Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλασαρε το boot.img της 5.0

 

Edit: Ενδέχεται βέβαια να σου έχει πειράξει και ένα αρχείο του συστήματος και να χρειαστείς να φλασάρεις και το system.img. Δοκίμασε πρώτα με το boot.img και βλέπεις. Δεδομένα δεν χάνεις έτσι και αλλιώς ούτε από τη μια ενέργεια ούτε από την άλλη.

 

σίγουρα έπρεπε να φλασάρει και το system.img ;), μιας και όντως το τροποποιημένο boot και το root πείραζε και αρχείο του system.

και πλέον με το νέο supersu, δε χρειάζεται το cf-autoroot...απλά φλασάρεις το supersu.zip σε recovery και είσαι έτοιμος.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις πέρασα τη 5.0.1

Γυρισα σε στοκ recovery και απλά έκανα το update μέσω του κινητού.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετα την 5.0.1 ενω έχω κανονικά ίντερνετ απο WiFi όταν κλείνει η οθόνη του μου βγαίνει το θαυμαστικό (ένδειξη σφάλματος ίντερνετ) ,όμως έχω κανονικά ίντερνετ. το ρεμπουτ δεν βοήθησε. κάτι ******* έκανε η Google παλι με το update....
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

εγώ μετα την 5.0.1 ενω έχω κανονικά ίντερνετ απο WiFi όταν κλείνει η οθόνη του μου βγαίνει το θαυμαστικό (ένδειξη σφάλματος ίντερνετ) ,όμως έχω κανονικά ίντερνετ. το ρεμπουτ δεν βοήθησε. κάτι ******* έκανε η Google παλι με το update....

Και εγώ με 5.0.1 και δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μολις αγορασα το nexus 5 και αναβαθμιση σε android L ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙμου λεει οτι το τηλεφωνο μου ειναι ενημερωμενο.μηπως δεν εχει ερθει ακομα σε ολους γιατι σε εμενα εχει ακομα την 4.4.4.τι στο καλο γινεται
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.μολις αγορασα το nexus 5 και αναβαθμιση σε android L ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙμου λεει οτι το τηλεφωνο μου ειναι ενημερωμενο.μηπως δεν εχει ερθει ακομα σε ολους γιατι σε εμενα εχει ακομα την 4.4.4.τι στο καλο γινεται

 

Καλησπέρα, εμένα η 5.0.1 μου ήρθε πριν 5 μέρες περίπου. Κάνε λίγο υπομονή αλλιώς πέρνα τη μόνος σου.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα τον τροπο αλλα καλυτερα να περιμενω την ota αναβαθμιση.δεν ειμαι για τετοια μην κανω καμια πατατα και αντε γεια μετα. Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμένα μου το έκανε κ αναγκαστηκα μα φλασαρω όλο το image της 5.0.1 απτην αρχή. Βέβαια απο το αρχείο flash all .bat έσβησα το -w κ έτσι όταν περασε το φλασαρισμα δεν έχασα λογαριασμους κ δεδομενα.

Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά του αδερφού μου με 5.0.1την ρουταρα με CF μια χαρά.

Παρεμπιπτόντως έχω το Xperia Z και έπαθα πλάκα με το νεξους κ το λολλιποπ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Root στη 5.0.1 έκανα με τον εξής τρόπο. Έβαλα twrp recovery και απλά μετά flashaρω το su zip

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα τον τροπο αλλα καλυτερα να περιμενω την ota αναβαθμιση.δεν ειμαι για τετοια μην κανω καμια πατατα και αντε γεια μετα.

Δεν μπορείς να κάνεις "πατάτα". Στην χειρότερη να χάσεις τα δεδομένα των εφαρμογών σου. Πάντως να το χαλάσεις, δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

το WiFi κανει τρελά πραγματα μετα την 5.0.1 .....μια χαρά ηταν ,χειρότερα έγιναν όλα μετα το update. θα περιμένω ως την 5.1.0 αν και τότε η Google δεν έχει στρώσει το κινητό.... πάμε γεια μια για πάντα απο τα νεξους
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πήγα να συνδέσω το κινητό σε ένα opel astra ενός φίλου και ενώ το κινητό φόρτιζε κανονικά δεν το έβλεπε το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου για να παίξει τα τραγούδια. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;
:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βγάλω φωτογραφία από κάποιο βίντεο την στιγμή που παίζει; Αν ναι πως; Ευχαριστώ.

 

Χτύπημα οθόνης τη στιγμή που τραβάς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πως εννοεί την ώρα που γράφει βίντεο αλλά την ώρα που βλέπει βίντεο..

 

Ακυρος (εγω). Δικιο εχεις. Τοτε μονο με screenshot μπορω να φανταστω και μετα crop. Ψιλομπακαλικη σκεψη, αλλα αν ειναι για κανα 2 εικονες απλες, μπορει να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

το WiFi κανει τρελά πραγματα μετα την 5.0.1 .....μια χαρά ηταν ,χειρότερα έγιναν όλα μετα το update. θα περιμένω ως την 5.1.0 αν και τότε η Google δεν έχει στρώσει το κινητό.... πάμε γεια μια για πάντα απο τα νεξους

 

 

Κάτι δεν έχει κάτσει καλά στο κινητό σου. Δεν έχω το παραμικρό θέμα με το Wifi.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το θαυμαστικό στο wifi και στο σημα τι ακριβως είναι?

Μου το έβγαλε πριν στο wifi του σπιτιου και δεν είχα πρόσβαση για μερικά λεπτά.

Μήπως κάτι τέτοιο πρόβλημα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο Τορόντο Καναδά.

Αρκετές μέρες πριν παρήγγειλα στο Καναδικό Google store ένα Nexus 5 και λίγο αργότερα ένα ακόμα (32GB) αυτή την φορά.

Το μεν πρώτο πήρε τις αναβαθμίσεις πολύ σύντομα αυτόματα (από 4.4.4 σε 5.0.1) το δευτερο μέχρι αυτή την στιγμή , παραμένει στο 4.4.4 (!).

Ξέρει κανείς εάν θα έλθει η αναβαθμιση ποτέ μέσω ΟΤΑ , για να ελπίζω..

Να την βάλω μόνος μου δεν είναι οτι καλύτερο , μια και δεν το έχω ξανακάνει (είμαι 66 χρονών).

Σας ευχαριστώ

stelioscdn

Link to comment
Share on other sites

και εγω χθες που το αγορασα παραμενει στην 4.4.4 αναβαθμιση δεν μου ειρθε ακομα.ειπα να την περασω μονο μου αλλα καλυτερα λεω να περιμενω να μου ερθει μεσω ota .κανε υπομονη και θα ερθει συντομα.ετσι ελπιζω
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο Τορόντο Καναδά.

Αρκετές μέρες πριν παρήγγειλα στο Καναδικό Google store ένα Nexus 5 και λίγο αργότερα ένα ακόμα (32GB) αυτή την φορά.

Το μεν πρώτο πήρε τις αναβαθμίσεις πολύ σύντομα αυτόματα (από 4.4.4 σε 5.0.1) το δευτερο μέχρι αυτή την στιγμή , παραμένει στο 4.4.4 (!).

Ξέρει κανείς εάν θα έλθει η αναβαθμιση ποτέ μέσω ΟΤΑ , για να ελπίζω..

Να την βάλω μόνος μου δεν είναι οτι καλύτερο , μια και δεν το έχω ξανακάνει (είμαι 66 χρονών).

Σας ευχαριστώ

stelioscdn

Δεν τη παίρνουν όλα ταυτόχρονα. Μπορεί να έχουν και δύο βδομάδες διάφορα. Ίσως και περισσότερο. Τυχαίο είναι. Δεν σε εμποδίζει σε κάτι όμως η 4.4.4 οπότε απόλαυσε και θα έρθει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το θαυμαστικό στο wifi και στο σημα τι ακριβως είναι?

Μου το έβγαλε πριν στο wifi του σπιτιου και δεν είχα πρόσβαση για μερικά λεπτά.

Μήπως κάτι τέτοιο πρόβλημα έχει?

Δηλώνει ότι δεν έχει Internet εκείνη τη στιγμή.. Προφανώς λόγω router όχι λόγω κινητού..

Link to comment
Share on other sites

εσβησα καταλαθος καποιες φωτογραφιες σημαντικες που χρειαζομαι οπωσδηποτε υπαρχει τροπος ανακτησης τους?

δεν ειμαι ροοτ και δεν εχω ενεργοποιημενο backup της google.. Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι καινουριος στο φορουμ και θελω να ρωτησω τους κατοχουν του νεξους 5 με το androiod 5.0.0- 5.0.1

εχετε παρατηρησει το προβλημα της ραμ? μετα απο ωρες ανοιχτο το συστημα συνεχεια καταναλωνει ολο και περισσοτερη ραμ

ως αποτελεσμα να εχει 400 mb μεγιστο ελευθερο και αυτο εχει ως αποτελεσμα το κινητο να κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αυτή την στιγμή βρίσκομαι στο Τορόντο Καναδά.

Αρκετές μέρες πριν παρήγγειλα στο Καναδικό Google store ένα Nexus 5 και λίγο αργότερα ένα ακόμα (32GB) αυτή την φορά.

Το μεν πρώτο πήρε τις αναβαθμίσεις πολύ σύντομα αυτόματα (από 4.4.4 σε 5.0.1) το δευτερο μέχρι αυτή την στιγμή , παραμένει στο 4.4.4 (!).

Ξέρει κανείς εάν θα έλθει η αναβαθμιση ποτέ μέσω ΟΤΑ , για να ελπίζω..

Να την βάλω μόνος μου δεν είναι οτι καλύτερο , μια και δεν το έχω ξανακάνει (είμαι 66 χρονών).

Σας ευχαριστώ

stelioscdn

Κύριε Στέλιο περιμένετε λίγο ακόμα την αναβάθμιση OTA. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην την πάρετε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...