Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε alextrela, επειδή τα έχω δεί και τα 3 χρώματα, το κόκκινο τα σπάει!!! Οπότε μιάς και το σκέφτεσαι θα στο πρότεινα. Βέβαια, γούστα είναι αυτά.

 

Όσο για την εγγύηση, ξανά λέω δεν υπάρχει καμία δικαιολογία απο την LG να μην καλύψει όλα τα χρώματα στο 16αρι , τουλάχιστον σε πιθανά προβλήματα Hardware.

 

Οπότε μη μασατε!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πρώτη μου σκέψη ήταν το κόκκινο,αλλα λόγω αλλοπρόσαλλης πολιτικής LG στο θέμα εγγύηση και δεύτερον ότι θα δυσκολευτω πολύ να το δώσω σε κανά δίμηνο πχ λόγω χρώματος εξιςου,για αυτό μάλλον μαύρο θα προτίμησω.

Δεν πρόκειται η lg Hellas να φέρει εδώ ούτε το λευκό ούτε το κόκκινο και ούτε 32αρι,μην έχουμε αυταπάτες,άρα υποστήριξη και εγγύηση το ξεχνάμε.

(εδώ με τα χίλια ζόρια έδωσα το 32αρι g2 μου,χωρίς εγγύηση στην ουσία από expansys)

Αύριο θα τσεκαρω μαγαζιά διότι θέλω γαλλική έκδοση με τα ακουστικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα τσεκαρω μαγαζιά διότι θέλω γαλλική έκδοση με τα ακουστικά.

 

Birdphone είναι η λύση :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Birdphone είναι η λύση :)

Δεν το έχουν διαθέσιμο σε μαύρο όμως,άρα θα ρίξω τηλεφωνήματα στα υπόλοιπα:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επειδή μόλις πρόσφατα το πήρα, σε όποιον το σκέφτεται θα πω το εξής: πάρτο με τα χίλια! εξαιρετική συσκευή σε τιμή χώμα (για αυτό που ειναι).

όσο για το χρώμα, μια λύση είναι και οι θήκες bumper της ίδιας της google. εντάξει, δίνουν όγκο αλλά έχεις αλλαγή χρώματος με μικρό κοστος

Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα προχθες απο galaxy store στα 291 σε κοκκινο χρωμα :D Οσοι το βλεπουν παθαινουν πλακα λεμε... 402 παρτιδα γαλλικο με ακουστικα στο κουτι:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σε μαύρο χρώμα σήμερα όπως έλεγα,ελεω ηλιθιότητας που διακατέχει την lg στο θέμα υποστήριξη.

Τελευταία παρτίδα 403 ιταλικό.

Επικράτησε η λογική έναντι του συναισθήματος μιας και το κόκκινο ήθελα που υπήρχαν 402 παρτίδα γαλλικά.

 

Τέλος πάντων,το κινητό σε πρώτη φάση άψογο.

Κάρτα sim αύριο θα βάλω.

Nano sim παίρνει έτσι όχι micro sim?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω να αγοράσω ένα μαύρο 32άρι και βλέπω ότι στο σκρούτζ έχει μόνο άσπρα και κόκκινα. Τι γίνεται? 32άρια μαύρα δεν έρχονται?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξανά-αγόρασα το 32GB σε Red από τον Kaizer στα 361 ευρώ.Το 16αρι θα το πάρει η ανιψιά μου.Ήμουνα μεταξύ του LG G2 αλλά δεν το βρήκα σε 32GB.Made in Korea είναι.Το part που το βλέπεις?
NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ψαχνω να αγωρασω μαυρο 16αρι και σημερα που ηθελα να το παραγγειλω εχει εξαντληθει απο παντου!

ξερει κανεις κανα καταστημα που να το πουλαει μεχρι 300 ευρω?

αξιζει το ρισκο να το παρω σε αλλο χρωμα?

 

Απο digital master το έχει πάρει κανείς?

αμα είναι παρτιδα απο τα ελατωματικά και δεν είναι πρόσφατη τι γίνεται?

Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

αν παρθει σε κοκκινο υπαρχει θεμα με εγγυηση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αν παρθει σε κοκκινο υπαρχει θεμα με εγγυηση?

 

Μάλλον ναι... Με μαυρο 16αρι σίγουρα δεν έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

αν παρθει σε κοκκινο υπαρχει θεμα με εγγυηση?

 

Εγώ το πήρα από τον Kaizer 32αρι κόκκινο.Μου είπε ότι αν συμβεί κάτι της πρώτες 7 μέρες κάνει αντικατάσταση και μετά στην LG.Επώνυμο μαγαζί είναι και έχω κόψει τιμολόγιο.Δεν νομίζω να μην το φτιάχνουνε μιας και δεν έχει διαφορές από το 16αρι.Πέραν αυτού στο ανοίγει και επί τόπου να το δεις ότι δουλεύει.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από τον Kaizer 32αρι κόκκινο.Μου είπε ότι αν συμβεί κάτι της πρώτες 7 μέρες κάνει αντικατάσταση και μετά στην LG.Επώνυμο μαγαζί είναι και έχω κόψει τιμολόγιο.Δεν νομίζω να μην το φτιάχνουνε μιας και δεν έχει διαφορές από το 16αρι.Πέραν αυτού στο ανοίγει και επί τόπου να το δεις ότι δουλεύει.

 

Μακαρι, αλλα δεν νομιζω πως ειναι τοσο απλα τα πραγματα...Εχει αναφερθει στο νημα απο καποιο παιδι πως πηρε τηλ στην Lg και του ειπαν πως εγγυηση εχουν μονο τα Ευρωπαικα,μαυρα κ 16αρια Ν5.. Καλυπτουν δλδ μονο(!!) αυτα που εισαγονται απο Lg Hellas...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι, αλλα δεν νομιζω πως ειναι τοσο απλα τα πραγματα...Εχει αναφερθει στο νημα απο καποιο παιδι πως πηρε τηλ στην Lg και του ειπαν πως εγγυηση εχουν μονο τα Ευρωπαικα,μαυρα κ 16αρια Ν5.. Καλυπτουν δλδ μονο(!!) αυτα που εισαγονται απο Lg Hellas...

 

Καλά και εγώ είχα πάρει και μου είχαν πει πως το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να έχεις το D821. Δεν μου ανέφεραν ούτε GB ούτε χρώμα ούτε τίποτα άλλο.

Αν δεν σου κάτσει να το πας δεν ξέρεις σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

?.........που θα βρω μαύρο 16αρι να το πάρω άμεσα????

Γιατί τέτοια έλλειψη?

:(

 

Φίλε μου πάρε το κόκκινο (άποψη μου) και δεν θα το μετανιώσεις.Πήρα και ένα 16αρι της αδερφής χτες από τον Kaiser γιατί έπαθε πλάκα μόλις είδε το δικό μου.403 παρτίδα.Αν δεν σου αρέσει (που δεν νομίζω) κάντο μαύρο!!!!!!!

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πάρε το κόκκινο (άποψη μου) και δεν θα το μετανιώσεις.Πήρα και ένα 16αρι της αδερφής χτες από τον Kaiser γιατί έπαθε πλάκα μόλις είδε το δικό μου.403 παρτίδα.Αν δεν σου αρέσει (που δεν νομίζω) κάντο μαύρο!!!!!!!

Κοίτα....είμαι επιφυλακτικός μόνο και μόνο για το θέμα της εγγύησης.

Δεν θελω να μπλέκω με τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις :!:

 

Τι αντιπροσωπείας είναι από το Kaiser?

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα....είμαι επιφυλακτικός μόνο και μόνο για το θέμα της εγγύησης.

Δεν θελω να μπλέκω με τέτοιου είδους αντιπαραθέσεις :!:

 

Τι αντιπροσωπείας είναι από το Kaiser?

 

Δεν ξέρω.Πάντως στο ανοίγει επιτόπου να το δεις, δίνει DOA 7 μέρες και με διαβεβαίωσε ότι το φτιάχνει η LG.Όσο αναφορά για την εγγύηση έχω δώσει τηλεόραση πίσω μετά από 5 μήνες στην LG και μου δώσανε πίσω τα λεφτά μου (1300 ευρώ) στο ακέραιο.Μην ψαρώνετε όταν υπάρχουν φυσικά μαγαζιά επώνυμα!!!!!!!!. Και μη το γρουσουζεύεις ότι σώνει και καλά θα σου χαλάσει.

NEXUS 5 RED 32Gb - LG G4 BLACK LEATHER - NOKIA LUMIA 1520
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω.Πάντως στο ανοίγει επιτόπου να το δεις, δίνει DOA 7 μέρες και με διαβεβαίωσε ότι το φτιάχνει η LG.Όσο αναφορά για την εγγύηση έχω δώσει τηλεόραση πίσω μετά από 5 μήνες στην LG και μου δώσανε πίσω τα λεφτά μου (1300 ευρώ) στο ακέραιο.Μην ψαρώνετε όταν υπάρχουν φυσικά μαγαζιά επώνυμα!!!!!!!!. Και μη το γρουσουζεύεις ότι σώνει και καλά θα σου χαλάσει.

To 32GB δεν το καλύπτει η Ελληνική αντιπροσωπεία, αυτό είναι ξεκάθαρο και 100% επιβεβαιωμένο. Το ότι το Kaizer είναι επώνυμο και αξιόπιστο δεν το αμφισβητεί κανείς, απλά σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό θα το στείλουν προφανώς στην LG Γερμανίας-Γαλλίας κλπ ή από όπου το έχουν εισάγει. Και αν για κάποιο λόγο μετά από 1 χρόνο το kaizer κλείσει, ψάξε να βγάλεις άκρη...

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !!Μετά από διάβασμα 168 σελίδων αποφάσισα να πάω και εγώ στο nexus 5 από s4 !!Το θέμα είναι δεν βρίσκω πουθενά μάυρο 16αρι στο skroutz !!!Έχει κανείς καμία ιδέα ?ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

kinitomania ιταλικό 403 μαύρο χρώμα :)

btw ρε παιδιά άνοιξε το μικρόφωνο 2 φορές σήμερα χωρίς να πω google now .απλά μίλαγα με έναν φίλο μου και σκαλώσαμε άσχημα!

τι παίζει? :P

 

πιο ακριβώς είναι το σίτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας !!Μετά από διάβασμα 168 σελίδων αποφάσισα να πάω και εγώ στο nexus 5 από s4 !!Το θέμα είναι δεν βρίσκω πουθενά μάυρο 16αρι στο skroutz !!!Έχει κανείς καμία ιδέα ?ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

πιο ακριβώς είναι το σίτε?

 

Φίλε Στο ψάξιμο είμαι και εγω

Το kinitomania με ενημέρωσε με mail ότι φέρνουν μέσα στην βδομαδα

Αντίστοιχες ερωτήσεις έκανα σε kaizer και bird phone αλλά ακόμα δεν μου έχουν απαντησει

Υπομονη

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Στο ψάξιμο είμαι και εγω

Το kinitomania με ενημέρωσε με mail ότι φέρνουν μέσα στην βδομαδα

Αντίστοιχες ερωτήσεις έκανα σε kaizer και bird phone αλλά ακόμα δεν μου έχουν απαντησει

Υπομονη

 

Το κινιτομανια μου ειπε αυριο να ξαναπαρω τηλ !Το bird θα φερει μεσα στην εβδομαδα και το kaizer δεν ξερει !!!Το phonegallery μου ειπε μονο κατοπην μπαραγγελιας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα από κινητομανια το κινητό μέσα ήταν αναμμένο και σφραγισμένο χωρίς τα επίσημα αυτοκόλλητα. Δεν έδωσα σημασία γιατί δεν είδα κάποιο ελάττωμα. Προσοχή!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...