Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://s23.postimg.org/cie654p4n/Screenshot_2014_02_07_21_41_52.png

 

http://s23.postimg.org/ntgtthvzr/Screenshot_2014_02_07_21_42_41.png

 

http://s23.postimg.org/t7fm11lpz/Screenshot_2014_02_07_21_42_50.png

 

Κλειστα google now , ιστορικο τοποθεσιας, ανοιχτο μοναχα το αναφορα τοποθεσιας αλλα στην επιλογη χαμηλη μπαταρια(wifi&cellular μονο).

 

Πολλα wakelocks, οι φωτο ειναι μερικες ωρες νωριτερα, πλεον το Nlpcollector εχει φτασει σχεδον την 1 ωρα. Τι παιζει; Ακρη δε βγαζω απο οσα διαβασα, αλλος λεει ετσι αλλος γιουβετσι .

Edited by Sheik

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έμενα πάντως το πρόβλημα λύθηκε. Υπέβαλα και ένα report στη Google και μετά από λίγο ήρθε update για το Google search και φτιάχτηκε. Αυτή τη στιγμή το Google search είναι στο 5% οπότε όλα καλά. Θα ανεβάσω και screenshot της πρώτης βδομάδας χρήσης μου σε λίγες μέρες.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως το πρόβλημα λύθηκε. Υπέβαλα και ένα report στη Google και μετά από λίγο ήρθε update για το Google search και φτιάχτηκε. Αυτή τη στιγμή το Google search είναι στο 5% οπότε όλα καλά. Θα ανεβάσω και screenshot της πρώτης βδομάδας χρήσης μου σε λίγες μέρες.

 

Σε όλους ήρθε update στο Google search

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς. Αυτό έλειπε να ερχόταν μόνο σε μένα. είπαμε είμαι γαματος αλλά όχι και έτσι. :-P Απλά μάλλον θα ήταν σχετικά γενικευμένο πρόβλημα. Εγώ το καθήκον μου το έκανα πάντως και το ραπορταρισα.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Με το Google services όμως τι γίνεται; έχουν αναβαθμιστεί όλοι;

Έχω έκδοση 4.1.32 και άκουσα πως υπάρχει 4.2.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 4.2.39 . Google it

 

Το έχω βρει στο android police νομίζω, αλλά το θέμα είναι να έρθει μόνο του. Νομίζω μαζί με αυτό αναβαθμίζεται και ο Gel launcher;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μήπως η τελευταία έκδοση είναι η 4.1.32; είδα πως αναβαθμίσθηκε και ο GEL σε Google now launcher, χωρίς να καταλάβω πότε.

Επιτέλους, όταν κλείνεις τον app drawer και μετά επιστρέψεις ξανά σε αυτόν, είσαι στην καρτέλα που άφησες και όχι στην πρώτη. Τα υπόλοιπα εδώ

http://www.androidpolice.com/2014/02/05/google-search-updated-to-v3-2-meet-the-google-now-launcher/

Τώρα μόλις είδα πως γράφω σε εντελώς άσχετο θέμα. :(

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο note 3 την 4.2.39 την περασα χειροκινητα.

Σημαντικη διαφορα στην καταναλωση μπαταριας. Ηδη το ποσοστο συμμετοχης στην καταναλωση εχει πεσει αισθητα.

 

Οι σχετικες φωτο

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Μέρα και ώρα που είναι είπα να σας τρολλάρω με μερικά screenshots από κατανάλωση μπαταρίας στο Ν5 της γυναίκας μου. :)

 

Να σημειώσω ότι το τηλέφωνο είναι στην 3η ή 4η φόρτιση με ότι αυτό σημαίνει για το αν ακόμα έχει πιάσει τη μέγιστη απόδοση η μπαταρία. Επίσης, όπως είναι φανερό η χρήση που του κάνει είναι πολύ ελαφριά λόγω των πολλών ωρών δουλειάς.

 

Νομίζω τα 2-3 πρώτα βράδια το έβαλε σε airplane mode και από κει και πέρα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που δεν το χρησιμοποιεί καθόλου από ό,τι φαίνεται, παρά μόνο λίγες ολιγόλεπτες κλήσεις και ίσως να βλέπει την ώρα πού και πού, είναι πάρα πολύ καλές οι 2 ώρες screen on στις 8 μέρες συνολικά. Αν είχατε και καλύτερο σήμα θα έβγαζε ακόμη περισσότερο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κρίμα το κινητό αν αυτή είναι η μόνη χρήση που το κάνει. Ελπίζω να είναι λόγω φόρτου εργασίας.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι αυτό, πες μας σε πόση ωρα ανοιχτής οθόνης σου έφαγε συγκεκριμένο ποσοστο μπαταρίας. Ας πούμε σε μένα 10%μπαταρια είναι περιπου μισή ώρα
Link to comment
Share on other sites

Στο 90 % πχ λεει 54 %

 

Γενικά γράψτε μερικές ρυθμίσεις που μπορεί να γίνεται εξικονόμηση της μπαταρίας , ενοω εχετε κλειστό το gps το wifi , την φωτεινότητα στο ποσο την έχετε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για εσωτερικούς χώρους 0% και για εξωτερικούς στο auto

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το battery guru της Qualcomm που διαβασα καλα λογια και όταν σε 2 μέρες βγει από το learning mode θα σας πω διαφορές και εντυπώσεις.

Πάντως μόλις απενεργοποιησα την αναφορά τοποθεσίας Google είδα πολύ μεγάλη διαφορά στη μπαταρία και εκμηδενιστηκαν τα wakelocks από NlpCollectorWakeLock και τα συναφή. Ήμαρτον ρε Google δηλαδή.. :-\

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα το battery guru της Qualcomm που διαβασα καλα λογια και όταν σε 2 μέρες βγει από το learning mode θα σας πω διαφορές και εντυπώσεις.

Πάντως μόλις απενεργοποιησα την αναφορά τοποθεσίας Google είδα πολύ μεγάλη διαφορά στη μπαταρία και εκμηδενιστηκαν τα wakelocks από NlpCollectorWakeLock και τα συναφή. Ήμαρτον ρε Google δηλαδή.. :-\

Είχα το Battery Guru στο Xperia Z αλλά δεν πιστεύω ότι έκανε δουλειά.Placebo εντελώς.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon έχει το Xperia Z(δεν γνωριζω) ? Μόνο σε Snapdragon δουλεύει η εφαρμογή.

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

S4 pro έχει το Xperia Z. Αν δεν είχε δεν θα τον άφηνε να την εγκαταστήσει καν.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]41171[/ATTACH]

 

Not bad νομιζω...

 

Τα ιδια αποτελεσματα εχω κι εγω περιπου. Το κινητο βγαζει 6 ωρες σχεδον screentime. Αριστη απόδοση για μπαταρία li-po 2300mah. Μην τα θελουμε κι ολα δικα μας.

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]41206[/ATTACH][ATTACH]41207[/ATTACH][ATTACH]41208[/ATTACH]

 

Σημερινα screenshots. Είμαι με cataclysm rom και στοκ κερνελ. Όσες εφαρμογές δεν πολυχρησιμοποιώ τις περιορίζω με το greenify και η φωτεινότητα είναι σταθερά στο 25%. Συνήθως το βάζω για φόρτιση κατά τις 12 το βράδυ και το βγάζω στις 8 το πρωί. Παιχνίδια παίζω ελάχιστα ίσως κάνα μισάωρο. Πάντως εγώ είμαι απόλυτα ικανοποιημενος με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τη συσκευή

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...