Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το g2 την καλύτερη μπαταρια την εχει με στοκ 4.4.2 και απλο ρουτ.με ανοιχτο 3g sync wifi συνεχως.μονο τοποθεσιες κλειστες.[ATTACH]59006[/ATTACH][ATTACH]59007[/ATTACH]

Θα διαφωνησω. Καλυτερη μπαταρια εχει με stock 4.2.2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα διαφωνησω. Καλυτερη μπαταρια εχει με stock 4.2.2.

Δε ξερω αλλα πολυ πιθανό να ισχυει.ειχα βαλει πολλες ρομ κερνελ και γενικα το τεσταρα αλλα καταλαβα οτι ενα απλο ρουτ με system clean up οπου εβγαλα καποιες εφαρμογες του συστήματος και το greenify donation δεν εχει αντιπαλο.τιποτα αλλο.παραθέτω φοτο για να δειτεβτι λεω.και κανω χρηση,οχι απλη αλλα smartphone με ολα ανοιχτα εκτος location.[ATTACH]59034[/ATTACH][ATTACH]59035[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αλλα πολυ πιθανό να ισχυει.ειχα βαλει πολλες ρομ κερνελ και γενικα το τεσταρα αλλα καταλαβα οτι ενα απλο ρουτ με system clean up οπου εβγαλα καποιες εφαρμογες του συστήματος και το greenify donation δεν εχει αντιπαλο.τιποτα αλλο.παραθέτω φοτο για να δειτεβτι λεω.και κανω χρηση,οχι απλη αλλα smartphone με ολα ανοιχτα εκτος location.[ATTACH]59034[/ATTACH][ATTACH]59035[/ATTACH]

Αυτα ειναι....!!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αλλα πολυ πιθανό να ισχυει.ειχα βαλει πολλες ρομ κερνελ και γενικα το τεσταρα αλλα καταλαβα οτι ενα απλο ρουτ με system clean up οπου εβγαλα καποιες εφαρμογες του συστήματος και το greenify donation δεν εχει αντιπαλο.τιποτα αλλο.παραθέτω φοτο για να δειτεβτι λεω.και κανω χρηση,οχι απλη αλλα smartphone με ολα ανοιχτα εκτος location.[ATTACH]59034[/ATTACH][ATTACH]59035[/ATTACH]

Με τι χρηση περιπου αυτές οι ώρες;; φωτεινότητα συνεχώς στο 0 να φανταστώ

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε μάγκες..για την μπαταρία είναι καλύτερα η φωτεινότητα να είναι στο αυτόματο ή καρφωτα?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε μάγκες..για την μπαταρία είναι καλύτερα η φωτεινότητα να είναι στο αυτόματο ή καρφωτα?

 

Είναι εντελώς στατιστικό το ερώτημά σου - εάν ο μέσος όρος του αυτόματου καταλήγει πάνω ή κάτω από το σταθερό. Στην πράξη, μια χαμηλή σταθερή τιμή είναι λιγότερο ενεργοβόρα.

Πάντως ο αισθητήρας φωτός δεν καταναλώνει πολλή ενέργεια, και η ευκολία του να έχεις άμεσα τη φωτεινότητα που επιβάλλει το περιβάλλον με βολεύει πολύ. Εξάλλου το G2 έχει πολύ αποτελεσματική αυτόματη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα πιστεύω Ότι 70+ ώρες λειτουργίας- με Browsing Λίγο παιχνίδι και κλήσεις μνμ- δεν πρόκειται να ξαναδώ ούτε στον αλλο κοσμο, βέβαια είμαι στοκ το πιο σύνηθες είναι γύρω στις 36-40 ώρες και αυτές με προσπάθεια
Link to comment
Share on other sites

Με τι χρηση περιπου αυτές οι ώρες;; φωτεινότητα συνεχώς στο 0 να φανταστώ

Mirliakos στο αυτοματο 50% ειναι η φωτεινοτητα.

Οσοι εχετε βαλει λολλιποπ μπορειτε να μας πειτε πως παει απο μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αλλα πολυ πιθανό να ισχυει.ειχα βαλει πολλες ρομ κερνελ και γενικα το τεσταρα αλλα καταλαβα οτι ενα απλο ρουτ με system clean up οπου εβγαλα καποιες εφαρμογες του συστήματος και το greenify donation δεν εχει αντιπαλο.τιποτα αλλο.παραθέτω φοτο για να δειτεβτι λεω.και κανω χρηση,οχι απλη αλλα smartphone με ολα ανοιχτα εκτος location.[ATTACH]59034[/ATTACH][ATTACH]59035[/ATTACH]

 

Ποιες εφαρμογές συστήματος έβγαλες?

Link to comment
Share on other sites

Mirliakos στο αυτοματο 50% ειναι η φωτεινοτητα.

Οσοι εχετε βαλει λολλιποπ μπορειτε να μας πειτε πως παει απο μπαταρια?

 

μαλιστα :D εχω lolli αλλα δεν εχει στρωσει ακομα γιατι μολις χθες εβαλα αλλα πιστευω πως ειναι ικανοποιητικη μεχρι στιγμης

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

2η μερα με στοκ λολλιποπ και ολα καλα η μπαταρια αρχιζει και στρωνει.....ολα καλα πανε...
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]59057[/ATTACH][ATTACH]59058[/ATTACH][ATTACH]59059[/ATTACH]

 

με ρουτ ή χωρις; θα κανουμε δουλεια αν τις βγαλουμε, αλλα χωρις ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

με ρουτ ή χωρις; θα κανουμε δουλεια αν τις βγαλουμε, αλλα χωρις ρουτ;

Οπως ειπα ειμαι με ρουτ και στοκ κιτ κατ.εχω greenify donation.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως ειπα ειμαι με ρουτ και στοκ κιτ κατ.εχω greenify donation.

Δε ξερω βεβαια με λολλιποπ πως παει?τα παιδια εδω λενε οτι ειναι ακομα Καλύτερα απο οτι με τη κιτ κατ.

Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία επιβεβαιώνω και εγώ ότι είναι καλυτερη.έχω ήδη 3,5 ώρες οθόνη και είναι στο 52% ακόμα η μπαταρία. Τέτοια νούμερα δεν τα είχα με κιτ κατ
Link to comment
Share on other sites

Στην μπαταρία επιβεβαιώνω και εγώ ότι είναι καλυτερη.έχω ήδη 3,5 ώρες οθόνη και είναι στο 52% ακόμα η μπαταρία. Τέτοια νούμερα δεν τα είχα με κιτ κατ

 

Καλημερα κι απο εμενα..

αυτες οι επιδοσεις δεν ειναι καλες δηλαδη?υπαρχει περιπτωση να ειναι καλυτερες με lollipop?

ειμαι 4.4.2 stock.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω Όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου ότι τέτοια νούμερα δεν τα έπιανα.τα δικά σου μια χαρά είναι ..

 

[ATTACH]59089[/ATTACH]

[ATTACH]59090[/ATTACH]

[ATTACH]59091[/ATTACH]

[ATTACH]59092[/ATTACH]

 

Και φυσικά πάντα απορούσα πως τα πιανατε..τι κάνω λάθος δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω Όπως είπα και στο προηγούμενο ποστ μου ότι τέτοια νούμερα δεν τα έπιανα.τα δικά σου μια χαρά είναι ..

 

[ATTACH]59089[/ATTACH]

[ATTACH]59090[/ATTACH]

[ATTACH]59091[/ATTACH]

[ATTACH]59092[/ATTACH]

 

Και φυσικά πάντα απορούσα πως τα πιανατε..τι κάνω λάθος δεν ξέρω.

 

Κοιτα..ετσι κι αλλιως ειναι αδυνατον να πιασουμε ολοι τους ιδιους χρονους,αφου η χρηση που κανει ο καθενας μας ειναι διαφορετικη,κι εκτος αυτου ας μην ξεχναμε οτι παιζει ρολο και η τοποθεσια που βρισκεται ο καθενας με οτι αυτο συνεπαγεται στην υπαρξη δυνατου σηματος κινητης τηλεφωνιας,οπου οσο πιο αδυνατο σημα υπαρχει,τοσο πιο πολλη μπαταρια καταναλωνεται.

κι εγω μη νομιζεις,τους χρονους που βλεπεις τους εχω κανει χωρις συγχρονισμους,μονο λιγο σερφαρισμα,ετσι κι αλλιως πολλα τηλεφωνα δεν κανω,μονο μηνυματα κυριως,οποτε λογικο ειναι να κραταει τοσες μερες.

παντως στην αναμονη παει πολλες μερες..το ειχα δοκιμασει ετσι για να δω ποσο αντεχει,μονο αποκλειστικα επικοινωνια,με χαμηλη φωτεινοτητα στο 30%,χωρις wifi,email,ουτε παιχνιδια,και αντεξε 7 μερες!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να πιάσεις αυτά τ νούμερο granazias. Εκτός και αν το κινητό το έχεις συνέχεια με εξοικονόμηση ενέργειας Το έχεις σαν δεύτερη συσκευή Και το χρησιμοποιείςΜόνο 1 με 1.5ώρα την ημέρα.σε κανονικές συνθήκες χρήσης ούτε καν αυτές η ώρες αυτονομίας χω το κινητό 9 μήνες και μια φορά κατάφερα να φτάσω 73 ώρες λειτουργίας. ☺
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορείς να πιάσεις αυτά τ νούμερο granazias. Εκτός και αν το κινητό το έχεις συνέχεια με εξοικονόμηση ενέργειας Το έχεις σαν δεύτερη συσκευή Και το χρησιμοποιείςΜόνο 1 με 1.5ώρα την ημέρα.σε κανονικές συνθήκες χρήσης ούτε καν αυτές η ώρες αυτονομίας χω το κινητό 9 μήνες και μια φορά κατάφερα να φτάσω 73 ώρες λειτουργίας. ☺

 

Κοιτα να δεις φιλος..δεν εχω κανενα απολυτω συμφερον να γραψω ψευτικες επιδοσεις,ουτε να το παιξω εξυπνος θελω..αυτες ειναι οι επιδοσεις του κινητου μου και αν θες το πιστευεις..εξαλλου αν διαβασες καλα,εξηγησα ακριβως τη χρηση που εκανα..

ειναι η κυρια συσκευη μου,με ενεργοποιημενη εξοικονομηση ενεργειας μολις πεσει η μπαταρια στο 30%(αυτο ξεχασα να το γραψω πριν),και φωτεινοτητα στο 30%.ουτε συγχρονισμους,3g και ολα τα σχετικα,αφου υπαρχει και το λαπτοπ.

ετυχε φυσικα καποιες μερες να κανω αρκετη χρηση σε ομιλια,και αντεξε περιπου 70 ωρες..εδω ναι συμφωνω μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο κώλυμα με την μπαταρία......:wacko: εχει αφήσει κάποιον η μπαταρία μέχρι σήμερα....????? Εμένα όχι.......και νομίζω και εσάς....! Τότε μην την ψάχνετε τόσο..μα τόσο πολύ...! Τι να πουν αυτοί που έχουν samsung η ακόμα χειρότερα apple...? όπου παν ψάχνουν πρίζα...:lol::lol::lol

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να αντιδικησω φίλε μου ούτε να. Την πω σε κανένα απλά αυτά τ νούμερα μου φαίνονται υπερβολικά. Μπορεί η δικιά μου μπαταρία να έχει πρόβλημα μάλλον διότι και φωτεινότητα έχω κολλημένη στο 30% Κ Δεν χρησιμοποιώ ούτε συγχρονισμους ουτε 3g-4g μόνο wi-fi παιχνίδι 5 λεπτά και εαν.το μόνο που κάνω είναι browsing και μνμ.κλήσεις ούτε 10 λεπτά την ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Όλοι παιδιά το ίδιο κινητό έχουμε και την ίδια μπαταρία!

Μου κάνει πολύ εντύπωση που "αμφισβητούμε" ο ένας τους χρόνους του άλλου!!

Αυτό που αλλάζει είναι η rom που έχει ο καθένας και φυσικά η χρήση που κάνει!!

Με τις ίδιες προϋποθέσεις, όλοι λίγο-πολύ τους ίδιους χρόνους εχουμε! Αν κάποιος απέχει πολύ απ' αυτούς δύο πράγματα συμβαίνουν. Ή κάποια-ες εφαρμογές του κάνουν ζημιά ή η μπαταρία του έχει προβλημα!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Όλοι παιδιά το ίδιο κινητό έχουμε και την ίδια μπαταρία!

Μου κάνει πολύ εντύπωση που "αμφισβητούμε" ο ένας με τους χρόνους του άλλου!!

Αυτό που αλλάζει είναι η rom που έχει ο καθένας και φυσικά η χρήση που κάνει!!

Με τις ίδιες προϋποθέσεις, όλοι λίγο-πολύ τους ίδιους χρόνους εχουμε! Αν κάποιος απέχει πολύ απ' αυτούς δύο πράγματα συμβαίνουν. Ή κάποια-ες εφαρμογές του κάνουν ζημιά ή η μπαταρία του έχει προβλημα!

 

Δεν έχω πρόβλημα με κανέναν ούτε θέλω να διαπληκτιστω με κάποια από τα παιδιά απλά μου κάνουν εντύπωση τέτοια νούμερα.συμφωνώ ότι το κινητό από άποψη απόδοσης μπαταρίας πετάει.Οτιδήποτε άλλο είναι θέμα εφαρμογών. βέβαια. Ανάλογης χρήσης Η προβλήματος μπαταρίας.☺

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...