Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επέστρεψα στη 2.4. Είχα θέμα με την εφαρμογή του τηλεφώνου. Δεν μπορούσα να πάρω τηλέφωνο. Τελικά είναι beta :lol:. Περιμένω τη stable.

 

Και εμένα μου έτυχε σήμερα αυτό....μπήκα στην εφαρμογή την έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων κ ξύπνησε...δεν γύρισα στην 2.4 αν κ είπε τετάρτη θα βγάλει την επόμενη :yahoo::yahoo:

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμένα μου έτυχε σήμερα αυτό....μπήκα στην εφαρμογή την έκανα μια εκκαθάριση δεδομένων κ ξύπνησε...δεν γύρισα στην 2.4 αν κ είπε τετάρτη θα βγάλει την επόμενη :yahoo::yahoo:

 

Ναι το διάβασα και εγώ. Γι' αυτό κάνω υπομονή μέχρι την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

http://techblog.gr/software/android-5-0-custom-rom-7721/ Παιδιά ποια λέτε από αυτές??Είναι όλες Cya?Με ψήνει η blisspop με την cyanogen camera και όλα τα καλούδια που έχει..

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Για την blisspop έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια αλλά δεν έχω βάλει ποτέ cm.

 

Τώρα είναι με stock και codeblue και όντως πάει σφαίρα. Απλά χάνεις λίγα καλούδια.

 

Ή κάμερα μόνο μια φορά μου κρασαρε ενώ με άλλες rom ήταν πιο συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Για την blisspop έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια αλλά δεν έχω βάλει ποτέ cm.

 

Τώρα είναι με stock και codeblue και όντως πάει σφαίρα. Απλά χάνεις λίγα καλούδια.

 

Ή κάμερα μόνο μια φορά μου κρασαρε ενώ με άλλες rom ήταν πιο συχνά.

 

Αυτό είναι custom!!!Αλλά δεν ξέρουμε για bugs.....αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.....όπως και ο codeblue δουλεύει καλά μαυτην?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η bliss, όσο την είχα δεν είδα κάποιο bug.

Εδώ και μέρες είμαι στην srcew'd που έχει τα ίδια features και είναι χτισμένη με sabermod. Σταθερή και γρήγορη.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η bliss, όσο την είχα δεν είδα κάποιο bug.

Εδώ και μέρες είμαι στην srcew'd που έχει τα ίδια features και είναι χτισμένη με sabermod. Σταθερή και γρήγορη.

 

ευχαριστώ φίλε θα την δοκιμάσω την bliss.......μπορείς να δώσεις και το link της screw'd?Τι διαφορά έχει με sabermod?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τοσες μερες δοκιμαζω custom roms αλλα και την στοκ του Lollipop.. Σαν το kitkat με xposed framework δεν υπαρχει όσων αφορα bugs και ταχυτητα.. Πιστευω οτι ακόμα χρειαζεται χρονο η εκδοση 5. Προς το παρον μενω με 4.4.4. αλλα θα ηθελα πολυ να φυγει αυτο το ενοχλητικο 5.0.1 update notification. Υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε θα την δοκιμάσω την bliss.......μπορείς να δώσεις και το link της screw'd?Τι διαφορά έχει με sabermod?

Το sabermod είναι ένα toolchain που προσφέρει επιπλέον optimization για επιδόσεις, σταθερότητα, ταχύτητα και smoothness.

Πληροφορίες εδώhttp://www.xda-developers.com/custom-toolchain-roms-kernels/

 

 

Το link για screw'd εδώ http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/rom-screw-d-android-v1-0-rc1-20141213-t2972366

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Το sabermod είναι ένα toolchain που προσφέρει επιπλέον optimization για επιδόσεις, σταθερότητα, ταχύτητα και smoothness.

Πληροφορίες εδώhttp://www.xda-developers.com/custom-toolchain-roms-kernels/

 

 

Το link για screw'd εδώ http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/development/rom-screw-d-android-v1-0-rc1-20141213-t2972366

 

σευχαριστω φίλε!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα λεω καιρο για την Bliss αλλα δεν μακουτε :lol: Με codeblue εχει πολυ καλη μπαταρια...Οπως και να εχει απο 1 φεβ φαινεται οτι αρχιζουν τα weekly της slim οποτε καιρος να κατασταλαξουμε :D

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα λεω καιρο για την Bliss αλλα δεν μακουτε :lol: Με codeblue εχει πολυ καλη μπαταρια...Οπως και να εχει απο 1 φεβ φαινεται οτι αρχιζουν τα weekly της slim οποτε καιρος να κατασταλαξουμε :D

 

ελα ρε Dalaz μολις την φλασαρα και εγω!!!πολυ γρηγορη!!!!τσεκαρω και απο μπαταρια....καλα το customization ειναι κορυφη

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω στα χέρια μου το Nexus 5 όλα καλά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το ξεκλειδώνω με διπλό tab και να μην πατάω το κουμπί το πλαινό δεν θέλω να rootaro διότι έχει πέντε μέρες που πείρα κινητό android και τόσα χρόνια είχα ένα nokia που έχει για παιχνίδι το φυδάκι ... μόνο αυτό θέλω να αλλάξω και αυτό που παίρνει τηλέφωνο με δυσκολεύει κατέβασα το dailer pro αλλά και πάλι όταν ανοίγει δεν θέλω να βλέπω τα κουμπιά για να πάρω τηλέφωνο απλά να μπαίνω στις επαφές μου ή στα αγαπημένα. Αν μπορεί κάποιος να help ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω στα χέρια μου το Nexus 5 όλα καλά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το ξεκλειδώνω με διπλό tab και να μην πατάω το κουμπί το πλαινό δεν θέλω να rootaro διότι έχει πέντε μέρες που πείρα κινητό android και τόσα χρόνια είχα ένα nokia που έχει για παιχνίδι το φυδάκι ... μόνο αυτό θέλω να αλλάξω και αυτό που παίρνει τηλέφωνο με δυσκολεύει κατέβασα το dailer pro αλλά και πάλι όταν ανοίγει δεν θέλω να βλέπω τα κουμπιά για να πάρω τηλέφωνο απλά να μπαίνω στις επαφές μου ή στα αγαπημένα. Αν μπορεί κάποιος να help ευχαριστώ.

Μπορείς με άλλον launcher πχ apex launcher και να βάλεις στα gestures με διπλό ταβ να τρέχει πχ η εφαρμογή screen off .. Εγώ έτσι πχ το έχω τώρα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έχω στα χέρια μου το Nexus 5 όλα καλά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να το ξεκλειδώνω με διπλό tab και να μην πατάω το κουμπί το πλαινό δεν θέλω να rootaro διότι έχει πέντε μέρες που πείρα κινητό android και τόσα χρόνια είχα ένα nokia που έχει για παιχνίδι το φυδάκι ... μόνο αυτό θέλω να αλλάξω και αυτό που παίρνει τηλέφωνο με δυσκολεύει κατέβασα το dailer pro αλλά και πάλι όταν ανοίγει δεν θέλω να βλέπω τα κουμπιά για να πάρω τηλέφωνο απλά να μπαίνω στις επαφές μου ή στα αγαπημένα. Αν μπορεί κάποιος να help ευχαριστώ.

 

Για να ξεκλειδωσεις το nexus με διπλο tap πρεπει να κανεις ροοτ και βαλεις αλλο κερνελ..Δεν υπαρχει αλλος τροπος...Για το τηλεφωνο θα ψαξεις να βρεις ποιος dialer σου ταιριαζει αν και ο στοκ που εχει σε παει κατευθειαν στα αγαπημενα. Δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι θες :D

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδωσεις το nexus με διπλο tap πρεπει να κανεις ροοτ και βαλεις αλλο κερνελ..Δεν υπαρχει αλλος τροπος...Για το τηλεφωνο θα ψαξεις να βρεις ποιος dialer σου ταιριαζει αν και ο στοκ που εχει σε παει κατευθειαν στα αγαπημενα. Δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι θες :D

Καλά εγώ διάβασα να κλειδωσω... :eek:

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα λεω καιρο για την Bliss αλλα δεν μακουτε :lol: Με codeblue εχει πολυ καλη μπαταρια...Οπως και να εχει απο 1 φεβ φαινεται οτι αρχιζουν τα weekly της slim οποτε καιρος να κατασταλαξουμε :D

 

Αν θες SlimLP με παραπανω features μπορεις να βαλεις του ezio84@xda.

Εχει κανει πολύ καλη δουλειά.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν θες SlimLP με παραπανω features μπορεις να βαλεις του ezio84@xda.

Εχει κανει πολύ καλη δουλειά.:)

 

Δεν ηθελα να μπλεχτω με τους unofficial builders της slim γιατι μετα θα πρεπει να φλασαρω και τις 11-12 οσες ειναι στο collective να ψαξω αυτη που μου ταιριαζει :lol:

Αλλα αφου τον προτεινεις θα τη δοκιμασω ;)

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηθελα να μπλεχτω με τους unofficial builders της slim γιατι μετα θα πρεπει να φλασαρω και τις 11-12 οσες ειναι στο collective να ψαξω αυτη που μου ταιριαζει :lol:

Αλλα αφου τον προτεινεις θα τη δοκιμασω ;)

 

O ezio ειναι εξαιρετικος builder και παντα τις τεσταρει πολυ πριν τις βαλει για κατεβασμα ωστε να ειναι σιγουρος οτι ειναι πολυ σταθερες.

Προς το παρον εχει ενσωματωσει πολλα πραγματα που δεν εχει η official SlimLP και ολα δουλευουν καλα.

btw εχει dark ui, δεν ξερω αν σου αρεσει.:)

Μεχρι να επιστρεψει ο kufikugel δεν βλεπω δυστυχως προοδο στο θεμα features οπως navbar, Slim recents, custom tiles κτλ, κριμα γιατι η βαση για ολα αυτα εχει ηδη ενσωματωθει και ειναι πολυ ευκολο (για αυτους :D) να τα βαλουν, αλλα κλασικα θα επιστρεψει και θα δουμε μαζεμενες στο gerrit 8-10 με commits made by Lars Greiss.:D:D:D

Γινεται αυτη την περιοδο και μια αναδιοργανωση στα εσωτερικα του SlimTeam σε συνεχεια αυτης που εγινε πριν λιγους μηνες που ισως μερικοι παρατηρησαν, αλλαξαν και οι servers, θα εχουμε και νεο site, πιστευω σε 1-2 εβδομαδες θα στρωσει η κατασταση.:)

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

O ezio ειναι εξαιρετικος builder και παντα τις τεσταρει πολυ πριν τις βαλει για κατεβασμα ωστε να ειναι σιγουρος οτι ειναι πολυ σταθερες.

Γινεται αυτη την περιοδο και μια αναδιοργανωση στα εσωτερικα του SlimTeam σε συνεχεια αυτης που εγινε πριν λιγους μηνες που ισως μερικοι παρατηρησαν, αλλαξαν και οι servers, θα εχουμε και νεο site, πιστευω σε 1-2 εβδομαδες θα στρωσει η κατασταση.:)

 

Σε ένα πρόσφατο ποστ του Tylog στο xda, έλεγε οτι οι weeklies θα ξεκινήσουν απο αυτη την Κυριακή 1/2 και μετά θα έχει νέα κάθε Κυριακή, οπότε αναμένουμε...

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Η Bliss καλή και γρήγορη μου φάνηκε, αλλά πάλι γύρισα σε stock με codeblue.

Λείπει δυστυχώς το customization, αλλά μου φαίνεται πιο smooth, όχι τόσο νευρική.

Επίσης, δεν βρήκα γιατί αργεί τόσο πολύ το εφέ όταν κλείνεις εφαρμογή. Αυτό που κατεβαίνωει προς τα κάτω το παράθυρο. Και αργό εφέ, και δεν μπορώ πχ να κάνω 2-3 φορές γρήγορα back να κλείσει η εφαρμογή.

Κατα τα άλλα καλή.

 

Μεχρι να επιστρεψει ο kufikugel δεν βλεπω δυστυχως προοδο στο θεμα features οπως navbar, Slim recents, custom tiles κτλ, κριμα γιατι η βαση για ολα αυτα εχει ηδη ενσωματωθει και ειναι πολυ ευκολο (για αυτους :D) να τα βαλουν, αλλα κλασικα θα επιστρεψει και θα δουμε μαζεμενες στο gerrit 8-10 με commits made by Lars Greiss.:D:D:D

Έχουν πει τι θα κάνουν με τα recents; Πώς θα είναι δηλαδή;

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα πρόσφατο ποστ του Tylog στο xda, έλεγε οτι οι weeklies θα ξεκινήσουν απο αυτη την Κυριακή 1/2 και μετά θα έχει νέα κάθε Κυριακή, οπότε αναμένουμε...

 

Το ξέρω, ή αυτή την Κυριακή ή την άλλη. Θα δούμε.

 

Έχουν πει τι θα κάνουν με τα recents; Πώς θα είναι δηλαδή;

 

Τα recents θα ειναι όπως ήταν στην SlimKat αλλα με μία πιο lollipop προσεγγιση, δηλαδή λίγο πιο 3D.

Αυτος είναι ο σκοπός, τώρα στην πράξη στην χειρότερη περίπτωση θα είναι όπως ήταν πριν.:)

Link to comment
Share on other sites

Τα recents θα ειναι όπως ήταν στην SlimKat αλλα με μία πιο lollipop προσεγγιση, δηλαδή λίγο πιο 3D.

Αυτος είναι ο σκοπός, τώρα στην πράξη στην χειρότερη περίπτωση θα είναι όπως ήταν πριν.:)

 

Μακαρι γιατι τα recents της slim ειναι αρκετα πιο πρακτικα απο της stock..

Μιας και ειπες για το dark theme του build της slim, πολυ ωραιο dark theme http://forum.xda-developers.com/android/themes/theme-cm12-blisspop-deepdarkness-theme-t2994043 χωρις να ειναι black :happy: δοκιμασμενο σε 3-4 ρομ μια χαρα..Εχει και zip για οσους δεν εχουν theme engine

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκλειδωσεις το nexus με διπλο tap πρεπει να κανεις ροοτ και βαλεις αλλο κερνελ..Δεν υπαρχει αλλος τροπος...Για το τηλεφωνο θα ψαξεις να βρεις ποιος dialer σου ταιριαζει αν και ο στοκ που εχει σε παει κατευθειαν στα αγαπημενα. Δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι θες :D

Καλημερα φιλος!! Ποιον καρνελ προτεινεις που να εχει διπλο tap? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...