Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα το φινιξ,αλλα οταν παω να βαλω μια σειρα αρχιζει και παιζει οτιδηποτε επεισοδιο απο οτι να ναι κυκλο:wacko::wacko::wacko:

Συμβαίνει σπάνια όντως.

Αλλά όχι συχνά όπως το λες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω γιατί δε μπορώ να καταλάβω το τρόπο λειτουργίας του Phoenix? Που πατε και ψαχνετε τις σειρες;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά επειδή απογοητευρικα με τα νεκρά link του nemesis ανοίγω την ελλην σελίδα moviefinder (οι άλλες παρόμοιες )μέσω droswer στο tablet η στο κινητό και Αφού περηιγηθω στις κατηγορίες διαβάσω περίληψη ταινίας και δω εξώφυλλα τότε την κάνω airplay στο kode μέσω της εφαρμογής andsteam με ενσωματωμένους υποτίτλους
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, ξέρει κανείς πρόσθετο που ειναι συμβατό με το trakt? Οπως το genesis? Για να κρατάω τι εχω δει απο σειρές?
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά παιδιά, ξέρει κανείς πρόσθετο που ειναι συμβατό με το trakt? Οπως το genesis? Για να κρατάω τι εχω δει απο σειρές?

Έχω την εντύπωση ότι αν βάλεις το επίσημο addon του trakt τότε από οποίο addon και να βλέπεις σειρές θα σου τις κρατάει στο trakt. Το λέω με επιφύλαξη αλλά νομίζω ότι το είχα δοκιμάσει και δούλεψε όταν έβλεπα σειρές από το 1channel.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν βάλεις το επίσημο addon του trakt τότε από οποίο addon και να βλέπεις σειρές θα σου τις κρατάει στο trakt. Το λέω με επιφύλαξη αλλά νομίζω ότι το είχα δοκιμάσει και δούλεψε όταν έβλεπα σειρές από το 1channel.

Το trakt δουλεύει.

Το πρόβλημα είναι με το status των watched στο Phoenix που δεν ενημερώνεται.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το genesis έχει τη μαγκιά ότι σε φρέσκια εγκατάσταση, μπορεί να τραβήξει απο το trakt, την προσωπική σου βιβλιοθήκη (ταινιών, σειρών)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το genesis έχει τη μαγκιά ότι σε φρέσκια εγκατάσταση, μπορεί να τραβήξει απο το trakt, την προσωπική σου βιβλιοθήκη (ταινιών, σειρών)

Το θέμα είναι ότι το Genesis το έχει παρατήσει ο δημιουργός του και μόνο το Phoenix μένει.

Link to comment
Share on other sites

To Stream ALl The Sources (SALTS) το δοκιμάσατε; Συγχρονίζει τέλεια με Trakt και έχει τα πάντα από σειρές και ταινίες.
Link to comment
Share on other sites

To Stream ALl The Sources (SALTS) το δοκιμάσατε; Συγχρονίζει τέλεια με Trakt και έχει τα πάντα από σειρές και ταινίες.

Για να το τσεκάρουμε και αυτό.

 

 

Σε όλες τις ταινίες βγάζει No stream founds.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Πως το έβαλες;

Για εγκατάσταση του addon Stream All the Sources SALTS, δες εδώ:

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στα settings του SALTS και να διαλέξεις auto configure. Μια φορά την εβδομάδα πρέπει να το ξανακάνεις γιατί ανανεώνει τα ενεργά links και τη σειρά που τα ψάχνει.
Link to comment
Share on other sites

Για εγκατάσταση του addon Stream All the Sources SALTS, δες εδώ:

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

Ευχαριστώ, τώρα το φινιξ να βάλω για τα παιδικά και τέλος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στα settings του SALTS και να διαλέξεις auto configure. Μια φορά την εβδομάδα πρέπει να το ξανακάνεις γιατί ανανεώνει τα ενεργά links και τη σειρά που τα ψάχνει.

Δεν δουλεύει καλά δυστυχώς.

Το σεταρα χτες, έκανα αυτό που είπες και μετά πήγα να δω ένα επεισόδιο σειράς.

Ενώ έβγαλε πάρα πολλά links, τα πιο πολλά χωρίς κόσμο (πχ 12/100, 15/100), τα πατουσα και δεν έπαιζε τίποτα.

Μετά από 5,6 δοκιμές με διάφορα link ξεκίνησε η σειρά. Είδα 20 λεπτά και κόλλησε το λινκ. Pause, Play τίποτα. Buffer δεν είχε θέμα πάντως.

Ξανά κλείσιμο του link και ψάξιμο για άλλο.

Ταλαιπωρία

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για εγκατάσταση του addon Stream All the Sources SALTS, δες εδώ:

https://seo-michael.co.uk/how-to-install-salts-stream-all-the-sources-for-xbmc-kodi/

 

Παιδια χρονια πολλα,πολυ καλυτερο απο το genesis για μενα,επαιξε αμεσως επεισοδιο της σειρας που του ζητησα,το μονο εαν το πω μειονεκτημα σε σχεση με το genesis ειναι οτι πρεπει να κανω εγω ληψη υποτιτλων και να επιλεξω τον σωστο ενω στο genesis τους εκανε αυτο και συνηθωσ ηταν οι σωστοι,μικρο το κακο παντως.

Απο κελυφος ποιο προτεινεται παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και το ororo θα εκπλαγείτε ευχάριστα
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σταμάτησε το Kodi 15.2 σε Android smartphone να εμφανίζει υπότιτλους σε οποιοδήποτε addon!!!! Όλες οι ρυθμίσεις που κοίταξα είναι εντάξει.... Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα. Όχι τελείως, αλλά είναι πολλές φορές πρόβλημα. Αν δοκιμάσεις να βρεις χειροκίνητα, βρίσκει τις περισσότερες φορές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...