Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα σημερα να δω μια ταινια ( το 1ο επεισοδιο απο Game of Thrones) με το vlc και διαπιστωσα πως η μπαταρια επεσε με απιστευτα γρηγορο ρυθμο. Συμβαίνει το ιδιο και σε εσας?

 

Πες σεζον κι επεισοδιο να δουμε αν εχουμε την ιδια καταναλωση μπαταριας...

Στην 1η σεζον ειχα καλη καταναλωση αλλα απο την 3η και μετα την καταπινει!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πες σεζον κι επεισοδιο να δουμε αν εχουμε την ιδια καταναλωση μπαταριας...

Στην 1η σεζον ειχα καλη καταναλωση αλλα απο την 3η και μετα την καταπινει!

 

1ο απο την 4η. Μεσα σε μια ωρα επεσε η μπαταρια 18%

Link to comment
Share on other sites

1ο απο την 4η. Μεσα σε μια ωρα επεσε η μπαταρια 18%

Σορρυ αλλα 5 ωρες οθονη να βλεπεις βιντεο πιστευω ειναι καλα για κινητο.

 

@panosfx

εχεις κανενα λινκ απο το ποιες σειρες καινε πιο πολυ μπαταρια;;; :P

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

@panosfx

εχεις κανενα λινκ απο το ποιες σειρες καινε πιο πολυ μπαταρια;;; :P

 

Κι ειχα αρχισει να ανησυχω...λεω κανεις δεν το καταλαβε οτι κανω πλακα; :p

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία τα βγάζει πέρα άνετα 2-3 ημέρες ανάλογα και την χρήση βέβαια πάντως είναι η καλύτερη σε κινητό που έχω δει... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία τα βγάζει πέρα άνετα 2-3 ημέρες ανάλογα και την χρήση βέβαια πάντως είναι η καλύτερη σε κινητό που έχω δει... ;)

 

και το Ζ1 εχει ιδια... Το ειχα & ξερω

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η εμπειρία σας παιδιά με την μπαταρία στην Kat Kat?

Σερφαρω στο διαδίκτυο και οι απόψεις διίστανται.

Σε άλλους λέει καλύτερη, σε άλλους διαβάζω ότι θέλουν να επιστρέψουν πίσω σε 4.2.2 .....

Είμαι σε στοκ 4.2.2 ροοτ και δεν ξέρω αν θα πρέπει να κάνω το επόμενο βήμα :(

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Με cloudystock 1.3 τις τελευταίες ημέρες το βράδυ πέφτει 4% με όλα κλειστά εκτός από gsm και ξυπνητήρι. Σπάσιμο νεύρων δεν μπορώ να βρω τι είναι
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάει όλο και καλύτερα. Τρίτη φόρτιση και έχω πιάσει ήδη 100 ώρες με 3 ώρες οθόνη.

 

Σε kit kat? Πολύ καλοί χρόνοι. Εγω πλέον επειδή το λιώνω βλέπω 6μιση οθόνη αλλα με μικρή αναμονή

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Με cloudystock 1.3 τις τελευταίες ημέρες το βράδυ πέφτει 4% με όλα κλειστά εκτός από gsm και ξυπνητήρι. Σπάσιμο νεύρων δεν μπορώ να βρω τι είναι

Άμα βρεις γιατί χάνεις μπαταρία μου λες και μένα...Βρίσκομαι στην ίδια περίπτωση με την δική σου χάνω κάθε βράδυ 4%

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεις γιατί χάνεις μπαταρία μου λες και μένα...Βρίσκομαι στην ίδια περίπτωση με την δική σου χάνω κάθε βράδυ 4%

 

Δεν είχα τέτοια θέματα εγω. Εβαλα dolphin browser μονο. Ψάχνομαι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε για την μπαταρια εμενα με πληρη φορτιση απο Κυριακη βραδυ, σημερα Τετάρτη και ειναι στο 18% με λιγο απο ολα (οχι παιχνιδια).
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι λετε για την μπαταρια εμενα με πληρη φορτιση απο Κυριακη βραδυ, σημερα Τετάρτη και ειναι στο 18% με λιγο απο ολα (οχι παιχνιδια).

 

Φιλε με τη χρήση? Το λίγο απο ολα ειναι να το δουλεύεις μια ωρα την ημέρα για εσένα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ανοιγει στις 12 το μεσημερι και κλεινει στις 12 το βραδυ.Η χρηση του περιαμβάνει περιπου 2 ωρες ιντερνετ με δεδομενα ή wi fi, ομιλια περιπου στην μια ωρα, άλλοτε με το τηλέφωνο και άλλοτε με hands free.Επίσης τραβάω μερικες φωτό και ακουω και αρκετή ωρα ραδιόφωνο.Για παράδειγμα την πρωτη μερα μετά τη φορτιση το ραδιόφωνο ήταν για 3 ώρες συνεχόμενα ανοιχτό και ετυχε εκεινη τη μερα να το χρησιμοποιήσω αρκετά για ομιλία.

Αυτο εννοω νορμαλ ( λίγο από όλα) χρήση.Και νομιζω πώς όποιος το χρησιμοποει ετσι βγαζει άνετα 2 μερες.

Διαβαζω από κάποιους πώς βγαζει δεν βγαζει την μία μέρα.Μα λογικό ειναι.Αμα εχεις ανοιχτο το bluetooth ανοιχτο το wi fi συνεχεια και ας μην εισαι συνδεδεμενος (το τηλέφωνο κανει συνεχώς αναζητηση για δικτυα) παιζεις παιχνιδια, βλέπεις βιντεο, ανοιγεις το gps για να βλέπεις το δρομο, μιλάς κανα 4ωρο σερφάρεις και εχεις φωτεινοτητα στο φουλ έ, εντάξει, τι περιμενεις απ το τηλέφωνο να κάνει.

Τις πρωτες μερες και σε εμένα μου κραταγε πολύ λιγο η μπαταρια αλλα μετά από 2 -3 πλήρεις αποφορτισεις-φορτίσεις στο φούλ, μου κρατάει 2 μερες.

Και υπόψιν πώς στο σπίτι που το έχω ανοιχτο δεν εχω καθόλου καλό σήμα (χανω συνεχως κλήσεις αφου τις περισσότερες φορές δεν έχει καθόλου σημα) και αυτο ειναι ενα επιπλέον βάρος για την μπαταρία αφου την ζορίζει το τηλέφωνο ψάχνοντας για σημα.

Edited by malamadre
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που του πέρασα την κιτκατ χτες το βράδυ μέσα σε 7 ώρες μου έχασε 10%.. Από 21 πήγε στο 11 και ειδα ότι το wakelock detector δε δουλεύει στην κιτκατ.. Και δεν κατέβασα κάποιο αππ. Υπάρχει άλλο αππ που να δουλεύει με κιτακ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που του πέρασα την κιτκατ χτες το βράδυ μέσα σε 7 ώρες μου έχασε 10%.. Από 21 πήγε στο 11 και ειδα ότι το wakelock detector δε δουλεύει στην κιτκατ.. Και δεν κατέβασα κάποιο αππ. Υπάρχει άλλο αππ που να δουλεύει με κιτακ?

 

Θέλει ρουτ τελικά για κιφ κατ.

Φιλε malamadre λογικό Λοιπόν να βγάλεις τόσο πολύ.

Εντάξει δεν κάνω σε καμία περίπτωση τέτοια χρήση και γιαυτό πέφτει πάντα με φυσιολογικά επίπεδα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Οσον αφορά το δικό μου wakelock. Σε 7 ώρες έχασα 1% ειχα ξεχάσει ρους συγχρονισμους ανοιχτούς στο Tapatalk και επίσης για κάποιο λόγο έτρεχε το Skype μομο του. Έψαχνε συνέχεια. Μακράν η χειρότερη εφαρμογη το Skype και δυστυχώς το δουλεύω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ρουτ τελικά για κιφ κατ.

Φιλε malamadre λογικό Λοιπόν να βγάλεις τόσο πολύ.

Εντάξει δεν κάνω σε καμία περίπτωση τέτοια χρήση και γιαυτό πέφτει πάντα με φυσιολογικά επίπεδα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Οσον αφορά το δικό μου wakelock. Σε 7 ώρες έχασα 1% ειχα ξεχάσει ρους συγχρονισμους ανοιχτούς στο Tapatalk και επίσης για κάποιο λόγο έτρεχε το Skype μομο του. Έψαχνε συνέχεια. Μακράν η χειρότερη εφαρμογη το Skype και δυστυχώς το δουλεύω

 

Καλά και εμενα είναι ανοικτά συγχρονισμοι με wifi, fb, Skype, 3 mail αλλα το βράδυ συνήθως μου έχανε 2-5% γι αυτό αναρωτιέμαι τι συμβαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Καλά και εμενα είναι ανοικτά συγχρονισμοι με wifi, fb, Skype, 3 mail αλλα το βράδυ συνήθως μου έχανε 2-5% γι αυτό αναρωτιέμαι τι συμβαίνει..

 

Κάτι θα κόλλησε. Άσε λίγο και τη ρομ να στρώσει και βλέπεις

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κάτι θα κόλλησε. Άσε λίγο και τη ρομ να στρώσει και βλέπεις

 

Οκ ναι τώρα το φορτίσα και θα δω πως θα πάει..

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ αλλα 5 ωρες οθονη να βλεπεις βιντεο πιστευω ειναι καλα για κινητο.

 

@panosfx

εχεις κανενα λινκ απο το ποιες σειρες καινε πιο πολυ μπαταρια;;; :P

 

Με mx player σε μια ώρα το πολύ να χάσει 7-8% , flight mode

 

Μην ξεχναμε οτι παιζει ρολο και η αναλυση του βιντεο.

 

 

 

 

Μπορείς να βάλεις πάλι τι λινκ γιατί δεν ανοίγει σωστά;

Μαλλον αλλαξε η θεση του τοπικ.

Δεν πειραζει στελνω screenshots που ειχα παρει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλα παει η cloudyflex 2.0 με simple kernel v1, 16 ωρες αναμονη και 3 ωρες και 50 λεπτα οθονη σχεδον ολες τι ωρες σε wifi και ειναι στο 50% η μπαταρια...για κιτ κατ καλα νομιζω ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κανέναν το εξής θεμα με Την μπαταρία ;;; Κάποιες φορές όταν το αφήνω στο 8% και το κλειδώσω και το αφήσω για λίγη ώρα όταν το ξεκλειδώσω η μπαταρία είναι στο 10%.....Τι μπορώ να κάνω για αυτό;;;Έχει πάθει ζημιά η μπαταρία μου;;;
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...