Jump to content

Αξεσουάρ LG G2 (θήκες, μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά μάλλον θα πάω για την original θήκη της Spigen. H άλλη που βλέπω σε κάποια μαγαζιά του skroutz στα μισά λεφτά πρέπει να είναι της ΟΕΜ και πίσω γράφει σκέτο ARMOR και όχι SLIM ARMOR. Aλλά αφού δε βρέθηκε κάποιος που την έχει θα πάω για τη γνήσια. Σε όσους έχουν τη γνήσια (τέτοιοι σίγουρα υπάρχουν γιατί έβγαλα τα μάτια μου από την αρχή στο thread και είδα!!!) θα ήθελα να ρωτήσω αν τους έχει προκαλέσει κάποιο σημάδι στο κινητό μετά από καιρό και γενικά αν έμειναν ευχαριστημένοι από την προστασία που παρείχε. Επίσης επειδή είμαι ανάμεσα στη μαύρη και την άσπρη, η άσπρη παίζει να λερώνει εύκολα (εννοώ λεκέδες που δεν καθαρίζουν)?

 

Φίλε μου εγώ έχω την Original SPIGEN slim armor σε λευκή. και μπορώ να σου πώ οτι παρότι είναι γυαλιστερή , ΔΕΝ ΦΑΊΝΟΝΤΑΙ οι δαχτυλιές! Στην μαύρη μπορεί, δεν ξέρω.

Αν έχεις και μαύρο κινητό πάρε την άσπρη. Τα 2 υλικά που έχει η θήκη που είναι μαύρο - άσπρο και κάνουν πολύ εντυπωσιακή αντίθεση ιδικά αν είσαι και ΠΑΟΚτσής (ή ΟΦΗ) είναι σαν να βγήκε απο την Μπουτίκ του ΠΑΟΚ (ή του ΟΦΗ) πανέμορφη η λευκή και μάλιστα δεν λερώνει καθόλου γιατί είναι γυαλιστερή .

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να μην παρεξηγηθώ είπα στο παιδί για την slate επειδή την είχα και ξέρω πως είναι. Όντως και η λευκή ωραία και λογικό να μην φαίνονται η δαχτυλιες επειδή είναι άσπρο. Στη μαύρη όμως θα φαίνονται και το γυαλιστερό της μαύρης θα φαίνεται άσχημα στον ήλιο.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε εδώ που έχουν εικόνες ωραιες να δεις τι εννοω και πως ειναι.Απλα η μαυρη ειναι γυαλιστερή

http://forums.androidcentral.com/lg-g2/325377-best-slim-high-quality-case.html

 

Tελικά παρήγγειλα την metal slate. Όντως και μένα μου φάνηκε πιο ματ σε σχέση με τη μαύρη και μου άρεσε και το χρώμα. Thanks again.

 

Φίλε μου εγώ έχω την Original SPIGEN slim armor σε λευκή. και μπορώ να σου πώ οτι παρότι είναι γυαλιστερή , ΔΕΝ ΦΑΊΝΟΝΤΑΙ οι δαχτυλιές! Στην μαύρη μπορεί, δεν ξέρω.

Αν έχεις και μαύρο κινητό πάρε την άσπρη. Τα 2 υλικά που έχει η θήκη που είναι μαύρο - άσπρο και κάνουν πολύ εντυπωσιακή αντίθεση ιδικά αν είσαι και ΠΑΟΚτσής (ή ΟΦΗ) είναι σαν να βγήκε απο την Μπουτίκ του ΠΑΟΚ (ή του ΟΦΗ) πανέμορφη η λευκή και μάλιστα δεν λερώνει καθόλου γιατί είναι γυαλιστερή .

 

Γενικά έχω ένα θέμα με το άσπρο. Ενώ μου αρέσει διστάζω να το πάρω. Έλεγα να πάρω άσπρο το κινητό και τελικά το πήρα μαύρο! Πάντως με έψησες με αυτό που είπες ότι δε λερώνει και δε φαίνονται οι δαχτυλιές. Αν με αφήσει ικανοποιημένο η θήκη τότε ίσως να την πάρω και σε άσπρη (ή έστω τη φθηνή) όντας και ΠΑΟΚτσής όπως είπες :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του G2 θα είμαι και εγώ από Δευτέρα. Είχα ένα S advance και πήραμε ένα g2 mini για την κοπέλα μου και πραγματικά ενθουσιάστηκα με αποτέλεσμα την αμέσως επόμενη μέρα να παραγγείλω το g2 για μένα :p

 

Δεν είχα ιδέα περί Tempered glass, στο thread εδώ τα είδα, και φαντάζομαι ο λόγος που τα προτιμάμε είναι για να έχουμε κάποια έξτρα προστασία από τις απλές μεμβράνες. Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα στην επιλογή, ενδιαφέρομαι από το Αγγλικό ebay γιατί οι κινέζοι συνήθως αργούν 3 βδομάδες και αν τύχει και είναι σπασμένη η μεμβράνη παέι το καλοκαίρι.

 

Βρήκα αυτές τις δύο, τι λέτε είναι καλές;

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Genuine-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G2-/371094873646?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item5666fa662e

http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Flim-Guard-Screen-Protector-For-LG-G2-/221377586095?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item338b21e3af

 

Επίσης βλέπω πολλοί προτιμάτε τις πλαστικές - μεταλικές (?) θήκες της spigen, βολεύουν τόσο πολύ; αν πέσουν κάτω δεν γρατζουνίζονται-σπάνε; Ρωτάω επειδή σκεφτόμουνα να πάω στις δερμάτινες στυλ πορτοφολίου

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε και καλορίζικο. Προτιμάμε tempered glass λόγο αίσθησης αλλά και προστασίας. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Αυτά που είπες δεν τα ξέρω για να εκφέρω γνώμη.

Η θήκη της Spigen ειναι τέλειες αλλά δίνουν όγκο.

Είναι πολύ καλές σε προστασία αλλά ποτέ δεν πρέπει να είμαστε σίγουροι. Αν το κινητό πέσει με την οθόνη ίσως εχει πρόβλημα.

Σαν θήκη όμως είναι τούμπανο και σου δίνει αυτή τη σιγουριά μιας και προστατεύει τα πάντα από το πλάι μέχρι πίσω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ ψαξιμο προχωρησα στην παρακατω αγορα,ο λογος ειναι οτι καλυπτει πανω κατω ολο το κινητο

τωρα αν δινει πολυ ογκο θα δουμε μολις μου ερθειhttp://www.ebay.com/itm/LG-Optimus-G2-D802-D803-PU-Leather-Flip-Case-Slim-Cover-Card-Holder-Jelly-Black-/400687031922?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item5d4acee672

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, κάτοχος του G2 θα είμαι και εγώ από Δευτέρα. Είχα ένα S advance και πήραμε ένα g2 mini για την κοπέλα μου και πραγματικά ενθουσιάστηκα με αποτέλεσμα την αμέσως επόμενη μέρα να παραγγείλω το g2 για μένα :p

 

Δεν είχα ιδέα περί Tempered glass, στο thread εδώ τα είδα, και φαντάζομαι ο λόγος που τα προτιμάμε είναι για να έχουμε κάποια έξτρα προστασία από τις απλές μεμβράνες. Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα στην επιλογή, ενδιαφέρομαι από το Αγγλικό ebay γιατί οι κινέζοι συνήθως αργούν 3 βδομάδες και αν τύχει και είναι σπασμένη η μεμβράνη παέι το καλοκαίρι.

 

Βρήκα αυτές τις δύο, τι λέτε είναι καλές;

http://www.ebay.co.uk/itm/NEW-Genuine-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-LG-G2-/371094873646?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&var=&hash=item5666fa662e

http://www.ebay.co.uk/itm/Premium-Explosion-Proof-Tempered-Glass-Flim-Guard-Screen-Protector-For-LG-G2-/221377586095?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item338b21e3af

 

Επίσης βλέπω πολλοί προτιμάτε τις πλαστικές - μεταλικές (?) θήκες της spigen, βολεύουν τόσο πολύ; αν πέσουν κάτω δεν γρατζουνίζονται-σπάνε; Ρωτάω επειδή σκεφτόμουνα να πάω στις δερμάτινες στυλ πορτοφολίου

 

Καμιά απο τις 2 μεμβράνες μην πάρεις. η μία είναι 0.33mm ή άλλη δε λέει. γενικά αν πάρεις μεμβράνη για να μην την νιώθεις ξένο σώμα, πρέπει να είναι 0.25 το πολύ! σε πάχος.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καμιά απο τις 2 μεμβράνες μην πάρεις. η μία είναι 0.33mm ή άλλη δε λέει. γενικά αν πάρεις μεμβράνη για να μην την νιώθεις ξένο σώμα, πρέπει να είναι 0.25 το πολύ! σε πάχος.

 

Επομένως σε ποιά κ από πού καταλήγουμε?

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καμμια θηκη που ταυτοχρονα να ειναι και φορτιστης μπαταριας για το κινητο μας υπαρχει??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα απο το παμπλικ την puro wallet στα 22 ευρω. Εξαιρετικη ποιοτητα τελεια φινιαρισμενη η συσκευη κουμπωνει αψογα.. ειχα ψαξει στο εβαυ αλλα δεν με ειχε ενθουσιασει καποια, μπορει να εδωσα καποια λεφτα παραπανω στο παμπλικ αλλα αξιζε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... αγορασα μια θηκη quick window απο ebay η οποια δουλευε κανονικα...πριν 3 μερες μου ηρθε και το tempered glass..τωρα το προβλημα ειναι οτι απο την στιγμη που ebala to tempered glass δεν λειτουργει η quick window...

εχει κανεις το ιδιο προβλημα?? παιζει να ενοχλει την λειτουργια της θηκης το tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας που θα μπορουσα να βρω θηκη uick window απο ελλαδα αλλα ας πουμε καπως πιο οικονομικη? :D:D:D γτ η υπαρχουσα μου αρχισε στις γωνιες να ξεφτιζει πολυ και ας ειναι η αυθεντικη..

Eισης η quickwindow της nilkin αξιζει η παχαινει πολυ το κινητο?αν καποιος την χρησιμοποιει ας με διαφωτισει :thanks:

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Εχω της nillkin quick window. Δεν το παχαινει το κινητο και επιπλεον εχει και μαγνητακι για να μενει κλειστο το πορτακι. Παρολα αυτα εγω προσωπικα δεν την βολευτηκα. Χαλαει η αισθηση στο χερι και αναφερομαι σε ολες αυτες τις θηκες. Επιπλεον το quick window θεωρω οτι ειναι σχεδον αχρηστο. Πολυ περιορισμενη λειτουργια του. Στο δια ταυτα ομως, καλη ποιοτητα. Μεσω ebay ειναι παμφθηνη και κουμπωνει τελεια το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εχω της nillkin quick window. Δεν το παχαινει το κινητο και επιπλεον εχει και μαγνητακι για να μενει κλειστο το πορτακι. Παρολα αυτα εγω προσωπικα δεν την βολευτηκα. Χαλαει η αισθηση στο χερι και αναφερομαι σε ολες αυτες τις θηκες. Επιπλεον το quick window θεωρω οτι ειναι σχεδον αχρηστο. Πολυ περιορισμενη λειτουργια του. Στο δια ταυτα ομως, καλη ποιοτητα. Μεσω ebay ειναι παμφθηνη και κουμπωνει τελεια το κινητο

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω στο θέμα της αίσθησης. Η original δεν το παχαίνει καθόλου και έχει ακριβώς το ίδιο texture όπως το καπάκι του κινητού.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγη παρεξηγησεων, μιλαω αποκλειστικα για τη θηκη της nillkin. Θεωρω οτι εσυ αναφερεσαι στην επισημη της lg
Link to comment
Share on other sites

. Χαλαει η αισθηση στο χερι και αναφερομαι σε ολες αυτες τις θηκες.

 

Επειδή είπες για όλες έγραψα Αυτό που έγραψα. Μιλάω για την επίσημη Ναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, τυπογραφικο λαθος αρχηγε

Βρε συ δεν είναι θέμα να απολογηθεις απλά το λέω. Οκ λοιπόν. Πάντως ισχύει σε όλα τα κινητά έχω δοκιμάσει window case και ότι ήταν από άλλες εταιρίες το έκανε τεράστιο. Φυσικά παρόλο την ομρφια και την γκλαμουρια δεν κράτησα καμία πάνω από δύο μηνες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα ακουστικά εχουν αρχίσει και τα παίζουν, πιθανων απο την κακη χρήση βγαζε-βαζε μεσα στα τσαντακια, τραβα απο εδω τραβα απο εκει!

Εχετε να προτείνετε κάτι καλό; Τα ίδια δεν νομιζω να τα ξαναπάρω!

Edited by jimmy_jump24
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα απο το παμπλικ την puro wallet στα 22 ευρω. Εξαιρετικη ποιοτητα τελεια φινιαρισμενη η συσκευη κουμπωνει αψογα.. ειχα ψαξει στο εβαυ αλλα δεν με ειχε ενθουσιασει καποια, μπορει να εδωσα καποια λεφτα παραπανω στο παμπλικ αλλα αξιζε

 

Είναι εύκολο να βάλεις φωτογραφίες;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε nilkin εννοείτε τούτην?

http://www.ebay.com/itm/400739485026?var=670284481230&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Εγώ αυτήν πήρα και εμφανισιακά μ αρέσει αρκετά, είναι και λεπτή, αλλά δε βλέπω να έχει μαγνητάκι για να κλείνει... Εϊναι χαλασμένη ή έτσι είναι??

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε nilkin εννοείτε τούτην?

http://www.ebay.com/itm/400739485026?var=670284481230&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Εγώ αυτήν πήρα και εμφανισιακά μ αρέσει αρκετά, είναι και λεπτή, αλλά δε βλέπω να έχει μαγνητάκι για να κλείνει... Εϊναι χαλασμένη ή έτσι είναι??

 

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που το ξέρει αλλά έχω να πω πως ο μαγνήτης που έχει original θήκη είναι για να δουλέψει το παραθυράκι και δεν έχει να κάνει με το να κρατά κλειστό το καπάκι!

Έχετε ενεργοποιημένη την επιλογή για την θήκη στις ρυθμίσεις και μετά πλησίασε ένα μαγνητακι στην αριστερι πλευρά όπως το κοιτάς και θα καταλάβεις τι εννοώ ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/ferrari-formula-one-carbon-series-book-flip-case-for-lg-g2-black-p-TEL.016925

Έχει αυτή τη θήκη σε προσφορά το eshop. Την έχει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...