Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!

μπήκα και εγώ στο team i9506, μόλις σήμερα παρέλαβα από κατάστημα sktoutz στα 293 και κάτι ψιλά

και είναι I9506XXUCNI1 ireland (vodafone)

το κουτί δεν είχε κανένα διακριτικό τις vodafone αλλά μέσα είχε τις γνωστές εφαρμογές update κ.τ.λ.

τις έκανα απεγκατάσταση αλλά το vodafone update δεν λέει να εξαφανιστεί το καταραμένο

δεν με χαλάει βέβαια... πάντα poop την είχα την vodafone και poop θα την έχω και τώρα :p

δεν έχω σκοπό να rootaro αλλά καλού κακού κατεβάζω το Frimwares http://prntscr.com/5hvy6q

 

Edit: αλήθεια μπορώ να περάσω την Greece Cosmote? βλέπω έχουν την ίδια frimware I9506XXUCNI1

αν ναι πια είναι η διαδικασία?

μπορεί κάποιος να μου δόση κάποιο link με video η γενικά οδηγίες?

Edited by lousifer2008
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΚΑλησπερα. Το εχω 4-5 ημερες και αρχισε να κανει " κολπα" ,συγκεκριμενα κολλαει και δεν υπακουει η οθονη,το πληκτρο power λειτουργει αλλα δεν μπορω να πατησω restart. Τι παιζει να επαθε ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε factory reset και αν δεν φτιαξει περασε ξανα το filmware με odin!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε factory reset και αν δεν φτιαξει περασε ξανα το filmware με odin!!!

 

odin ; δεν χανεται η εγγυηση κλπ ; Απο τι μπορει να το επαθε τωρα αυτο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

δν χανετε τπτ..ξαναπερασε το απο την αρχη το filmware με odin..κανε και ενα factory reset..ισως δν εχει κατσει καλα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

odin ; δεν χανεται η εγγυηση κλπ ; Απο τι μπορει να το επαθε τωρα αυτο ;

μια κακοβουλη εφαρμογη μπορει να στο κανει, παντως μοιαζει με software προβλημα οποτε κανε ενα factory reset και βλεπεις

για να σιγουρευτεις οτι δεν εχει καποιο hardware προβλημα πατα *#0*# και κανε ολα τα test

Edited by asgeo
Link to comment
Share on other sites

μια κακοβουλη εφαρμογη μπορει να στο κανει, παντως μοιαζει με software προβλημα οποτε κανε ενα factory reset και βλεπεις

για να σιγουρευτεις οτι δεν εχει καποιο hardware προβλημα πατα *#0*# και κανε ολα τα test

 

μαλλον εφαρμογη γιατι στα τεστ τα πηγε καλα απο οτι φανηκε. Αν βαλω antivirus θα γινει δουλεια ; Δεν θελω να του κανω φορματ...βαριεμαι να το στηνω παλι ( πολλοι κωδικοι,πολλα email ).

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχετε καταφέρει να δείτε βίντεο 1080p μέσω της εφαρμογής του Youtube; Εμένα μου βγάζει μάξιμουμ ανάλυση τα 720p πάντα.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εφαρμογη γιατι στα τεστ τα πηγε καλα απο οτι φανηκε. Αν βαλω antivirus θα γινει δουλεια ; Δεν θελω να του κανω φορματ...βαριεμαι να το στηνω παλι ( πολλοι κωδικοι,πολλα email ).

γνωμη μου κανε ενα reset και μην περνας εφαρμογες αμφιβολου ποιοτητας (οποια εχει διαφημηση μεσα ειναι εξ ορισμου υποπτη) ουτε antivirus . snap 800 εχουμε οχι τον 810 :)

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου κανε ενα reset και μην περνας εφαρμογες αμφιβολου ποιοτητας (οποια εχει διαφημηση μεσα ειναι εξ ορισμου υποπτη) ουτε antivirus . snap 800 εχουμε οχι τον 810 :)

 

Σημερα δνε κολλησε παντως με το που εβαλα το AVG ολα καλα..θα δω πως θα παει και θα ενημερωσω !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχετε καταφέρει να δείτε βίντεο 1080p μέσω της εφαρμογής του Youtube; Εμένα μου βγάζει μάξιμουμ ανάλυση τα 720p πάντα.

 

Μια χαρά παίζει.

 

15873943058_e9e8a122de_o.png

 

Δοκίμασε να κανείς clear cache της εφαρμογής σβηστην και ξαναπέρνα την.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά παίζει.

 

 

 

Δοκίμασε να κανείς clear cache της εφαρμογής σβηστην και ξαναπέρνα την.

 

Μισο λεπτο γιατι κολλησα...αυτη την επιλογη που την βρηκες φιλε ; Δεν υπαρχει καν στο youtube..!

Edited by Tyxerakias
Aφαίρεση εικόνας
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ υπάρχει. .ψάξε λίγο καλύτερα τις ρυθμίσεις κατά την διάρκεια του play
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή αυτη είναι στην εφαρμογή του YouTube κανονικά. Καθως παίζει το βίντεο εχει τρεις τελείες πανω δεξιά. Πατας εκει και μετά ποιότητα και σου βγαζει σε τι ανάλυση μπορείς να δεις το βίντεο.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια,απλα παλια αυτες τις επιλογες τις ειχε πριν αρχισει το βιντεο ...:)
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα για λίγες ημέρες να κρατήσω κλειστά όσο μπορώ τα WiFi, τα GPS και τα δεδομένα στο κινητό μου ώστε να δω το πόση αυτονομία μπορεί να προσφέρει αν το λειτουργήσει κανείς αποκλειστικά και μόνο σαν τηλέφωνο για κλήσεις και μηνύματα.

Δεν τα πήγε και πολύ άσχημα:

 

http://i1363.photobucket.com/albums/r713/Antonis_WolfBack/b85ffdf3-ed8d-4d3f-9033-bf4fb2a15cc1_zpsb97d66c5.png

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα ήταν οι κλήσεις σου;; bluetooth κλειστό;;

To bluetooth το χρησιμοποιώ πάντα στην δουλειά (οι περισσότερες κλήσεις / απαντήσεις έγιναν μέσω bluetooth). To ΒΤ το είχα προγραμματισμένο να ανοίγει αυτόματα απ'τις 9 το πρωί εώς τις 19:30. (10,5 ώρες κάθε μέρα).

Οι διάρκεια κλήσεων ήταν περίπου στην 1:45 ώρα μέσα σ'αυτές τις 6 ημέρες.

Να σημειώσω ότι απέφευγα τα άσκοπα ανοίγματα της οθόνης και το επιπόλαιο άνοιγμα εφαρμογών σ'αυτή την δοκιμή. (έπειτα από κάθε άνοιγμα εφαρμογής και πριν το σβήσιμο της οθόνης χρησιμοποιούσα την συντόμευση του Greenify)

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά υπάρχει τρόπος για root χωρίς να πειραχτεί το knox counter;

Για το S4-i9505/Note 3/S5 υπάρχουν οδηγοί στο xda (και εδώ σε άλλα νήματα τους έχει πάρει το μάτι μου) οι οποίοι προτείνουν φλασάρισμα μέσω Odin παλαιότερης επίσημης έκδοσης kernel που δεν έχει patchαριστεί αν μπορώ να το πω (της ανάλογης συσκευής φυσικά), ανοίγεις, τρέχεις την εφαρμογή towelroot και έπειτα περνάς ξανά τον τελευταίο kernel της έκδοσης σου πάλι μέσω Odin κρατώντας το root.

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν γνωρίζω αν όντως ισχύει και για το i9506.

Link to comment
Share on other sites

Για το S4-i9505/Note 3/S5 υπάρχουν οδηγοί στο xda (και εδώ σε άλλα νήματα τους έχει πάρει το μάτι μου) οι οποίοι προτείνουν φλασάρισμα μέσω Odin παλαιότερης επίσημης έκδοσης kernel που δεν έχει patchαριστεί αν μπορώ να το πω (της ανάλογης συσκευής φυσικά), ανοίγεις, τρέχεις την εφαρμογή towelroot και έπειτα περνάς ξανά τον τελευταίο kernel της έκδοσης σου πάλι μέσω Odin κρατώντας το root.

Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει οπότε δεν γνωρίζω αν όντως ισχύει και για το i9506.

 

Για το Ι9505 ισχύει σίγουρα αυτός ο τρόπος, το έκανα στο δικό μου. Για το Ι9506 δεν ξέρω αν υπάρχει kernel που δέχεται το towelroot, αλλά αν ναι δε βλέπω γιατί να μη γίνεται.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

μπήκα και εγώ στο team i9506, μόλις σήμερα παρέλαβα από κατάστημα sktoutz στα 293 και κάτι ψιλά

και είναι I9506XXUCNI1 ireland (vodafone)

το κουτί δεν είχε κανένα διακριτικό τις vodafone αλλά μέσα είχε τις γνωστές εφαρμογές update κ.τ.λ.

τις έκανα απεγκατάσταση αλλά το vodafone update δεν λέει να εξαφανιστεί το καταραμένο

δεν με χαλάει βέβαια... πάντα poop την είχα την vodafone και poop θα την έχω και τώρα :p

δεν έχω σκοπό να rootaro αλλά καλού κακού κατεβάζω το Frimwares http://prntscr.com/5hvy6q

 

Edit: αλήθεια μπορώ να περάσω την Greece Cosmote? βλέπω έχουν την ίδια frimware I9506XXUCNI1

αν ναι πια είναι η διαδικασία?

μπορεί κάποιος να μου δόση κάποιο link με video η γενικά οδηγίες?

Καλησπέρα.

 

Επειδή μάλλον θα αγορασω κι εγώ απο Vodafone Ελλάδας το συγκεκριμενο κινητό, αν κατάλαβα καλά η συσκευή δεν έχει Vodafone welcome message ή/και Vodafone εφαρμογές παρά μόνο το update?

 

Εχεις καταλάβει γιατί αυτό δεν βγαίνει?

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επειδή μάλλον θα αγορασω κι εγώ απο Vodafone Ελλάδας το συγκεκριμενο κινητό, αν κατάλαβα καλά η συσκευή δεν έχει Vodafone welcome message ή/και Vodafone εφαρμογές παρά μόνο το update?

 

Εχεις καταλάβει γιατί αυτό δεν βγαίνει?

 

Ευχαριστώ.

 

 

όχι όχι είχε το vodafone update μαζί με άλλες 2-3 εφαρμογές που είχες την επιλογή απεγκατάστασης αλλά το update δεν γινόταν ούτε απεγκατάσταση αλλά ούτε και απενεργοποίηση.

τώρα πια πέρασα καθαρή stock rom και όλα ok με πολύ απλό τρόπο, φυσικά με την βοήθεια του φίλου @ernesto1983

όσο αφορά στο boot δεν έδειχνε τίποτα απόλυτος κανονικά τα λογότυπα τις samsung

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια αποσυνδεεται απο μονο του απο το bluetooth ακουστικο που εχω. Κ για να ξανασυνδεθει πρεπει να απενεργοποιησω κ να ενεργοποιησω το bluetooth της συσκευης. Μου φαινεται ηρθε ο καιρος να περασω την Nordic. Περιμενα μπας κ περνουσα μια κ καλη την Lollipop αλλα απο οτι φαινεται εχουμε δρομο ακομη...
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...