Jump to content

HTM M1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι οι 2 μπαταρίες ίδιες είναι, το πολύ 1800mAh αποδίδουν, που ναι υπεραρκετά για το τηλέφωνο. Ας γράφουν ό,τι θέλουν οι κινέζοι πάνω

 

Πάντως μια διαφορά στο βάρος μεταξύ τους την έχουν οι μπαταρίες . Τώρα το πόσο ακριβώς είναι σε mAh δεν το ξέρω , και δεν ξέρω και πως μπορείς να το ανακαλύψεις . Μέχρι στιγμής πάντως σε διάρκεια , με την χρήση που κάνω εγώ , η μπαταρία μου φαίνεται μια χαρά .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 266
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρέλαβα και εγώ από Antelife , τιμή 43 € το πέτυχα προσφορά ,αλλά είναι το μοντέλο που έχει μία μπαταρία 2000mAh.

Και ενώ έγραφε ότι είναι 2G τελικά είναι 3G , το τεστάρισα με Vodafone.

 

Μέσα στην συσκευασία είχε την συσκευή , φορτιστή & καλώδιο , hands free , θήκη και μία μπαταρία 2000mAh.

 

Πρώτη εντύπωση άψογη , δείχνει να έχει καλή ποιότητα στα πλαστικά , δεν τρίζει , έχει ωραία αίσθηση. Ειδικά το μπροστά frame μαύρου χρώματος μου δίνει την εντύπωση ότι είναι μεταλικό , δεν νομίζω να είναι (λόγω κόστους) αλλά από την άλλη και στην αφή είναι πιο κρύο από το πορτοκαλί frame το οποίο είναι σίγουρα πλαστικό , δεν ξέρω...

 

To άνοιξα , εδώ έφαγα μία κρυάδα γιατί αρχικά δεν άνοιγε , είπα θα ξέλει φορτισμα η μπαταρία , έβαλα τον φορτιστή ,έδειχνε να μην φορτίζει αλλά πήρε μπρος μετά από κανένα 5άλεπτο.

*Μάλλον έχει πρόβλημα να καταλάβει ότι είναι στον φορτιστή ενώ είναι κλειστό , το βράδυ το έβαλα όλη νυχτα να φορτίζει και το πρωί η μπαταρία δεν ανέβηκε ούτε 1%. Το ανοίγω , βάζω φορτιστή , φορτίζει. Κλείνω βάζω φορτιστή , ΔΕΝ φορτίζει!!!

Φορτίζει μόνο ανοιχτό... απορώ πως φόρτισε την πρώτη φορά.

 

Από εδώ και κάτω κυρίως θα το συγκρίνω με το τηλέφωνο που έχω ήδη και είναι ένα μονοπύρηνο με 1 GB ram android 4.0.3.

 

Από διάρκεια μπαταρίας δεν ξέρω να σας πω δεν το δουλεύω πληρως ακόμη.

Έχει ελληνική γλώσσα στα μενού και playstore.

Το ρουτάρισα όπως μας έδειξε ο leftergr και είχα το ίδιο πρόβλημα με τα widgets οπότε έβαλα τον Nova launcher.

Φυσικά το πρώτο που κατέβασα από το playstore ήταν το Antutu , 11500 διπλάσιο από το μονοπύρηνο που έχω τώρα.

Ενημέρωσε και τις επαφές από το Google account.

 

Η οθόνη μέτρια , πολύ φωτεινή (τόσο φωτεινή που το μαύρο είναι ''φωτεινό'' μαύρο και φυσικά δεν γίνεται μαύρη ακόμη και με την φωτεινότητα στο 0%), δεν έχει γωνίες θέασης, προσπάθησα να δω ταινία και ΄΄θάμπωνε΄΄ , έπρεπε να την κρατάω σε γωνία για να είναι ανεκτή. Σε άλλες χρήσεις δεν είχα πρόβλημα με την γωνία αλλά με την ανάλυση.

Όπου τα γράμματα είναι μικρά υπάρχει πρόβλημα .

Το παλιό μου τηλ. είναι 4.3'' με ανάλυση 540*960 , αυτό είναι 4.7'' με ανάλυση 480*800 .

Έλεγα ότι σε pdf και browsing θα είναι καλύτερο αλλά λόγω ανάλυσης είναι χειρότερα , λόγω μεγαλύτερης οθόνης είναι καλύτερα, οπότε κερδίζω από την μεγαλύτερη οθόνη και χάνω από την μικρότερη ανάλυση , στην ουσία δεν πήρα αυτό που ήθελα.

Το wifi μέτριο , εκεί που το παλιό τηλέφωνο έβρισκε 10 δίκτυα αυτό βρίσκει 2 ,δεν βλέπει καν τον router από το άλλο δωμάτιο ενώ το παλιό τηλέφωνο συνδέεται σχεδόν καλά.

Με το πρόγραμμα Wifi analyzer τα βάζω δίπλα δίπλα και το παλιό μου δίνει σήμα -40dBm και το ΗΤΜ -55dBm (το μικρότερο είναι το καλύτερο).

Το Gps ανύπαρκτο , έβαλα και faster Gps και δεδομένα , δεν βρήκε δορυφόρο. Τόσο χάλια που λέω ότι μάλλος κάτι δεν έκανα εγώ σωστά.

Η κάμερα σε σκοτεινό περιβάλλον ανύπαρκτη , σε φως κάτι δείχνει αλλά δεν το λες και φωτογραφία.

Προσπάθησα να διαβάσω barcode (έτσι καταλαβαίνω εγώ αν μπορεί η κάμερα να διαβάσει λεπτομέρειες ) και δεν μπόρεσε.

Κρίμα.

Το led δεν κάνει για φωτογραφική , για φακός κάτι λέει αν θες π.χ. να ψάξεις κάτι σε κανένα συρτάρι , για τόσο κοντά μιλάμε.

 

Από ταχύτητα έμεινα ευχαριστημένος , στην απόκριση της οθόνης , σε browsing , στο άνοιγμα των εφαρμογών , ταινίες , δεν κόλλησε πουθενά ( δεν έπαιξα παιχνίδια). Ιδιαίτερη εντύπωση μου έκανε στο browsing όπου λόγω 512 ΜΒ RAM έλεγα θα έχει πρόβλημα αλλά με εντυπωσίασε , άνοιγα 5-6 καρτέλες και δεν κόλλησε ούτε με πέτούσε έξω όπως το παλιό (εκτός από 1 φορά) χρησιμοποιώ Opera classic.

 

Εντυπωσεις ανάμεικτες, GPS μηδέν , φωτογραφική 2 , Wifi 5 , οθόνη 6 , ταχύτητα 8. (μπαταρία δεν έχω στοιχεία)

Για τα χρήματα που ζήτησε 9 (θα του έβαζα 10 αν το GPS έδειχνε σημεία ζωής).

Με βάση πάντα τα δικά μου στάνταρτς.

 

*Ενημέρωση για μπαταρία και όχι μόνο.

Έτρεξα το Atutu tester για την μπαταρία , σκορ 356 , σε 2 ώρες από 100% μπαταρία έπεσε στο 15% (κατόπιν όμως από το 15% στο 3% έπεσε μέσα σε 10 λεπτά). Ίσως δεν έχει στρώσει ακόμη , μάλλον θα επανέλθω.

Ο μόνος sensor που βλέπω να αναγνωρίζεται είναι ο acceleration sensor , όλοι οι άλλοι : Not supported.

Τα κουμπιά για το μενού είναι μή φωτιζόμενα.

Δούλεψε πολύ καλά το Shazam , αυτό μου λέει ότι έχει καλό μικρόφωνο.

Κατά την φόρτιση δεν έχει ειδοποιητικό led , δεν ξέρεις αν φορτίζει εκτός και αν ανοίξεις την οθόνη να δεις την ένδειξη.

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση , ενώ το τηλέφωνο αναφέρει ότι δεν έχει prxomity sensor ( όπως μου το βγάζει και το android assistance σαν not supported ) , εντούτοις κατα την διάρκεια της κλήσης αν πλησιάσεις το τηλέφωνο στο αυτί η οθόνη του σβύνει . Απομακρύνοντάς το , η οθόνη ξανανάβει . Κάλυψα την πάνω δεξιά γωνία με το δάκτυλό μου , κατα την διάρκεια μιας κλήσης , και η οθόνη έσβησε , οπότε κάπου εκεί πρέπει να έχει κάποιον σένσορα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Είχα το HTM A6 (που εχει ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα + 3G) και έμεινα τόσο ευχαριστημένος που παρήγγειλα το ίδιο ακριβώς αφού το παλιό μου το κλέψανε. Το μόνο μελανό σημεία που βρήκα είναι οτι η κάμερα είναι τόσο χάλια που δεν μπορείς να διαβάσεις κείμενο απο οποιαδήποτε απόσταση και να το βγάλεις.

Αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση όμως είναι η ποιότητα του πλαστικού του. Είναι ένα μαλακό πλαστικό που δεν το έχω δει σε άλλο κινητό που δίνει υπέροχη αίσθηση. Επίσης αν και η οθόνη είναι χαμηλής ανάλυσης, δε βλέπεις pixels :confused:

 

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Μετα απο μερικές μέρες, το κινητό άρχισε να κατεβάζει απο μόνο του κάτι κινέζικες εφαρμογές:worry:. Φαντάζομαι είναι κάτι που διορθώνεται εύκολα, αλλα αν όχι τότε είναι μεγάλο πρόβλημα. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να το ελέγξω μιας και μου το κλέψανε την μέρα που το ανακάλυψα. Περιμένω το καινούριο για να το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση , ενώ το τηλέφωνο αναφέρει ότι δεν έχει prxomity sensor ( όπως μου το βγάζει και το android assistance σαν not supported ) , εντούτοις κατα την διάρκεια της κλήσης αν πλησιάσεις το τηλέφωνο στο αυτί η οθόνη του σβύνει . Απομακρύνοντάς το , η οθόνη ξανανάβει . Κάλυψα την πάνω δεξιά γωνία με το δάκτυλό μου , κατα την διάρκεια μιας κλήσης , και η οθόνη έσβησε , οπότε κάπου εκεί πρέπει να έχει κάποιον σένσορα .

Έβαλα το Android sensor box και δείχνει μόνο και δείχνει μόνο accelelometer και sound sensors .

Proximity βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζετε.

Όμως στην πάνω δεξιά γωνία νομίζω ότι βλέπω μία ''τρύπα'' σε μέγεθος μικρότερο από το κεφάλι μίας καρφίτσας.

Αν δεν το ανέφερες πιθανότατα δεν θα το έβλεπα ποτέ. Δεν νομίζω να είναι φούσκα αέρος ανάμεσα στην οθόνη και στον screen protector , γιατί προσπάθησα να μετακινήσω την ''φούσκα'' και δεν μπόρεσα.

Το δουλεύεις κανονικά το κινητό? Πόσο σου βγάζει η μπαταρία?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

proximity sensor εχει, γιατι πολυ απλα δουλευει. Εμενα η μπαταρια μου εβγαζε γυρω στη 1μιση μερα με εξαντλητικη χρηση. Αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι αυτο που ανέφερε ο φιλος παραπανω για τον επεξεργαστη, οτι δεν ειναι mediatek αλλα καποιος άλλος.

Μιλάω για το Α6, αλλα υποψιάζομαι οτι ειναι το ίδιο κινητό με διαφορετικό "σασί"

 

edit: το Μ1 έχει λίγο πιο μεγάλη οθόνη τελικά.

Edited by graceland
Link to comment
Share on other sites

proximity sensor εχει, γιατι πολυ απλα δουλευει. Εμενα η μπαταρια μου εβγαζε γυρω στη 1μιση μερα με εξαντλητικη χρηση. Αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι αυτο που ανέφερε ο φιλος παραπανω για τον επεξεργαστη, οτι δεν ειναι mediatek αλλα καποιος άλλος.

Μιλάω για το Α6, αλλα υποψιάζομαι οτι ειναι το ίδιο κινητό με διαφορετικό "σασί"

 

edit: το Μ1 έχει λίγο πιο μεγάλη οθόνη τελικά.

Αυτό με τον επεξεργαστή δεν το βρίσκω , τι ακριβώς εννοείς?

Και για την οθόνη? Λιγο πιο μεγάλη από τι?

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το Android sensor box και δείχνει μόνο και δείχνει μόνο accelelometer και sound sensors .

Proximity βγάζει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζετε.

Όμως στην πάνω δεξιά γωνία νομίζω ότι βλέπω μία ''τρύπα'' σε μέγεθος μικρότερο από το κεφάλι μίας καρφίτσας.

Αν δεν το ανέφερες πιθανότατα δεν θα το έβλεπα ποτέ. Δεν νομίζω να είναι φούσκα αέρος ανάμεσα στην οθόνη και στον screen protector , γιατί προσπάθησα να μετακινήσω την ''φούσκα'' και δεν μπόρεσα.

Το δουλεύεις κανονικά το κινητό? Πόσο σου βγάζει η μπαταρία?

 

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά ( μην το ματιάσω ) :lol:

Αν καί όλοι λένε ότι η μνήμη είναι μικρή (512 MB ) , εμένα δεν έχει τύχει να κολλήσει μέχρι τώρα όσα πράγματα και αν του έχω ανοίξει ( και facebook , και tweeter , και email , και dolphin browser . ) .

Αν καταφέρω να φτιάξω και το θέμα με τους 160 χαρακτήρες στα sms , ( που απλώς μου σπάει τα νεύρα να το βλέπω ) , τότε όλα θα είναι μια χαρά .

 

Από θέμα μπαταρίας , το έχω φορτίσει σχετικά λίγες φορές και έτσι δεν ξέρω αν έχει στρώσει εντελώς η μπαταρία . Πάντως με την χρήση που του κάνω , προσωπικά μου κρατάει πάνω από ημέρα . Χτες που το παρατήρησα , με σχεδόν 2.30 ώρες ανοικτή οθόνη , περίπου 2 ώρες wi-fi , και stand-by περίπου 1 ημέρα και 13 ώρες ( και με διάφορα τηλέφωνα κατά την διάρκεια ημέρας ) , η μπαταρία έπεσε από 100% στο 25% . Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό , εμένα πάντως μου φαίνεται ότι φτάνει για την χρήση που του κάνω .

Σήμερα είπα να βάλω και την δεύτερη μικρότερη μπαταρία , να δώ τι λέει και αυτή .

 

Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά ( μην το ματιάσω ) :lol:

Αν καί όλοι λένε ότι η μνήμη είναι μικρή (512 MB ) , εμένα δεν έχει τύχει να κολλήσει μέχρι τώρα όσα πράγματα και αν του έχω ανοίξει ( και facebook , και tweeter , και email , και dolphin browser . ) .

Αν καταφέρω να φτιάξω και το θέμα με τους 160 χαρακτήρες στα sms , ( που απλώς μου σπάει τα νεύρα να το βλέπω ) , τότε όλα θα είναι μια χαρά .

 

Από θέμα μπαταρίας , το έχω φορτίσει σχετικά λίγες φορές και έτσι δεν ξέρω αν έχει στρώσει εντελώς η μπαταρία . Πάντως με την χρήση που του κάνω , προσωπικά μου κρατάει πάνω από ημέρα . Χτες που το παρατήρησα , με σχεδόν 2.30 ώρες ανοικτή οθόνη , περίπου 2 ώρες wi-fi , και stand-by περίπου 1 ημέρα και 13 ώρες ( και με διάφορα τηλέφωνα κατά την διάρκεια ημέρας ) , η μπαταρία έπεσε από 100% στο 25% . Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό , εμένα πάντως μου φαίνεται ότι φτάνει για την χρήση που του κάνω .

Σήμερα είπα να βάλω και την δεύτερη μικρότερη μπαταρία , να δώ τι λέει και αυτή .

 

Λευτέρης

 

Για τα sms φιλε απλα μπορεις να κατεβασεις μια αλλη εφαρμογη για τα μυνηματα. Εγω ας πουμε εχω το handcent sms και εχει κανονικα 160 χαρακτηρες. Αν παλι θελεις να χρησιμοποιεις την stock τοτε νομιζω πρεπει να το rootaρεις και εχει μερικες εφαρμογες οπως το lucky patcher που μπορουν να το φιαξουν. Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms φιλε απλα μπορεις να κατεβασεις μια αλλη εφαρμογη για τα μυνηματα. Εγω ας πουμε εχω το handcent sms και εχει κανονικα 160 χαρακτηρες. Αν παλι θελεις να χρησιμοποιεις την stock τοτε νομιζω πρεπει να το rootaρεις και εχει μερικες εφαρμογες οπως το lucky patcher που μπορουν να το φιαξουν. Ελπιζω να βοηθησα.

 

Έχω δοκιμάσει άλλα app , αλλά δεν κάνουν τίποτε . Το handcent αν θυμάμαι δεν δουλεύει με δίκαρτο τηλέφωνο ( δεν μπορείς να επιλέξεις από ποια κάρτα θα στείλεις το μήνυμα ) , το go sms ενώ λέει ότι παίζει με δίκαρτο και ενώ το κάνει κανονικά εγκατάσταση , όταν πάω να το ανοίξω κολλάει και κλείνει ( οπότε δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ) .

 

Αυτό με το lucky patcher , δεν το ξέρω . Θα το ψάξω αν είναι .

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Gps ανύπαρκτο , έβαλα και faster Gps και δεδομένα , δεν βρήκε δορυφόρο. Τόσο χάλια που λέω ότι μάλλος κάτι δεν έκανα εγώ σωστά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372981

 

Αυτό το δοκίμασες ; Γιατί έκανα τα βήματα που αναφέρει ένα ένα , και δοκιμάζοντάς μετά ( με το gps test , από playstore ) , μου έβγαλε ότι βρήκε καμιά δεκαριά δορυφόρους , και κλείδωσε 7 ή 8 . Απλώς αν θυμάμαι σωστά την πρώτη φορά του είχα αφήσει ανοικτά τα data . Την επόμενη φορά όμως τα είχα κλείστά , και βρήκε μετά από 1-2 λεπτά δορυφόρους , και κλείδωσε σε κανένα λεπτό μετά .

 

Δυστηχώς δεν έχω κανένα αυτόνομο πρόγραμμα πλοήγησης στο κινητό , για να μπορώ να το τσεκάρω καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα απο ebay 60€,ειχα παραγγειλει το t9888 και οο κινεζοι μου εστειλαν htm m1.

οχι οτι με χαλασε αλλα ουτε autum εχει ουτε 3d παιχνιδια ουτε καν εφαρμογη δεν εχει.

πρεπει να κανω κατι εγω?????

βοηθηστε με καποιος παρακαλω!!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παδια πηρα αυτο το τηλεφωνο και δεν εχει autum ουτε παχνιδια τι κανω???

 

Τι εννοείς ; Τι είναι το autum ; Παιχνίδια αν θέλεις κατεβάζεις από το playstore . Δεν νομίζω ότι υπάρχει android τηλέφωνο που έρχεται με προεγκατεστημένα παιχνίδια . :worry:

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα απο ebay 60€,ειχα παραγγειλει το t9888 και οο κινεζοι μου εστειλαν htm m1.

οχι οτι με χαλασε αλλα ουτε autum εχει ουτε 3d παιχνιδια ουτε καν εφαρμογη δεν εχει.

πρεπει να κανω κατι εγω?????

βοηθηστε με καποιος παρακαλω!!!

ευχαριστω

 

Τι ειναι το autum?

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα απο ebay 60€,ειχα παραγγειλει το t9888 και οο κινεζοι μου εστειλαν htm m1.

οχι οτι με χαλασε αλλα ουτε autum εχει ουτε 3d παιχνιδια ουτε καν εφαρμογη δεν εχει.

πρεπει να κανω κατι εγω?????

βοηθηστε με καποιος παρακαλω!!!

ευχαριστω

 

Είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο δουλεύει , και ότι δεν στην έφερε ο κινέζος πωλήτης ;;;;; Και 60€ ; Εδώ σε όλα τα μαγαζιά που διαφημίζονται το τηλέφωνο έχει περίπου 50 € . :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H πιο απλή λύση χωρίς root κτλ για 160 χαρακτήρες είναι το greek keyboard.

 

Βασικά οπτικά δεν μου γεμίζει το μάτι , τουλάχιστον όχι τόσο πολύ που να αφήσω το touchpal . Συν το ότι βλέπω ότι έχει να ανανεωθεί από τον Ιανουάριο του 2013 :worry:

Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε antutu εννοουσα!!!

το τηλεφωνο δουλευει εκτος απο κατι μονοτικες ταινιες στα πλαινα εντασης κουμπια εσωτερικα,πισω κατω απο τη μπαταρια λεει το μοντελο συν t9888......τι να πω??????60€ δηλαδη ειναι πολλα?????να μην εχει προβλημα θελω τιποτε αλλο εγω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το οτι μου την εφερε δεν εχω αμφιβολια αλλα να κανω δουλεια μου θελω,τωρα ειναι αργα για οτι αλλο,τι να το στειλω πισω;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

sorry φιλε antutu εννοουσα!!!

το τηλεφωνο δουλευει εκτος απο κατι μονοτικες ταινιες στα πλαινα εντασης κουμπια εσωτερικα,πισω κατω απο τη μπαταρια λεει το μοντελο συν t9888......τι να πω??????60€ δηλαδη ειναι πολλα?????να μην εχει προβλημα θελω τιποτε αλλο εγω!

 

Αυτές οι ταινίες είναι για να κρατάνε τα κουμπιά στην θέση τους , και να μην φεύγουν όταν ανοίγεις το καπάκι . Έχουν λόγο ύπαρξης δηλαδή .

Να φανταστώ ότι αυτό είναι το πρώτο σου android κινητό ;;; Λογαριασμό στο gmail έχεις ( ή έφτιαξες ) για να συνδεθείς στο google playstore , και να κατεβάσεις ότι θέλεις ;

 

Για δώσε το link από το ebay που το αγόρασες , να δούμε τι είναι ....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ακριβως ειναι το πρωτο μου android.

εφτιαξα λογαριασμο για plaustore αλλα φοβαμαι τους ιους!!!

νασαι καλα φιλε ευχαριστω......καθοδηγησε με σε παρακαλω!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.ebay.com/itm/201041214909?cmd=VIDESC

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ακριβως ειναι το πρωτο μου android.

εφτιαξα λογαριασμο για plaustore αλλα φοβαμαι τους ιους!!!

νασαι καλα φιλε ευχαριστω......καθοδηγησε με σε παρακαλω!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.ebay.com/itm/201041214909?cmd=VIDESC

 

Αυτό πήρες ; Το κίτρινο ; Και πλήρωσες για το τηλέφωνο 60€ + 10€ μεταφορικά για Ελλάδα ;;; :worry:

Βασικά αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι το τηλέφωνο είναι αντιγραφή του ΗΤΜ Μ1 , το οποίο είναι αντιγραφή του Xiaomi Red rice ( h αντιγραφή της αντιγραφής δηλαδή ) .

Στην περιγραφή πάνω αναφέρει ότι είναι dual core , και μετά παρακάτω γράφει για quad core . Με 8MP κάμερα πίσω και 2 μπροστά , ενώ το HTM έχει 2 πίσω και 0,3 μπροστά ( λέμε τώρα :lol: ) . Έχει λέει και μια μπαταρία μόνο , εννοώ το Μ1 έρχεται με 2 .

 

Τι να σου πώ ;;;; Μπερδεμένη η κατάσταση . Καλά ένω σωρό μαγαζιά είναι εδώ στο σαιτ , γιατί δεν έκανες μια βόλτα πιο πριν μόνο πήγες στο ebay και ψώνισες ;;;

 

Με ιους δεν έχει θέμα το android ( τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω ) . Αν πάντως δεν το συνδέσεις με το playstore για να έχεις πρόσβαση στις εφαρμογές , τότε καλύτερα να έπαιρνες ένα τηλέφωνο με πλήκτρα και 2'' οθόνη να έκανες την δουλειά σου ( και λιγότερα θα ξόδευες ) :)

EDIT :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085

ξεκίνα από εδώ και διάβαζε για να καταλάβεις τι εστί android

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

φιλε leftergr το ειδες το link;;;;;

τι γνωμη εχεις;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα εχει 8mp καμερα οντως!!!!!

δεν ψαχτηκα σωστα γιαυτο πηγα εθελοντης το να πω;;

με το antutu τι κανω;;;;

εχει δυνατοτητες η πειρα σου τι λεει;;;

παντως htm m1 ειναι απο οτι γραφει πισω κατω απτη μπαταρια και οχι αυτο στο link καλως η κακως!!!!!!

συμβουλεψε με παρακαλω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε leftergr το ειδες το link;;;;;

τι γνωμη εχεις;;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα εχει 8mp καμερα οντως!!!!!

δεν ψαχτηκα σωστα γιαυτο πηγα εθελοντης το να πω;;

με το antutu τι κανω;;;;

εχει δυνατοτητες η πειρα σου τι λεει;;;

παντως htm m1 ειναι απο οτι γραφει πισω κατω απτη μπαταρια και οχι αυτο στο link καλως η κακως!!!!!!

συμβουλεψε με παρακαλω!!!!!!

 

Το antutu τι το θες ; Είναι απλώς ένα πρόγραμμα που κάνει benchmark στις διάφορες δυνατότητες του κινητού και σου βγάζει ένα αποτέλεσμα . Αν το θες για να δείς τι χαρακτηριστικά θα σου βγάλει , τότε το κατεβάζεις από το playstore .

 

Αν δεν το συνδέσεις με το playstore το τηλέφωνο , και κατεβάσεις τις εφαρμογές που θέλεις , τότε το τηλέφωνο είναι σχεδόν άχρηστο . Εκτός και αν το μόνο που θέλεις να κάνεις με το τηλέφωνο είναι να στέλνεις sms και να παίρνεις τηλέφωνα .

 

Διάβασε το λινκ που έβαλα σε προηγούμενο μύνημα ( με τις οδηγίες για αρχαρίους για το android ) , και ότι δεν καταλαβαίνεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε . :)

Edited by leftergr
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ακριβως ειναι το πρωτο μου android.

εφτιαξα λογαριασμο για plaustore αλλα φοβαμαι τους ιους!!!

νασαι καλα φιλε ευχαριστω......καθοδηγησε με σε παρακαλω!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://m.ebay.com/itm/201041214909?cmd=VIDESC

To Telsda t9888 ειναι το HTM M1 rebranded απ τη Telsda. Ακριβώς το ίδιο είναι. Κατέβαζε γνωστές εφαρμογές προσεκτικά απ το play store και μη φοβάσαι για τίποτα. Επίσης μη βάλεις antivirus και σαχλαμάρες

Link to comment
Share on other sites

φιλε leftergr πρεπει να κανω root και αν μου χρεισιμευει;;;

εχω τρελα με τη τεχνολογια απλα οι καταστασεις με κρατησαν λιγο πισω εως τωρα οποτε καταλαβαινεις ε;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο δουλεύει , και ότι δεν στην έφερε ο κινέζος πωλήτης ;;;;; Και 60€ ; Εδώ σε όλα τα μαγαζιά που διαφημίζονται το τηλέφωνο έχει περίπου 50 € . :blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βασικά οπτικά δεν μου γεμίζει το μάτι , τουλάχιστον όχι τόσο πολύ που να αφήσω το touchpal . Συν το ότι βλέπω ότι έχει να ανανεωθεί από τον Ιανουάριο του 2013 :worry:

Ναι όντως οπτικά και χρηστικά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο μιας και δεν έχει ούτε κάποιου είδους πρόβλεψη γραφής πχ t9 ή swype αλλά χάρη στο κουμπάκι sms και ότι ειναι φτιαγμένο απο έλληνα,είναι το μοναδικό ίσως που γράφει 160 χαρακτήρες στα sms.Για χρήση εκτός sms δε λέει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...