Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δε μπορεί να ανεβάσει μια φώτο ;

 

Εσύ έχεις τα ακουστικά quadbeat 2...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εσύ έχεις τα ακουστικά quadbeat 2...???

 

Ναι γιατί ;

http://s23.postimg.org/aqtsvifw7/20141114_182532_50.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Αν σε βοηθά.....με το φλας, κάτι γυαλίζει, πιστεύω είναι μικρόφωνο..!!!

http://s13.postimg.org/qmuwpjodj/20141118_093603.jpg

image hosting without account

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βοηθά.....με το φλας, κάτι γυαλίζει, πιστεύω είναι μικρόφωνο..!!!

http://s13.postimg.org/qmuwpjodj/20141118_093603.jpg

image hosting without account

 

Οπότε δεν είναι βιδάκι. Όπως βλέπεις στη φώτο μου ο προηγούμενος χρήστης τους έχει βγάλει τα μάτια και νόμιζα ότι ήταν βίδα που της είχε φάει το κεφάλι! Σ' ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν είναι βιδάκι. Όπως βλέπεις στη φώτο μου ο προηγούμενος χρήστης τους έχει βγάλει τα μάτια και νόμιζα ότι ήταν βίδα που της είχε φάει το κεφάλι! Σ' ευχαριστώ!

Φανταζομαι οτι αυτο που εκανε ο προηγουμενος χρηστης ηταν να ανοιξει την τρυπα του μικροφωνου ωστε να καταγραφεται καλυτερα η φωνη του και απο πιο μακρια. Καλο.

Υπαρχει περιπτωση να το τεσταρουμε αν οντως και ποσο καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας εχουμε με αυτη τη μοντα; Φανταζομαι οτι δεν εχεις και δευτερο ιδιο αλλα απειραχτο hands free ωστε να συγκρινεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι αυτο που εκανε ο προηγουμενος χρηστης ηταν να ανοιξει την τρυπα του μικροφωνου ωστε να καταγραφεται καλυτερα η φωνη του και απο πιο μακρια. Καλο.

Υπαρχει περιπτωση να το τεσταρουμε αν οντως και ποσο καλυτερη ποιοτητα συνομιλιας εχουμε με αυτη τη μοντα; Φανταζομαι οτι δεν εχεις και δευτερο ιδιο αλλα απειραχτο hands free ωστε να συγκρινεις.

 

Ψάχτηκε και το έκανε γιατί ήταν μάλλον προβληματικό και δεν τον άκουγαν όπως περιγράφω εδώ.

Πήρα LG ανέφερα το πρόβλημα κι ότι είναι πειραγμένο και θα μου στείλουν courier για παραλαβή.

Σε περίπτωση (το πιο πιθανό αν και είναι 2 μηνών) μη αντικατάστασης θα με χρεώσουν (courier κι έλεγχο);

Έχω πάντως προς το παρόν τα samsung hs-330 κι είναι πολύ καλά για όποιον θέλει εναλλακτική λύση στο θέμα του handsfree. Πολύ φθηνά, ελαφρύτερα και με πιο στενό καλώδιο που τα κάνει πιο φορητά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με ολες αυτες τις θηκες quick window κλπ το κινητο χωραει κανονικα στην τσεπη?

η εχετε θεμα? :P

 

Φίλε μου από την εμπειρία μου με 3 quickwindow θα σου αναφέρω πως με όλες τις θήκες μια χαρά θα μπορείς να βάζεις το κινητό στή τσέπη σου..

Αυτο όμως που έχω να αναφέρω ειναι πως η ορίτζιναλ θήκη της lg πέρα σπίτι μου αφήνει καλύτερη αίσθηση. Ειναι με διαφορα η πιο λεπτή από όλες που έχω δοκιμάσει και προσφέρει σημαντικά λιγότερο όγκο στη συσκευή.

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Παρηγγειλα αυτη τη θηκη:

http://m.ebay.com/itm/271625249103?nav=SEARCH&varId=570461674913

 

Ειναι για το δικο μας μοντελο ή οχι?

Ειδα τωρα μολις στη φωτο ενα ανοιγμα πανω αριστερα. Αυτο το ανοιγμα ειναι για να βγαινει η κεραια αν δεν κανω λαθος. Μηπως να ακυρωσω την παραγγελια? Γινεται αυτο?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Παρηγγειλα αυτη τη θηκη:

http://m.ebay.com/itm/271625249103?nav=SEARCH&varId=570461674913

 

Ειναι για το δικο μας μοντελο ή οχι?

Ειδα τωρα μολις στη φωτο ενα ανοιγμα πανω αριστερα. Αυτο το ανοιγμα ειναι για να βγαινει η κεραια αν δεν κανω λαθος. Μηπως να ακυρωσω την παραγγελια? Γινεται αυτο?

 

Αν δεν κάνω λάθος, είναι για την θήρα υπερύθρων που μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή σαν remote control. Το quick remote που θα βρεις στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, είναι για την θήρα υπερύθρων που μπορείς να χρησιμοποιείς τη συσκευή σαν remote control. Το quick remote που θα βρεις στις ρυθμίσεις.

 

 

Μακαρι φιλε μου να ειναι οντως για τις υπερυθρες ωστε να μην χρειαστει να την γυρισω πισω γιατι μου αρεσε παρα πολυ!Ειδα κανα 2 βιντεακια στο youtube και εναι αρκετα μεγαλο το ανοιγμα.Δεν ξερω ισως και να μην ειναι.Θα την δω οταν μου ερθει και αμα ειναι οκ την κραταω. Αμα δεν ειναι ομως οκ μπορω να την επιστρεψω ετσι και αλλιως ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Παρηγγειλα αυτη τη θηκη:

http://m.ebay.com/itm/271625249103?nav=SEARCH&varId=570461674913

 

Ειναι για το δικο μας μοντελο ή οχι?

Ειδα τωρα μολις στη φωτο ενα ανοιγμα πανω αριστερα. Αυτο το ανοιγμα ειναι για να βγαινει η κεραια αν δεν κανω λαθος. Μηπως να ακυρωσω την παραγγελια? Γινεται αυτο?

 

Αυτο το ανοιγμα που φαινεται σε καποιες φωτογραφιες ειναι οντως για την κεραια του Κορεατικου μοντελου.Σε αλλες που το δειχνει απο μπροστα ομως δεν το εχει αυτο το κοψιμο.Τωρα τι θα σου στειλουν δεν ξερω να σου πω την αληθεια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ανοιγμα που φαινεται σε καποιες φωτογραφιες ειναι οντως για την κεραια του Κορεατικου μοντελου.Σε αλλες που το δειχνει απο μπροστα ομως δεν το εχει αυτο το κοψιμο.Τωρα τι θα σου στειλουν δεν ξερω να σου πω την αληθεια.

 

Θα δουμε τι βγαλω μεσα απο το κουτι οταν ερθει. ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι φιλε μου να ειναι οντως για τις υπερυθρες ωστε να μην χρειαστει να την γυρισω πισω γιατι μου αρεσε παρα πολυ!Ειδα κανα 2 βιντεακια στο youtube και εναι αρκετα μεγαλο το ανοιγμα.Δεν ξερω ισως και να μην ειναι.Θα την δω οταν μου ερθει και αμα ειναι οκ την κραταω. Αμα δεν ειναι ομως οκ μπορω να την επιστρεψω ετσι και αλλιως ;)

Δεν ειναι για τις υπερυθρες. Ειναι για την κεραια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε τι βγαλω μεσα απο το κουτι οταν ερθει. ;)

 

Εγώ έχω πάρει την γνήσια της Spigen και έχει το ίδιο κόψιμο.. έτσι είναι κανονικά πάντως μην σε τρομάζει.. Τώρα αν έχει κάποιο σκοπό ή είναι απλά σχεδιαστικό δεν το ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει την γνήσια της Spigen και έχει το ίδιο κόψιμο.. έτσι είναι κανονικά πάντως μην σε τρομάζει.. Τώρα αν έχει κάποιο σκοπό ή είναι απλά σχεδιαστικό δεν το ξέρω...

Προεξεχει καθολου η γωνια του κινητου προς τα εξω?

Υπαρχει περιπτωση να γδαρθει το κινητο απο εκεινο το ανοιγμα?

Τι διαφορα εχει η αυθεντικια που πηρες εσυ απο αυτη που πηρα εγω?Αυτη που πηρα δεν ειναι αυθεντικια?

Δεν ειναι για τις υπερυθρες. Ειναι για την κεραια.

Δυστιχως το πηρα αργα και εγω χαμπαρι οτι εχει εκεινο το ανοιγμα.

Αλλα θα αποφασισω αμα την κρατησω ή οχι οταν την δω με τα ματια μου.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για την κεραια ειναι βρε παιδια! Ολοι οσοι την εχουμε παρει τη spigen, γνησια ή οχι εχει το ανοιγμα! Αν θυμαμαι καλα ειχα διαβασει οτι στην Κορεα το LG G2 βγαινει με κεραια γι αυτο εχει κενο.
Link to comment
Share on other sites

Προεξεχει καθολου η γωνια του κινητου προς τα εξω?

Υπαρχει περιπτωση να γδαρθει το κινητο απο εκεινο το ανοιγμα?

Τι διαφορα εχει η αυθεντικια που πηρες εσυ απο αυτη που πηρα εγω?Αυτη που πηρα δεν ειναι αυθεντικια?

Όχι η γωνία δεν εξέχει, τουλάχιστον στη γνήσια. Την γνήσια την έχω από τον Δεκέμβριο του '13 αν θυμάμαι καλά και ποτέ δεν είχα πρόβλημα προστασίας με την τρύπα της κεραίας. Θα πρέπει να είσαι τρομερά άτυχος να πέσει το κινητό με την τρύπα προς κάποια επιφάνεια με προεξοχή ώστε η προεξοχή να μπει στην τρύπα και να κάνει ζημιά στο κινητό, απίθανα πράγματα δηλαδή.

Η αυθεντική έχει καλύτερες ανοχές και ποιότητα κατασκευής, υπάρχουν αναφορές κατόχων μη γνήσιων που είτε έβγαινε το κινητό από την θήκη σε περίπτωση πτώσης είτε είχε σπάσει η θήκη.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παράγγειλα αυτό το tempered glass http://www.ebay.com/itm/121297794571?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και έχει ένα μεγαλούτσικο κενό, δεν εφαρμόζει 100% πάνω στην οθόνη του κινητού. Έχει να προτείνει κάποιος κάποιο που να είναι καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι για τις υπερυθρες. Ειναι για την κεραια.

 

Εγώ έχω πάρει την γνήσια της Spigen και έχει το ίδιο κόψιμο.. έτσι είναι κανονικά πάντως μην σε τρομάζει.. Τώρα αν έχει κάποιο σκοπό ή είναι απλά σχεδιαστικό δεν το ξέρω...

 

Έχω πάρει αυτή τη θήκη και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν μεγαλώνει το κινητό πολύ και έχει ωραία αίσθηση στο κράτημα. Είχα παραγγείλει και αυτή που μου ήρθε σήμερα και είδα ότι έχει αυτό το μεγάλο άνοιγμα στην πάνω αριστερή μεριά. Η πρώτη που αναφέρω δεν το έχει, γι΄αυτό και έγραψα πριν σε ερώτηση φίλου, μήπως είναι για τις υπέρυθρες. Νόμιζα τη μικρή τρυπούλα που έχει η πρώτη θήκη, η οποία δεν έχει αυτή τη μεγάλη τρύπα που έχει η δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω βοηθεια.. Θελω απο Ελλάδα quickwindow flip case, οχι την αυθεντικη λογ γρατζουνιων οθονης.. Θελω να ειναι σχετικα μαζεμενη σε μεγεθος και κατι πολυ βασικο, να εχει τρυπουλα για να βλεπεις το notification led οταν ειναι κλειστη η θηκη..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν ψαχνεις να αγορασεις και ζητας βοηθεια;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...