Jump to content

W450 MTK6582


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακριβως τα ιδια και εγω.το ηχειο καηκε και το touch screen κολλησε και ειναι σαν να πατιεται συνεχεια τα αριστερο capacitive πληκτρο.

Ναι αυτό συμβαίνει διότι η κάτω πλακέτα που έχει το ηχείο, το μικρόφωνο, το vibrator, τις επαφές για τις κεραίες της τηλεφωνίας όπως επίσης και του USB - οθόνης, δεν κάνει καλή επαφή. Και εγώ νόμιζα πως μου είχε καεί το ηχείο αλλά τελικά λόγω πίεσης στην τσέπη κάτι κουνήθηκε και το ηχείο είχε πάψει να λειτουργεί. Μια μικρή εγχείρηση το επανάφερε. Θέλει προσοχή όμως, οι βίδες δεν πρέπει να είναι πολύ σφιχτές γιατί τότε δεν λειτουργεί τίποτα σωστά. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το touch screen σταματάει να λειτουργεί κανονικά όταν για κάποιο λόγο ανέβει η θερμοκρασία του κινητού.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ειστε καλα παιδια.Ημουν ετοιμος να το παραγγειλω οταν μπηκα στο forum και διαβασα ολα αυτα που λετε.Το κινητο δειχνει να ειναι τελειως μπουρ@@λο.Κριμα και σαν τιμη/αποδοση ειναι φοβερο.Απορω πως κ το πουλανε κ τα επωνυμα κινεζομαγαζα.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-w450

 

Ορίστε και κάτι σχετικά ευχάριστο που παρατήρησα τελευταία, επλίζω να είναι αξιόπιστη! :luck:

Δοκιμάστε την τύχη σας...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!Κατοχος του κινητου και εγω,αντιμετωπιζα προβλημα με το ακουστικο εδω και καιρο...ωστοσο χρησιμοποιουσα bluetooth και δεν ειχα προβλημα...σημερα απο το πουθενα σταματησε να λειτουργει το ηχειο.Χωρις λογο,οποτε κανω επανεκκινηση ακουγεται μερικες φορες ηχος αρα υποθετω δεν εχει χαλασει...δοκιμασα και περασα την πιο πανω ρομ την miui,μηπως λυθει το προβλημα αλλα οχι μονο δε λυθηκε βγηκε κι αλλο.Δεν λειτουργει η 2η καρτα σιμ ενω μου εμφανιζει κανονικα και τα 2 IMEI αλλα και δεν με αφηνει να δοκιμασω να κανω καποια αλλαγη μεσω engineering mode καθως την επιλογη cds information την εχει ανενεργη...Συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο κειμενο...μου εχουν σπασει τα νευρα!Μια βοηθεια οποιος μπορει να βοηθησει,σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα σας!Κατοχος του κινητου και εγω,αντιμετωπιζα προβλημα με το ακουστικο εδω και καιρο...ωστοσο χρησιμοποιουσα bluetooth και δεν ειχα προβλημα...σημερα απο το πουθενα σταματησε να λειτουργει το ηχειο.Χωρις λογο,οποτε κανω επανεκκινηση ακουγεται μερικες φορες ηχος αρα υποθετω δεν εχει χαλασει...δοκιμασα και περασα την πιο πανω ρομ την miui,μηπως λυθει το προβλημα αλλα οχι μονο δε λυθηκε βγηκε κι αλλο.Δεν λειτουργει η 2η καρτα σιμ ενω μου εμφανιζει κανονικα και τα 2 IMEI αλλα και δεν με αφηνει να δοκιμασω να κανω καποια αλλαγη μεσω engineering mode καθως την επιλογη cds information την εχει ανενεργη...Συγνωμη αν κουρασα με το μεγαλο κειμενο...μου εχουν σπασει τα νευρα!Μια βοηθεια οποιος μπορει να βοηθησει,σας ευχαριστω!

Στειλτο πισω.Οχι για επισκευη αλλα αν μπορεις για πιστωτικο να παρεις αλλο μοντελο...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/mobile/miui-v5-w450

 

Ορίστε και κάτι σχετικά ευχάριστο που παρατήρησα τελευταία, επλίζω να είναι αξιόπιστη! :luck:

Δοκιμάστε την τύχη σας...:p

 

πολυ ενδιαφερον!θα πεσει δοκιμη!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Την τύχη μας τη δοκιμάσαμε με αυτό το τηλέφωνο δύο στα δύο άχρηστα και το δεύτερο πήγε και αυτό από tach ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ........
Link to comment
Share on other sites

Την τύχη μας τη δοκιμάσαμε με αυτό το τηλέφωνο δύο στα δύο άχρηστα και το δεύτερο πήγε και αυτό από tach ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ........

Τι εννοείς tach?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς tach?

 

Μάλλον εννοεί αφή...

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί αφή...

Αυτό είναι ... δηλ. "touch", μάλλον λάθος στην πληκτρολόγηση. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα W450 για τον γιο μου,μετα απο 3 μηνες μια μερα σταματησε να λειτουργει ετσι απλα χωρις καμια ενδειξη νωριτερα,δεν bootαρει,δεν βγαζει την ενδειξη της μπαταριας που φορτιζει οταν το συνδεεις στο φορτιστη,δεν το "βλεπει" εννοειται ο υπολογιστης,δεν μπαινει σε recovery,δεν.....,δεν.....,δεν......,Zero, Nothing, Nada, Nichts, Niente!:mad:

Υ.Γ.

Εννοειται οτι δεν λοκαρε ποτε δορυφορο στο GPS οταν ηταν στα καλα του!:lol:

Edited by manthos1969
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Παιδιά αυτό το τηλεφωνο εχει αποδειχτει οτι εχε προβλημα. Εμαι απο τους πρωτους που παρελαβα αυτο το τηλεφωνο αλλά μου ειχε προβλημα με την μπαταρία και το γυρισα πισω,

Παρακολουθω το νημα και βλεπω οτι μάλον κανενας δεν ειναι ευχαριστημένος και σε λιγο η πολυ χρονο το τηλεφωνο βγαινει OFF

Επειδή στεναχωρουμε να βλεπω ανθρωπους να την εχουν "πατήσει" σας συμβουλευω μην αγοράζετε αυτο το τηλεφωνο.Εντοπιστε το τηλεφωνο που σας καλύπτει τεχνολογικά αλλά και οικονομικα ,διαβαστε κριτικές απο χρήστες μεσα απο το Forum και στην συνέχεια αγοραστε απο τα αξιπιστα μαγαζια που προτεινουν οι χρήστες εδω μεσα.

Υπάρχουν εκατονταδες τηλεφωνα που εχουν αποδειχτει "αξιοπιστα" βεβαια υπάρχει και το ρισκο αλλά για ποσα >$80 δεν σας συμβουλευω να το ρισκάρετε

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πραγματικά το τηλέφωνο είναι πολύ γρήγορο. Τα προβλήματα που έχω εγώ είναι ότι κολλούσε η οθόνη όταν μιλούσα, και ότι δεν με άκουγε καθόλου καλά αυτός που μιλούσα. Το πρόβλημα λύθηκε με την χρήση bluetooth. Όσοι δεν θέλετε να κολλάει η οθόνη χωρίς bluetooth να πατάτε το πλήκτρο που κλείνει η οθόνη καθώς μιλάτε. Εμένα με χάλασε και το ηχείο και θα προσπαθήσω να το κάνω αν δεν κάηκε. Φυσικά και να μην το πάρει κανείς άλλος αλλά για όσους τα αγοράσαμε ελπίζω να βοήθησα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα παραγγείλει και πριν μερικές μέρες ήρθε στα χέρια μου και δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Αλλά επειδή ενώ το περίμενα απέκτησα και ένα Jiayu το πούλησα τελικά όσο το πήρα για να κρατήσω την καλύτερη οθόνη του Jiayu.

 

Τις 2 μέρες που το δούλεψα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.

 

Τελικά είναι λόττο η αγορά κινέζικων , ότι σου κάτσει:D

Link to comment
Share on other sites

Τις 2 μέρες που το δούλεψα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.

Τελικά είναι λόττο η αγορά κινέζικων , ότι σου κάτσει:D

Μόνο που άλλα μοντέλα ο Book τα δίνει τον άσσο στο 1,95 ενώ το συγκεκριμένο είναι φραγμένο ''No bet''.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

 

Τις 2 μέρες που το δούλεψα δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.

 

Τελικά είναι λόττο η αγορά κινέζικων , ότι σου κάτσει:D

Ακριβώς, εγώ πήρα 3, και εδώ και 6 μήνες δεν παρουσίασαν το παραμικρό εκτός από το ένα που κόλλησε τρείς φορές.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να λέμε το συγκεκριμένο τηλέφωνο έχει πολλά θέματα. Προσωπικά έχω φέρει 2 για λογαριασμό άλλου. Από όσο γνωρίζω το ένα δουλεύει οκ αλλά το άλλο έβγαλε αρκετά θέματα. Ο λόγος που δεν το προτείνω είναι ότι τα προβλήματα αφορούν το hardware και δεν λύνονται π.χ με φλασάρισμα custom rom.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το νέο firmware που μου έστειλαν μήπως και φτιαχτεί το ηχείο τουκινητού.

 

http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/04/16/the-latest-upgrade-version-stock-20140302-firmware-for-w450-mtk6582-quad-core-smart-phone/#.U1TSfPl_u1d

 

Δεν μου φορτώνει το DA file δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Το νέο firmware που μου έστειλαν μήπως και φτιαχτεί το ηχείο τουκινητού.

 

http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/04/16/the-latest-upgrade-version-stock-20140302-firmware-for-w450-mtk6582-quad-core-smart-phone/#.U1TSfPl_u1d

 

Δεν μου φορτώνει το DA file δεν ξέρω τι κάνω λάθος. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

 

Σου βγάζει κάποιο μήνυμα σφάλματος;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγάζει Error load DA file και μετά μου βγάζει την διεύθυνση όπου θα έπρεπε να βρει το συγκεκριμένο file το δοκίμασα και σε win 7 αλλά και win 8. Ανοίγει μετά το flash tool αλλά δεν μπορώ να βάλω την διεύθυνση στο DA file.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγάζει Error load DA file και μετά μου βγάζει την διεύθυνση όπου θα έπρεπε να βρει το συγκεκριμένο file το δοκίμασα και σε win 7 αλλά και win 8. Ανοίγει μετά το flash tool αλλά δεν μπορώ να βάλω την διεύθυνση στο DA file.

Ναι δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού ανοίξει η εφαρμογή επιλέγεις το καινούργιο path. Η εφαρμογή έρχεται με προσεταρισμένα path. Όλα περιγράφονται στο αρχείο SPMultiPortFlashDownloadProject.ini. Το update το έκανα, είναι η έκδοση P9. Μέχρι τώρα δεν είδα κάτι διαφορετικό π.χ. το GPS εξακολουθεί να μην λειτουργεί.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω ότι με το τελευταίο firmware η συσκευή έχει σταματήσει να κολλάει (μπορεί να το ξανακάνει) και έχει εμφανίσει τέσσερις (4) ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ στο GPS.

Είναι η πρώτη φορά που εμφανίζονται όχι 4 αλλά γενικότερα δορυφόροι!

Ίσως αυτό το update να λύνει κάποια από τα προβλήματα της συσκευής.

Καλό Update.:ninja:

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!Πριν τεσσερις μερες ελαβα ενα w450 χθες το βραδυ αρχισε να τρωει κολληματα η οθονη δηλαδη να μην ανταποκρινεται και να χρειαζεται επανακινηση επισης αρχισε να με πεταει απο τις εφαρμογες αν περασω αλλη rom αυτα θα διορθωθουν;Επισης προσπαθησα να κανω root με το vroot και για καποιον λογο δεν μπορω να το εγκαταστησω στο pc!

 

Καλησπέρα!Πριν τεσσερις μερες ελαβα ενα w450 χθες το βραδυ αρχισε να τρωει κολληματα η οθονη δηλαδη να μην ανταποκρινεται και να χρειαζεται επανακινηση επισης αρχισε να με πεταει απο τις εφαρμογες αν περασω αλλη rom αυτα θα διορθωθουν;Επισης προσπαθησα να κανω root με το vroot και για καποιον λογο δεν μπορω να το εγκαταστησω στο pc!

 

 

 

 

Τελικα σημερα καταφερα και του εκανα ροοτ και πηγα να περασω την εκδοση της miui εκανα backup κλπ εκανα install το zip και πατησα reboot περιμενα και δεν εγινε τιποτα!προσπαθησα να κανω restore και δεν με αφηνει!δεν ξερω τι να κανω το κινητο ανοιγει μονο στην recovery

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αγορασα ενα W450 για τον γιο μου,μετα απο 3 μηνες μια μερα σταματησε να λειτουργει ετσι απλα χωρις καμια ενδειξη νωριτερα,δεν bootαρει,δεν βγαζει την ενδειξη της μπαταριας που φορτιζει οταν το συνδεεις στο φορτιστη,δεν το "βλεπει" εννοειται ο υπολογιστης,δεν μπαινει σε recovery,δεν.....,δεν.....,δεν......,Zero, Nothing, Nada, Nichts, Niente!:mad:

Υ.Γ.

Εννοειται οτι δεν λοκαρε ποτε δορυφορο στο GPS οταν ηταν στα καλα του!:lol:

 

Μολις παρελαβα το τηλεφωνο απο Κινα αφου το ειχα στειλει βαση εγγυησης στο service μεσω Geekbuying.

To τηλεφωνο αντικατασταθηκε με καινουργιο ,ακομα και η μπαταρια ειναι καινουργια!

Δεν ξερω τί κανουν αλλες εταιρειες πανω σε αυτο το θεμα παντος το Geekbuying ηταν πολυ αξιοπιστο στο θεμα της εγγυησης χωρις πολλα-πολλα email που να σε κανουν να δυσανασχετείς και απλα να πεταξεις στα σκουπιδια την συσκευη σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...