Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9506)


fits13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα το θέμα της σωστής εγκατάστασης το συζητήσαμε και παραπάνω. Αν η ίδια η Samsung θεωρεί πως πρέπει να κάνουμε καθαρές εγκαταστασεις τότε ή θα έπρεπε να το λέει ή θα έπρεπε να το αυτοματοποιει στην διαδικασία. Άλλωστε οι εκατομμύρια χρήστες των κινητών της δεν είναι υποχρεωμένοι να μπαίνουν στα διάφορα forums για να διαβάσουν τον σωστό τρόπο εγκατάστασης.

 

Επιπλέον των παραπάνω αν διαβάσεις το link που έβαλα από το XDA πολλοί αντιμετωπιζουν προβλήματα από το 2013 πολύ πριν την Lollipop αλλά αμφιβάλλω ότι έχει να κάνει με την εγκατάσταση μιας αναβάθμισης. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι αν ρίξω την ανάλυση τότε το lag μειώνεται αλλά με προβληματιζει ότι το lag υπάρχει και σε άλλες εφαρμογές πχ Google και Open Camera.

 

Τέλος πάντων το S4 είναι το αγαπημένο μου μοντέλο από την σειρά S καθώς έχει μεγάλη οθόνη σε μαζεμένες διαστάσεις ενώ το Black edition είναι ιδιαιτερα όμορφο. Απλά η έλλειψη ράδιο, η μικρή μπαταρία και το πρόβλημα με την κάμερα χαλάει την γενικότερη καλή εικόνα.

 

Τουλάχιστον το πήρα τσάμπα ως εταιρικό αλλά και πάλι επειδή πραγματικά μου αρέσει θα ήθελα να λειτουργεί εντελώς απροβληματιστα οπότε ελπίζω να στρώσει τελείως σε κάποια μελλοντικη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που λες περι samsung νομιζω οτι ισχυει για ολες τις εταιρειες.

Και στο ipad αν περασω μια ενημερωση και κατι δεν παιζει σωστα ολοι σου λενε κανε setup as new.

Γενικα παντως λεω οτι ειναι κριμα να εχεις μια απροβληματιστη συσκευη που ειτε μια αναβαθμιση ειτε μια νεα εφαρμογη που βαζεις να χαλαει αυτην την εικονα.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη το κουραζουμε το θεμα

Η samsung εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια.

Συντομα θα χασει και τους πελατες της. Εχω περασει ΟΤΑ την λολιποπ στο 9506 της γυναικας μου, εχω κανει 2 φορες hard reset, τα προβληματα παραμενουν

1. χαμηλοτερη διαρκεια μπαταριας. Εκει που εβγαζε μιαμιση μερα, πλεον στο τελος της μερας εχει 5-10%

2. Random reboot περιπου 1 φορα καθε 2 μερες, απαραδεκτο.

3. Random force close του browser σε τυχαιες στιγμες. Ακρως εκνευριστικο.

Η συσκευη ουτε φορτωμενη ειναι, εχει 20 εφαρμογες, χρηση ελαφρια, και η αποδοση της κατα πολυ προς το χειροτερο σε σχεση με κιτκατ.

Προσωπικη μου συμβουλη και αποψη, οσοι εχετε ακομη κιτκατ μη βιαστειτε, μηπως και δεησει η εταιρεια να ασχοληθει με καμμια ρομ της προκοπης αντι να λανσαρει αλλες 200 καινουριες συσκευες, που θα τις αφησει κι αυτες στο ελεος του θεου.

 

Ειναι η τελευταια φορα που αγοραζω σειρα S, never again.

 

PS Ευτυχως που δεν την πατησα με τον ιδιο τροπο με το ΝΟΤΕ 4 που εχω και εχω να συγκρινω τι σημαινει απροβληματιστη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη το κουραζουμε το θεμα

Η samsung εχει χασει τα αυγα και τα πασχαλια.

Συντομα θα χασει και τους πελατες της. Εχω περασει ΟΤΑ την λολιποπ στο 9506 της γυναικας μου, εχω κανει 2 φορες hard reset, τα προβληματα παραμενουν

1. χαμηλοτερη διαρκεια μπαταριας. Εκει που εβγαζε μιαμιση μερα, πλεον στο τελος της μερας εχει 5-10%

2. Random reboot περιπου 1 φορα καθε 2 μερες, απαραδεκτο.

3. Random force close του browser σε τυχαιες στιγμες. Ακρως εκνευριστικο.

Η συσκευη ουτε φορτωμενη ειναι, εχει 20 εφαρμογες, χρηση ελαφρια, και η αποδοση της κατα πολυ προς το χειροτερο σε σχεση με κιτκατ.

Προσωπικη μου συμβουλη και αποψη, οσοι εχετε ακομη κιτκατ μη βιαστειτε, μηπως και δεησει η εταιρεια να ασχοληθει με καμμια ρομ της προκοπης αντι να λανσαρει αλλες 200 καινουριες συσκευες, που θα τις αφησει κι αυτες στο ελεος του θεου.

 

Ειναι η τελευταια φορα που αγοραζω σειρα S, never again.

 

PS Ευτυχως που δεν την πατησα με τον ιδιο τροπο με το ΝΟΤΕ 4 που εχω και εχω να συγκρινω τι σημαινει απροβληματιστη συσκευη.

 

Σιγουρα δεν υπαρχει λογος να το κουραζουμε το θεμα.

Τιποτε απο ολα αυτα που αναφερεις δεν μου εχει συμβει.

Χωρις να θελω να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου φιλος με note 4 συνεχιζει να χανει κλησεις οταν αλλαζουν τα data απο lte/wcdma/gsm.

Σοβαροτατο προβλημα που το εχουν αναφερει και αλλα παιδια στα αντιστοιχα νηματα του κινητου.

Στο διαταυτα ο καθενας εχει και τον δικο του ορισμο περι απροβληματιστης συσκευης.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να πω κ εγώ την άποψη μου για την lolipop .το τηλέφωνο πάει σφαίρα!!! (το δικό μου) πέρα από το θέμα που έχει με την διαχείριση μνήμης που είναι θέμα της έκδοσης 5 και έχει λυθεί στην 5.1 δεν έχω δει κάτι άλλο αρνητικό ,στο τηλέφωνο δουλεύουν όλα ρολόι. Να πω βέβαια πως δεν έχω συνηθήσει ακόμα την 5 κ αν το ήξερα θα το άφηνα με 4.4.2 (εντελώς υποκειμενικό αυτό ,απλά μου αρέσει η kit kat )είμαι κάτοχος ΝΟΤΕ 3 ,ΝΟΤΕ 8 , S4+ , S4 μινι έχω κάνει 10άδες αναβαθμίσεις λογισμικού σε αυτές αλλά κ σε παλαιότερες συσκευές άλλων εταιριών κ η εμπειρία μου έδειξε ότι πρέπει να κάνω wipe data πριν κ μετά (για να μην έχω lag κ τυχαίες επανακινήσεις στις συσκευές μου) Όσες εφαρμογές κ να έχεις στην συσκευή με το που βάλεις το gmail σου κ πατήσεις επαναφορά όλες επανέρχονται το μόνο που θέλει να ασχοληθείς είναι με καμία 10-20 σπασμένες εφαρμογές που θα έχεις :lol:. Σε ότι αφορά τώρα την αναβάθμιση του s4+ ,μετα από δύο s4 i9505 που άλλαξα, ήθελα αυτή την συσκευή(μου άρεσε πάρα πολύ ο σχεδιασμός ) με καλύτερο επεξεργαστή,έτσι πριν κανα 2 μήνες πηρα την συσκευή καινούργια με 4.3 παρακαλώ .wipe data πριν φλασαρω την τελευταία ελληνική b.edition 4.4.2 wipe data μετα. μου είχε κάνει μια τυχαία επανεκινηση κ δυσλειτουργούσε τo bluetooth . Οταν πήγα να περάσω την 5 διαπίστωσα ότι η 4.4.2 δεν είχε περαστεί σωστά γιατί κάνω wipe data k το τηλέφωνο μου ανοίγει με άλλο λογότυπο κ διαφορετικό ήχο (της black edition μάλλον ):worry: κ το μόνο που είχα ξανακάνει ήταν wipe data .μετά έτσι όπως ήταν πέρασα την 5 μέσω Kies k έχει 15 μέρες περίπου δεν έχω το παραμικρό.Να κλείσω την μακρηγορία μου :lol: λέγοντας πως αν δε δουλεύει κάτι καλά στην συσκευή μου πάντα κάνω wipe data k αν συνεχίζει το πρόβλημα τότε αλλάζω rom . ΦΥΣΙΚΑ αυτά τα κάνω εγώ κ απλά είπα την άποψή μου κ κάποιες εμπειρίες μου :)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επειδή ειχα λίγο χρονο περασα ξανά την 5.0.1 μέσω KIES στο Black Edition μου με wipe πριν και μετά αλλά το lag στην στοκ κάμερα αλλά και στην Google και Open εξακολουθεί να υπάρχει. Στην στοκ υπάρχει μόνο στο best photo ενώ στις άλλες 2 υπαρχει και στις απλες ληψεις.

 

Επισης ένα κουλο που μου κανει είναι πως όταν παω να κλεισω ολες τις εφαρμογες μαζι με πεταει στο TW ενώ τρεχω Nova Launcher. Τουλάχιστον τα παραπανω bugs δεν είναι τοσο σοβαρα στην καθημερινοτητα.

 

Από περιεργεια για το μοντελο 9506 εχει διαφορα αν περασω την επισημη rom για το απλο ή το Black Edition; Επισης αν μελλοντικα βγει επισημη rom αλλης χωρας και την περασω μεσω Odin θα γραψει το Knox; Τι να πω; Ελπιζω πριν το εγκαταλειψουν από αναβαθμίσεις να δώσουν τουλάχιστον μια σταθερή έκδοση.

 

ΥΓ. Πάντως για να μην γκρινιάζω μόνο χθες είχα πάει να κοιτάξω για νέο κινητό και παρότι είδα όλα τα υπάρχοντα high end κινητά (Note 4, S5, S6, Z3, 1520, 930 κτλ) ειλικρινά δυσκολεύομαι να αφήσω το S4. Όχι ότι κάποια από τα παραπάνω κινητά πχ Note 4 δεν υπερέχουν σε κάποια σημεία, απλά η υπεροχή τους δεν είναι τέτοια που να με κάνουν να αφήσω το S4 ειδικά αν λάβει κανείς υπόψη και τα χρήματα που κοστίζουν.

Edited by gpgalanis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Γνωρίζει καποιος τελικά πως μπορούμε να κανουμε downgrade? Εχω περασει τσεχικη lollipop που προοριζόταν για το τηλεφωνο μου μεσω odin κάνοντας πριν, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Δεν εχω κανενα προβλημα με κολλήματα αλλα πιστευω οτι η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα.Ο λόγος που θέλω να επιστρέψω στην κιτκατ εκτος απο την μπαταρία ειναι οτι δεν μου αρεσουν καθόλου τα γραφικά του(τεραστια εικονίδια κ τα χρώματα χάλια για μένα) οπως επίσης και όλο το σκηνικό όταν μπαινεις στις ρυθμίσεις. Με χαλάει πολυ!Και για να πω την αλήθεια δεν ειδα και καμιά σπουδαία αλλαγή σαν καινούριο firmware . Downgrade...downgrade...downgrade!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

 

Ερώτηση σχετική με το πολυδιαφημισμένο "brand new - super WOW" 4G+ από Cosmote και Vodafone. Έχω το Galaxy 4S i9506 LTE+ (Cat4 150Mbps download και 50Mbps upload), τουλάχιστον έτσι γράφει στο κουτί. Είναι συμβατή η συσκευή με το καινούριο 4G+ της Cosmote; Από την εταιρεία είπαν ότι "προς το παρόν μόνο το Samsung Galaxy Alpha και το Samsung Galaxy Note 4 είναι συμβατά με την τεχνολογία 4G+ της Cosmote". Ξέρει κανείς τι εννοούν; Γίνεται ένα τηλέφωνο LTE+ να είναι ασύμβατο με τεχνολογία 4G+ εφόσον πρόκειται για το ίδιο πράγμα; Να σημειώσω ότι έχω μετρήσει πολλές φορές download 100Mbps στο συγκεκριμένο κινητό πολύ ΠΡΙΝ (4 μήνες) έρθει το 4G+ της Cosmote και αυτές οι ταχύτητες ήταν ο κανόνας και όχι μια τυχαία στιγμιαία αναλαμπή! Δεν θα με πείραζε να μην πιάνω τα 300Mbps download, που φαντάζομαι πιάνει το Cat6, αλλά και τα 150Mbps δεν είναι ό,τι χειρότερο! Άλλωστε αυτός είναι ο λόγος που έψαξα για το LTE+. Αν κατάλαβα καλά οι εταιρείες ενεργοποιούν σταδιακά συγκεκριμένες συσκευές; Είναι εφικτό κάτι τέτοιο και ενεργοποιούν σταδιακά για να μην "μπουκώσει" με την μία το νέο δίκτυο - ή απλώς λένε ό,τι τους κατέβει;

Link to comment
Share on other sites

To s4 i9506 ειναι cat4 150mbps..μονο το galaxy alpha,note 4 ειναι προς το παρον..απλα ειναι μια χαζομαρα στην ελλαδα που προτρεχουν χωρις να κλεινουν τις μαυρες τρυπες που αφηνουν πισω τους!!!οχι μονο με τα 150 mbps εισαι μια χαρα.... αλλα και με τα 100 mbps που εχουν οι περισσοτερες συκευες!!ο Snapdragon 805 και μετα εχουν cat6
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοιτώντας ποιες χώρες πήραν την 5.0.1 βλέπω πως είναι μόνο η Ελλάδα, η Σλοβακία και η Τσεχια οπότε θέλω να πιστεύω πως μόλις βγουν μελλοντικές αναβαθμίσεις και για τις άλλες χώρες κάποια από τα προβλήματα θα έχουν λυθεί.

 

Πάντως και δεν πρόκειται να επανέλθω στο θέμα γιατί έχει καταντήσει κουραστικό, ακόμα και μετά από wipe - install - wipe το κινητό εξακολουθεί να έχει τα θέματα που προανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επειδή ειχα λίγο χρονο περασα ξανά την 5.0.1 μέσω KIES στο Black Edition μου με wipe πριν και μετά αλλά το lag στην στοκ κάμερα αλλά και στην Google και Open εξακολουθεί να υπάρχει. Στην στοκ υπάρχει μόνο στο best photo ενώ στις άλλες 2 υπαρχει και στις απλες ληψεις.

 

Επισης ένα κουλο που μου κανει είναι πως όταν παω να κλεισω ολες τις εφαρμογες μαζι με πεταει στο TW ενώ τρεχω Nova Launcher. Τουλάχιστον τα παραπανω bugs δεν είναι τοσο σοβαρα στην καθημερινοτητα.

 

Από περιεργεια για το μοντελο 9506 εχει διαφορα αν περασω την επισημη rom για το απλο ή το Black Edition; Επισης αν μελλοντικα βγει επισημη rom αλλης χωρας και την περασω μεσω Odin θα γραψει το Knox; Τι να πω; Ελπιζω πριν το εγκαταλειψουν από αναβαθμίσεις να δώσουν τουλάχιστον μια σταθερή έκδοση.

 

ΥΓ. Πάντως για να μην γκρινιάζω μόνο χθες είχα πάει να κοιτάξω για νέο κινητό και παρότι είδα όλα τα υπάρχοντα high end κινητά (Note 4, S5, S6, Z3, 1520, 930 κτλ) ειλικρινά δυσκολεύομαι να αφήσω το S4. Όχι ότι κάποια από τα παραπάνω κινητά πχ Note 4 δεν υπερέχουν σε κάποια σημεία, απλά η υπεροχή τους δεν είναι τέτοια που να με κάνουν να αφήσω το S4 ειδικά αν λάβει κανείς υπόψη και τα χρήματα που κοστίζουν.

 

θα συμφωνήσω μαζί σου ότι το s4 είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο κ δύσκολα το αλλάζεις( κ μη σου πω σε κανα χρόνο θα πάρω άλλο ένα να το έχω στο συρτάρι :D γιατί τέτοια τηλέφωνα δεν ξαναβγαίνουν :) ) ποια έκδοση πέρασες μέσω kies και έχεις lag? εγω που έχω την τελευταια ελληνική b. edition 5.0.1 δεν έχω κανένα θέμα. θα σου πρότεινα να κατεβάσεις την τελευταία ελληνική κ να την φλασάρεις με odin .

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.Γνωρίζει καποιος τελικά πως μπορούμε να κανουμε downgrade? Εχω περασει τσεχικη lollipop που προοριζόταν για το τηλεφωνο μου μεσω odin κάνοντας πριν, επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων. Δεν εχω κανενα προβλημα με κολλήματα αλλα πιστευω οτι η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα.Ο λόγος που θέλω να επιστρέψω στην κιτκατ εκτος απο την μπαταρία ειναι οτι δεν μου αρεσουν καθόλου τα γραφικά του(τεραστια εικονίδια κ τα χρώματα χάλια για μένα) οπως επίσης και όλο το σκηνικό όταν μπαινεις στις ρυθμίσεις. Με χαλάει πολυ!Και για να πω την αλήθεια δεν ειδα και καμιά σπουδαία αλλαγή σαν καινούριο firmware . Downgrade...downgrade...downgrade!

 

φίλε μου αυτό ρώτησα κ έγω πριν κάνω την αναβάθμιση σε 5 αλλά δυστυχώς δεν πήρα καμιά απάντηση :cool: επειδή παρακολουθώ το φόρουμ υπόθηκε πως μετα από wipe data φλασάρεις όποια έκδοση θες με odin k όλα μέλι γάλα χωρίς να γράψει μάλιστα ο knox . δεν το έχω κάνει απλά σου λέω τι διάβασα πάντως κ εμένα δε μου αρέσει πολύ η lolipop κ με χάλασε που δεν έχει συντομεύσεις στην οθόνη κλειδώματος αλλά συνηθίζεται:D δεν αποκλείω πάντως να γυρίσω σε kit kat . το note 3 που έχω δεν το έχω αναβαθμίσει κ δεν το βλέπω.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έχω κάνει και δεν έγραψε ο knox. Κανονικό φλασαρισμα με odin κανεις και βαζεις απλα παλιότερη έκδοση. Τι άλλο να πω δεν ξέρω. Δεν το τράβηξα και βίντεο. Edited by mpanos
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εκανα και μια τελευταια προσπαθεια με wipe - odin - wipe και το κινητο δειχνει να βελτιωθηκε ελαχιστα σε σχεση με πριν αλλα και παλι εχει καποια μικροπροβληματακια οποτε προς το παρον τα παραταω και αναμενω να βγει καποια αλλη επισημη rom.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.Θα το δοκιμάσω να ξαναπεράσω την κιτκατ.Πάντως αν κάποιος ενδιαφέρεται να περασει οπωσδήποτε την lollipop, η τσέχικη τουλαχιστον στη δική μου συσκευή δεν μου παρουσίασε τίποτα.Ολα δουλεύουν άψογα εδώ και μια βδομάδα που την έχω περάσει εκτος της μπαταρίας η οποία μου δίνει την εντύπωση ότι πέφτει λίγο πιο γρήγορα απ'οτι στην κιτκατ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Πολυ προσφατα εκανα και γω αναβαθμιση στη 5.0.1. και μεταφερω τις εμπειριες μου.

Αφορμη ηταν οτι δυστυχως το κινητο μου εκαψε τη καρτα sd μετα απο τραβηγμα βιντεο :mad: Ετσι ειπα να ασχοληθω λιγο μαζι του και παρολα τα σχολια για την νεα εκδοση,ειτε θετικα ειτε αρνητικα, σκεφτηκα πως στο κατω κατω ολες οι αναβαθμισεις λογισμικου γινονται για καλο, για νεα features, περισσοτερη ασφαλεια κτλ, οποτε ειπα να απομονωσω τις κακες κριτικες και να τη δοκιμασω. Εχω τη Τσεχικη Vodafone και ετρεχα σε 4.4.2.

Αφου περασα μεσω Odin τη νεα εκδοση και κανοντας 2-3 επαναφορες πριν, αλλα και μετα -εβγαλα ακομη και τη καρτα sim γιατι νομιζω πως επειδη ειναι vodafone με το που εκκινουσε το τηλεφωνο εγκαθιστουσε τις εφαρμογες της Vodafone - να αναφερω εδω πως μετα απο την εγκατασταση το κινητο δεν εκανε επανεκκινηση μονο του οπως διαβαζω στις οδηγιες οτι γινεται, ουτε αναβε πατωντας το κουμπι, και αρχισα να το κλαιω γιατι νομιζα πως θα το αποχαιρετησω! Τελικα αναψε καποια στιγμη και ολα καλα για την ωρα.

Στις εντυπωσεις για τη λολλιποπ.. τι να πω.. Απο αισθητικης αποψης και μονο θεωρω πως δεν ταιριαζει στο κινητο, το λευκο που κυριαρχει παντου το χαλαει, το εικονιδια εχουν διαφορετικη υφη και ολα ειναι στρογγυλα :angry:

Για μπαταρια ακομη δεν εχω δει τρομερη διαφορα, ισως να εχει λιιιγο καλυτερη διαχειρηση. Ομως και στη δικη μου εκδοση, τα lags υπαρχουν σε πολλες περιπτωσεις ,το κλεισιμο εφαρμογων εχει 2-3 δευτρολεπτα lag. Επισης δεν ξερω αν ειναι καποια ρυθμιση που κανω εγω λαθος, αλλα πχ. οσον αφορα το widget καιρου, (δεν μαυριζει πια οπως στη προηγουμενη εκδοση) ομως τωρα για να κανει ενημερωση ζηταει συνεχως την τοποθεσια/ gps να ειναι παντα ανοιχτα.

Τελος παντων αυτες οι παρατηρησεις απο μενα, μακαρι να βοηθησω τους συμφορουμιτες εδω, οπως και γω διαβαζω γνωμες εδω μεσα. Ηδη εχω αρχισει να σκεφτομαι πως οταν βρω χρονο και υπαρχει τελικα αξιοπιστος τροπος για downgrade θα κατσω να το κανω. Ή μηπως να περιμενουμε ενημερωση 5.1 και να δουμε αν λυθηκαν ολα τα προβληματα; Ειναι πολυ σπαστικο να εχεις μια ναυαρχιδα,εστω και 1-2 χρονων, και να σου τη σπανε μικροπραγματα σε εκδοσεις λογισμικου.

Αυτα απο μενα και ελπιζω να μην κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του downgrade από όσο διάβασα δεν αρκεί απλά να φλασαρεις την προηγούμενη έκδοση γιατί δημιουργεί κάποια προβλήματα οπότε θέλει κάποιες αλχημειες. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Εγώ έκανα επαναγκατασταση με όλους τους δυνατούς τρόπους αλλά κάποια προβλήματα εξακολουθούν να υπάρχουν οπότε βαρέθηκα και πλέον θα περιμένω είτε την 5.0.1 κάποιας άλλης χώρας ή την 5.1 όταν και αν την πάρουμε.

 

Πάντως το καλό είναι πως τα προβλήματα που αντιμετωπίζω δεν αφορούν την κυρία χρήση οπότε κάπως παλεύεται η κατάσταση αλλά και παλι είναι σπαστικό. Ειλικρινα πολύ θα ήθελα να δω το κινητό κάποιου από τα παιδιά που λένε πως δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης δεν ξερω αν ειναι καποια ρυθμιση που κανω εγω λαθος, αλλα πχ. οσον αφορα το widget καιρου, (δεν μαυριζει πια οπως στη προηγουμενη εκδοση) ομως τωρα για να κανει ενημερωση ζηταει συνεχως την τοποθεσια/ gps να ειναι παντα ανοιχτα.

 

Αν κλεινεις το gps απο τον πινακα ειδοποιησεων απο το κουμπακι τοποθεσια κλεινει κ τον εντοπισμο θεσης μεσω δικτυων.. κ εγω στην αρχη ειχα θεμα μεχρι να το συνηθισω. Πρεπει να πηγαινεις στις ρυθμισεις του εντοπισμου κ να επιλεγεις την εξοικονομηση ενεργειας αν δεν θελεις το gps ανοιχτο και τον εντοπισμο θεσης μεσω δικτυων ενεργο...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

απλα ειχαμε συνηθισει ολοι στο μαυρο background..και εγω ειμαι τις αποψης οτι ειναι καλυτερα στο μαυρο αλλα θα το συνηθισουμε...με το ασπρο τελος το smrearing...θα ερθουν καποια update που θα την τελειωποιησουν την συσκευη..ξαναδοκιμασε να την περασεις με odin την 5.0..factory reset πριν και μετα..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου σε αυτα που εγραψες, αν δεις και αυτα που ειπα και γω παραπανω στο ιδιο μηκος κυματος ειμαστε. και μενα η αισθηση μου ειναι αρνητικη σε σχεση με την αναβαθμιση. Υπαρχει καποιος που να εχει κανει τη διαδικασια downgrade και να μπορει να μας καθοδηγησει με μερικα βηματα;;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ultra-thin θηκη που να κανει στο black edition?γιατι το πισω καπακι ειναι λιγο πιο μεγαλο

 

καλησπέρα! εγώ έχω μια της belkin την πηρα απο Public! κανει ωραια εφαρμογη. γενικα το προσεχω πολυ αλλα μια φορα που μου επεσε ραγισε λιγο πανω αριστερα στο πλαι η θηκη αλλα ολα μια χαρα.βγαινει ελαχιστα και πιο εξω για να προστατευει την οθονη

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα την UaG,του έβαλα και το τζάμι που είχε μέσα και από τότε κανένα πρόβλημα.Αντοχή σε γρατζουνιές και αντοχή σε οποιαδήποτε πτώση.Έγινε το S4 τέλειο.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον πρέπει να πάσχω από ελαφράς μορφής OCD φλασαρα πριν απο λίγο και την απλή Ελληνικη 5.0.1 αντί της Black Edition και ... δεν είδα καμιά αλλαγή. Σε γενικές γραμμές είναι ΟΚ αλλά τα ίδια μικροπροβληματα επαναλαμβανονται οπότε πλέον θα κάνω υπομονή για κάποια νεότερη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το έχω κάνει και δεν έγραψε ο knox. Κανονικό φλασαρισμα με odin κανεις και βαζεις απλα παλιότερη έκδοση. Τι άλλο να πω δεν ξέρω. Δεν το τράβηξα και βίντεο.

 

Αναφερεσαι σε downgrade? ειναι ετσι απλο;

μπορω να σε ρωτησω αν ειχες το οποιοδηποτε προβλημα ή θεμα με τη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9506)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...