Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε φοβίζουμε κανέναν και σίγουρα δεν το βγάζουμε από το κεφάλι μας. Το πρόβλημα ξαναλέω υφίσταται και το γνωρίζει η ίδια η google , η οποία δουλεύει για το fix. Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Κατά τ'άλλα, ετοιμαστείτε σύντομα για android update ;)

Massive google apps updates αυτήν την ώρα...hangouts, drive, search (μετονομασία του GEL σε Google Now Launcher), Newsstand, maps...:) αν δεν έχουν φανεί στις συσκευές σας, υπομονή...θα φανούν εντός 2-3 ημερών :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέτε ότι όλα το κάνουν σε όλες τις παρτίδες χωρίς εξαίρεση και έχει φοβηθεί ο κόσμος.. Έκλεισα 2 μήνες με το κινητό έχω κάνει πάμπολλες κλήσεις και κανένας δεν μου παραπονέθηκε πότε.. Είτε μίλαγα με 3g είτε με 2g είτε οτιδήποτε. Έχω 311 παρτίδα και δεν θα την άλλαζα και ολοκαίνουρια να μου έδιναν για κανένα λόγο. Τόσο καιρό έχουμε πάρει παιδιά από το εξωτερικό και αυτό με τις κλήσεις να έχει ακουστεί από 1-2 άτομα. Κυκλοφορεί η συσκευή 3 μήνες και του λέτε του παιδιού να περιμένει.

Πάρτο φίλε μου και κοίτα να χαρείς τη συσκευή σου. Προφανώς μέρα από 2 μήνες αν δεν ακουγομουν σίγουρα κάποιος θα μου το έλεγε ιδίως η γυναίκα μου..

Η συσκευή απλά πετάει και είναι απόλαυση να την έχεις στην ιδιοκτησία σου..

 

Άκου να δεις φίλε μου, μπορεί εσύ να μην έχεις πρόβλημα αλλά μην αμφισβητείς έτσι και αυτούς που έχουν, ειδικά με αυτό το τρόπο που δεν είναι καθόλου κομψός.

Δε του είπε κανείς του παιδιού ότι δε πετάει η συσκευή, και ούτε σου θιξαμε το υπέρ κινητό σου.

Απλά ρώτησε και είπανε τη γνώμη μας μέσα απ την αρνητική εμπειρία που είχαμε ορισμένοι σε αυτό το θέμα.

Δε χρειάζεται να γίνουμε και εδώ σαν τους άλλους στο δίπλα νήμα του G2 που δε σηκώνουν αρνητική κουβέντα για τη συσκευή τους.

Εγώ (όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω) τα έχω ξεπεράσει αυτά και πάντα θα λέω τη γνώμη μου χωρίς άγχος αν βλέπω κάτι αρνητικό και όχι μόνο να χαϊδεύω αυτιά και συσκευές.

Ή μάλλον θα λέω κυρίως ότι αρνητικό θέμα μου έχει βγάλει η συσκευή όπως κάνω τόσο καιρό με ότι συσκευή παίρνω, γιατί τα θετικά δε χρειάζεται να τα πω εγώ, υπάρχουν πολλοί, παρά πολλοί ενθοθσιασμενοι που θα τα πουν πολλαπλώς, το θέμα όμως είναι να τα λέμε Όλα.

Δε μπορεί εγώ και τα άλλα παιδιά να τα βγάζουμε απ το μυαλό μας αυτά που είπαμε εδώ αλλά και σε άλλα φόρουμ (& στο xda που το κοίταξα λίγο).

Αν δεν ήταν προσωπικές συζητήσεις θα σου έστελνα το αρχείο να το ακούσεις πως κάνει και τότε ίσως (λέω ίσως) μου έδινες κάποιο δίκιο!

Φιλικά πάντα

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άκου να δεις φίλε μου, μπορεί εσύ να μην έχεις πρόβλημα αλλά μην αμφισβητείς έτσι και αυτούς που έχουν, ειδικά με αυτό το τρόπο που δεν είναι καθόλου κομψός.

Δε του είπε κανείς του παιδιού ότι δε πετάει η συσκευή, και ούτε σου θιξαμε το υπέρ κινητό σου.

Απλά ρώτησε και είπανε τη γνώμη μας μέσα απ την αρνητική εμπειρία που είχαμε ορισμένοι σε αυτό το θέμα.

Δε χρειάζεται να γίνουμε και εδώ σαν τους άλλους στο δίπλα νήμα του G2 που δε σηκώνουν αρνητική κουβέντα για τη συσκευή τους.

Εγώ (όπως και πολλοί άλλοι πιστεύω) τα έχω ξεπεράσει αυτά και πάντα θα λέω τη γνώμη μου χωρίς άγχος αν βλέπω κάτι αρνητικό και όχι μόνο να χαϊδεύω αυτιά και συσκευές.

Ή μάλλον θα λέω κυρίως ότι αρνητικό θέμα μου έχει βγάλει η συσκευή όπως κάνω τόσο καιρό με ότι συσκευή παίρνω, γιατί τα θετικά δε χρειάζεται να τα πω εγώ, υπάρχουν πολλοί, παρά πολλοί ενθοθσιασμενοι που θα τα πουν πολλαπλώς, το θέμα όμως είναι να τα λέμε Όλα.

Δε μπορεί εγώ και τα άλλα παιδιά να τα βγάζουμε απ το μυαλό μας αυτά που είπαμε εδώ αλλά και σε άλλα φόρουμ (& στο xda που το κοίταξα λίγο).

Αν δεν ήταν προσωπικές συζητήσεις θα σου έστελνα το αρχείο να το ακούσεις πως κάνει και τότε ίσως (λέω ίσως) μου έδινες κάποιο δίκιο!

Φιλικά πάντα

 

Φίλε μου μάλλον παρεξήγησες και ο τόνος μου σίγουρα δεν ήταν επιθετικός.. Δεν αμφισβητεί κάνεις το πρόβλημα σου όμως δεν μπορείς να λες σε κάποιον μη πάρεις τη συσκευή και περίμενε.. 3 μήνες κυκλοφορει και όχι 10 μέρες.

Δεν υπάρχει κανένα νημα σε καμία συσκευή που να μην είχε κάποιος ούτε ένα πρόβλημα. Φυσικά όπως λες και εσύ το πρόβλημα υφίσταται αλλά δεν είναι ο κανόνας.

Εσείς λέτε ολοιιι έχουν το πρόβλημα αλλά δεν το έχουμε καταλάβει.. Αναγράφεται λίγα πιο ποστ πιο πίσω..

Τι να κάνουμε όμως που ήδη εμφανίστηκαμε 2-3 άτομα σε 5 λεπτά με συσκευές ακόμα και τις πρώτες 310 που δεν έχουν το πρόβλημα.

Και επαναλαμβάνω ο τόνος μου δεν είναι επιθετικός.. Και ποτέ δεν θα έλεγα σε κάποιον ναι το κινητό έχει πρόβλημα πέταξε τα λεφτά σου γιατί απλά στα άλλα πετάει.. Προς Θεού.

Αυτό που λέω είναι ότι όποιος θέλει να το πάρει και να απολαύσει το κινητό του.. Δυστυχώς ηλεκτρονικά είναι και κάποια όντως μπορεί να παρουσιάσουν κάποιο πρόβλημα.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανώς θα υπαρχει το πρόβλημα ,δεν σας λέμε τρελούς. Αλλά προφανώς στη μειοψηφία. Οποίος το έχει το αναφέρει. Οποίος όμως δεν το έχει δεν δίνει αναφορά καλής λειτουργιας (προφανώς). Οποτε δημιουργείται στο παιδι την αίσθηση οτι όλα είναι ελαττωματικά. Και πιο πανω είστε απόλυτοι στο να τον απομακρύνεται απο την αγορά. Κάτι που Κρινώ λάθος μιας και σχεδόν κανεις εδώ μέσα δεν θα άλλαζε το κινητό για άλλο ακόμα κι αν έχει κάποιο ελάττωμα.

Όλα φιλικά και χωρίς παρεξηγήσεις. Απλα μην φοβιζεται τον κόσμο

Νομιζω οτι η συζήτηση σ αυτό το θέμα δεν έχει άλλο νόημα. Εγώ δεν θα τη συνεχίσω

Link to comment
Share on other sites

Gsmarena : In-call quality with the Nexus 5 is great. Voices come out loud and clear and the device held on to signal without issues.

 

Ίσως μιλάμε για το πιο αντικειμενικο και με ιδιαίτερη υπόσταση site για reviews. Αν είχε πρόβλημα παγκοσμίως η συσκευή και σε όλους σίγουρα θα το ανέφεραν.

Άρα το όλοι έχετε το πρόβλημα σίγουρα δεν μπορεί να πάρει θέση για εμάς.

Επίσης αν διάβαζες ολα από την αρχή του νήματος ναι πολύς κόσμος φώναζε για το πολύ χαμηλό ηχείο που όμως διορθώθηκε μετά το πρώτο update.. Άρα κάνεις δεν κρύβει τυχών προβλήματα της συσκευής αλλά σίγουρα δεν μπορούμε να μιλάμε για κάποια που η πλειοψηφία δεν αντιμετώπιζει.. Αυτά και από εμένα και κλείνω εδώ και εγώ.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το χαμηλό ηχείο το ξεπερνάω, με άλλο δικό μου ήχο δεν είχα μεγάλο θέμα.

Αλλά το να μη μπορούν να με ακούσουν καλά κάποιες φορές (με 2g και σήμα καμπάνα) απλά και μόνο επειδή αλλάζω τη γωνία που κρατάω τη συσκευή, ή έτσι της την έδωσε και το κάνει μόνη της αυτό δε το δέχομαι.

Γιατί πάνω απ όλα είναι τηλέφωνο, όλα τα άλλα να τα βράσω, έπαιρνα τάμπλετ αν δεν ήθελα τηλέφωνο. Με 3 παιδιά παλιοί συμφορουμήτες από το εδώ φόρουμ που έκανα τα τεστ το άκουσαν με τα ίδια τους τα αυτιά.

Μακάρι να φτιαχτεί και μακάρι να είναι σε λίγες συσκευές το θέμα, τίποτα άλλο από μένα, συνεχίστε. ...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λέτε πως δεν έχετε το πρόβλημα σας είπα τι να δοκιμάσετε. Βάλτε δίπλα δίπλα το Nexus 5 και ένα άλλο Android κινητό, κατά προτίμηση Samsung Galaxy, κατεβάστε το Smart voice recorder, βάλτε την καλύτερη ποιότητα στις ρυθμίσεις, πλησιάστε το στόμα σας στα μικρόφωνα των συσκευών, ξεκινήστε ηχογράφηση ταυτόχρονα κι αρχίστε να μιλάτε. Εγώ το έκανα με το Galaxy S 2 και η διαφορά στην ποιότητα ήταν εμφανέστατη.

 

Στο xda και στο επίσημο forum της Google έχουν γίνει αναρίθμητα threads σχετικά με αυτό το θέμα. Πολλοί μάλιστα ισχυρίζονται ότι έκαναν RMA πολλές φορές και όλες οι συσκευές είχαν το πρόβλημα. Οπότε γιατί να μην το έχουν και όσοι πρόκειται να το αγοράσουν τώρα; Δε θέλω να σαμποτάρω τη συσκευή. Αλλά θέλω να λέω τα πράματα όπως είναι.

 

Καλό να λέμε τα θετικά της συσκευής αλλά ακόμη καλύτερο να λέμε τα αρνητικά. Γιατί κι εγώ πριν το πάρω είχα ρωτήσει βιαστικά και εδώ και σε ξένα site και όλοι μου είπαν ότι είναι η καλύτερη συσκευή ever χωρίς να αναφέρουν ούτε ένα αρνητικό. Και να που τελικά παρουσίασε ένα σωρό προβλήματα (δόνηση, τζόγος στα πλήκτρα, μικρόφωνο, ποιότητα ηχείου).

 

Και αν όντως δεν το έχετε όλοι το πρόβλημα, σημαίνει ότι είναι θέμα hardware και ότι η μόνη λύση θα είναι να το στείλουμε για service. Γι αυτό απλά ας περιμένουμε τι θα κάνει η Google στο επόμενο software update.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Let's change the topic ;)

Αυτό το είχε δει κανεις ?

Το είχα σκεφτεί και είχα ψάξει και παλιότερα αλλά δεν το είχα βρει πουθενά. Τι λέτε αξίζει κάνα 40αρι για να το κάνω λευκό? (Μιας και στο λευκό με χαλούσε το χρώμιο στα πλευρικά)

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματακια στον ηχο υπαρχουν αλλα εχουν να κανουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τους παροχους και οχι με το κινητο.

Θα γινουν οι αναλογες αναβαθμισεις και στο sw και καπως θα λυθουν.

Ομως το κινητο σαν hw ειναι απαιχτο.

 

μου αρεσει το κοκκινο αλλα το θελω ΚΙΤΡΙΝΟ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τα προβληματακια στον ηχο υπαρχουν αλλα εχουν να κανουν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τους παροχους και οχι με το κινητο.

Θα γινουν οι αναλογες αναβαθμισεις και στο sw και καπως θα λυθουν.

 

Σωστός ο Δημήτρης στην παρατήρηση, αν και δεν συμφωνώ με το "αποκλειστικά". Όντως όμως, παίζει ρόλο και το κάθε δίκτυο στο θέμα της ποιότητας κλήσης ;)

παρεπιπτόντως, δεν αποτρέπω κανέναν από την αγορά του...είναι σούπερ συσκευή και αξίζει τα λεφτά της 1000%.

Link to comment
Share on other sites

Let's change the topic ;)

Αυτό το είχε δει κανεις ?

Το είχα σκεφτεί και είχα ψάξει και παλιότερα αλλά δεν το είχα βρει πουθενά. Τι λέτε αξίζει κάνα 40αρι για να το κάνω λευκό? (Μιας και στο λευκό με χαλούσε το χρώμιο στα πλευρικά)

 

Το αν αξίζει είναι θέμα γούστου.. Όμως επειδή το έχω δει αρκετές μέρες τώρα η χαρά μου είναι ότι μπορείς εύκολα να αλλάξεις το πίσω μέρος σε τυχών χτυπήματα γρατσουνιές κτλ. Και από βίντεο που έχω δει ανοίγει σχετικά αρκετά εύκολα το πίσω μέρος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Δημήτρης στην παρατήρηση, αν και δεν συμφωνώ με το "αποκλειστικά". Όντως όμως, παίζει ρόλο και το κάθε δίκτυο στο θέμα της ποιότητας κλήσης ;)

παρεπιπτόντως, δεν αποτρέπω κανέναν από την αγορά του...είναι σούπερ συσκευή και αξίζει τα λεφτά της 1000%.

 

ωρε Νικο εννοουσα δεν ειναι θεμα hw... μην ξεχναμε τωρα τρεχει σε πολλα κινητα η kitkat...

πιστευω θα στρωσουν και τα δικτυα*θα παρουν αναβαθμισεις. ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την άποψή μου επι του θέματος.

Ενάμιση μήνα τώρα δεν μου έχει παραπονεθεί κανένας για το πως ακούγομαι στην διάρκεια καποιας κλήσης. Και καθημερινά έχω συνήθως περι τη μια ώρα κλήσεις. Εκανα μια δοκιμή καλώντας σε άλλο κινητο εδώ στο σπίτι και όσο και αν προσπάθησα δεν μπόρεσα να αναπαράγω αυτό που περιγράφεται σε προηγούμενα ποστς. Η φωνή μου ακουγόταν καθαρά είτε το περιβάλλον ήταν θορυβώδες (τηλεόραση) είτε σε απόλυτη ησυχία.

Στην βιντεοσκόπηση απο την άλλη το έχω το πρόβλημα. Αν βιντεοσκοπήσω σε απόλυτη ησυχία ακούω σε κάποια σημεία του βίντεο έναν θόρυβο. :confused:

Πιθανόν λοιπόν τα δύο προβλήματα να μη σχετίζονται.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες ;-)

 

Έχω και στα δύο Nexus το ίδιο θέμα. Ενώ έχω ανοίξει τα mail μου και είναι όλα αναγνωσμένα (maildroid) το ledάκι συνεχίζει να αναβοσβήνει. Είναι θέμα conflict με το maildroid ή είναι γενικότερο το κακό; Υπάρχει καμία λύση, ή να πάω στο lightflow;

Link to comment
Share on other sites

Η LG Hellas διοργανώνει διαγωνισμό και σας δίνει τη δυνατότητα να κερδίσετε ένα Nexus 5.

Για να πάρετε μέρος στο διαγωνισμό, επισκεφτείτε αυτή εδώ τη σελίδα:

http://www.nethall.gr/diagonismos-lg-hellas-nexus-5-85320/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πως βρίσκω τον αριθμό παρτίδας της συσκευής μου;

 

Από το IMEI; Ή το Serial Number?

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πως βρίσκω τον αριθμό παρτίδας της συσκευής μου;

 

Από το IMEI; Ή το Serial Number?

 

Serial επάνω στο κουτί της συσκευής θα το βρεις.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

http://sndeep.info/en εδω βλέπετε την συσκευή σας βάζοντας το s/n η το imei...

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το κόκκινο... :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Η LG Hellas διοργανώνει διαγωνισμό και σας δίνει τη δυνατότητα να κερδίσετε ένα Nexus 5.

Για να πάρετε μέρος στο διαγωνισμό, επισκεφτείτε αυτή εδώ τη σελίδα:

http://www.nethall.gr/diagonismos-lg-hellas-nexus-5-85320/

 

Να μην ήθελε και facebook καλά θα ήταν :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων τηλέφωνο έχω (έχουμε) . Θα προτιμούσα να μου έδιναν την εγγύηση, όπως θα έπρεπε κατά την γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...