gb-dual-sim-13-1mp-camera-with-5-0-inch-ips-fhd-1920x1080-wcdma.html μεχρι χτες που ειχαν αποθεμα ηταν στα 145

Link to comment
Share on other sites

Θα βγώ offtopic αλλά μάλλον τον 6582 τον έβγαλαν γιατί τους έβγαινε πιο οικονομικά η κατασκευή του απο τον 6589.Και επισης στον νεότερο mtk6595 που θα έχει και lte και που ετοιμάζουν για κυκλοφορία αύγουστο-σεπτέμβριο θα έχει gpu (κάρτα γραφικών) πάλι απο την powervr (mtk6589 gpu) και όχι mali όπως βάλανε στους mtk6572/82/92

( a little more off-topic...: )

 

Έχω κάνει ό,τι search μπόρεσα να σκεφτώ, αλλά δεν έχω βρει στο forum κάποια συζήτηση για τη σύγκριση μεταξύ ΜΤ6589 και ΜΤ6582 - και πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον θέμα για να μην έχει συζητηθεί κάπου.

 

Έχουμε τίποτα σχετικό σε κανένα thread και δεν το βρίσκω...;

Link to comment
Share on other sites

( a little more off-topic...: )

 

Έχω κάνει ό,τι search μπόρεσα να σκεφτώ, αλλά δεν έχω βρει στο forum κάποια συζήτηση για τη σύγκριση μεταξύ ΜΤ6589 και ΜΤ6582 - και πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον θέμα για να μην έχει συζητηθεί κάπου.

 

Έχουμε τίποτα σχετικό σε κανένα thread και δεν το βρίσκω...;

 

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειχα διαβασει καποτε στο περι συσκευων τεχνολογικοι διαξιφισμοι αλλα δεν το ξαναειδα

γιατι δεν κανεις αναζητηση π.χ. 6589 vs 6582 η κατι αλλο

ψαξε θα βρεις

Link to comment
Share on other sites

( a little more off-topic...: )

 

Έχω κάνει ό,τι search μπόρεσα να σκεφτώ, αλλά δεν έχω βρει στο forum κάποια συζήτηση για τη σύγκριση μεταξύ ΜΤ6589 και ΜΤ6582 - και πιστεύω ότι είναι αρκετά ενδιαφέρον θέμα για να μην έχει συζητηθεί κάπου.

 

Έχουμε τίποτα σχετικό σε κανένα thread και δεν το βρίσκω...;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379089 για δες εδω

Link to comment
Share on other sites

...θέλοντας να πάω από B120 (rooted SuperSU, cwm) σε αναβάθμιση Β123, άλλαξα το recovery σε stock και έκανα Full unroot. Επιτυχία.

Η επαναφορά σε root επίσης επιτυχής μέσω Vroot. Ωστόσο η επαναφορά σε cwm απαιτεί υποχρεωτικά flashtool; Είναι σαφώς ευκολότερο μέσω MobileUncleTools, αλλά για κάποιο λόγο δεν "περνάει πάνω" από την stock (παραμένει η stock για κάποιο λόγο). Υπάρχει κάποια έκδοση cwm που να μπαίνει επιτυχώς μέσω MobileUncleTools πάνω σε stock; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάθε φορά ανάποδα το κάνω πάντως. :p Περνάω το CWM με flash tools και το κάνω root φλάσάροντας το UPDATE-SuperSU-v1.93.zip. Για να περάσω την B123 (local update) δεν ασχολήθηκα με unroot, πέρασα το stock recovery με mobileuncle και πέρασα την B123 πάνω απο την B120.

 

Btw @fuorigioco1981 νομίζω ρώταγες για multiple gmail accounts στο stock app, βρήκα ένα wokaround, κάνε το 2ο add μέσα απο το youtube app και θα εμφανιστεί και στο gmail.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...