Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πλήρωσα κανονικά με paypal

 

απλά γράφει μέσα να στείλω λέει και αντίγραφο της ταυτότητάς μου για επιβεβαίωση των στοιχείων (στο mail με τον κωδικό)

 

όσοι πληρώσατε με paypal το στείλατε?:blink:

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι μου ζήτησε και μένα το expansys στη πρώτη μου αγορά.

Ταυτότητα και ένα λογαριασμό. Νομίζω για εξακρίβωση της διεύθυνσης είναι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ασε τον καουντερ, και σε μενα αυτο ελεγε και το ολοκληρωσα κανονικα.

σε ποιο βημα κολας? δηλωνεις κανονικα δικαιουχο και διευθυνση?

 

Φτάνω μέχρι εκεί που βάζω τα στοιχεία της κάρτας, τα δίνω και τζίφος

Κάτσε να δω μια με paypal τι θα γίνει αν και δεν ήθελα να δώσω την επιπλέον ταρίφα

 

Εδιτ:Κάτω δεξία όταν μπαίνω στο site βγάζει ένα παράθυρο-chat που γράφει να μην χρησιμοποιούμε το paypal λόγω τεχνικών προβλημάτων

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

άρα κάτι βρομάει εδώ.... για να έχουν κλείσει τις πιστωτικές.......

σε μένα λέει επιβεβαιωμένη παραγγελία, αλλά μπορεί αύριο να έχω τηλέφωνο που να λένε συγγνώμη αλλά η παραγγελία σας δεν είναι διαθέσιμη.... πάρτε ένα note 3 με τα ίδια λεφτά :lol:

 

πέρα από την πλάκα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με τον κωδικό κουπονιού, πότε και που τον δίνουμε, και τέλος, αν χρειάζεται να σκανάρω ταυτότητα και να την στείλω και που?

τίποτα δεν εξηγεί στο mail

 

και αν πράγματι έγινε λάθος, πότε θα πάρουμε τα χρήματά μας πίσω :X:cry: φοβερό ξενέρωμα. και τζάμπα τα χρήματα στο paypal, για να τα μεταφέρουν πίσω στο λογαριασμό κάνουν κάποιες μέρες, και θέλουν και μίζα.....

 

επίσης με τα μεταφορικά και τις παρακρατήσεις του paypal πόσο θα φτάσει η τιμή? πάνω από 400?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Φτάνω μέχρι εκεί που βάζω τα στοιχεία της κάρτας, τα δίνω και τζίφος

Κάτσε να δω μια με paypal τι θα γίνει αν και δεν ήθελα να δώσω την επιπλέον ταρίφα

δεν ξερω αν εχει θεμα με τις χρεωστικες.

εγω χρησιμοποιησα κανονικη πιστωτικη και το περασε με τη μια.

 

κατι αλλο σχετικα με τη λειτουργια του kamthing.

το κινητο παραγγελθηκε απο αλλο ατομο, πληρωθηκε με την δικη του πιστωτικη καρτα (για να βγει και τιμολογιο στο ονομα του) και εμενα με εβαλε δικαιουχο/κατοχο κουπονιου (να το παραλαβω εγω δλδ, στο ονομα μου).

φανταζομαι επαληθευση της ταυτοτητας πρεπει να γινει στο ατομο που πληρωσε, σωστα? ή και σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

Με χρεωστική(mastercard) προσπαθούσα, πέρασε με paypal

Περιμένω να έρθει mail τώρα αν και μου μυρίζει άκυρο στο τέλος

 

Τον πρώτο όρο τον διαβάσατε?

Η προσφορά αυτή ισχύει, μόνο εφόσον πραγματοποιηθεί άμεσα αγορά από την παρούσα ιστοσελίδα και μέσω πιστωτικής κάρτας, ή μέσω τραπεζικής κατάθεσης (εντός 2 εργάσιμων ημερών), και με δυνατότητα εξαργύρωσης του κουπονιού έως και 2 μήνες μετά, από την ημερομηνία αγοράς.

 

Edit:Ο κύριος Τζανακάκης μου έκανε refund!

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

άρα κάτι βρομάει εδώ.... για να έχουν κλείσει τις πιστωτικές.......

σε μένα λέει επιβεβαιωμένη παραγγελία, αλλά μπορεί αύριο να έχω τηλέφωνο που να λένε συγγνώμη αλλά η παραγγελία σας δεν είναι διαθέσιμη.... πάρτε ένα note 3 με τα ίδια λεφτά :lol:

 

πέρα από την πλάκα, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι παίζει με τον κωδικό κουπονιού, πότε και που τον δίνουμε, και τέλος, αν χρειάζεται να σκανάρω ταυτότητα και να την στείλω και που?

τίποτα δεν εξηγεί στο mail

.

και αν πράγματι έγινε λάθος, πότε θα πάρουμε τα χρήματά μας πίσω :X:cry: φοβερό ξενέρωμα. και τζάμπα τα χρήματα στο paypal, για να τα μεταφέρουν πίσω στο λογαριασμό κάνουν κάποιες μέρες, και θέλουν και μίζα.....

 

επίσης με τα μεταφορικά και τις παρακρατήσεις του paypal πόσο θα φτάσει η τιμή? πάνω από 400?

μαν πολυ απαισιοδοξο σε κοβω.

αυριο μεθαυριο θα δειξει.

κι εμενα πρωτη παραγγελια μου ειναι απο αντιστοιχα σαιτ, και εγω ψαχνομαι με το κουπονι αλλα επειδη μιλησα με το φλασακι 2-3 φορες σημερα, δεν νομιζω να εχουμε προβλημα.

τι να πουν κι αυτοι με το νοτε3 που βγηκε σε προσφορα απο το ιδιο σαιτ πριν λιγο κι εχει πανω απο 400 αγορες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίλησα με τον υπεύθυνο του σαιτ της προσφοράς και μου είπε ότι όντως έχει εξαντληθεί το στοκ . Σταματήστε να αγοράζετε γιατί είπε ότι αύριο θα πρέπει να επιστρέφει λεφτά. Εγώ είχα πληρώσει με paypal και μου έκανε refund. Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό μπορώ να έχω πίσω τα λεφτά εν τω μεταξύ από το refund;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το γράφω εδώ για να προλάβω τους περισσότερους. Ευτυχώς με ενημέρωσε σύντομα ο ίδιος μετά την "αγορά" και άμεσα μου έκανε refund. Εξυπηρετικότατος πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μίλησα με τον υπεύθυνο του σαιτ της προσφοράς και μου είπε ότι όντως έχει εξαντληθεί το στοκ . Σταματήστε να αγοράζετε γιατί είπε ότι αύριο θα πρέπει να επιστρέφει λεφτά. Εγώ είχα πληρώσει με paypal και μου έκανε refund. Ξέρει κανείς σε πόσο καιρό μπορώ να έχω πίσω τα λεφτά εν τω μεταξύ από το refund;

πως επικονωνησες μαζι του? γιατι τα τηλεφωνα του kamthing ειναι απο τις 6 παρα 10 κατεβασμενα (προσπαθουσα καμια ωρα να μιλησω μαζι τους αλλα δεν)και το φλασακι εχει επικοινωνια ως τις 6.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε σε e-mail το τηλέφωνο του κατευθείαν. Με τα refund ξέρει κανείς τι ισχύει; Διαβάζω για 30 μέρες μέχρι να μπουν τα λεφτά και με πιάνει κατάθλιψη
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε ήδη το refund, στο ebanking δεν φαίνεται ακόμη αλλά μου ήρθε email από το paypal
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε σε e-mail το τηλέφωνο του κατευθείαν. Με τα refund ξέρει κανείς τι ισχύει; Διαβάζω για 30 μέρες μέχρι να μπουν τα λεφτά και με πιάνει κατάθλιψη

 

σορρυ αλλα σε χανω λιγο.

εκανες την παραγγελια και μετα απο λιγο σου ηρθε μειλ απο ποιον?

γραφοντας σου οτι εχει τελειωσει το στοκ και θα ακυρωθουν οι παραπανω παραγγελιες?

Link to comment
Share on other sites

όχι και 30 μέρες! από το λογαριασμό σου στο paypal και επιστροφή στην τράπεζά σου, κάνει περίπου 3-4 μέρες. έτσι θυμάμαι εγώ τουλάχιστον από παλιά

 

και νομίζω μέχρι ένα ποσό δεν σου κρατάει τίποτα το paypal. όσα έδωσες τόσα θα μπούνε πίσω.

 

και πιο πριν νόμιζα ότι πήρε τηλέφωνο ένας, αφού είχε λήξει η προσφορά, και του είπανε ότι έχει ακόμα κομμάτια.... επίσης θα έπρεπε να διορθώσουν το πόσα κομμάτια πουλήθηκαν και να κλείσουν την αγγελία. γιατί την έχουν ανοιχτή δηλαδή και ας γράφει ότι τελείωσαν τα κομμάτια....

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα σε χανω λιγο.

εκανες την παραγγελια και μετα απο λιγο σου ηρθε μειλ απο ποιον?

γραφοντας σου οτι εχει τελειωσει το στοκ και θα ακυρωθουν οι παραπανω παραγγελιες?

 

Από τον ιδιοκτήτη του Kamthing. Μόλις ολοκληρώθηκε η παραγγελία μου ήρθε e-mail που μου ζητούσε να καλέσω ένα συγκεκριμένο νούμερο. Μίλησα με τον ίδιο, μου είπε ότι τα κινητά ήταν περίπου 50 και πως έχουν γίνει επιπλέον παραγγελίες στις οποίες θα πρέπει να επιστρέψει τα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον δεν εχω λαβει καποιο ιμειλ ακυρωσης.

δεν παρηγγειλα με Paypal παντως, ισως ερθει αργοτερα η ακυρωση.

οσο περιμενω, ελπιζω :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τον ιδιοκτήτη του Kamthing. Μόλις ολοκληρώθηκε η παραγγελία μου ήρθε e-mail που μου ζητούσε να καλέσω ένα συγκεκριμένο νούμερο. Μίλησα με τον ίδιο, μου είπε ότι τα κινητά ήταν περίπου 50 και πως έχουν γίνει επιπλέον παραγγελίες στις οποίες θα πρέπει να επιστρέψει τα λεφτά

μηπως εχεις προχειρο το νουμερο που καλεσες?

αν εχεις θεμα, στειλτο σε πμ.

Link to comment
Share on other sites

Να μην παρεξηγειται ομως η LG που δεν κανει πωλησεις. Ας συνεχισει ετσι και για παντα θα ναι ο μικρος αδερφος. Δεν της φταιει κανενας. Δεν γινεται να ψαχνεις να βρεις τηλεφωνο,να ψαχνεις το λευκο και να μην υπαρχει πουθενα εκτος απ το mobile 14,το εξωτερικο και στις ακριβες αλυσιδες,δε γινεται να το φερνει χωρις sd η 32αρι και χωρις εγγυηση. Μια αγορα θελαμε να κανουμε και μας βγηκε απ την μυτη.Γιαυτο παιδια οποιος θελει αυτο και αυστηρα ΜΟΝΟ αυτο κ δεν τον νοιαζει τπτ ας το παρει απ εξω.Προσωπικα αλλαξα γνωμη και παρηγγειλα Νοτε 3. Ελπιζω σε οσους προσπαθουν ακομα να βρουν κατι καλο να βγαλουν μια ακρη

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αυριο θα γινει η επιστροφη. Θα παρω και τηλεφωνο

 

50 κομματια lg g2 vs 400+ note 3....

 

η samsung φανταζει κολοσσό σε σχεση με την lg

Αυτο πραγμα να παρακαλαμε να τους δωσουμε λεφτα και να μην τα παιρνουν.... λογικο να παει καποιος σε note3

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

η φαση ειναι οτι το Note 3 ειναι μια τελειως διαφορετικη κατηγορια και ομως ο κοσμος αυτο εχει σαν επομενη λυση..το παίρνει και μετα διαπιστωνει οτι δεν τον βολευει..τι να πεις..να παρακαλας να δωσεις λεφτα και να μην τα θελουν..ας το λουστουν οι της lg.. Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μα το δηλωνω πως η επιλογη μου ηταν το G2 αλλα πρεπει καποιος να θελει πολυ ΜΟΝΟ το συγκεκριμενο και τπτ αλλο για να μην προβληματιστει.Λεμε μικρη μνημη χωρις επεκταση σε τηλεφωνο με τετοιο επεξεργαστη η αρκετη μνημη και να εχεις το νου σου για εγγυση,αντε κανεις την υποχωρηση και πας στην μικρη μνημη,ψαχνεις λευκο κ υπαρχουν πραγματικα ελαχιστα στην ελλαδα και με ασχημη διαθεσιμοτητα.Δηλαδη πολυ προβληματικη η ολη αγορα αν δεν πας οπως εσυ πχ gsir που λες θελω g2 οπως κ να χει κ παιρνεις απ τον κινεζο η απ εξω. Αν οντως δεν θελουν τα λεφτα μας ας μη τα παρουν. Χαντακωνουν τα προιοντα τους με καθε τροπο.Κριμα..

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...