Jump to content

Toshiba Encore (Bay Trail) 8"


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904931&sid=1

Στα 267, εκπληκτικη τιμη για ένα τετοιο μηχανημα.

Χθες βραδυ ειχε διαθεσιμοτητα, πλεον αναμενεται, αλλα καποιος ενδιαφερόμενος μπορει να κλειδωσει την τιμη και να περιμενει.

Όντως Βαγγέλη εξαιρετική προσφορα απο το E-shop για ενα εξαιρετικό tablet με τη γνωστή ποιότητα της Toshiba.

Μωρε μπράβο δεν το περίμενα αυτο.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως Βαγγέλη εξαιρετική προσφορα απο το E-shop για ενα εξαιρετικό tablet με τη γνωστή ποιότητα της Toshiba.

Μωρε μπράβο δεν το περίμενα αυτο.:p

 

120 μονο κανει το license του office 2013 (home&student) που εχει στο κουτι, δηλαδή σου χρεωνει 147 την ταμπλετα (που τυγχανει να εχει full windows 8 και τα παντα από συνδεσιμοτητα).

Τα σχολια περιττευουν...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

θέλω να προμηθευτώ ποντίκι κυρίως για χρήση σε RDP και teamviewer όπου το touch έχει λίγο ταλαιπωρία,

έχει συνδέσει κανείς ποντίκι κυρίως με bloothooth να μας πει σχόλια και κριτικές και εάν ναι ποιο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως Βαγγέλη εξαιρετική προσφορα απο το E-shop για ενα εξαιρετικό tablet με τη γνωστή ποιότητα της Toshiba.

Μωρε μπράβο δεν το περίμενα αυτο.:p

 

κάτι δεν με αρέσει η Infoquest το πουλάει χονδρικής 260€ + φπα (και έχει διαθεσιμότητα), το ίδιο το amazon που είναι globalplayer το πουλάει 289€ μαζί με το ΦΠΑ, το e-shop που τα βρήκε, πόσα αγόρασε, με τη τα πλήρωσε, εκτός εάν άρχισε τα παλιά και δεν πληρώνει ΦΠΑ.

Edited by artline
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.904931&sid=1

Στα 267, εκπληκτικη τιμη για ένα τετοιο μηχανημα.

Χθες βραδυ ειχε διαθεσιμοτητα, πλεον αναμενεται, αλλα καποιος ενδιαφερόμενος μπορει να κλειδωσει την τιμη και να περιμενει.

 

Ideal εγγυηση ομως η παραεισαγωγή ?

Link to comment
Share on other sites

Ideal εγγυηση ομως η παραεισαγωγή ?
Αν είναι ευρωπαικη εισαγωγή και όχι από αμερικη η εκτος ευρωπης, τοτε ισχυει κανονικα η εγγυηση από την Ideal
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ευρωπαικη εισαγωγή και όχι από αμερικη η εκτος ευρωπης, τοτε ισχυει κανονικα η εγγυηση από την Ideal

 

Ακριβως ετσι,ανάλογη προσφορα είχαν κανα μηνα πριν με το Asus T100 οπου κανονικα καλύπτονται απο 2 ετη εγγυηςη απο την Asus μιας και ευρωπαϊκό(γερμανικο) version ήταν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το παρηγγειλα από το e-shop ηδη καθως βαρεθηκα να περιμενω το dell venue 8 pro, εχω παρει 3 φορες τηλ την αντιπροσωπεια της dell, την μια φορα μου ειπε αρχες γεναρη, μετα από καμια 15αρια μερες ξαναπαιρνω μου ειπε τελος με αρχες φλεβαρη, μετα προχθες ξαναπαιρνω τηλ και μου λεει η ιδια κοπελα αφου αναγνωρισα τη φωνη της.. τελος φλεβαρη με μεσα μαρτη, στο τελος το βλεπω αρχες καλοκαιριου και αν, οποτε βαρεθηκα να περιμενω άλλο το dell
Link to comment
Share on other sites

Ideal εγγυηση ομως η παραεισαγωγή ?

 

Με ένα τηλεφωνο στο eshop αυριο θα μπορεις να ενημερωθείς.

Επισης δεν εχω ψαξει αν η Toshiba δινει worldwide warranty...

Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα σε αυτό και το τ100 της asus. Το θέλω για εφαρμογές γραφείου. Τι προτείνετε?

Επίσης επειδή αναφέρθηκε, πόσο το είχε το τ100 το eshop στη προσφορά του?

Link to comment
Share on other sites

είμαι ανάμεσα σε αυτό και το τ100 της asus. Το θέλω για εφαρμογές γραφείου. Τι προτείνετε?

Επίσης επειδή αναφέρθηκε, πόσο το είχε το τ100 το eshop στη προσφορά του?

369 το 32αρι και 419 με το 500αρι σκληρο στο dock keyboard.

Ίσως το Asus να σε καλύπτει καλύτερα λόγω 10 ιντσων και πληκτρολογίου στο πακετο.

Αλλιως το Toshiba αν θελεις πιο φορητό,αλλα θα το συνδέεις με οθονη για πιο άνετη εργασια με εφαρμογες γραφείου μαζί με δικό σου πληκτρολόγιο και ποντικη.

Λογικα το Asus θα το ξαναφερουν στα media markt μεσα στον μηνα με νέες παρτίδες,διοτι ουτε και Ευρώπη κυκλοφορει τωρα(εξαντλήθηκε παντου πολυ γρήγορα οπου υπήρχε stock και η Asus μαλλον πιάστηκε αδιάβαστη όσον αφορα τη ζήτηση)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο θέματα αξιοπιστιας/βλαβών πως παει το encore?

Έχει τίποτα θεματακια?

 

Σχεδόν 2 μήνες που το έχω δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα, μια δύο φορές έβγαλε μπλε Οθόνη αλλά ήταν θέμα application.

 

Το μόνο αρνητικό είναι πως δεν μπορώ να βρω την αυθεντική θήκη σε Ελλάδα, το Amazon προχτές που πήγα να την παραγγείλω έβγαλε παράδοση Απρίλιο.

Link to comment
Share on other sites

369 το 32αρι και 419 με το 500αρι σκληρο στο dock keyboard.

Ίσως το Asus να σε καλύπτει καλύτερα λόγω 10 ιντσων και πληκτρολογίου στο πακετο.

Αλλιως το Toshiba αν θελεις πιο φορητό,αλλα θα το συνδέεις με οθονη για πιο άνετη εργασια με εφαρμογες γραφείου μαζί με δικό σου πληκτρολόγιο και ποντικη.

Λογικα το Asus θα το ξαναφερουν στα media markt μεσα στον μηνα με νέες παρτίδες,διοτι ουτε και Ευρώπη κυκλοφορει τωρα(εξαντλήθηκε παντου πολυ γρήγορα οπου υπήρχε stock και η Asus μαλλον πιάστηκε αδιάβαστη όσον αφορα τη ζήτηση)

 

με 419 θα ήταν ότι πρέπει αν το είχα προλάβει. Με βλέπω να περιμένω για το asus αν και από τα reviews το toshiba φαίνεται να έχει καλύτερη φωτεινότητα και χρωματική παλέτα + GPS. τα μόνα που του λείπουν για εμένα είναι USB3 και 2" από την οθόνη διότι μάλλον έχεις δίκιο καθώς θα δουλεύω προγράμματα τύπου word και excel..

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν 2 μήνες που το έχω δεν έβγαλε κάποιο πρόβλημα, μια δύο φορές έβγαλε μπλε Οθόνη αλλά ήταν θέμα application.

 

Το μόνο αρνητικό είναι πως δεν μπορώ να βρω την αυθεντική θήκη σε Ελλάδα, το Amazon προχτές που πήγα να την παραγγείλω έβγαλε παράδοση Απρίλιο.

Κανενα κατασκευαστικο θεμα δεν εχει.

Μερικα ψιλα sw bugs ομως υπαρχουν (μερικες φορες, οταν εκκινει, δεν βγαινει πληκτρολογιο για να βαλω τον κωδικο μου και θελει επανεκκινηση, αλλες φορες δεν φορτωνει τους drivers του bt και ειναι σαν να μην υπαρχει.

 

 

Τελος παντων, 2-3 ψιλα εχει, αλλα απο υλικο ειναι οκ σε ολα του.

 

 

Για θηκη πηρα την αυθεντικη της τοσο πα απο αμαζον.

μεγαλη και παχια, αλλα πολυ ποιοτικη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λεει ότι αυτά που εφερε το e-shop είναι η αμερικανικη εκδοση με άλλο κωδικο και με άλλη συσκευασια.. Δεν είμαι σιγουρος θα δειξει, απλα την γνωμη μου λεω. Δειτε εδώ, πριν λιγες μερες εως και προχθες, ετρεξε μια προσφορα από τη microsoft από 299$ στα 249$ το encore, κατι μου λεει ότι παιζει να είναι αυτό, μονο ετσι δικαιολογειται και η χαμηλη τιμη του e-shop, αλλοιως με καμια άλλη λογικη δεν παιζει. Αυριο καποια στιγμη θα σκασω τηλ και θα μαθω, παντως αν οντως είναι η αμερικανικη εκδοση θα το ακυρωσω. ( Όλα αυτά που γραφω με πασα επιφυλαξη και καθαρα προσωπικες αποψεις ) http://wmpoweruser.com/microsoft-store-deals-dell-venue-8-pro-for-229-toshiba-encore-and-lenovo-miix-2-8-inch-tablets-for-249/ Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημερωση. Μιλησα με το e-shop και μου ειπαν ότι είναι ευρωπαικα τα encore που εφερε - θα φερει. Οποτε οσοι πιστοι προσελθετε. Το μονο που με χαλασε και θελω να το σκεφτω λιγο αν θα το παραλαβω, είναι ότι μετα από ερωτηση μου αν καλύπτετε από καμενο πιξελ ηταν όχι, δεν καλυπτει το e-shop κανενα tablet αν εχει καμενο πιξελ, αυτό μονο με χαλαει γιατι τυχαινουν αυτά τωρα τελευταια καπως συχνα θα ελεγα
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θελουν μεγαλύτερη καλύψει η αγορά απο αμαζον ειναι μονόδρομος εστω και αν βγαίνει στα 300 ευρω περίπου το 32αρι παντα(αγγλικο,γαλλικό,γερμανικό)

Για αυτο και εγω αποφεύγω οπως ο διάβολος το λιβάνι σκρουτζομαγαζα,e-shop,Πλαίσιο και σια.

Πολλές φορες εχω καει με προβληματικές παρτιδες ακόμα και με ενα καμένο pixel,αλλά ειχα την απόλυτη καλυψει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θελουν μεγαλύτερη καλύψει η αγορά απο αμαζον ειναι μονόδρομος εστω και αν βγαίνει στα 300 ευρω περίπου το 32αρι παντα(αγγλικο,γαλλικό,γερμανικό)

Για αυτο και εγω αποφεύγω οπως ο διάβολος το λιβάνι σκρουτζομαγαζα,e-shop,Πλαίσιο και σια.

Πολλές φορες εχω καει με προβληματικές παρτιδες ακόμα και με ενα καμένο pixel,αλλά ειχα την απόλυτη καλυψει.

Την απολυτη καλυψη παντως την δινουν και ελληνικα καταστήματα όπως public και media market που σου δινουν δικαιωμα επιστροφης εντος 14 ημερων και κανενα πρόβλημα να μην εχει, απλα ακομη κι αν αλλαξες γνωμη. Βεβαια το e-shop δεν ανηκει σ αυτά..
Link to comment
Share on other sites

Την απολυτη καλυψη παντως την δινουν και ελληνικα καταστήματα όπως public και media market που σου δινουν δικαιωμα επιστροφης εντος 14 ημερων και κανενα πρόβλημα να μην εχει, απλα ακομη κι αν αλλαξες γνωμη. Βεβαια το e-shop δεν ανηκει σ αυτά..

Αυτό λέει ο νόμος (για αγορές μακριά από το μαγαζί) και έτσι πρέπει να κάνουν όλα τα καταστήματα που πωλούν μέσω ίντερνετ.

Αλλά πού.... ο καθένας τον χαβά του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει ο νόμος (για αγορές μακριά από το μαγαζί) και έτσι πρέπει να κάνουν όλα τα καταστήματα που πωλούν μέσω ίντερνετ.

Αλλά πού.... ο καθένας τον χαβά του.

Public και media δεν το κανουν μονο από αγορες μεσω ιντερνετ αλλα και από το κατάστημα εχω αγορασει εχω επιστρεψει και ξερω. Και μαλιστα χωρις μα και μου με τη μια μου επεστρεψαν τα χρηματα. Αυτό σημαινει σωστος επαγγελματισμος για να λεμε και τα σωστα του καθενος
Link to comment
Share on other sites

Public και media δεν το κανουν μονο από αγορες μεσω ιντερνετ αλλα και από το κατάστημα εχω αγορασει εχω επιστρεψει και ξερω. Και μαλιστα χωρις μα και μου με τη μια μου επεστρεψαν τα χρηματα. Αυτό σημαινει σωστος επαγγελματισμος για να λεμε και τα σωστα του καθενος

Μαζί σου. Και έτσι πρέπει και μπράβο τους και να τα λέμε. :)

 

Να πώ επίσης ότι από κουβέντα που είχα με την τοσίμπα ideal , δεν καλύπτουν 1 καμμένο πίξελ, από 3 και πάνω μου είπαν.

Εμένα μου το είχαν αλλάξει βέβαια για ένα καμμένο πίξελ, μέσω του καταστήματος τελικά (you.gr ) όχι μέσω ideal , που έτσι και αλλιώς δεν είχε καθόλου συσκευές στα χέρια της.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Public και media δεν το κανουν μονο από αγορες μεσω ιντερνετ αλλα και από το κατάστημα εχω αγορασει εχω επιστρεψει και ξερω. Και μαλιστα χωρις μα και μου με τη μια μου επεστρεψαν τα χρηματα. Αυτό σημαινει σωστος επαγγελματισμος για να λεμε και τα σωστα του καθενος

Σε public/media markt μπορεί να ιςχυει,αλλα στους περισσότερους οχι και σαφώς στο e-shop με καμία και στα περισσότερα αν οχι ολα τα σκρουτζομαγαζα επιςης και ειδικα καμένα pixel ακομα και ενα να εχεις θα δυσκολευτεις πολυ για αντικατάσταση με σφραγισμένο καινούργιο ή πιστωση χρημάτων.

 

Αλλα βέβαια πολλές φορές απο public η media markt τα ίδια προϊόντα ειναι πιο ακριβά απο οτι εξωτερικο.

Και αυτο πρεπει να λαμβάνουμε υποψη.

http://www.public.gr/product/tablets/syskeyes-tablet/toshiba-encore-wt8-a-102-tablet-8-32gb-sampanize/prod5380381pp/?affiliateId=linkwise&lkws_469=52f8c3f6-4628-3d70-d3d3-da0f2e15ded8

 

http://www.amazon.de/Toshiba-Encore-WT8-A-102-Tablet-PC-sand-metallic/dp/B00FE9S7UW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1392034858&sr=8-1&keywords=toshiba+encore

http://www.amazon.co.uk/Toshiba-Encore-8-inch-Tablet-Windows/dp/B00GNBAL36/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1392034932&sr=1-2&keywords=toshiba+encore

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε public/media markt μπορεί να ιςχυει,αλλα στους περισσότερους οχι και σαφώς στο e-shop με καμία και στα περισσότερα αν οχι ολα τα σκρουτζομαγαζα επιςης και ειδικα καμένα pixel ακομα και ενα να εχεις θα δυσκολευτεις πολυ για αντικατάσταση με σφραγισμένο καινούργιο ή πιστωση χρημάτων.

Γι αυτό κι εγω σκέφτομαι αν θα παραλαβω από e-shop τελικα παρ ολο τη καλη τιμη του encore. Αν εχει τιποτα προβλήματα εξ αρχης θα μου βγαλει τη ψυχη το e-shop τη βλεπω τη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό κι εγω σκέφτομαι αν θα παραλαβω από e-shop τελικα παρ ολο τη καλη τιμη του encore. Αν εχει τιποτα προβλήματα εξ αρχης θα μου βγαλει τη ψυχη το e-shop τη βλεπω τη δουλεια

 

Ετσι ακριβός,για αυτο εγω θα προτιμούσα amazon για μεγαλύτερη ασφάλεια ή κανα μαγαζι που να ξέρεις σίγουρα οτι θα σε καλύψουν χωρις ταλαιπωρίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με βλεπω να περιμενω το venue 8 pro τελικα.. Ετσι κι αλλοιως αυτό ηθελα εξ αρχης.. Και καλυτερη οθονη και καλυτερη κατασκευη και πανευκολη προσβαση στην αλλαγη μπαταριας όταν χρειαστεί, όλα αυτά προσωπικα για μενα είναι βασικα, μονο που η dell ποτε θα αποφασισει να το φερει είναι το θεμα.. (Από εξωτερικο δεν κανω αγορες) Sorry για το off topic :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Toshiba Encore (Bay Trail) 8"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...