Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα stock δεν εχω πειραξει τπτ

 

Τι να πω...εμένα δεν μου κρατάει με την καμία τόσο πολύ και έχω και γω την συσκευή εντελώς στοκ. Κάνω αρκετή χρήση βέβαια άλλα και με λιγότερη δύσκολο να πιάσω πάνω από 1,5 μέρα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τους απο πανω:

Ναι αλλα τί stock; JellyBean ή KitKat; Και ποια εκδοση της official ROM της LG;

 

 

 

Καλησπέρα σας. Πρόσφατα απόκτησα το G2. Έρχομαι από Nexus 4, που σημαίνει μπαταρία για μια ημέρα. Τώρα του έχω περασμένη την cloudyG3 2.1 χωρίς να έχω αλλάξει kernel. Το αποτέλεσμα είναι 2 ημέρες μπαταρία με μέτρια χρήση (screen time 2h 45min). Ποιός είναι καλός συνδιασμός ROM+kernel για καλή διαχείρηση μπαταρίας? Επίσης, είναι ιδέα μου ή η cloudy έχει αρκετό bloatware?

Φιλε και λιγο βγαζεις.

Θα μπορουσες να βγαζεις πανω απο 5 ωρες screen on time. Αναλογα ομως και με το τι εννοεις "μετρια χρηση".

Για kernel θα μπορουσες να δοκιμασεις τον dorimanx, που μεσω της εφαρμογης του μπορεις να τον φερεις στα μετρα που θες, και τον bruce. Αν και με αυτον που εχει ηδη η CloudyG3 επρεπε να βγαζεις περισσοτερο.

Επισης εχε υποψην σου οτι μετα απο καποιο φλασαρισμα η μπαταρια θελει 2-3 κυλους φορτισης για να στρωσει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ότι βλέπω ή μπαταρία τ κινητού δεν παίζεται.

Το έβαλα στο ρεύμα μετά από 51 ώρες και κάτι ψιλά, και ήταν στο 6%. Όλα αυτά με οθόνη 7 ώρες και 20 λεπτά όταν κοίταξα τελευταία φορά γύρω στο 10%. Όλα αυτά με ελάχιστες κλήσεις , όχι πάνω από 10 λεπτά μερικά σμς, WiFi always on, 3g σήμα, data άνοιξαν για 3 ώρες, φωτεινότητα από 25 έως 50 ανάλογα, Ραδιόφωνο 1 ώρα, 1 ώρα παίγια αλλά όχι τίποτα σοβαρό (angry birds, retry) πολύ tapatalk, chrome και e mailing.

Έχω μείνει άγαλμα και φανταστείτε ότι έχει ακόμα περιθώρια στρωσηματως, αφού είναι ολοκαίνουργια (2Η φόρτιση). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά δεν χρησιμοποιώ καθόλου στο κινητό fb, messenger, Skype, what's up, πάρα μόνο το viber.

 

Τα πάντα είναι stock 4.4.2 g

Edited by mcrenas
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ΙΣΩΣ η Cloudy Stock να εχει καλυτερη μπαταρια απο την Cloudy G3 απο οτι βλεπω... διοτι εγω με CloudyG3 βγαζω 24 ωρες αναμονη και 3 ωρες οθονη ΜΑΞΙΜΟΥΜ... Wakelocks 0.... 3% Awake λεει στο Detector... Οπως βασικα εστηνα παντα το κινητο εχω κανει και τωρα... ΛΙΓΗ ΠΟΛΥ ΛΙΓΗ ωρα οθονης... Ενω παλια που ειχα ξανα οτ τηλεφωνο με JellyBean φυσικα χτυπαγα 7-8 ωρες οθονης.... μου φαινεται θα ξαναπαω πισω να ξεχναω να το φορτισω
Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση με τα τελευταία ποστ αλλα μήπως Καινε αρκετή μπαταρία τα whatsapp Kai viber ?

 

To whatsapp δεν το χρησιμοποιω,δεν εχω ιδεα αλλα το viber αν το χρησιμοποιεις αρκετα μεσα στην μερα την καταπινει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για τους απο πανω:

Ναι αλλα τί stock; JellyBean ή KitKat; Και ποια εκδοση της official

 

Την 4.4.2 και 220h (χθες εκανα το update απο g σε h)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την μπαταρια θα πρεπει μια φορα το μηνα να την αφηνω να τελειωσει δηλαδη εκει κοντα στο 1% και μετα να τη φορτιζω?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από ότι βλέπω ή μπαταρία τ κινητού δεν παίζεται.

Το έβαλα στο ρεύμα μετά από 51 ώρες και κάτι ψιλά, και ήταν στο 6%. Όλα αυτά με οθόνη 7 ώρες και 20 λεπτά όταν κοίταξα τελευταία φορά γύρω στο 10%. Όλα αυτά με ελάχιστες κλήσεις , όχι πάνω από 10 λεπτά μερικά σμς, WiFi always on, 3g σήμα, data άνοιξαν για 3 ώρες, φωτεινότητα από 25 έως 50 ανάλογα, Ραδιόφωνο 1 ώρα, 1 ώρα παίγια αλλά όχι τίποτα σοβαρό (angry birds, retry) πολύ tapatalk, chrome και e mailing.

Έχω μείνει άγαλμα και φανταστείτε ότι έχει ακόμα περιθώρια στρωσηματως, αφού είναι ολοκαίνουργια (2Η φόρτιση). Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά δεν χρησιμοποιώ καθόλου στο κινητό fb, messenger, Skype, what's up, πάρα μόνο το viber.

 

Τα πάντα είναι stock 4.4.2 g

 

απίθανο.

πάντως εγώ δεν κατάφερα ποτέ να φτάσω αυτά τα νούμερα οθόνης. πόσω μάλλον κάτι 8ωρα ή και 9ωρα που έχω δει σε άλλους χρήστες.

max 6 ώρες και κάτι, αν και συνήθως όταν φτάνω τόσο ψηλά έχω χρησιμοποιήσει πλοηγό, ο οποίος την τσακίζει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την μπαταρια θα πρεπει μια φορα το μηνα να την αφηνω να τελειωσει δηλαδη εκει κοντα στο 1% και μετα να τη φορτιζω?

 

Αυτό last years....με της παλιές μπαταρίες.....! τώρα καλό είναι στο 30% περίπου να την φορτίζουμε, να μην της βγάζουμε το λάδι:lol: αλλά και αν χρειαστεί να τελείωση, δεν χάθηκε και ο κόσμος..!!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό last years....με της παλιές μπαταρίες.....! τώρα καλό είναι στο 30% περίπου να την φορτίζουμε, να μην της βγάζουμε το λάδι:lol: αλλά και αν χρειαστεί να τελείωση, δεν χάθηκε και ο κόσμος..!!!;)

Οκ;) thanks

Ρωτησα για να ξερω στα σιγουρα γιατι οταν ειχα παρει το κινητο τον Αυγουστο που μας περασε ειχα ρωτησει παλι σχετικα με τη μπαταρια και ειχαν ακουστει διαφορες αποψεις. Πραγμα που με ειχε μπερδεψει. Αλλα τωρα οκ. Ολα διαλευκανθηκαν.:cool:

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 5 μερες συμβιωσης με cloudy g3 2.1 και με τον δικο της kernel παρατηρησα οτι δεν εχω αναγκη τον kernel του dori (ειχα δοκιμασει απο την 7.0 εκδοσση μεχρι 8.9) και δεν τον εχω αναγκη στο θεμα μπαταριας!!

Αυτη την στιγμη που γραφω ειμαι στο 14% εχει κλεισει το κινητο πανω απο 32 ωρες με 6 ωρες οθονη,φωτεινοτητα στο αυτοματο,gps στην οικονομια ενεργειας συνεχεια ανοιχτο,wi-fi 3g παντα ανοιχτα και χωρις κανενα sod!!οχι οτι ειχα και με dori .και το κινητο ρολαρει τελεια.

Προτεινω λοιπον καλυτερα τον κερνελ τον δικο του.τουλαχιστον για οικονομια μπαταριας!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 5 μερες συμβιωσης με cloudy g3 2.1 και με τον δικο της kernel παρατηρησα οτι δεν εχω αναγκη τον kernel του dori (ειχα δοκιμασει απο την 7.0 εκδοσση μεχρι 8.9) και δεν τον εχω αναγκη στο θεμα μπαταριας!!

Αυτη την στιγμη που γραφω ειμαι στο 14% εχει κλεισει το κινητο πανω απο 32 ωρες με 6 ωρες οθονη,φωτεινοτητα στο αυτοματο,gps στην οικονομια ενεργειας συνεχεια ανοιχτο,wi-fi 3g παντα ανοιχτα και χωρις κανενα sod!!οχι οτι ειχα και με dori .και το κινητο ρολαρει τελεια.

Προτεινω λοιπον καλυτερα τον κερνελ τον δικο του.τουλαχιστον για οικονομια μπαταριας!!

 

Εχω μια εντυπωση οτι στις τελευταιες αναβαθμισεις του Cloydyfa σε ολες του τις ρομς δεν πολυκαθεται και τοσο καλα ο dori kernel.Κανει καποια μικρα bugs που με στοκ κερνελ δεν γινονται.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται καμιά καλή εφαρμογή για battery ssaving από τις πάμπολες που υπάρχουν στο store; Κάνουνε δουλειά η τίποτα το ιδιαίτερο;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα θα τις βάλεις. Δοκιμάστε να φορτιστε από usb υπολογιστή ή laptop. Κάνει περισσότερη ώρα, αλλά κρατάει και περισσότερο. Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται καμιά καλή εφαρμογή για battery ssaving από τις πάμπολες που υπάρχουν στο store; Κάνουνε δουλειά η τίποτα το ιδιαίτερο;

Δεν κανουν τιποτα παραπανω απο αυτα που πρεπει να κανουμε εμεις.

Πχ. κλινουμε το wifi, gps, nfc, bluetooth, data, φωτεινοτητα οταν δεν τα χρειαζομαστε.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα έκανα την Τρίτη κατά σειρά ολοκληρωμένη φόρτιση του κινητού. Χθες μου έβγαλε 12 ώρες ακριβός συνεχούς λειτουργίας, παραπάνω δεν πήγε. Χρησιμοποίησα 4 ώρες περίπου δορυφόρους 5 και. ..ώρες οθόνη και ανελέητο ίντερνετ μέχρι σχεδόν το βράδυ. Αν και περιμένω να στρώσει κι άλλο η μπαταρία του πιστεύω ότι θα δείξει τις ικανότητες της μόλις σταματήσω να το ψαχουλευω συνέχεια. !!
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!! Με μια φόρτιση μόλις Και με μικτή χρήση, 3g WiFi.

Βασικός λόγος που τ ο ξαναπηρα μετά από τόσους μήνες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω είναι λίγο.. WiFi always on, 3g σήμα, data κάπου στο 3ωρο και έχει ακόμα να δώσει πολύ πράμα
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!! Με μια φόρτιση μόλις Και με μικτή χρήση, 3g WiFi.

Βασικός λόγος που τ ο ξαναπηρα μετά από τόσους μήνες.

Με τι rom και kernel ??

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα ρωταγα και εγω. Καποιος να προτεινει ενα καλο συνδυασμο kernel με την Cloudy Stock 2.6 ???

 

Πανω απο 4 ωρες ΒΑΡΙΑ ΒΑΡΙΑ δε πιανω ποτε οθονη.... Τι γινεται ρε ****το... που πηγανε οι καλες εποχες Jelly Bean

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πω είναι λίγο.. WiFi always on, 3g σήμα, data κάπου στο 3ωρο και έχει ακόμα να δώσει πολύ πράμα

 

 

Φίλε μου με τι ρομ και κερνελ έχεις πιάσει αυτα τα νούμερα ; Ειναι το λιγότερο εντυπωσιακά...

Iphone 6 s plus Rose gold 64 gb

IPad Air 2 gold 64gb

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε stock κατάσταση με όλα τα updates. Φυσικά με αυτά που βλέπω και σε απόδοση και σε μπαταρία, μου έχει φύγει κάθε σκέψη για φλασαρισματα προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Με τι rom και kernel ??

 

Και τα δύο στοκ είναι. : )

Μόνο greenify Έχω βάλει, χωρίς ρουτ όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε stock κατάσταση με όλα τα updates. Φυσικά με αυτά που βλέπω και σε απόδοση και σε μπαταρία, μου έχει φύγει κάθε σκέψη για φλασαρισματα προς το παρόν.

 

Με όλα στοκ και γω με την καμία αυτά τα νούμερα, περίμενα κάπως καλύτερη την μπαταρία.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...