Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το LG G2


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω συγχρονισμους , δεν ειναι ροοτ, 3g σπανια και παιχνιδια καθολου.....απλα πολυ εμαιλ λογω δουλειας με μανουαλ κατεβασμα

wifi on 24/7

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτη πλήρη φόρτιση με την Mahdi και μόλις τώρα πήγε 99% (σε 3G δίκτυο και συνδεδεμένος σε WIFI)

Αυτό το νούμερο από 100% σε 99% δεν υπάρχει στην stock.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρη φόρτιση με την Mahdi και μόλις τώρα πήγε 99% (σε 3G δίκτυο και συνδεδεμένος σε WIFI)

Αυτό το νούμερο από 100% σε 99% δεν υπάρχει στην stock.

 

Μια χαρά. Σε εμένα σήμερα από 100 σε 99 μόνο με WiFi πήγε μετά από 35 λεπτά οθόνης, όσο περίπου και στην στοκ δηλαδή. Αν θες την άποψη μου, απεγκατεστησε το clock της cm και βάλε το Cronus από το play. Είναι ακριβώς το ίδιο μόνο που το πρώτο κρατάει τρελά wakelocks και καταναλώνει πολλή μπαταρία όπως φαίνεται και από το ss σου.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά. Σε εμένα σήμερα από 100 σε 99 μόνο με WiFi πήγε μετά από 35 λεπτά οθόνης, όσο περίπου και στην στοκ δηλαδή. Αν θες την άποψη μου, απεγκατεστησε το clock της cm και βάλε το Cronus από το play. Είναι ακριβώς το ίδιο μόνο που το πρώτο κρατάει τρελά wakelocks και καταναλώνει πολλή μπαταρία όπως φαίνεται και από το ss σου.

 

Αυτό ακριβώς κοίταζα τώρα. Έκανα Clear data και cache του cLock μήπως και σταματήσει την κατανάλωση. Στην τελική θα το διαγράψω. Δεν το χρειάζομαι. Το πήρε το μάτι μου το Cronus στο xda πριν λίγο. Αν δεν συμμορφωθεί το clock θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιειται μεσα απο το μενου το clock.

Αρχιζω να πιστευω οτι η μπαταρια μου ειναι διαστημικη:D

Δευτερολεπτα μετα....

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κοίταζα τώρα. Έκανα Clear data και cache του cLock μήπως και σταματήσει την κατανάλωση. Στην τελική θα το διαγράψω. Δεν το χρειάζομαι. Το πήρε το μάτι μου το Cronus στο xda πριν λίγο. Αν δεν συμμορφωθεί το clock θα το δοκιμάσω.

 

Από εμπειρία. Δεν φτιάχνει. Θα το βγαλω και εγώ να βάλω αλλο

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Το chronus γιατί δεν το βρίσκω, στο play?

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε, τι κάνετε 50 ολόκληρα λεπτά και με τι φωτεινότητα; :P

 

Το δικό μου είναι με 50% φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια είπα να το αφήσω με λήξη οθόνης απεριόριστη, 0 φωτεινότητα και wifi on. Η εικόνα μόλις έπεσε στο 99 τοις εκατό. Εντελώς stock το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με πρώτη χρήση χτες, είμαι στις 19 ώρες αναμονή με 3 ώρες και 15 λεπτά οθόνη. Φλασαρα και ξεκίνησα με μπαταρία στο 72% και τώρα είναι στο 27%. Ευχαριστημένος είμαι. Λογικά με πληρη φόρτιση βγάζω κοντά στις 6-7 ώρες οθόνη, οσες ειχα και σε στοκ
Link to comment
Share on other sites

Οι mahdaκιδες ας ποσταρουν τους κυκλους φορτισεων τους.

Εχω την αισθηση οτι δεν ειναι τοσο καλη η μπαταρια.

 

Επιβεβαιώνω.Με το ζόρι 6,30 ώρες οθόνη σε ένα 24ωρο.Και σε stand by time καμία σχέση με στοκ.πέφτει πολύ πιο γρήγορα.Άσε που αργεί και στη φόρτιση.2,30 ώρες και βάλε έκανε από 10%.Με την ίδια χρήση με στοκ έβλεπα 7,30_8 ώρες οθόνη ακόμα και σε 48 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια είπα να το αφήσω με λήξη οθόνης απεριόριστη, 0 φωτεινότητα και wifi on. Η εικόνα μόλις έπεσε στο 99 τοις εκατό. Εντελώς stock το κινητό

 

Φιλαρακι αυτο που εκανες ΔΕΝ ειναι κατι καινουριο η σπουδαιο... εντελος φιλικα ετσι ?

 

Το να αφηνεις IDLE το κινητο με αναμενη οθονη ΔΕΝ καιει μπαταρια, λογικο ειναι...

 

Εδω δες οθονη με ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΧΡΗΣΗ... internet surfing, games & πολυ ωρα κλησεις...

 

http://i.cubeupload.com/JqypZg.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε firekosta μου ραγισες την καρδιά με αυτό που ειπες για την φόρτιση. Σοβαρά αργεί τόσο πολύ;

 

Έτσι μου έδειξε ρε μαν τι να σου πω.απόρησα και εγώ.Και έχει και ρύθμιση για fast charge ,βέβαια είναι για φορτιστή από το pc αλλά και πάλι....Έχει κάνει φοβερή δουλειά η lg στη διαχείριση της μπαταρίας και φαίνεται αυτό σε κάθε ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εβγαλα με το ζορι 4 ωρες σημερα. Αναμονη ουτε 24 ωρες εκ των οποιων οι 11 αεροπλανο.

Αυριο τελευταια τεστ και μετα nandroid restore. Επισης το gps αρνειται πεισματικα να κλειδωσει.

Κριμα και φαινοταν πολυ καλη.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εβγαλα με το ζορι 4 ωρες σημερα. Αναμονη ουτε 24 ωρες εκ των οποιων οι 11 αεροπλανο.

Αυριο τελευταια τεστ και μετα nandroid restore. Επισης το gps αρνειται πεισματικα να κλειδωσει.

Κριμα και φαινοταν πολυ καλη.

Εγώ γύρισα ήδη στο nandroid μου:lol: εμένα πάλι το gps κλείδωνε ακαριαία.περίεργα πράγματα, βέβαια δεν είχα θέματα ούτε με τη στοκ.

Ίδια αργή φόρτιση είχες και με cm Κώστα ή μονο με mahdi;

 

Από όσο θυμάμαι με την cm δεν είχα τέτοια θέματα.βέβαια εκεί έχεις το θέμα με τον απαράδεκτο ήχο, ειδικά στο μεγάφωνο.Στα ακουστικά ειδικά με viper φτιάχνεται αλλά καμία σχέση με την στοκ με το μοντακι.το καλό της Mahdi είναι ότι έχει τον paek kernel ο οποίος βασίζεται στον kernel της κορεατικής 4,4 και δεν έχει τα freezes της cm.Ο kernel της cm βασίζεται σε αυτόν της 4.3 αφού η Google δεν έδωσε τα libs της 4.4 ακόμα.Γενικά ο,τι να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα ήδη στο nandroid μου:lol: εμένα πάλι το gps κλείδωνε ακαριαία.περίεργα πράγματα, βέβαια δεν είχα θέματα ούτε με τη στοκ.

 

 

Από όσο θυμάμαι με την cm δεν είχα τέτοια θέματα.βέβαια εκεί έχεις το θέμα με τον απαράδεκτο ήχο, ειδικά στο μεγάφωνο.Στα ακουστικά ειδικά με viper φτιάχνεται αλλά καμία σχέση με την στοκ με το μοντακι.το καλό της Mahdi είναι ότι έχει τον paek kernel ο οποίος βασίζεται στον kernel της κορεατικής 4,4 και δεν έχει τα freezes της cm.Ο kernel της cm βασίζεται σε αυτόν της 4.3 αφού η Google δεν έδωσε τα libs της 4.4 ακόμα.Γενικά ο,τι να'ναι.

 

 

Πριν με στοκ δεν εκχα κανενα θεμα στο κλειδωμα. Τωρα το δοκιμασα και το ειδα το χαλι. Επισης αυτο με την φορτιση δεν με πολυ πειραζει μιας και πριν εκανε τον ιδιο χρονο να φορτισει πληρως πληρως. 1ωρα και 40 λεπτα περιπου για το 100% και αλλα 40 περιπου για φουλ φορτιση. Τωρα γυρω στις 3 παρα κατι. Μια η αλλη.

 

 

 

 

τι λέτε,είναι εντάξει?

 

Εμενα δεν μου φαινεται ενταξει. Πες μας λιγο χρηση, φωτεινοτητα κλπ.

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Εμενα δεν μου φαινεται ενταξει. Πες μας λιγο χρηση, φωτεινοτητα κλπ.

 

70% φωτεινότητα,όλα ανοιχτά εκτός από nfc,10 λεπτά κλήσεις,20 λεπτά chrome

Link to comment
Share on other sites

Jpcupra τι εννοείς άλλα 40 λεπτά μέχρι την πλήρη φόρτιση; Με μπέρδεψες

Εχουμε πει οτι η ειδοποιηση 100% ειναι εικονικη. Στην πραγματικοτητα εχει κι αλλο να δωσει. Οπότε το αφηνουμε κανα μισαωρο ακομα στην πριζα. Εξου και ο μεγαλος χρονος για να πεσει απο 100% σε 99% που δεν εχει καμια σχεση απο το 99% στο 98% ή οτιδηποτε αλλο.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...