Jump to content

Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2


daospi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα χρονια πολλα καλι χρονια σε ολους σας...ψαχνω τωρα πριν τα χριστουγεννα να παρω ενα κινητο με μεγαλη μπαταρια και μνημη ραμ 2 gb.ειδα πως πολλοι λενε για το lg g2 οτι εχει μεγαλη μπαταρια οπως ηθελα και μνημη 2gb ram...θελω το 32gb ομως να παρω λογω οτι θελω χωρο για μουσικη..ειδα πως στο σκρουτζ εχει 308ευρω ενω στο bestprice εχει 285ευρω...!!!!!!!!και εκτος απο αυτο ειδα πως σε μερικα μαγαζια λενε 12 μηνες εγγυηση και σε αλλα 24μηνες....τι υσχυει τελικα?12 η 24μηνες 'η αναλογα το μαγαζι βαζει οσο θελει εγγυηση ?και θελω να μου πειτε να ρωτησω το s/n μου ειπαν....τι ειναι το s/n?πως βλεπω ποτε εχει φτιαχτει το κινητο με το s/n και πως για ποια χωρα προοριζοταν?επισης ποια χωρα να προτιμησω καλυτερα και ποιο μοντελο στο s/n???????

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα χρονια πολλα καλι χρονια σε ολους σας...ψαχνω τωρα πριν τα χριστουγεννα να παρω ενα κινητο με μεγαλη μπαταρια και μνημη ραμ 2 gb.ειδα πως πολλοι λενε για το lg g2 οτι εχει μεγαλη μπαταρια οπως ηθελα και μνημη 2gb ram...θελω το 32gb ομως να παρω λογω οτι θελω χωρο για μουσικη..ειδα πως στο σκρουτζ εχει 308ευρω ενω στο bestprice εχει 285ευρω...!!!!!!!!και εκτος απο αυτο ειδα πως σε μερικα μαγαζια λενε 12 μηνες εγγυηση και σε αλλα 24μηνες....τι υσχυει τελικα?12 η 24μηνες 'η αναλογα το μαγαζι βαζει οσο θελει εγγυηση ?και θελω να μου πειτε να ρωτησω το s/n μου ειπαν....τι ειναι το s/n?πως βλεπω ποτε εχει φτιαχτει το κινητο με το s/n και πως για ποια χωρα προοριζοταν?επισης ποια χωρα να προτιμησω καλυτερα και ποιο μοντελο στο s/n???????

ευχαριστω πολυ εκ των προτερων...

Η επισημη εγγυηση της LG νομιζω ειναι 24 μήνες! Για να εχεις εγγυηση θα πρεπει να προσεξεις η συσκευη που θα παρεις να ειναι Ευρωπαικη. Το 16αρι καλυπτεται ακομη και για αντικατασταση, ενω το 32 μονο για επισκευη, καθοτι η LG Hellas δεν εκανε ποτέ επισημη εισαγωγη τα 32gb. Το s/n ειναι το serial number. Απ' τα 3 πρωτα ψηφια του μπορεις να δεις την παρτίδα (δηλαδη το μήνα κατασκευης), η τελευταια ειναι η 412, δηλαδη κατασκευη 12ος (Δεκεμβριος) του 2014.

Αν μπορεσεις να μαθεις το ΙΜΕΙ ή το serial number, μπορεις να το βαλεις εδω

http://sndeep.info/en

για να μαθεις πληροφοριες για τη συσκευη (συμπεριλαμβανομένου και της χωρας προελευσης)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι έχει ανέβει η τιμή του τον τελευταίο καιρό (και βαράω το κεφάλι μου που δεν το πήρα όταν ήταν στα 250ευρώ) βλέπω πως το λευκό που θέλω να πάρω είναι δύσκολο να το βρεις και μερικά sites μάλιστα το έχουν ακριβότερο από το μαύρο. Άντε να δούμε πότε θα πέσει και πάλι και ΑΝ θα πέσει ή θα μείνει σε αυτές τις τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά από ότι βλέπω περιμένει παραλαβή και η επίσημη lg Ελλάδος αφού και στις μεγαλες αλυσιδες καταστημάτων μόνο σε μια υπάρχει και πιθανόν κι εκεί όχι, μιας και μπορεί να μην έχουν ενημερώσει την σελίδα τους.Εν αναμονή λοιπόν, μην αγχώνεσαι θα ξανά πέσει σε λίγο καιρό πάλι η τιμή εκεί κοντά στα 260 κάτι. ....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι έχει ανέβει η τιμή του τον τελευταίο καιρό (και βαράω το κεφάλι μου που δεν το πήρα όταν ήταν στα 250ευρώ) βλέπω πως το λευκό που θέλω να πάρω είναι δύσκολο να το βρεις και μερικά sites μάλιστα το έχουν ακριβότερο από το μαύρο. Άντε να δούμε πότε θα πέσει και πάλι και ΑΝ θα πέσει ή θα μείνει σε αυτές τις τιμές.

 

χαχα και εγω σαν και εσενα jimblack περιμενω να παρω το λευκο.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαχα και εγω σαν και εσενα jimblack περιμενω να παρω το λευκο.....:rolleyes:

 

Το εκνευριστικό της υπόθεσης είναι ότι κάποια καταστήματα που έχουν και τα 2 πουλάνε (για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω) ακριβότερα το λευκό από τα μαύρο. Ότι ναναι. Ας κάνουμε υπομονή λίγο καιρό ακόμα πάντως, νομίζω πως αξίζει. Πάντως πρέπει να υπάρχει όντως έλλειψη στην αγορά γιατί σε διάφορα μαγαζιά που πήγα, όπως π.χ. Πλαίσιο, είχαν ελάχιστα κομμάτια τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και εγώ έχω καταλήξει στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού,απο ποιό σκρουτζομάγαζο μου προτείνετε να το πάρω; Για να ισχύει και η εγγύηση και όλα να είναι κομπλέ; Να πώ ότι ενδιαφέρομαι για τα 32 gb.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή και εγώ έχω καταλήξει στην αγορά του συγκεκριμένου κινητού,απο ποιό σκρουτζομάγαζο μου προτείνετε να το πάρω; Για να ισχύει και η εγγύηση και όλα να είναι κομπλέ; Να πώ ότι ενδιαφέρομαι για τα 32 gb.

 

Απο Open 365 πηρα το δικο μου στις αρχες Δεκεμβριου.(στα 255€)

Ολλανδικο 6NL και παρτιδα 410.

 

Στο γραφειο μολις το ειδαν επεσε παραγγελια για αλλα 2 G2(!!!) παλι απο το ιδιο καταστημα.

Τα παρελαβαν την επομενη.

Γερμανικα 6DE και παρτιδα 410.

 

Δωσαμε παραγγελια για τρια G2 μεσα σε 36ωρες!!!

 

Προχωρα αφοβα και καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Απο Open 365 πηρα το δικο μου στις αρχες Δεκεμβριου.(στα 255€)

Ολλανδικο 6NL και παρτιδα 410.

 

Στο γραφειο μολις το ειδαν επεσε παραγγελια για αλλα 2 G2(!!!) παλι απο το ιδιο καταστημα.

Τα παρελαβαν την επομενη.

Γερμανικα 6DE και παρτιδα 410.

 

Δωσαμε παραγγελια για τρια G2 μεσα σε 36ωρες!!!

 

Προχωρα αφοβα και καλοριζικο!

 

Ισχυει ομως η εγγυηση εδω στην ελλαδα για τις συσκευες απο αυτο το καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ομως η εγγυηση εδω στην ελλαδα για τις συσκευες απο αυτο το καταστημα;

Δεν παιζει ρολο το καταστημα!!

Η εγγυηση παιδια ισχυει, αρκει να ειστε σιγουροι οτι θα παραλαβετε Ευρωπαικη συσκευη. Να προοριζεται δηλαδη για χωρα της Ευρωπης.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ.Αξιόπιστο μαγαζί? Θα είναι τελευταία παρτίδα? Επίσης με εγγύηση κλπ θα είμαι καλυμμένη απο το birdphone?
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ.Αξιόπιστο μαγαζί? Θα είναι τελευταία παρτίδα? Επίσης με εγγύηση κλπ θα είμαι καλυμμένη απο το birdphone?

Αν θελεις να μαθεις την παρτιδα, θα ζητησεις απ' το καταστημα να σου πουν τα 3 πρωτα νουμερα του serial number, οι τελευταιες παρτιδες εχουν νουμερα 411 και 412 (οχι οτι με λιγο παλαιοτερη θα εχεις θεμα). Για την εγγυηση το μονο που θελει προσοχη ειναι η συσκευη να προοριζεται για Ευρωπαικη χωρα. Το eshop (που αναφερθηκε πιο πανω) το θεωρω αξιοπιστο και εχει και DOA, προσωπικα μου εκαναν αντικατασταση tablet που τους το πηγα πισω σε 4 μερες, και εχω ακουσει αναλογη εξυπηρετηση και σε αλλους γνωστους μου! Και εχουμε καταστημα και στην Αλεξανδρουπολη ;).... αν μενεις εδω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση χρηστο...

δηλαδη οταν του ζητησω τα τρια πρωτα νουμερα του serial number θα ειναι 412 δεκεμβριος του 12 ?ετσι?

και τι να του ζητησω του μαγαζατορα να δω απο ποια χωρα θα ειναι?γιατι για να δωσει ολο το serial number χλωμο το κοβω....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την απαντηση χρηστο...

δηλαδη οταν του ζητησω τα τρια πρωτα νουμερα του serial number θα ειναι 412 δεκεμβριος του 12 ?ετσι?

και τι να του ζητησω του μαγαζατορα να δω απο ποια χωρα θα ειναι?γιατι για να δωσει ολο το serial number χλωμο το κοβω....

Δε χρειαζεται να δωσει ολο το s/n, τα 3 πρωτα φτανουν! Το 412 σημαινει κατασκευη Δεκεμβριος του 2014, το 411 Νοεμβριος κ.τ.λ.. Στο πλαι του κουτιου γραφει το χρωμα, ακριβως πανω απ' αυτο γραφει τη χωρα..... αν και λογικα το καταστημα ξερει λιγο πολυ ποιας χωρας ειναι τα κινητα που πουλαει (ή τουλαχιστον ξερει αν ειναι για Ευρωπαικη χωρα ή όχι).

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα ασπρου G2 φιλου που βιαζεται, να την προχωρησω απο tokinito.gr στα 275€;

Να δω και αν μου δοσουν IMEI για να τσεκαρω χωρα αρχικου προορισμου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για αγορα ασπρου G2 φιλου που βιαζεται, να την προχωρησω απο tokinito.gr στα 275€;

Να δω και αν μου δοσουν IMEI για να τσεκαρω χωρα αρχικου προορισμου.

 

Απο το (tokinito.gr) το πήρα τέλη Αυγούστου παρτίδα 406 Γαλλικό, (τότε) κανένα πρόβλημα, αντικαταβολή, το μεσημέρι το παράγγελλα (τηλεφωνικός) και την επόμενη μέρα στης 9 το πρωί το είχα στα χέρια μου. Το 16αρι σε άσπρο 285 €.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα το πρωι 299 σε Πλαισιο, Κωτσοβολο, Γερμανο κτλ!

 

ωχ ξεκινησε το ξεπουλημα!! θα γυρνανε ολοι με ενα g2 στα χερια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

στα σκρουτζομαγαζα ομως θα πεσει η τιμη και θα φερουν κανα λευκο τι θα γινει ?? :P

 

Θα δούμε αύριο αν θα ακολουθήσουν τα σκρουτζομάγαζα....

Πάντως το mediamarkt και ο κωτσόβολος έχουν άτοκες δόσεις....ενώ τα eshop είναι κασέρι...

Link to comment
Share on other sites

Όντως από σήμερα σε Κωτσόβολο και Media Markt που πήγα το είχαν 299 και οι δύο άρα λογικά θα πρέπει να περιμένουμε πτώση τιμής και στα skroutzομάγαζα. Άντε λίγη υπομονή ακόμα.

 

ΚΑΙ ΦEΡΤΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΥΡΟ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όντως από σήμερα σε Κωτσόβολο και Media Markt που πήγα το είχαν 299 και οι δύο άρα λογικά θα πρέπει να περιμένουμε πτώση τιμής και στα skroutzομάγαζα. Άντε λίγη υπομονή ακόμα.

 

ΚΑΙ ΦEΡΤΕ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΑΥΡΟ!!! :lol:

 

Νομίζω ότι αυτή η κάθετη πτώση τιμής...μάλλον σημαίνει ότι τελείωσε η παραγώγή του και ξεστοκάρουν....

Link to comment
Share on other sites

Μια από τις καλύτερες προτάσεις της αγοράς. Εξαιρετικό τηλέφωνο, λογικά και το g3 θα πέσει σε λίγο καιρό και στις μεγάλες αλυσίδες κάτω από τα 500 ευρώ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...