Jump to content

XBMC: Open Source Home Theatre Software. All platforms


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ cb600f, δεν θυμόμουν ότι υπήρχε τέτοια επιλογή. Το γκούγκλαρα τώρα και βρήκα ότι υπάρχει στο πτυσσόμενο sidebar στα αριστερά. Είμαι δουλειά και δεν μπορώ να τσεκάρω αν είναι αυτός ο λόγος της εξαφάνισης της ταινίας, πάντως μου φαίνεται πολύ πιθανό. Θα το δω όταν επιστρέψω σπίτι και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παράθεση από φίλο εκτός myphone

 

΄΄Μιας και το σπορδιαβολάκι τελευταία δεν δουλεύει καλά, δοκιμάστε εδώ το εναλλακτικό digitelesports ΄΄

 

https://seo-michael.co.uk/how-to-manually-install-sportsdevil-on-xbmc/

 

το δοκίμασα και όλα super !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν δουλεύει καλά είναι το p2p-streams. Τουλάχιστον σε μένα. Είναι πλέον σχεδόν άχρηστο γιατί δεν δουλεύει σχεδόν τίποτα. Στο wiziwing για παράδειγμα δεν λειτουργεί τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν μου δούλευε το Gotv.

Έπεσε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταλείψει το GOtv εδώ και καιρό. Το genesis έχει τα πάντα και συμφέρει!

 

Το μονο ελάττωμα του Genesis είναι πως οι ταινίες δεν ειναι hd όπως γράφει, και ο ήχος ειναι πάντα 2.0 stereo

Link to comment
Share on other sites

Το μονο ελάττωμα του Genesis είναι πως οι ταινίες δεν ειναι hd όπως γράφει, και ο ήχος ειναι πάντα 2.0 stereo

Τι εχεις να προτινεις για ταινιες με πολυκαναλο ηχο?Πριν κλεισουν το πειρατικο καραβι βολευομουν με αυτο και το xbmctorrent plugin.Τωρα παλι εχει απο αλλες πηγες,αλλα σαν το καραβι δεν ειναι...

Συγκεκριμενα θελω 3D με DD ή DTS...εννοειται σε 1080p,αλλα να "δινει" η πηγη,γιατι ενω η γραμμη μου αντεχει (πιανω ευκολα 1.2-1.4MB/s πραγματικο κατεβασμα),τις περισσοτερες φορες δεν στελνουν και κολλαει....

ΥΓ.Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Τι εχεις να προτινεις για ταινιες με πολυκαναλο ηχο?Πριν κλεισουν το πειρατικο καραβι βολευομουν με αυτο και το xbmctorrent plugin.Τωρα παλι εχει απο αλλες πηγες,αλλα σαν το καραβι δεν ειναι...

Συγκεκριμενα θελω 3D με DD ή DTS...εννοειται σε 1080p,αλλα να "δινει" η πηγη,γιατι ενω η γραμμη μου αντεχει (πιανω ευκολα 1.2-1.4MB/s πραγματικο κατεβασμα),τις περισσοτερες φορες δεν στελνουν και κολλαει....

ΥΓ.Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε

Το Mush up έχει 1080p και 3D.

Κάποιες στα 1080 ήταν μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ακόμα ψάχνομαι και εγώ για να βρω...

 

Αν δεν κάνω λάθος το mush up έκλεισε... Διορθώστε με αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Μπορει αυτες τις μερες να δοκιμασω στο Χ8-Η το kodi 14, μαζι με κατι "καλουδια" που βρηκα.Ενα απο αυτα ειναι μια unofficial εκδοση ενος bit-torrent based plugin με ονομα Pulsar.Το εχει δοκιμασει κανεις?Αν δω "φως " παντως θα ενημερωσω!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος . Να ρωτήσω κάτι ισως γνωρίζει κάποιος .μου βγάζει μήνυμα video plugin και δεν δουλεύει το YouTube τι πρέπει να κανω? ΚΑΛΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ένα fix για το mash up... Δεν ξέρω αν δουλεύει... Έχουν βγει βίντεο στο YouTube για αυτό.

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά!...Έχεις απόλυτο δίκιο...το έβαλα και δουλεύει μια χαρά. Όποιος θέλει να το δοκιμάσει μπορεί να το κατεβάσει από ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Τώρα που το wiziwig έκλεισε, από που θα βρούμε στο sportsdevil καλή πηγή για acestreams και sopcast streams ξέρει κανείς;

 

Μπορει αυτες τις μερες να δοκιμασω στο Χ8-Η το kodi 14, μαζι με κατι "καλουδια" που βρηκα.Ενα απο αυτα ειναι μια unofficial εκδοση ενος bit-torrent based plugin με ονομα Pulsar.Το εχει δοκιμασει κανεις?Αν δω "φως " παντως θα ενημερωσω!

Το δοκίμασα και μου εμφάνισε μήνυμα ότι δεν είναι για android εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το phoenix τώρα που έκλεισε το mush up αλλά μου λέει ότι είναι uncompatible..

 

Καμία ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Το mashup δουλεύει... Δες μερικά posts πιο πίσω...

Ναι δουλεύει...με μεσοβεζικη λύση.. (Μόνο οι παλιοί σύνδεσμοι..καινούργια επεισόδια, ταινίες Οχι) προσωρινή λύση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω το phoenix τώρα που έκλεισε το mush up αλλά μου λέει ότι είναι uncompatible..

 

Καμία ιδέα

 

Δοκιμασες μηπως μπορει να το κανει εγκατασταση μεσω του addon installer?

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω , εχω περασει το kodi στον linux δεκτη αλλα δεν βρισκω να περασω τα addons.Γνωριζει καποιος;
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγκατεστησα χθες το xbmc(kodi) σε windows ακολουθησα ολες τις διαδικασιες και τροπους για τα addons(fusion,χειροκινητα,superrepo) και ομως οποτε παταω σε καποιο addon π.χ. 1chanell μου γραφει script failed. Εχει κανεις καποια ιδεα για το τι μπορει να φταει? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εγκατεστησα χθες το xbmc(kodi) σε windows ακολουθησα ολες τις διαδικασιες και τροπους για τα addons(fusion,χειροκινητα,superrepo) και ομως οποτε παταω σε καποιο addon π.χ. 1chanell μου γραφει script failed. Εχει κανεις καποια ιδεα για το τι μπορει να φταει? Ευχαριστω!

Το κάνει σε ολα τα addon;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολα,μονο το genesis δουλευει.

Ανοιγοντας το xbmc μου λεει script failed:commom plugin cache. Και σε ολα τα addons μου γραφει error script failed π.χ. hellenic tv

Edited by tsifsta
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον σε ολα,μονο το genesis δουλευει.

Ανοιγοντας το xbmc μου λεει script failed:commom plugin cache. Και σε ολα τα addons μου γραφει error script failed π.χ. hellenic tv

Αν έχεις με ελληνικούς χαρακτήρες το username ( C:\users\<username>\AppData) τότε σίγουρα φταίει αυτό. Πρέπει να είναι με λατινικούς.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...