Jump to content

myphone POLL: Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;  

1.654 members have voted

  1. 1. Ποιόν πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;

    • Cosmote
      640
    • Vodafone
      550
    • Wind
      464


Recommended Posts

Cosmote επειδή μου έκανε πολύ καλή προσφορά, αλλά δεν έχω κανένα πρόβλημα να αλλάξω εταιρεία όπως αλλάζουν αυτοί την τιμολογιακή πολιτική τους.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 304
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Vodafone, γιατί ο συνδυασμός συμβολαίου για εμένα, καρτοκινητής γα την γυναίκα μου και τηλέφωνο/ίντερνετ για το σπίτι δίνει αρκετές παροχές με αρκετή έκπτωση.

Φυσικά δεν υπάρχει ίχνος brand loyalty από πλευράς μου, αν βρω κάτι καλύτερο, φεύγω χθές.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν Απρίλιος του 2010, όταν το ερώτημα που έκανε την εμφάνιση του στην κεντρική μας σελίδα, μέσω της καθιερωμένης μας δημοσκόπησης, ρωτούσε το αναγνωστικό κοινό του myphone.gr γύρω από το ποιος είναι ο πάροχος κινητής τηλεφωνίας που προτιμάει ο καθένας από εμάς. Στην πρώτη θέση, ερχόταν η Cosmote, στη δεύτερη η Vodafone και στην τρίτη η Wind. Από τότε έχουν περάσει 3,5 χρόνια και έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι, όσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα, οπότε... τι θα λέγατε να το επαναλάβουμε;

 

Έτσι λοιπόν, η σημερινή μας δημοσκόπηση αφορά, για ακόμη μια φορά, στα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας. Πολλά άλλαξαν από το 2010, πολλές προσφορές έκαναν την εμφάνιση τους, πολλοί από εμάς άλλαξαν δίκτυο (αρκετοί ίσως και πάνω από μια φορά) οπότε έχει ενδιαφέρον να δούμε ποιος είναι ο πάροχος που προτιμούν τα μέλη της κοινότητας μας.

 

Η ερώτηση λοιπόν είναι απλή: Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;. Φυσικά, πέρα από την ψήφο σας στη δημοσκόπηση, μπορείτε να μας αναφέρετε και με σχόλιο σας το γιατί προτιμάτε την εκάστοτε εταιρεία σε σχέση με τις υπόλοιπες: Για τις τιμές των προγραμμάτων της, την κάλυψη δικτύου για τηλεφωνικές κλήσεις ή την κάλυψη δικτύου σε ταχύτητες δεδομένων; Ή μήπως υπάρχει άλλος λόγος;

 

Σε κάθε περίπτωση, μην ξεχνάτε πως μπορείτε να πάρετε μέρος στις συζητήσεις που γίνονται στο forum μας, γύρω από τους παρόχους κινητής, στην εκάστοτε ενότητα για την κάθε εταιρεία: Cosmote, Vodafone, Wind. Παράλληλα, μέσω των tags, μπορείτε να βρείτε όλες τις ειδήσεις που έχουμε δημοσιεύσει στην κεντρική σελίδα του myphone.gr και που αφορούν τον κάθε πάροχο: Cosmote, Vodafone, Wind.

 

Ο λόγος σε εσάς!

wind γιατι εχει το καλυτερο δυναμικο
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και τις 3 και πάντα καταλήγω στην Vodafone. Καλύτερη εξυπηρέτηση, καλύτερη ποιότητα επικοινωνίας.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote έχει καλύτερο σήμα αλλά από εκεί και πέρα όλες οι εταιρίες λειτουργούν με τον παρόμοιο τρόπο. Έχουν γραμμένους τους υφιστάμενους πελάτες και ενδιαφέρονται περισσότερο για τις καινούργιες συνδέσεις. Οπότε δεν ψηφίζω καμία....
Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατι εχει καλυτερο σημα εκει που κινουμε,εχουν ολοι οι δικοι μου και βολευει το "απεριοριστα προς cosmote" και τελος γιατι μου εδωσε την καλυτερη προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά Cosmote λόγω δικτύου, αλλά αν σου παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα διαπιστώνεις το πόσο .... κύριοι είναι :/ Το σκέφτομαι να παω προς Vodafone
Ένα βράδυ που βρέχε μονοτονα
Link to comment
Share on other sites

Wind σε κινητο σταθερο και internet.

Καλύτερες τιμές και μετά από τρία χρονια δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Εχω δοκιμάσει στο παρελθόν και τους άλλους δυο χωρίς να δω κάτι περισσότερο σε υπηρεσίες και το μονο που καταφερα ήταν να δώσω περισσότερα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote , Κοσμοκάρτα από το 1997 :lol:

 

Συμφωνώ εν μέρει με το φίλο...

 

Cosmote, Συμβόλαιο από το 1997 :lol:

 

Το εταιρικό είναι Vodafone... Πολύ καλή εξυπηρέτηση αλλά στα ταξίδια μας δυσκολεύει πολύ λόγω της μη κάλυψης... Το σκεφτόμαστε σοβαρά να αλλάξουμε

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

cosmote λόγο φοιτητικου whats up αλλά μάλλον θα φύγω για vodafone λόγο πολύ κακής εξυπηρέτησης
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι κανενας φαν της κοσμοτε, δεν θα υπηρχε λογος αλλωστε να ειμαι οπαδος καποιας εταιρειας,

αλλα οταν λετε οτι εχει κακη εξυπηρετηση τι ενοειται?

απο το 2006 που εχω κινητο (cosmote,vodafone) δεν εχει χρειαστει ποτε να με εξυπηρετησουν σε κατι :p

Link to comment
Share on other sites

Cosmote γιατι εχει το καλυτερο σημα στην Ν.Ευβοια. Δοκιμασα κ 1 χρονο VODAFONE αλλα δεν ειχα σχεδον πουθενα σημα!! Γυρισα COSMOTE γτ οι 8/10 που μιλαω εχουν COSMOTE ή WHAT'S UP
3GS,Galaxy S,Galaxy SII,Ace,Xperia Ray,iPad 3,Galaxy SIII,Note II,Note 3... :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...