Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ρε παιδιά ο exdialer μια χαρά με ρωτάει πριν την κλήση από ποια από τις δύο κάρτες να καλέσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Εμένα ρε παιδιά ο exdialer μια χαρά με ρωτάει πριν την κλήση από ποια από τις δύο κάρτες να καλέσει.

 

Δεν σε ρωτάει ο ExDialer, σε παραπέμπει στη native εφαρμογή. Επίσης, στο call log δεν βλέπεις από ποια sim σε έχουν ή έχεις καλέσει. Καθόλου εξυπηρετικό για dual SIM συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που πατάω να κάνει κλήση, ανοίγει ένα παραθυρακι που ρωτάει ποια σιμ θα χρησιμοποιήσει. Εγώ προσωπικά ξέρω ποια τηλέφωνα έχω μέσα σε κάθε σιμ,οπότε δεν με χαλάει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Δες και τον Swipe Dialer. Έχω την Pro έκδοση και δουλεύει μια χαρά με δύο SIM. Ίσως το κάνει και η δωρεάν.

 

Υπάρχουν διάφορες επιλογές όπως και το dw dialer, δοκιμάζετε και κρατάτε αυτό που σας ταιριάζει καλύτερα.

 

Μπορείτε να μου πείτε αν οι παραπάνω dialers δίνουν την δυνατότητα να κάνεις assign πολλά contacts ταυτόχρονα σε μία SIM; π.χ. ολόκληρα groups;

Π.χ. να βάλω όλα τα contacts που αφορούν την δουλειά να παίζουν μόνο με την μία SIM και όλα τα υπόλοιπα στην άλλη SIM ;

 

Πολλά ζητάω ε; :O

Πάντως στο Pixel Phone Pro δίνει την δυνατότητα του assign αλλά πρέπει να γίνεται ξεχωριστά για κάθε ένα contact. Οπότε κατά την κλήση δεν ρωτά ποια κάρτα να χρησιμοποιήσει.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ημπαταρια ποσο σας κραταει;;;;;;;

τη χρηση του κανετε;;;;;;

πολυ η λιγο;;;;

να καταλαβω η δικη μου με λιγο απασχοληση δε πολυ κραταει και δε ξερω αν ειναι νορμαλ...........δεν πολυ μπαινω ιντερνετ απλα instal και unistal κανω και ξεπατωνετε........καποιος να μου πει τη χρηση κανει και ποσο κραταει......;;;;;;;;;;;;;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εγω αν το απασχωλησω κανα 3-4 ωρες περιπου με το play store παντα και ενα με 2 τηλεφωνηματα μεσα στη μερα νομιζω αυτη ειναι η μπαταρια του!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα με την μπαταρία. Δεν το χρησιμοποιώ πολύ, ωστόσο δεν βλέπω να πέφτει γρήγορα η μπαταρία. Ίσως να παίζει ρόλο που δεν έχω βάλει κάρτες SIM. Ωστόσο "παίζω" αρκετά με το wireless με youtube, online radio κλπ...

Μέχρι στιγμής με τη χρήση που του έχω κάνει το έχω φορτίσει μία φορά, όταν το πήρα... :lol:

 

Σημειώστε το έχω βάλει να κλείνει αυτόματα το βράδι στις 10.00... :lol:

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν στα settings έχει "schedule power on & off" που μπορείς να ορίσεις να ανοίγει και να κλείνει αυτόματα καθώς και τις μέρες.

 

Φυσικά υπάρχει και η δυνατότητα να εγκαταστήσεις κάποια άλλη εφαρμογή που να κάνει περισσότερα πράγματα π.χ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monocube.powerschedule&hl=el

 

Την παραπάνω εφαρμογούλα την έχω βάλει στο XPERIA και προσφέρει αρκετές δυνατότητες.

Θέλει πρόσβαση root!... :)

 

Αν δεν ξέρεις από root στο HTM ρίξε μία ματιά εδώ:

http://www.jellydroid.com/2014/02/how-to-root-htm-m1/

Στο δικό μου HTM δεν είχα πρόβλημα.

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ το φόρουμ.

 

Μεταφέρω ένα ερώτημα παιδιά, αν μπορείτε να με βοηθήσετε.

Στις κλήσεις με το κινητό αυτό (ΗΤΜ Μ1), δεν εμφανίζεται ο αριθμός του τηλεφώνου σε αυτον που δεχεται την κληση.

Έπειτα από τηλεφώνημα στην εταιρία, προέκυψε ότι δεν είναι εγγεγραμμένος ο αριθμός στη σχετική υπηρεσία απόκρυψης και επισημάνθηκε ότι ευθύνεται το κινητό για το πρόβλημα.

Δεν μπόρεσα να βρω στις ρυθμίσεις κάτι σχετικό κι έτσι σαν λύσεις είναι το εκνευριστικό *31# πριν από κάθε κλήση ή μια αλλαγή σε όλα τα τηλέφωνα.

Κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by mwebber
διευκρινιστικη αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κλήσεις που έκανα με δύο κάρτες (COSMOTE/WIND) προς αστικό ΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα. Έβλεπα κανονικά τους δύο αριθμούς των καρτών.

 

Ρϊξε μία ματιά στα Call Settings στο Phone μήπως είναι ενεργοποιημένο το "Hide Number" στις εξερχόμενες...

=========

NIKOS_VITA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε κλήσεις που έκανα με δύο κάρτες (COSMOTE/WIND) προς αστικό ΟΤΕ δεν είχα πρόβλημα. Έβλεπα κανονικά τους δύο αριθμούς των καρτών.

 

Ρϊξε μία ματιά στα Call Settings στο Phone μήπως είναι ενεργοποιημένο το "Hide Number" στις εξερχόμενες...

 

Ευχαριστω πολυ φιλε. Λυθηκε το προβλημα. Ομολογουμενως, δεν ειχα βρει που ηταν η συγκεκριμενη ρυθμιση αφου την ειχε στην "Φωνητικη Κληση" (!). Οταν εφτανα μεχρι εκει στις ρυθμισεις δεν φανταζομουν οτι θα βρισκοταν εκει και εμπαινα στις "Αλλες Ρυθμισεις".

Παραδοξως, ηταν επιλεγμενη η "Προεπιλογη Δικτυου", ενω απο το δικτυο (cosmote) υπηρχε ενημερωση οτι ο αριθμος θα εμφανιζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας!εχω μια ερωτηση ισως χαζη.........

εχω κανει root τη συσκευη μου με το superSU και λεω να του βαλω και το superuser να δω τι θα γινει.........θα κανω κατι η ζημια????

ελεγα μηπως γινει κατι καλυτερο.

ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει καποιος καμια καλη εφαρμογη.............κατι νεο που ισως δε γνωριζω?????

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας!εχω μια ερωτηση ισως χαζη.........

εχω κανει root τη συσκευη μου με το superSU και λεω να του βαλω και το superuser να δω τι θα γινει.........θα κανω κατι η ζημια????

ελεγα μηπως γινει κατι καλυτερο.

ευχαριστω

 

Μην το κάνεις, αφενός το SuperSU είναι καλύτερο, αφετέρου δεν έχει κανένα όφελος η σκέψη σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
με απλο ταχυδρομειο,4 ευρο

4 euro ? Χωρίς tracking number?

Πως το έστειλες , μόνο την συσκευή ή όλη την συσκευασία?

Σε ρωτάω γιατί 1 συσκευή που έστειλα , όπως μου είχε έρθει με την δική της συσκευασία , με tracking number, μου πήραν 15€.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τη μπαταρια μου......μετα το καλιμπραρισμα κανει τρελα η μπαταρια....μια δεν καταναλωνει καθολου και μια καταναλωνει σαν τρελη στην ιδια φορτιση εδω και δυο μερες

 

να ξανακαλιμπραρω μηπως ερθει στα ισια του;;;;;;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια βοηθεια.... το κινητο μου εκλεισε.....του καναμε format αλλα δεν υπαρχει launcher και η οθωνη του ειναι μαυρη χωρις να μπορω να κανω κατι...........τι γινεται τωρα;;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.... το κινητο μου εκλεισε.....του καναμε format αλλα δεν υπαρχει launcher και η οθωνη του ειναι μαυρη χωρις να μπορω να κανω κατι...........τι γινεται τωρα;;;;

αυτό μπορεί να συνέβη αν άλλαξες launcher και μετά διέγραψες τον default και στην συνέχεια έκανες επαναφορά.

Για να επαναφέρεις το τηλ σε εργοστασιακή κατάσταση πρέπει να βρείς την κατάλληλη ROM και να την φλασάρεις μέσω flash tool.

διάβασε προσεκτικά το παρακάτω,το πρόγραμμα κάνει και για το δικό σου,βρες την ROM και μετά είναι 5 λεπτά δουλειά.

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5877-Hongmi-WCDMA-Unbrick-Tool/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...