Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο xda λέει αν έχεις ART βάζεις μόνο το bionic...

 

Ναι ρε παίδες αν έχουμε dalvik και τα δύο αλλιώς με ART μόνο το bionic....

Smartphone: Google Nexus 5 16GB black

Stock rom,Stock kernel

Xposed modules:gravity,greenify

Nova Launcher Prime

dalvik and bionic libraries from z2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν τα εχουν ολες οι custom roms τα patches,νομιζω οτι αυτη που τα εχει σιγουρα ειναι Cynogen!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Θα ήθελα να βάλω στην.lock sceeen διάφορες πληροφορειες. Πχ Πληθος αναπαντητων, πληθος αδιαβαστων email, κ.α . Γενικά κάποιο module στο xposed framework που να μπορω να αλλάξω την lock screen.Έχω το gravity box αλλά νομιζω οτι δεν.με καλύπτει σε αυτο

 

Σορρυ για το διπλό post αλλά δεν μπορω να κάνω προσθήκη εικόνας εκ των υστερων Πάντως κάτι τέτοιο εννοω

[ATTACH]43759[/ATTACH]

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ΕNJOY...μπαινουν μέσω flash απο recovery οποτε θέλει ροοτ ναι... Αυτά στο λινκ του Μιχάλη είναι απο moto x εμείς μιλάμε για του z2....σας τα δίνω απο Dropbox δικο μου...το τρίτο λινκ είναι τα στοκ libraries αν το μετανιωσετε ώστε να βαλετε τα μαμά ξανα.

 

https://www.dropbox.com/s/nthvzimj4ymjio8/Z2_DALVIK.zip

 

 

https://www.dropbox.com/s/qtpddz1na8cewn8/Z2_BIONIC.zip

 

https://www.dropbox.com/s/un931zxsibjdrdl/__Stock____4.1-4.4.2__.zip

 

έγραψες φίλε. ευχαριστώ

βρήκα τι θα κάνω το Σαββατόβραδο που ο νορμάλ κόσμος διασκεδάζει ;-)

Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση, το ligth flow παίζει καλά με το Ν5; το fb και το viber (γενικά οι εφαρμογές που δεν ρυθμιζεις) παίζουν σωστά;

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

μμμ....προσωπική μου γνώμη έτσι κι έτσι, χάνει ειδοποιήσεις. Oπώς και αυτό που έχω δοκιμάσει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@pificos

Δες το DashClock Widget από το play .

 

Καλό αυτό που λες αλλά εγώ θέλω να μου βγαινει ΑΥΤΟ ακριβως αλλά στην lockscreen

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που λες αλλά εγώ θέλω να μου βγαινει ΑΥΤΟ ακριβως αλλά στην lockscreen

 

Αυτό που σου λέει ο φίλος είναι αυτό που βλέπεις στην lockscreen. Απλά θα το βάλεις σαν widget στην lockscreen.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχθες πηγα σε κατι εγκαινια ενος φιλου και ηταν εκει ενας ξαδερφος του, ο οποιος σπουδαζει Αγγλια και κατεβηκε για τις γιορτες,ο τυπος κρατουσε ενα ομορφο κινητο το οποιο το εβλεπα απο μακρια και κατι μου θυμιζε,οταν πηγα ποιο κοντα ειδα τελικα οτι ηταν το one m8.Του ειπα να μου το δωσει λιγο να το δω και το παιδι δεν ειχε προβλημα,και ετσι το σκαλισα για κανενα 20λεπτο,η συσκευη πηγαινε μπαλα,πολυ smooth,τρομερη οθονη γενικα καλο κινητο,λιγο βαρη και αρκετα μεγαλο (ψηλομακρο) για τα γουστα μου ομως.Τα γραφω ολα αυτα διοτι οταν το συγκρινα με το δικο μου nexus 5 σε εφαρμογες και στο web,δεν ειδα τρομερες διαφορες,το m8 κλασματα του δευτερολεπτου ποιο γρηγορο,οχι κατι το σημαντικο,ειλικρηνα μηδαμινες διαφορες.Στην ποιοτητα κατασκευεις το m8 ειναι σε αλλο επιπεδο για συσκευει androind παιζει μονο του!Δεν ξερω ομως αν για αυτην την μηδαμινη διαφορα που ειχαν στο test που τους εκανα,επαιξαν ρολο τα patches του Z2 που εχω περασει στο κινητο,διοτι απο τοτε που τα περασα ειναι διαφορετικο σε ολα,και σε smooth και σε ταχυτητα,σημερα του εκανα benchmark και μου εβγαλε αυτο το εκπληκτικο νουμερο για το hardware που διαθετει:

[ATTACH]43772[/ATTACH]

:shock:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα patches που λέτε, αλλάζουν τόσο πολύ την συμπεριφορά του κινητού;; μπαίνουν και σε στοκ ρομ prerooted;
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα patches που λέτε, αλλάζουν τόσο πολύ την συμπεριφορά του κινητού;; μπαίνουν και σε στοκ ρομ prerooted;

stock rom αλλα πρεπει να ειναι rooted!!!Εγω εχω δει διαφορα,τοσο σε ταχυτητα οσο και σε smooth!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

stock rom αλλα πρεπει να ειναι rooted!!!Εγω εχω δει διαφορα,τοσο σε ταχυτητα οσο και σε smooth!

 

H διάρκεια της μπαταρίας επηρεάζεται;

Link to comment
Share on other sites

μμμ....προσωπική μου γνώμη έτσι κι έτσι, χάνει ειδοποιήσεις. Oπώς και αυτό που έχω δοκιμάσει.

 

όποτε λες δεν αξίζει!!! όταν το απεγκαταστήσεις επανέργονται όλα κανονικά; ή θα έχω θέμα;

α δεν έχω ούτε root ούτε τίποτα (like a virgin) !!!

:p

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιει κανεις απο εδώ SaberDroid (AOSPAL) ROM ? Μόλις την έβαλα κι έχω ξετρελαθεί, μιλάμε πολύ μπροστά, συνδιάζει την stock αίσθηση της Paranoid και ΟΛΑ τα tweaks χωρίς όμως να γίνεται σαν την AICP ;) Edited by johnannis
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα ρε παιδια καμια τρελη διαφορα με τα patches. Βασικα δεν ειδα καν διαφορα νομιζω, αφου το κινητο παει ουτως η αλλως σφαιρα, ποσο ακομα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειδα ρε παιδια καμια τρελη διαφορα με τα patches. Βασικα δεν ειδα καν διαφορα νομιζω, αφου το κινητο παει ουτως η αλλως σφαιρα, ποσο ακομα;

 

Και δεν είσαι ο μόνος...

Στο παρελθόν είχα δοκιμάσει τα σχετικα patches ( moto x / Z2 ) και ουδέποτε είδα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά.

Τα benches ως γνωστόν είναι για τα σκουπίδια.

Μιλάμε πάντα για stock/stock based roms.

Σε custom δεν έχουν καμία απολύτως σημασία και ίσως δημιουργήσουν και πρόβλημα.

Όποιος θέλει να δει πραγματικές επιδόσεις ας δοκιμάσει ενα πιο επιθετικό kernel τύπου Trinity ή ΝIN.

Ή ένα συνδυασμό Purity+Purified.

Ή ας ρίξει μια Liquidsmooth με τον ενσωματωμένο kernel που έχει και δεν θα χορταίνει να ακουμπάει την οθόνη του Ν5... :p

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανεις wipe system θα φύγει εαν είναι system app(αν δεν κανεις wipe data θα μείνει αν είναι user app)

 

Βέβαια γιατί να κανεις wipe system / cache, μήπως εννοούσες data/cache ? Τοτε ναι θα μείνει σαν system app

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε οποιους αρεσει στις custom rom τα animations που εχουν στις λιστες και στα μενου,υπαρχει ενα mod το οποιο εχει κατι τετοια καλουδια και χρειαζεται μονο xposed,ειναι module του xposed και το κατεβαζουμε απο εκει.Σας εχω και ενα βιντεο να δειτε αν σας αρεσει:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια βοήθεια για όποιον γνωρίζει! Υπάρχει τρόπος να φτιαξω φακέλους όχι στην home screen αλλα μέσα στο μενού χωρις launcher; με κάποιο module κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μια βοήθεια για όποιον γνωρίζει! Υπάρχει τρόπος να φτιαξω φακέλους όχι στην home screen αλλα μέσα στο μενού χωρις launcher; με κάποιο module κάτι;

 

νομίζω δεν μπορείς! χωρίς launcher.

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

επειδή παίζω αρκετά αυτές τις μέρες με rom, να ρωτήσω το εξής: πως κρατάτε backup των sms; τα apps δε με πειράζει να τα ξαναπερνάω, επαφές και ημερολόγιο είναι στο gmail, αλλά με τα sms τι γινεται;
Alex
Link to comment
Share on other sites

επειδή παίζω αρκετά αυτές τις μέρες με rom, να ρωτήσω το εξής: πως κρατάτε backup των sms; τα apps δε με πειράζει να τα ξαναπερνάω, επαφές και ημερολόγιο είναι στο gmail, αλλά με τα sms τι γινεται;

Root χωρίς titanium δεν λέει ,τα κάνει όλα γρήγορα και εύκολα :)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...