Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το mod για τα kb/s πανω πως λεγεται; απο g2xposed ειναι;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2636971

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τι είσαι? Πες και χρήση.

 

και φωτεινότητα να μας πει γιατί τέτοια νούμερα και υψηλότερα παίζουν μόνο σε αναπαραγωγή ταινίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος G2 εδώ και δύο μέρες και έχω κάνει 3 φορτήσεις. Δεν μπορώ να πω ότι ανταποκρίνεται σε αυτά που έχω δει εδώ μέσα. Αναλυτικά μετά την τρίτη φόρτιση και με δύκτιο στο 3G, WiFi κανένα 2ωρο και δεδομένα κανένα 30λεπτο, με χρήση οθόνης 2 ώρες, games περίπου 45λεπτά, και ομιλία 1ώρα, φωτεινότητα 50% και έχω 10 ώρες την συσκευή εκτός φόρτησης και είναι στο 65%. Είναι λογικό ή όχι? Με τον μέσο όρο που βλέπω εδώ 40-50 ώρες δεν νομίζω.

Μια χαρα εισαι. Οι χρονοι που βλεπεις ειναι χωρις παιχνιδια εννοειται.

Tip: Βαζε μονο 2G οταν δε χρησιμοποιεις τα data.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με τι είσαι? Πες και χρήση.

 

 

spiderio 4.2.2. Χρηση αποκλειστικα wifi (23ωρες), browsing, tapatalk, fb, youtube. Φωτεινοτητα 50% auto. Καθολου παιχνιδια.

 

Απο χτες, δηλαδη της μισες ωρες περιπου, εκοψα ελαχιστα τα ρευματα. Θεωρω πως η διαφορα ειναι αμελητεα στο θεμα οθονης. Εκει που κερδισα ομως φαινεται να ειναι στην αναμονη, καθως πριν εβγαζα 7 ωρες στο 24ωρο μαξ.

 

Για την επομενη φορτιση τα εκοψα λιγο ακομα να δω.

 

 

Και του χρονου Ιορδάνη.Αυριο θελω 9ωρο.

 

Λοοοοολ!!! Κατσε να δουμε πως θα παει τωρα.

 

 

Το mod για τα kb/s πανω πως λεγεται; απο g2xposed ειναι;

 

Ειναι ενσωματομενο με την ρομ. Αλλα κυκλοφορουν διαφορα στο νετ.

 

 

και φωτεινότητα να μας πει γιατί τέτοια νούμερα και υψηλότερα παίζουν μόνο σε αναπαραγωγή ταινίας.

 

Απαντω παραπανω για την φωτεινοτητα.

Με αναπαραγωγη θα εβγαζα περισσοτερες ωρες μαλλον φιλε μου.

Ενδεικτικα στις αρχες που το ειχα παρει ειχα 48 ωρες αναμονη με 18ωρες 3g και 18 ωρες wifi με ολα τα παραπανω ιδια χωρις πειραγμενα ρευματα, στις 6 ωρες sot.

Επισης κατω απο 10% κοντα στο 2 νομιζω εχω δει 8 ωρες plus!

 

Μονο του σπανου τα γενια δεν γινονται!

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλε. Γιαυτο σε ρώτησα. Τους τελευταίες ημέρες πέφτει το βράδυ 2 με 3% και έχω αύτο που λες. 28 ωρες με 6μιση-7 ώρες οθόνη.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια χτες το αδειασα απο 100-0 σε 3 ωρες περιπου,το ξεπατωσα.. :)))

 

Έπαιζες plants vs Zombies 2? :-P

Μόνο έτσι το έχω καταφέρει εγώ..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος φιλε. Γιαυτο σε ρώτησα. Τους τελευταίες ημέρες πέφτει το βράδυ 2 με 3% και έχω αύτο που λες. 28 ωρες με 6μιση-7 ώρες οθόνη.

 

Εγω χανω 0% καθε βραδυ,...φυσικα με τα καταλληλα πειραγματα ( root κλπ κλπ )

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ αφού τα data καταναλώνουν περισσότερο,λογικό είναι.Κάθε φορά με εκπλήσσει πάντως η αυτονομία του!
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ αφού τα data καταναλώνουν περισσότερο,λογικό είναι.Κάθε φορά με εκπλήσσει πάντως η αυτονομία του!

 

Βέβαια για 30 περίπου ώρες με 5.30 6 κάτι ώρες οθόνη εννοείται ότι είναι εντυπωσιακή η αυτονομία του!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγω χανω 0% καθε βραδυ,...φυσικα με τα καταλληλα πειραγματα ( root κλπ κλπ )

 

Κι εγώ το ίδιο και χωρίς πειράγματα :)

Πρώτη φορά έχω κινητό που όταν κοιμάμαι, κοιμάται κι αυτό κυριολεκτικά.

0% κατανάλωση όλη νύχτα και ούτε καν λειτ.πτήσης!

Γιατί έχει φοβερή μπαταρία μεν, αλλά σίγουρα έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά στην LG ώστε η χρήση της μπαταρίας από τη συσκευή να γίνεται με τον καλύτερο τρόπο.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Πως διαολο τα καταφερνετε ρε σεις? 0 ολο το βραδυ?

 

Εμένα χάνει 2 με 3. Αν Δεν έχουν πολλές εφαρμογές τότε γίνεται. Εξαρτάται τα wakelocks

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πηρα ακομα ενα G2 σημερα και το ανοιξαμε και ειχε 86% μπαταρια... το αφηνω να τελειωσει και μετα το φορτιζω 100% ????????
Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάνει 2 με 3. Αν Δεν έχουν πολλές εφαρμογές τότε γίνεται. Εξαρτάται τα wakelocks

 

Εμενα παντως πρωτο ερχεται το φουμπου παρολο που ειναι με greenify.

 

 

Πηρα ακομα ενα G2 σημερα και το ανοιξαμε και ειχε 86% μπαταρια... το αφηνω να τελειωσει και μετα το φορτιζω 100% ????????

 

Yeap!

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Πως διαολο τα καταφερνετε ρε σεις? 0 ολο το βραδυ?

Έχω κλειστά WiFi, Data και γενικά τα πάντα. Το βάζω και σε λειτουργία πτήσης. Άμα η μπαταρία είναι πάνω 90% τότε δεν κουνιέται όλο το βράδυ. Αν είναι πιο κάτω, μπορεί να πέσει 1%.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κλειστά WiFi, Data και γενικά τα πάντα. Το βάζω και σε λειτουργία πτήσης. Άμα η μπαταρία είναι πάνω 90% τότε δεν κουνιέται όλο το βράδυ. Αν είναι πιο κάτω, μπορεί να πέσει 1%.

 

Εγώ ανοιχτό wifi η δεδομένα ανάλογα αν είμαι σπίτι μου η όχι και δεν πέφτει ποτέ σε idle το βράδυ ούτε 1%...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανοιχτό wifi η δεδομένα ανάλογα αν είμαι σπίτι μου η όχι και δεν πέφτει ποτέ σε idle το βράδυ ούτε 1%...

 

+1 Το ιδιο ακριβως συμβαινει και σε μενα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανοιχτό wifi η δεδομένα ανάλογα αν είμαι σπίτι μου η όχι και δεν πέφτει ποτέ σε idle το βράδυ ούτε 1%...

 

Εμενα πάντως το βράδυ με wifi ανοικτό και χωρίς airplane Mode θα χάσει 3-4%. Μόνο αν το έχω φορτίσει το βράδυ και είναι στο 100% τότε δε θα πέσει καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Χτες βράδυ κλειστά ολα. Μονο ξυπνητήρι και τηλέφωνο δηλαδή δεν έχασε τίποτα. 7 ωρες. Δεν ξέρω τι παίζει τρώει σκάλωμα αλλα οκ
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες πήρα το κινητό και είχε 86 μπαταρία, δεν το φόρτισα, σήμερα τώρα έχω 16, όταν πάει κανένα 5 λέω να το βάλω, πρέπει να το αφήσω συγκεκριμένη ώρα ή μέχρι απλά να πάει 100;;; σημείωση, είναι η πρώτη φόρτισης δεν το έχω κάνα βάλει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...