Jump to content

[Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ανανέωση στο gravity box στην έκδοση 2.9.5. Το θέμα είναι πως το ψάχνω μέσα στα modules του xposed framework άλλα δεν το βρίσκω. Το έχει περάσει κανείς;

 

Μόλις το πέρασα. Άνοιξα το xposed και μου έβγαλε το update.

:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμη και τώρα δεν μπορώ την δω. Μόνο στο θέμα του xda το έχω βρει.

Είδες τις αλλαγές στο smart radio και immersive mode;

Edit: με ένα refresh μου το εμφάνισε και μένα. Για να δούμε, έχουμε ώρα μέχρι το super bowl :)

 

Edit 2: αξίζει με το παραπάνω ένα donation

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πέρασα. Άνοιξα το xposed και μου έβγαλε το update.

μια απο τα ιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μια ερωτηση σχετικα με το gps τις google που εχει εγκατεστημενο το τηλ,για να δουλεψει μονο με δορυφορο gps, πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? γιατι το ανοιξα και ενω με το navigon ολα καλα με τις google δεν ανοιγε τους χαρτες δεν εδειχνε τιποτα μονο μια λευκη εικονα και ενα μπλε στιγμα

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν χρειάστηκε τίποτα περισσότερο. Απλά άνοιξα τους χάρτες και δούλεψε. Βρίσκει σήμα αμέσως, ακόμη και μέσα στο σπίτι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω custom kernel για να αλλάξω τα χρώματα της οθόνης, για να φορτίζει γρήγορα σε USB χωρίς να ακυρώνεται το mass storage mode και να αυξησω την ένταση της δόνησης(αυτό δεν είναι τόσο σοβαρό)

 

Νίκο, με Elemental X είσαι ή άλλαξες;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια μια ερωτηση σχετικα με το gps τις google που εχει εγκατεστημενο το τηλ,για να δουλεψει μονο με δορυφορο gps, πρεπει να κανω καμια ρυθμιση? γιατι το ανοιξα και ενω με το navigon ολα καλα με τις google δεν ανοιγε τους χαρτες δεν εδειχνε τιποτα μονο μια λευκη εικονα και ενα μπλε στιγμα

 

Και εμένα καμπάνα.. Ούτε καν πέρασα navigon.. Μια χαρά μου δούλεψε οπότε το χρειάστηκα..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα καμπάνα.. Ούτε καν πέρασα navigon.. Μια χαρά μου δούλεψε οπότε το χρειάστηκα..

 

ενταξει το ξανα τσεκαρα και ανοιξε ο χαρτης ισος ειχε φαει κανενα κώλυμα, συνδεθηκε κανονικα αλλα οταν παω να κανω πλοηγηση να βαλω μια οδο δηλαδη μου λεει οτι δεν ειμαι συνδεμενος στο δίκτυο, παρολο που εχω στιγμα...

 

 

σορρυ για το πρηξιμο ρε παιδια, σας ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πλοήγηση χωρίς ίντερνετ; Εγώ δεν μπορώ απλά εμφανίζει την θέση μου σε ένα άσπρο φόντο
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις πλοήγηση χωρίς ίντερνετ; Εγώ δεν μπορώ απλά εμφανίζει την θέση μου σε ένα άσπρο φόντο

 

απο οτι μου εχουν πει εδω τα παιδια μπορεις να κανεις πλοηγηση απο δορυφορο,βαλε πρωτα εαν θες ενα gps test να δεις τους δορυφορους που πιανεις και μετα ανοιξε τον χαρτη απλα δεν με αφηνει να βαλω διεθυνση για να κανω πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό παθαίνω. Τους χάρτες σου τους δείχνει ή έχει άσπρο φόντο; μήπως πρέπει να τους κατεβάσω από κάπου;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό παθαίνω. Τους χάρτες σου τους δείχνει ή έχει άσπρο φόντο; μήπως πρέπει να τους κατεβάσω από κάπου;

 

τους δείχνει τους χαρτες και στιγμα βγαζει εκει που ειμαι, δες εαν εχεις λοκαρι δορυφορους

Link to comment
Share on other sites

Τα Google maps θέλουν ίντερνετ για να λειτουργήσουν.. ΩΣΤΟΣΟ, μπορείτε να κάνετε zoom out σε μια περιοχή και να γράψετε στη μπάρα αναζήτησης "ok maps" και θα cachαρει αυτή την περιοχή..
Link to comment
Share on other sites

Τα Google maps θέλουν ίντερνετ για να λειτουργήσουν.. ΩΣΤΟΣΟ, μπορείτε να κάνετε zoom out σε μια περιοχή και να γράψετε στη μπάρα αναζήτησης "ok maps" και θα cachαρει αυτή την περιοχή..

 

με αυτον τον τροπο θα σου βγαλει την διαδρομη,θα σε καθοδηγηση η απλα θα σου δειξει την διευθυνση που ψαχνεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα την beta 4 και δεν ηταν caf. Νομιζω οτι είναι και θα είναι aosp. Πάντως μόλις βγει aosp και stable εγώ έφυγα με τα 1000
Link to comment
Share on other sites

με αυτον τον τροπο θα σου βγαλει την διαδρομη,θα σε καθοδηγηση η απλα θα σου δειξει την διευθυνση που ψαχνεις?

navigation δεν κάνει από ότι έχω καταλάβει χωρίς ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

navigation δεν κάνει από ότι έχω καταλάβει χωρίς ίντερνετ.

 

Δεν κάνετε μέσω Google maps αλλά μέσω του προγράμματος που λέει navigation. Μια χαρά πλοήγηση μου κάνει..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον kernel που να ακούγεται ότι έχει καλή αυτονομία?

γιατί ο franco δεν....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιον kernel που να ακούγεται ότι έχει καλή αυτονομία?

γιατί ο franco δεν....

 

Εχω βάλει τον chaos και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία - επιπλέον έχει και πολλές ρυθμίσεις.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει τον chaos και μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη μπαταρία - επιπλέον έχει και πολλές ρυθμίσεις.

 

Τον είχα τον chaos,πήρε πόδι για τον λόγο ότι μου έκανε αποσυνδέσεις στο Bluetooth που έφτιαχνε μόνο με restart.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είπα να παίξω με το start radio του gravity box. Ωραία όλα αυτά που κάνει. Αλλά έχει δει κανείς διαφορά στην μπαταρία;
:D
Link to comment
Share on other sites

Τον είχα τον chaos,πήρε πόδι για τον λόγο ότι μου έκανε αποσυνδέσεις στο Bluetooth που έφτιαχνε μόνο με restart.

 

στοκ και κλεισιμο google now... ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνετε μέσω Google maps αλλά μέσω του προγράμματος που λέει navigation. Μια χαρά πλοήγηση μου κάνει..

 

συγνωμη ρε παιδια γιατι εχω βγαλει τα ματια μου και προγραμμα navigation δεν βλεπω, μηπως επειδη το πειρα απο Ελλαδα (wind) δεν το εχει η το εχει καπου και δεν το βλεπω....:blink:

Edited by avgtoni
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 5 / 5X] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...