Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στοκ και κλεισιμο google now... ;)

 

Και τι κερδίζω?

Που είναι αυτό το google now και δεν το βρίσκω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τι κερδίζω?

Που είναι αυτό το google now και δεν το βρίσκω?

 

δεν ξερω αν το εχεις χρησιμοποιησει...περιεργο που το ρωτας.

 

settings/accounts/google/search/google now. και το βρισκεις στα αριστερα της home screen.

 

το απενεργοποιησα και κερδισα ενα 15%

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

απου που κανεις τις ρυθμισεις στον chaos??

 

Όταν περνάς τον chaos περνάει μαζί και εφαρμογή για τις ρυθμίσεις.. Mxtweaks λέγεται

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από puzzle21 >

Δεν κάνετε μέσω Google maps αλλά μέσω του προγράμματος που λέει navigation. Μια χαρά πλοήγηση μου κάνει..

 

συγνωμη ρε παιδια γιατι εχω βγαλει τα ματια μου και προγραμμα navigation δεν βλεπω, μηπως επειδη το πειρα απο Ελλαδα (wind) δεν το εχει η το εχει καπου και δεν το βλεπω....

 

 

 

 

παιδια γνωριζετε κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από puzzle21 >

Δεν κάνετε μέσω Google maps αλλά μέσω του προγράμματος που λέει navigation. Μια χαρά πλοήγηση μου κάνει..

 

συγνωμη ρε παιδια γιατι εχω βγαλει τα ματια μου και προγραμμα navigation δεν βλεπω, μηπως επειδη το πειρα απο Ελλαδα (wind) δεν το εχει η το εχει καπου και δεν το βλεπω....

 

 

 

 

παιδια γνωριζετε κατι για αυτο?

 

Απ ότι κατάλαβα πρέπει να είναι μέσα από το maps αλλά κάπως έχει συντόμευση.. Κοίτα να δεις και θα καταλάβεις..

[ATTACH]40897[/ATTACH]

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και γω:)κανεναν οδηγο για root unroot?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384182

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν το εχεις χρησιμοποιησει...περιεργο που το ρωτας.

 

settings/accounts/google/search/google now. και το βρισκεις στα αριστερα της home screen.

 

το απενεργοποιησα και κερδισα ενα 15%

 

Ωπα ναι.ανενεργό το είχα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από ελληνικό μαγαζί υπάρχει κανένα καλό πακετάκι για θήκη και screen protector?

 

Τσέκαρε το e-click.gr θα φέρει συνέχεια πράγματα απ όσο ξέρω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50033038

Δείτε λίγο αυτό το ποστ. Λένε δυο πράματα για το CAF . Βέβαια απ όσο θυμάμαι δεν υπήρχε ακόμα επιλογή για ART πράγμα που με στεναχωρει. Αλλά μήπως τελικά οι CAF Roms είναι καλύτερες?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=50033038

Δείτε λίγο αυτό το ποστ. Λένε δυο πράματα για το CAF . Βέβαια απ όσο θυμάμαι δεν υπήρχε ακόμα επιλογή για ART πράγμα που με στεναχωρει. Αλλά μήπως τελικά οι CAF Roms είναι καλύτερες?

 

με το αρτ γιατι κολλατε?δεν ειναι ακομα ετοιμο,ετσι κ αλλιως

 

caf rom(απο τις γνωστες) ειναι στην ουσια μονο η cm τωρα?

 

η σλιμ ανακοινωσε οτι δε παιζει να παει απο εκει

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Caf είναι η CM και η AOKP . Όσο για το art νομιζω σήμερα διάβασα οτι υποστηρίζεται κανονικά. Δεν ξέρω ίσως αν βγει σταθερή cm να πάω προς τα κει
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις κανέναν άλλο κερνελ να δούμε τι παίζει γιατί στο xda κυκλοφορούν αρκετοί πλέον.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνεις κανέναν άλλο κερνελ να δούμε τι παίζει γιατί στο xda κυκλοφορούν αρκετοί πλέον.

 

Εαν θες να του πετάξεις τα ματια σε benchmark τοτε μονόδρομος ειναι ο trinity kernel αλλωστε ειναι ο Νο1 για αυτες τις καταστασεις.

Εαν θελεις κατι soft πας σε franco και εαν θελεις παλι κατι σε life battery τοτε chaos.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να του πετάξεις τα ματια σε benchmark τοτε μονόδρομος ειναι ο trinity kernel αλλωστε ειναι ο Νο1 για αυτες τις καταστασεις.

Εαν θελεις κατι soft πας σε franco και εαν θελεις παλι κατι σε life battery τοτε chaos.

 

Chaos έχω τώρα και franco έχω δοκιμάσει.. Λέω για κανέναν άλλο battery friendly..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Chaos έχω τώρα και franco έχω δοκιμάσει.. Λέω για κανέναν άλλο battery friendly..

 

Μένεις οπως είσαι δεν υπάρχει κατι αλλο.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Chaos έχω τώρα και franco έχω δοκιμάσει.. Λέω για κανέναν άλλο battery friendly..

 

εγώ πάντως με αυτόν εδώ για battery life είμαι πλήρως ευχαριστημένος έβγαλα με κανονική χρήση 1 μέρα και κάτι,ειδικά όταν το κινητό είναι σε sleep δεν έχει καθόλου σχεδόν κατανάλωση και έχω απενεργοποίηση το google now http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2631303

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

γενικά με το κινητό είμαι ευχαριστημένος εκτός απο το γεγονός τις μπαταρίας το οποίο είναι εκνευριστικό.

το φορτήζω και μετά απο 20λεπτά έχει πέσει 3% χωρίς το αγγίξω.

δεν ξέρω τι μπορεί να τρώει τόσο πολύ την μπαταρία και τι μπορεί να τρέχει απο πίσω.αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι τα εξείς

 

α)μπορώ να βάλω και άλλα οικονίδια κάτω στην μπάρα εκτός απο τα 4 που έχει?

β)μπορώ με το titanium backup να πάρω backup όλη την ρομ μου?

γ)γίνεται να κάνω πιο μικρά τα οικονίδια?

 

έχω εγκατεστημένο το τιτανιουμ , busybox , gravity box.

δεν έχω recover mode και δεν θυμάμαι πως να την περάσω.

είμαι με στοκ ρομ , κερνελ.

 

ευχαριστώ

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

γενικά με το κινητό είμαι ευχαριστημένος εκτός απο το γεγονός τις μπαταρίας το οποίο είναι εκνευριστικό.

το φορτήζω και μετά απο 20λεπτά έχει πέσει 3% χωρίς το αγγίξω.

δεν ξέρω τι μπορεί να τρώει τόσο πολύ την μπαταρία και τι μπορεί να τρέχει απο πίσω.αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι τα εξείς

 

α)μπορώ να βάλω και άλλα οικονίδια κάτω στην μπάρα εκτός απο τα 4 που έχει?

β)μπορώ με το titanium backup να πάρω backup όλη την ρομ μου?

γ)γίνεται να κάνω πιο μικρά τα οικονίδια?

 

έχω εγκατεστημένο το τιτανιουμ , busybox , gravity box.

δεν έχω recover mode και δεν θυμάμαι πως να την περάσω.

είμαι με στοκ ρομ , κερνελ.

 

ευχαριστώ

 

Μπορείς να βάλεις όσα εικονίδια θες να τα μικρύνεις να τα μεγαλώσεις να αλλάξεις τις σειρές με τα ποσά εικονίδια θα έχεις στην κεντρική σου οθόνη και ότι θες με έναν launcher.. Αν σου αρέσει η 4.4 kit kat περνά τον Holo hd launcher και θα καταλάβεις τι εννοώ.. Οπότε θες τον βγάλεις πάλι.

Όλη τη ρομ δεν γίνεται με titanium πάρα μόνο εφαρμογές ρυθμίσεις συστήματος κτλ κτλ.. Όλη τη ρομ υπάρχουν άλλα προγράμματα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και απο μένα.

γενικά με το κινητό είμαι ευχαριστημένος εκτός απο το γεγονός τις μπαταρίας το οποίο είναι εκνευριστικό.

το φορτήζω και μετά απο 20λεπτά έχει πέσει 3% χωρίς το αγγίξω.

 

 

τι σχεση εχει η μπαταρια με αυτο που λες;;;

 

καμία. απλα το λες για να το λες για να μπεις και σε εσυ στο club των παραπονιάρηδων

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όσα εικονίδια θες να τα μικρύνεις να τα μεγαλώσεις να αλλάξεις τις σειρές με τα ποσά εικονίδια θα έχεις στην κεντρική σου οθόνη και ότι θες με έναν launcher.. Αν σου αρέσει η 4.4 kit kat περνά τον Holo hd launcher και θα καταλάβεις τι εννοώ.. Οπότε θες τον βγάλεις πάλι.

Όλη τη ρομ δεν γίνεται με titanium πάρα μόνο εφαρμογές ρυθμίσεις συστήματος κτλ κτλ.. Όλη τη ρομ υπάρχουν άλλα προγράμματα.

 

ναι φίλε μου με launcher το ξέρω οτι γίνεται απλά έλεγα μήπως το κάνω με κανα πρόγραμμα γιατί δεν μου αρέσουν πολύ τα launchers.

thanks anyway

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι σχεση εχει η μπαταρια με αυτο που λες;;;

 

καμία. απλα το λες για να το λες για να μπεις και σε εσυ στο club των παραπονιάρηδων

 

η μπαταρία φίλε μου είναι μέρος του κινητού.και όταν λες τις εντυπώσεις σου για ένα κινητό λές και για την μπαταρία.

μου την σπάει που δεν κρατάει όσο θέλω οπότε το λέω. :P

model: nexus 5

android: AOSP 7.0

kernel : ElementaX -N5-2.04

Baseband : M8974A-2.0.50.2.21

Build number : LRX21O

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα δεν μπορεσω να περιμενω και το αγορασα απο kaizer store,παρτιδα 401.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα με τις κλησεις,με ακουνε πεντακαθαρα.Μονο το πρβλημα με τον ηχο στο video.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...