Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πρώτη μέρα από 80% μέχρι 10% έκανα 4 ώρες οθόνη με κανα 30λεπτο κλήσεις, πολύ 3g και γενικά όλα ανοιχτά (gps, 3g, wifi). Πολύ καλά. Εντύπωση μου έκανε το ότι έπεσα για ύπνο το βράδυ με όλα τα παραπάνω ανοιχτά και τη μπαταρία στο 12% και τόσο την βρήκα όταν ξύπνησα. Και να σημειώσω ότι στο σπίτι μου το σήμα είναι άθλιο. Μια με δύο γραμμές μαξ.

 

Σαν καινούριος κι εγώ λοιπόν ας ρωτήσω. Για πρώτη φόρτιση τι κάνουμε; :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πρώτη μέρα από 80% μέχρι 10% έκανα 4 ώρες οθόνη με κανα 30λεπτο κλήσεις, πολύ 3g και γενικά όλα ανοιχτά (gps, 3g, wifi). Πολύ καλά. Εντύπωση μου έκανε το ότι έπεσα για ύπνο το βράδυ με όλα τα παραπάνω ανοιχτά και τη μπαταρία στο 12% και τόσο την βρήκα όταν ξύπνησα. Και να σημειώσω ότι στο σπίτι μου το σήμα είναι άθλιο. Μια με δύο γραμμές μαξ.

 

Σαν καινούριος κι εγώ λοιπόν ας ρωτήσω. Για πρώτη φόρτιση τι κάνουμε; :p

 

Δες το ποστ μου #222

Ειμαι σιγουρος γιαυτο που λεω και γιαυτο απαντω συνεχεια σε αυτο το θεμα.Αν καποιος αλλος εχει να προσθεσει κατι ας το κανει.Περιμενε να παρεις γνωμες

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρώτη μέρα από 80% μέχρι 10% έκανα 4 ώρες οθόνη με κανα 30λεπτο κλήσεις, πολύ 3g και γενικά όλα ανοιχτά (gps, 3g, wifi). Πολύ καλά. Εντύπωση μου έκανε το ότι έπεσα για ύπνο το βράδυ με όλα τα παραπάνω ανοιχτά και τη μπαταρία στο 12% και τόσο την βρήκα όταν ξύπνησα. Και να σημειώσω ότι στο σπίτι μου το σήμα είναι άθλιο. Μια με δύο γραμμές μαξ.

 

Σαν καινούριος κι εγώ λοιπόν ας ρωτήσω. Για πρώτη φόρτιση τι κάνουμε; :p

 

Συνονοματε μεγεια σου και χρόνια πολλά για χθες..το πήρες τελικα δωράκι για τη γιορτή;

Για την ερώτηση σου μπορείς να τσεκάρεις το faq της συσκευής τέρμα κάτω.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα υστερα από 1 μονο φορτιση απο το καινούργιο lg μου. Με χρηση wifi internet (από αυτό γράφω τώρα) και 60%φωτεινότητα αυτόματο

Είναι πολύ καλύτερο από το παλιό lg μου. Κατασκευής 2 μηνών πριν λεει στο ίντερνετ

 

επίσης το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα πρώτη φορά το βλέπω τόσο χαμηλά. στο παλιό μου lg g2 32ari ήταν στα ύψη

 

να ενημερώσω έχω ενεργοποιημένα συγχρονισμούς σε 3 λογαριασμούς email, έχω αφαιρέσει το bloatware, δουλεύει και το greenify. χρησιμοποιώ apex launcher που μοιάζει αρκετά με nova, δεν έχω περάσει custom recovery έπαιξα και αρκετά με το gps για να τεστάρω αν δουλεύει καλά

 

Φανταζομαι γνωριζεις οτι με αλλο ενα 3% επιανες 9 ωρες ετσι? Για πρωτη φορα φορτιση ειναι πραγματικα απιστευτο νουμερο. Εδω αλλα με αρκετες φορτισεις και παλι δεν πιανουν αυτους τους χρονους. Αν θελεις πες μας τι αφαιρεσες.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι γνωριζεις οτι με αλλο ενα 3% επιανες 9 ωρες ετσι? Για πρωτη φορα φορτιση ειναι πραγματικα απιστευτο νουμερο. Εδω αλλα με αρκετες φορτισεις και παλι δεν πιανουν αυτους τους χρονους. Αν θελεις πες μας τι αφαιρεσες.

 

Αυτά και το lmt απο το hidden menu.

 

Δεν εχω περάσει πρόγραμμα για να βλεπει τη τρωει μπαταρια

 

Επισης πρώτη φορα βλεπω τοσο χαμηλα το σύστημα android και το λειτουργικό εκει που λεει χρηση μπαταρίας. Αυτο το κινητο συμπεριφερεται πολύ καλύτερα απο το προηγούμενο στην ιδια χρηση. Δεν εχω περάσει games μονο τα προγράμματα που χρησιμοποιώ

Τρεχω viber whatsapp messenger και 3 email κανουν καθε 30 λεπτα updates.

60% φωτεινότητα αυτόματο.

Χρηση ιντερνετ κυριως με boat browser(απο αυτο γραφω).

Θα δω πως θα παει και τωρα μετα τη φορτιση. είμαι στο 75% και 3 ώρες on screen time. (δεν έχω σκοπό όμως να το λιώσω όπως εχτές!!). μάλλον αύριο βράδυ θα τελειώσει η μπαταρία οπότε θα ποστάρω updates.... καλά δεν νομίζω να πιάσω 8ωρο πάλι αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος. νομίζω στο προηγούμενο λόγο κακογραμμένων εφαρμογών ή σκουπιδιών να είχε αντίκτυπο στην μπαταρία..... κατέβαζα και από aptoide... Το πρόγραμμα λέγεται app quarantine pro με ενεργοποιημενες τις εφαρμογές συστήματος

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Αυτά και το lmt απο το hidden menu.

 

Δεν εχω περάσει πρόγραμμα για να βλεπει τη τρωει μπαταρια

 

Επισης πρώτη φορα βλεπω τοσο χαμηλα το σύστημα android και το λειτουργικό εκει που λεει χρηση μπαταρίας. Αυτο το κινητο συμπεριφερεται πολύ καλύτερα απο το προηγούμενο στην ιδια χρηση. Δεν εχω περάσει games μονο τα προγράμματα που χρησιμοποιώ

Τρεχω viber whatsapp messenger και 3 email κανουν καθε 30 λεπτα updates.

60% φωτεινότητα αυτόματο.

Χρηση ιντερνετ κυριως με boat browser(απο αυτο γραφω).

Θα δω πως θα παει και τωρα μετα τη φορτιση. είμαι στο 75% και 3 ώρες on screen time. (δεν έχω σκοπό όμως να το λιώσω όπως εχτές!!). μάλλον αύριο βράδυ θα τελειώσει η μπαταρία οπότε θα ποστάρω updates.... καλά δεν νομίζω να πιάσω 8ωρο πάλι αλλά είμαι πολύ ευχαριστημένος. νομίζω στο προηγούμενο λόγο κακογραμμένων εφαρμογών ή σκουπιδιών να είχε αντίκτυπο στην μπαταρία..... κατέβαζα και από aptoide...

Βοηθαμε μεγαλε τι μας δειχνουν οι φωτογραφιες σε εχασα.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογες-υπηρεσιες εχει απενεργοποιησει. αυτες που ειναι κοκκινες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποιες εφαρμογες-υπηρεσιες εχει απενεργοποιησει. αυτες που ειναι κοκκινες..

 

Και πιο ειναι το προγραμμα? Εγω τις εκανα απεγκατασταση με titanium αυτες λογικα μπορουν να ξαναμπουν λογικα.(αν υπαρξει καποιο προβλημα ας πουμε)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι αν τις απενεργοποιησεις και απο το titanium..αν εκανες τελειως απεγκατασταση εφαρμογες συστηματος νομιζω οτι μονο αν ξαναπερασεις τη ρομ θα τις εχεις. εκτος αν τις πηρες backup. το προγραμμα ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ramdroid.appquarantine&hl=el

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειναι αν τις απενεργοποιησεις και απο το titanium..αν εκανες τελειως απεγκατασταση εφαρμογες συστηματος νομιζω οτι μονο αν ξαναπερασεις τη ρομ θα τις εχεις. εκτος αν τις πηρες backup. το προγραμμα ειναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ramdroid.appquarantine&hl=el

 

Εννοείται πηρα backup. Να σαι καλα φιλε

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Συνονοματε μεγεια σου και χρόνια πολλά για χθες..το πήρες τελικα δωράκι για τη γιορτή;

Για την ερώτηση σου μπορείς να τσεκάρεις το faq της συσκευής τέρμα κάτω.

 

 

Να'σαι καλά και χρόνια πολλά μας. Να μας χαίρονται :p Το πήρα επιτέλους και μάλιστα έπεσε στην ημέρα της γιορτής μου. Οπότε το βλέπω σαν δώρο στο εαυτό μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά και χρόνια πολλά μας. Να μας χαίρονται :p Το πήρα επιτέλους και μάλιστα έπεσε στην ημέρα της γιορτής μου. Οπότε το βλέπω σαν δώρο στο εαυτό μου :lol:

Χρονια σου πολλα και να το χαρεις.

Κι εγω τη μερα της γιορτης μου το πηρα. 26/11/13.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 55 ωρες (ελαφριας χρησης βεβαια αλλα και παλι) 62% μπαταρια. lol, δεν υπαρχει αυτη η μπαταρια.

 

http://i43.tinypic.com/2n9vmes.png

 

Γενικα αν δεν υπαρχει καποια εφαρμογη που να εξαντλει την μπαταρια η αυτονομια του κινητου ειναι απλα απιστευτη.

.
Link to comment
Share on other sites

Τελος μπαταρίας..... Δεύτερη φορτιση. Wifi παντα ανοιχτό με συγχρονισμούς εκτος απο ενα 7ωρο το βράδυ εχτες σε flight mode. Οταν ειμαι 50% ειμαι περίπου στης 5 ωρες onscreen time Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όποιος άλλος έχει στο betterbatterystats χιλιάδες wakelocks από το com.android.internal.telephony action_check_netstat μπορεί να κάνει αυτό που περιγράφεται εδώ.

 

Η cosmote δεν υποστηρίζει fast dormancy (για τα άλλα ελληνικά δίκτυα δεν ξέρω) και απενεργοποιώντας το εξαφανίστηκαν τα συγκεκριμένα wakelocks και το συμπέρασμα μου μέχρι στιγμής είναι αισθητή διαφορά στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Τελος μπαταρίας..... Δεύτερη φορτιση. Wifi παντα ανοιχτό με συγχρονισμούς εκτος απο ενα 7ωρο το βράδυ εχτες σε flight mode. Οταν ειμαι 50% ειμαι περίπου στης 5 ωρες onscreen time

 

Ανθρωπε μου εχεις βαλθει να μας τρελανεις.

Σου δινω την δικια μου και 50 ευρω.

8ωρες οθονη δεν εχω βγαλει ποτε με τοσες ωρες αναμονη παρα μονο με 25-26 ωρες. Ειμαι σιγουρος πως αν το δουλεψεις αποκλειστικα στο απαραιτητο βγαζεις 5 μερες αναμονη.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπε μου εχεις βαλθει να μας τρελανεις.

Σου δινω την δικια μου και 50 ευρω.

8ωρες οθονη δεν εχω βγαλει ποτε με τοσες ωρες αναμονη παρα μονο με 25-26 ωρες. Ειμαι σιγουρος πως αν το δουλεψεις αποκλειστικα στο απαραιτητο βγαζεις 5 μερες αναμονη.

 

ναι η μπαταρία σε αυτό το lg είναι ένα σίχαμα. στο προηγούμενο lg 32άρι που είχα με έβγαζε 6 ώρες (μία φορά έπιασα 7 και κάτι με το ζόρι). δείτε στη δεύτερη σελίδα, στο δεύτερο ποστ τις φωτό που είχα ανεβάσει τότε. αυτό μόνο με χρήση ίντερνετ έχει πολύ καλή μπαταρία. με βγάζει άνετα 2 μέρες, και εγώ δεν το χαρίζω το ξεσκίζω. (ακόμα δεν έπαιξα παιχνίδια να στρώσει η μπαταρία)

 

αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι γιατί με βγάζει τόσο χαμηλά το σύστημα android και το λειτουργικό σύστημα. στο παλιό lg μου ερχόταν και δεύτερο και τρίτο μετά την οθόνη..... γιαυτό και έχω τέτοιες αναμονές. μπας και έχουν αλλάξει κάτι κατασκευαστικά? αλλά σίγουρα τότε έβγαζα και έβαζα εφαρμογές και μερικές θα ήταν κακογραμμένες. θέλει μεγάλη προσοχή τι βάζεις

 

άλλη μία φορά θα ξεζουμίσω τη μπαταρία στο 5% και μετά θα το φορτίζω κανονικά στο 20%

 

εχτές είμουν στο 20% βγήκα έξω για καφέ, το δούλευα κανονικά το ίντερνετ, και όταν γύρισα σπίτι βράδυ τότε έπεσε στο 6-7%.... που να το κάνω αυτό με άλλο τηλέφωνο..... το καλό είναι ότι πέφτει σταδιακά η μπαταρία ακόμα και όταν είναι χαμηλά, ενώ σε άλλα τηλέφωνα κάτω από 15% έχεις 5-10 λεπτά:lol:

 

Μόλις εκανα και ενα antutu

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Όποιος άλλος έχει στο betterbatterystats χιλιάδες wakelocks από το com.android.internal.telephony action_check_netstat μπορεί να κάνει αυτό που περιγράφεται εδώ.

 

Η cosmote δεν υποστηρίζει fast dormancy (για τα άλλα ελληνικά δίκτυα δεν ξέρω) και απενεργοποιώντας το εξαφανίστηκαν τα συγκεκριμένα wakelocks και το συμπέρασμα μου μέχρι στιγμής είναι αισθητή διαφορά στην μπαταρία.

 

με δικτυο vf, δεν βλεπω καθολου το com.android.internal.telephony action_check_netstat στα partial wakelocks.

Link to comment
Share on other sites

με δικτυο vf, δεν βλεπω καθολου το com.android.internal.telephony action_check_netstat στα partial wakelocks.

 

Εγώ με την Sotmax αλλά και με την Stockmod που είχα πριν, είχα χιλιάδες wakelocks. Τώρα εξαφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

τρελο Leak χθες, μετα την τριτη φορτιση...

απο τις 12 το βραδυ μεχρι τις 7, 35% κατω!

το μονο καινουργιο που εβαλα χθες το βραδυ ηταν το foldersync...

το εκανα greenify σημερα το πρωι και βλεπουμε.

δυστυχως δεν θυμαμαι wakelock times.

επειδη το folsersync το εχω βαλει να τρεχει daily, απο τη στιγμη που εχει μπει στο greenify θα ξεκιναει το daily task? ή θα ενεργοποιειται το προγραμμα μονο οταν το ανοιγω?

 

να σημειωθει οτι με τη δευτερη φορτιση (κυριακη μεσημερι) εφτασε στο 10% μετα απο 32 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος τροπος για να ελαχιστοποιησουμε τα wakelocks των NlpCollector και NlpCollectorWakeLock?

Εχω ηδη απενεργοποιησει τα google now, google+, το "Wi-Fi & mobile network location" (settings-location access), το "Let Google apps access your location" (settings-general-accounts & sync-google-location settings) καθως και τα location settings του fb chat και του fb messenger.

 

Update: με τα παραπανω off, εξαφανιστηκαν τελικα τα wakelocks.

Edited by razkal
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις τη διαφορα καταναλωσης της μπαταριας μεσα στη μερα με 4G συγκριτικα με το 3G?

Π.χ. 10% παραπανω καταναλωση ή μιλαμε για μεγαλυτερη διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις τη διαφορα καταναλωσης της μπαταριας μεσα στη μερα με 4G συγκριτικα με το 3G?

Π.χ. 10% παραπανω καταναλωση ή μιλαμε για μεγαλυτερη διαφορα?

Εγω εχω παντα 2G εκτος οταν χριαστω τα data. Το μονο που μπορω να σου πω με σιγουρια ειναι οτι η διαφορα σε καταναλωση μεταξυ 2G και 3G ειναι πανω απο 20% υπερ του 2G! Μεταξυ 3G και 4G δεν εχω κανει δοκιμες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τι ειναι αυτα και την ακουει ετσι??

 

Για το mmc μπορει να ευθυνεται και ο ρουτερ σου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2470775&nocache=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...