Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο.Απλά δεν γνώριζα εκ των προτέρων για ποιό mod,εννοούσες.:)

Το έχει κάνει κάποιος φίλος?Οι τροποποιήσεις αυτές αυξάνουν την ένταση του ηχείου και στις εισερχόμενες κλήσεις ή απλά λειτουργεί μόνο για ακρόαση mp3,ταινιών κ.τ.λ.?

Edited by efrai
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και όντως έχει διαφορά... Δεν επηρεάζει το ακουστικό αλλά νομίζω το ακουστικό είναι παρά πολύ δυνατό... Εκτός αν εννοείς όταν χτυπάει... Πρέπει να έχει, δεν είχα καμία κλήση :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και όντως έχει διαφορά... Δεν επηρεάζει το ακουστικό αλλά νομίζω το ακουστικό είναι παρά πολύ δυνατό... Εκτός αν εννοείς όταν χτυπάει... Πρέπει να έχει, δεν είχα καμία κλήση :lol:

Ναι,αυτό εννοούσα.Αν χτυπάει πιο δυνατά όταν σου τηλεφωνούν.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας καμιά Ρομ που να αξίζει???

Επίσης αν δοκίμασε κάποιος kernel???

Είμαι από χθες ρουταρισμενος και περιμένω να δω τι θα βάλω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας καμιά Ρομ που να αξίζει???

Επίσης αν δοκίμασε κάποιος kernel???

Είμαι από χθες ρουταρισμενος και περιμένω να δω τι θα βάλω...

 

Δοκίμασε τον κερνελ αν να θες που όταν βαρας την οθόνη 2 φορές ανοίγει. Knock knock

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον κερνελ αν να θες που όταν βαρας την οθόνη 2 φορές ανοίγει. Knock knock

 

Δοκίμασα αυτό το feature με τον elemental αλλά μου φάνηκε ότι έχει λίγη κατανάλωση.. Μόλις το απενεργοποίησα επανήλθε στα φυσιολογικά το idle drain.

 

Μπορεί να μην έκατσε καλά, πάντως είναι ωραίο :p

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει,cataclysm+faux,ημουν με franco,γυρισα σε faux,γιατι δεν αντεχα να περιμενω μηπως βγαλει,double tab,o franco.για μενα καλυτερο το κερνελ του φρανκο,οπου βλεπω να γυρναω.!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι με cataclysm + franco r14 και δεν εχω κανένα παράπονο. Ολα πανε οπως πρέπει.

Θα ήθελα πολύ να "ξυπνάω" το κινητό μου με double tap αλλα δεν βλεπω να το βαζει...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλως σας βρηκα

αν γινει ρουτ υπαρχει προβλημα μετα? δηλαδη εαν το επαναφερω αρχικα μπορει να το δει το service αν χρειαστει?

Link to comment
Share on other sites

Οι δυο πρωτες ρομ με την 4.1.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516248

 

Και η στοκ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2557523

 

Οποιος δοκιμασει ας μας πει!!!

Εγω περιμενω την Catalysm

edit

Εδω μόνο το apk της καμερας 4.4.1

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2516061

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλως σας βρηκα

αν γινει ρουτ υπαρχει προβλημα μετα? δηλαδη εαν το επαναφερω αρχικα μπορει να το δει το service αν χρειαστει?

 

Κοιτα το tool kit εχει και επαναφορα !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517778

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το tool kit εχει και επαναφορα !!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2517778

 

Και αυτό που γράφηκε σε προηγούμενα ποστ για και που μένει και φενεται απο fastmode ? Λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το apk της καινούργιας κάμερας αλλα ειχα κάποια fc οταν ηθελα hdr+ οπότε το αφαίρεσα.

Θα περιμένω να ενσωματώσει το update η cataclysm. Ειπε οτι θα το εχει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. ήρθε η ώρα να "μπω" στο android! έχω μια απορία. μπορώ να συνδέσω το pc με το Ν5 για τη μεταφορά αρχείων (από το πισι στο Ν5 κυρίως pdf, photo,video και από το Ν5 στο πισι κυρίως φωτο); Βλέπει το πισι το Ν5 σαν εγωτερικό μέσο αποθήκευσης ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. ήρθε η ώρα να "μπω" στο android! έχω μια απορία. μπορώ να συνδέσω το pc με το Ν5 για τη μεταφορά αρχείων (από το πισι στο Ν5 κυρίως pdf, photo,video και από το Ν5 στο πισι κυρίως φωτο); Βλέπει το πισι το Ν5 σαν εγωτερικό μέσο αποθήκευσης ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή;

 

Δεν χρειάζεσαι εφαρμογή ,μπορείς να μεταφέρεις οτι θελεις από και προς το pc .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Κάνω 2-3 ερωτησούλες στα γρήγορα:

 

1) Απ ό,τι κατάλαβα η μέθοδος για πέρασμα custom ROM είναι η συνηθισμένη όπως τα προηγούμενα Nexus, δηλαδή fasboot oem unlock, πέρασμα custom recovery μέσω fastboot και install zip από recovery. (είμαι πρώην κάτοχος Nexus S και Galaxy Nexus). Σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω stock πχ. για να το πάω service περνάω απλά το factory image της Google και fasboot oem lock; Το ρωτάω αυτό γιατί είδα στις πρώτες σελίδες που λέγατε ότι αφήνει κάποιο "σημάδι" και ότι θα φαίνεται στο bootloader menu.

 

2) Ίσως φανεί χαζή η ερώτηση αλλά ας την κάνω. Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του 16GB με το 32GB ή είναι καθαρά θέμα χωρητικότητας μόνο; Δηλαδή όλες οι ROM/kernel/mods δουλεύουν και στις δύο εκδόσεις ή υπάρχουν και κάποιες ROM/kernel/mods που βγαίνουν για τη μία ή την άλλη έκδοση μόνο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Κάνω 2-3 ερωτησούλες στα γρήγορα:

 

1) Απ ό,τι κατάλαβα η μέθοδος για πέρασμα custom ROM είναι η συνηθισμένη όπως τα προηγούμενα Nexus, δηλαδή fasboot oem unlock, πέρασμα custom recovery μέσω fastboot και install zip από recovery. (είμαι πρώην κάτοχος Nexus S και Galaxy Nexus). Σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω stock πχ. για να το πάω service περνάω απλά το factory image της Google και fasboot oem lock; Το ρωτάω αυτό γιατί είδα στις πρώτες σελίδες που λέγατε ότι αφήνει κάποιο "σημάδι" και ότι θα φαίνεται στο bootloader menu.

 

2) Ίσως φανεί χαζή η ερώτηση αλλά ας την κάνω. Υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ του 16GB με το 32GB ή είναι καθαρά θέμα χωρητικότητας μόνο; Δηλαδή όλες οι ROM/kernel/mods δουλεύουν και στις δύο εκδόσεις ή υπάρχουν και κάποιες ROM/kernel/mods που βγαίνουν για τη μία ή την άλλη έκδοση μόνο;

 

Όσον αφορά την πρώτη σου ερώτηση έτσι είναι αλλά υπάρχει και το tool kit που κάνει την δουλειά πολύ πιο γρήγορα και για root και για unroot...

Στην δεύτερη είναι μόνο καθαρά θέμα χωρητικότητας...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το σημάδι που αφήνει ξεκλειδώνοντας τον bootloader μπορεί εύκολα να γινει reset περνώντας το Nexus BootUnlocker script και " ουτε γατα ,ούτε ζημιά " .

Οι εκδόσεις (32/16 ) έχουν να κάνουν μόνο με την χωρητικότητά και τίποτα άλλο .

 

edit: απάντησε ο @ galanakop

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...