Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά εγώ βγάζω μονίμως κάπου στις 3μιση ωρες. Και έχω καο Franco και greenify και τη φωτεινότητα μέχρι 20% και χωρίς παιχνίδια (μονο μουσική κανα μιασωρακι και μετα browsing)

 

Εσείς δηλαδή μόνιμα βγαζετε SOT τόσο πολύ ή μονο όταν κάνετε πολύ ελαφριά χρήση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι με stock rom και χτες ειχα πέντε ώρες οθόνη και συνολικά 14 ώρες. Το wifi ήταν ανοιχτό 11 ωρες, το gps μισή ώρα και έπαιξα κάνα μισάωρο παιχνίδια ενώ χρησιμοποιησα πολύ και τις φωνητικές εντολές
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, είναι ανάλογα τη χρήση του καθενός. Απλά όποιος έχει <3 ώρες SOT από τις συνολικά 24 (για παράδειγμα) με μέτρια χρήση καλό θα ναι να το ψάξει μήπως έχει κάνα wakelock ή κάποια ρύθμιση ενεργοποιημένη που δεν χρειάζεται. Αν κάποιος έχει ανοιχτά bluetooth, gps, 3g, μπορεί να μη φτάσει ούτε 1.5 ώρα SOT. Εγώ από τότε που πόσταρα αυτό, έχω κάνει άλλες 2-3 φορτίσεις και όλες είναι μεταξύ 5.5 και 6.5 ώρες SOT. Edited by m7ixalis

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]39994[/ATTACH][ATTACH]39995[/ATTACH]

 

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το upload manager που μου ρούφηξε την μπαταρία; Γιατί λέει 12.5 ωρες gps χωρίς να το έχω ανοίξει ούτε ένα δευτερόλεπτο σήμερα;

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]39994[/ATTACH][ATTACH]39995[/ATTACH]

 

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το upload manager που μου ρούφηξε την μπαταρία; Γιατί λέει 12.5 ωρες gps χωρίς να το έχω ανοίξει ούτε ένα δευτερόλεπτο σήμερα;

 

Εχεις antivirus?πχ avast?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο το avast anti theft

 

Αυτο σου κανει τη ζημια

 

Διαβασε εδω

http://forums.androidcentral.com/google-samsung-galaxy-nexus/236372-update-agent.html

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

τον elemental τον χρησιμοποιει κανεις?προς το παρον δε ξερω μηπως αφησω της slimkat

 

Ναι είναι άψογος και battery friendly.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σου κανει τη ζημια

 

Διαβασε εδω

http://forums.androidcentral.com/google-samsung-galaxy-nexus/236372-update-agent.html

 

Ευχαριστώ φίλε

Link to comment
Share on other sites

Με φρανκο πολύ καλά τα πρώτα αποτελέσματα.. Όλη μέρα έξω με data ανοιχτά μισή ώρα παιχνίδι έχω βγάλει 3:30 ώρες οθόνη και έχω και 20%. Για να δούμε τη συνέχεια...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

τι μπαταριες ειναι αυτες ρε παιδια...ουτε καν εγω..σημερα ξαφνικα μου τρωει πολυ και το android system
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ε κάτι βρωμαει εδώ. Εγώ με Cata + Franco + UC/UV + φωτεινότητα 20% + χωρίς τοποθεσίες + ελάχιστο 3G, βγάζω βαριά βαριά 5ωρο σήμερα.... Ααααα και χωρίς να αγγιξω ουτε ενα απο τα υπέροχα παιχνιδακια μου :Ρ

Dream βλέποντας τα ποσοστά σου να μαντεψω οτι το 7ωρο ηταν με πολύ ελαφριά χρηση ε ?

Link to comment
Share on other sites

Ε κάτι βρωμαει εδώ. Εγώ με Cata + Franco + UC/UV + φωτεινότητα 20% + χωρίς τοποθεσίες + ελάχιστο 3G, βγάζω βαριά βαριά 5ωρο σήμερα.... Ααααα και χωρίς να αγγιξω ουτε ενα απο τα υπέροχα παιχνιδακια μου :Ρ

Dream βλέποντας τα ποσοστά σου να μαντεψω οτι το 7ωρο ηταν με πολύ ελαφριά χρηση ε ?

Μάλλον είχε αφήσει ανοιχτή την οθόνη στην χαμηλότερη φωτεινότητα. Το είχε κάνει κι ένα παιδί στο xda με franco με όλα κλειστά όμως κι έβγαλε 14 ώρες sot.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ε κάτι βρωμαει εδώ. Εγώ με Cata + Franco + UC/UV + φωτεινότητα 20% + χωρίς τοποθεσίες + ελάχιστο 3G, βγάζω βαριά βαριά 5ωρο σήμερα.... Ααααα και χωρίς να αγγιξω ουτε ενα απο τα υπέροχα παιχνιδακια μου :Ρ

Dream βλέποντας τα ποσοστά σου να μαντεψω οτι το 7ωρο ηταν με πολύ ελαφριά χρηση ε ?

 

Ή φωτεινότητα στο αυτόματο , χρήση Facebook και διάβασμα τα email μου ότι ώρα έρχονταν.

 

@maxairo

Για να δούμε όλα κλειστά μόνο WiFi και 3G Πόσο θα μου βγάλει από περιέργεια.Φωτογραφία το βράδυ

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

με τον τελευταιο φρανκο,εχω πρωτο σε καταναλωση το android os.κανεις αλλος?δε νομιζω οτι καποια εφαρμογη την κανει τη ζημια,ειναι ολες εδω και μηνες,το ιδιο
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τελευταιο έννοιες τον #33 (test δηλαδη) ή τον #32 ?

Εγώ είχα μεγάλη κατανάλωση στο system σχεδόν με όλους, οποτε μου τη βάρεσε και εκανα μια εκ νέου εγκατάσταση της Cataclysm + Franco (32) και τώρα είμαι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτά συνέχεια μόνο WiFi-location και από σήμα κινητής τηλεφωνίας 2G

 

Rom cataclysm chaos kernel :D

Edited by dream21
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ειλικρινά μας δουλεύεις? Γιατί αν δεν μας δουλεύεις πες λίγο ακριβως τι εχεις απο mods ρυθμίσεις και φλασάρω κι εγώ chaos :p
Link to comment
Share on other sites

Τώρα ειλικρινά μας δουλεύεις? Γιατί αν δεν μας δουλεύεις πες λίγο ακριβως τι εχεις απο mods ρυθμίσεις και φλασάρω κι εγώ chaos :p

 

Δεν δουλεύω κανένα και ούτε παίζω με Mods παρά μόνο με το NXtweaks app που είναι ενσωματομένο με τον kernel.Την ολη δουλειά τι κανει ο kernel απο μόνος του και το profile battery.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πριν αλλάξεις ρομ δοκίμασε και εσύ με μόνιμα ανοικτή την οθόνη σε χαμηλή φωτεινότητα να δεις τι sot θα βγάλεις.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...