Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω το βρηκα,αλλα και με το digitele βρηκα μεσα αλλα site που παιζουν μια χαρα ελληνικο ποδοσφαιρο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Dolhin φιλε μου παιζει τα παντα απο flash

site μπορείς να βρεις σχετικά εύκολα..... με καλη ποιότητα δεν μπορείς (αναφέρομαι στα ελληνικά )..... τα site που έχει το digitele είναι τα "κλασσικά" ...δεν έχει κανένα δυσεύρετο... ο ποιο εύκολος τρόπος ...όνομα αγώνα και μετα γράφεις την λέξι streaming..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

site μπορείς να βρεις σχετικά εύκολα..... με καλη ποιότητα δεν μπορείς (αναφέρομαι στα ελληνικά )..... τα site που έχει το digitele είναι τα "κλασσικά" ...δεν έχει κανένα δυσεύρετο... ο ποιο εύκολος τρόπος ...όνομα αγώνα και μετα γράφεις την λέξι streaming..

Εννοεις να το γραψω στο google?Επειδη βλεπω απο ταμπλετα android με βολευει το kodi πιο πολυ γλυτωνω πολλες διαφημισεις

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να το γραψω στο google?Επειδη βλεπω απο ταμπλετα android με βολευει το kodi πιο πολυ γλυτωνω πολλες διαφημισεις

Ναι ..(δεν βλεπω διαφημίσεις..είμαι root ...adaway.. και στο dolphin browser έχω adblock addon) εάν σε βολεύει το kodi ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Μια ερωτηση θελω να κανω σε σχεση με το xbmc..Θα ηθελα να ρωτησω για το Navi X αν οι ταινιες ειναι απο direct server και δεν εχει καμια σχεση με torrent διοτι βρισκομαι Γερμανια και εδω τα πραγματα ειναι λιγο ζορικα στο θεμα torrent download κλπ..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Σε android, στο Hellenic TV έχω 15 κανάλια.

Σε windows, έστησα το XBMC σε φίλο, βάλαμε την ίδια έκδοση του addon 3.1.0 και δεν εμφανίζει κανένα κανάλι στο TV.

Τι γίνεται;

Δοκίμασα με XBMC 14.0 και με 13.2

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσφατα περασα το xmbc με το hellenic tv και παρατηρησα οτι καποια καναλια πχ mega skai ant star δεν λειτουργουν δηλαδη μολις τα ανοιξω κλεινει το προγραμμα γνωριζετε γιατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσφατα περασα το xmbc με το hellenic tv και παρατηρησα οτι καποια καναλια πχ mega skai ant star δεν λειτουργουν δηλαδη μολις τα ανοιξω κλεινει το προγραμμα γνωριζετε γιατι?

 

Κανονικοτατα δουλευει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα δουλευει...

Σε windows το τσεκαρες;

Και σου παίζουν όλα τα κανάλια;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε 2 pc με 7 κ 8.1...

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει στην δικιά μας περίπτωση.

Νέα εγκατάσταση XBMC σε win 7 φίλου και τα κανάλια είναι άφαντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει στην δικιά μας περίπτωση.

Νέα εγκατάσταση XBMC σε win 7 φίλου και τα κανάλια είναι άφαντα.

Και εγω σε win 7 το ιδιο θεμα ειχα, θυμαμαι δεν εμφανιζε κανενα καναλι οταν ανοιγα το live tv του lamda. Τσεκαρες οτι δεν φταιει αυτο που αναφερει ο φιλος εδω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5877201

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σε win 7 το ιδιο θεμα ειχα, θυμαμαι δεν εμφανιζε κανενα καναλι οταν ανοιγα το live tv του lamda. Τσεκαρες οτι δεν φταιει αυτο που αναφερει ο φιλος εδω? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5877201

Αυτό ήταν!

Ευχαριστώ! :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος ακομα δεν δουλευει στο κινητο το hellenictv Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση? και στο pc m kai το laptop δουλευει σωστα αλλα στο Laptop τ αδερφου μου με 8αρια δεν του δουλευει ουτε το digitele
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος ακομα δεν δουλευει στο κινητο το hellenictv Μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση? και στο pc m kai το laptop δουλευει σωστα αλλα στο Laptop τ αδερφου μου με 8αρια δεν του δουλευει ουτε το digitele

 

 

edit απλα για να καταλαβετε οταν παταω το καναλι mega για 2 δευτερολεπτα ακουω τον ηχο αλλα οχι βιντεο και μετα το προγραμμα κλεινει και μου γραφει unfortunately kodi has stopped kai αυτο συμβαινει σε μερικα καναλια μονο αλλα τα φορτωνει . εχω να πω οτι εχω andoid 4.4 Lenovo s820 το προγραμμα το κατεβασα απο το site περασα fusion αλλα δεν υπαρχει πλεον το internation to εχουν αλλαξει απλα βρηκα το lamba και το περασα... μετα περασα απο το lambda το hellenic tv και το ανοιξα το προγραμμα και γινεται οτι σας ειπα επανω !! τη να πω δεν ξερω ...παντος το sportsdevil ειναι κομπλε με τα streaming ! μηπως πρεπει να περασω προηγουμενη εκδοση η να κανω καποια ρυθμιση?

Edited by maverik13
Link to comment
Share on other sites

edit απλα για να καταλαβετε οταν παταω το καναλι mega για 2 δευτερολεπτα ακουω τον ηχο αλλα οχι βιντεο και μετα το προγραμμα κλεινει και μου γραφει unfortunately kodi has stopped kai αυτο συμβαινει σε μερικα καναλια μονο αλλα τα φορτωνει . εχω να πω οτι εχω andoid 4.4 Lenovo s820 το προγραμμα το κατεβασα απο το site περασα fusion αλλα δεν υπαρχει πλεον το internation to εχουν αλλαξει απλα βρηκα το lamba και το περασα... μετα περασα απο το lambda το hellenic tv και το ανοιξα το προγραμμα και γινεται οτι σας ειπα επανω !! τη να πω δεν ξερω ...παντος το sportsdevil ειναι κομπλε με τα streaming ! μηπως πρεπει να περασω προηγουμενη εκδοση η να κανω καποια ρυθμιση?

Εμένα στο android tvbox μια χαρά παίζει χωρίς καμία ρύθμιση.

Βεβαιώσου ότι έχεις την έκδοση 3.1.0 του addon.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο android tvbox μια χαρά παίζει χωρίς καμία ρύθμιση.

Βεβαιώσου ότι έχεις την έκδοση 3.1.0 του addon.

 

δεν εχω andoid tvbox και ειναι η τελευτεα εκδοση μιας και το ξαναπερασα εχτες και το κατεβασα απο το site τους

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την εγκατασταση του kodi συμφωνα με τον vagosvts7.Σε οτι και αν προσπαθησα να δω εχω ηχο αλλα οχι εικονα.Αν βγω στο κεντρικο μενου του kodi απο κατω εχω και εικονα.Μου εχει ξανασυμβει αλλα δεν θυμαμαι πως το διορθωσα.Τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την εγκατασταση του kodi συμφωνα με τον vagosvts7.Σε οτι και αν προσπαθησα να δω εχω ηχο αλλα οχι εικονα.Αν βγω στο κεντρικο μενου του kodi απο κατω εχω και εικονα.Μου εχει ξανασυμβει αλλα δεν θυμαμαι πως το διορθωσα.Τι πρεπει να κανω?

 

Κανε ενα reset το kodi και ξαναστηστο απο την αρχη...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την εγκατασταση του kodi συμφωνα με τον vagosvts7.Σε οτι και αν προσπαθησα να δω εχω ηχο αλλα οχι εικονα.Αν βγω στο κεντρικο μενου του kodi απο κατω εχω και εικονα.Μου εχει ξανασυμβει αλλα δεν θυμαμαι πως το διορθωσα.Τι πρεπει να κανω?

 

Κανε ενα reset το kodi και ξαναστηστο απο την αρχη...

Κανε reset με το fresh start...

Ποια έκδοση έχεις και σε ποιο λογισμικό;stable η beta η develop?

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Κανε reset με το fresh start...

Ποια έκδοση έχεις και σε ποιο λογισμικό;stable η beta η develop?

 

Εχω την kodi 14.0 helix stable σε λαπτοπ με win7.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την kodi 14.0 helix stable σε λαπτοπ με win7.

Κανε ένα reset το kodi και ξανά σεταρετο από την αρχή τα repo & addons..

Χωρίς την βοήθεια του confiq wizard... Αλλιώς άμα έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα κατέβασε την έκδοση 13.2.. Κάπου πήρε το μάτι μου από ένα παιδί σε προηγούμενο ποστ ότι πρέπει να έχουμε το όνομα της συσκευής μας με λατινικούς χαρακτήρες ,γιατί άμα είναι με ελληνικούς δημιουργεί θέματα... Άβυσσος το xbmc... :p

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Κανε ένα reset το kodi και ξανά σεταρετο από την αρχή τα repo & addons..

Χωρίς την βοήθεια του confiq wizard... Αλλιώς άμα έχει πάλι το ίδιο πρόβλημα κατέβασε την έκδοση 13.2.. Κάπου πήρε το μάτι μου από ένα παιδί σε προηγούμενο ποστ ότι πρέπει να έχουμε το όνομα της συσκευής μας με λατινικούς χαρακτήρες ,γιατί άμα είναι με ελληνικούς δημιουργεί θέματα... Άβυσσος το xbmc... :p

 

Εχω λατινικους χαρακτηρες.Πως κανω reset?Αν και νομιζω οτι ειναι καποια ρυθμιση το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω λατινικους χαρακτηρες.Πως κανω reset?Αν και νομιζω οτι ειναι καποια ρυθμιση το προβλημα.

Πήγαινε στις εφαρμογές, πρόσθετες εφαρμογές και με το fresh start θα κάνεις reset τα πάντα.. Αλλιώς άμα δεν το βρεις εκεί πας ρυθμίσεις πρόσθετα, λήψη προστετων, όλα τα πρόσθετα και εκεί θα βρεις τις πρόσθετες εφαρμογές και το fresh start...

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...