Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε κανεις Antutu - Antutu X με την 4.4.3 ? Στο δικο μου επεσε απο 30.000 πανω κατω σε 18500 και στα δυο προγραμματα. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Δεν εχω παρατηρησει διαφορα στις επιδοσεις του κινητου, δουλευει σφαιρα οπως και πριν. Απλη περιεργεια.

 

Ξαναπερασες bionic & dalvic patches? Για να είχες 30.000 πρέπει να τις είχες περασμένες. Επίσης μην ξεχάσεις να βάλεις το κινητό και στο ψυγείο για κανένα 5λεπτο πριν ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, ένα φιλαράκι αγόρασε πριν 3 μέρες το κινητό μας. Χθες έκανε κανονικά αναβάθμιση , όλα εντάξει.

 

Σήμερα καθώς "έπαιζε" με το κινητό, κλείνει μονο του και ανοιγεί έχοντας κάνει κάτι σαν επαναφορά εργοστασιακών. Του έβγαλε τις αρχικές ρθυμίσεις και είχε χάσει όλες του τις εφαρμογές κτλ.

 

Το παράξενο είναι οτι στη διαθέσιμη μνήμη , λέει 350κάτι mb Και απο αυτά έχει ελεύθερα 2 mb :!:

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , δεν τον αφήνει να κάνει , κολλάει εκεί που λέει διαγραφή.

 

Τι λέτε, έχετε να μου προτείνετε κάτι να το δοκιμάσουμε;; Πάντως doa έχει!

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα φιλαράκι αγόρασε πριν 3 μέρες το κινητό μας. Χθες έκανε κανονικά αναβάθμιση , όλα εντάξει.

 

Σήμερα καθώς "έπαιζε" με το κινητό, κλείνει μονο του και ανοιγεί έχοντας κάνει κάτι σαν επαναφορά εργοστασιακών. Του έβγαλε τις αρχικές ρθυμίσεις και είχε χάσει όλες του τις εφαρμογές κτλ.

 

Το παράξενο είναι οτι στη διαθέσιμη μνήμη , λέει 350κάτι mb Και απο αυτά έχει ελεύθερα 2 mb :!:

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων , δεν τον αφήνει να κάνει , κολλάει εκεί που λέει διαγραφή.

 

Τι λέτε, έχετε να μου προτείνετε κάτι να το δοκιμάσουμε;; Πάντως doa έχει!

Ας κανει hard reset με τα κουμπια volume up + power button. Googlαρε το και δες τις οδηγιες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τη φωτεινότητα στο αυτόματο, αυτό που παρατηρώ είναι ότι ενώ δεν αλλάζει ο φωτισμός στο δωμάτιο η φωτεινότητα της οθόνης αλλάζει.Μια αυξάνεται μια μειώνεται. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Δεν είναι ανάγκη να αλλάξει ο φωτισμός του δωματίου για να αλλάξει και η φωτεινότητα.. Θα κούνησες το κινητό σε σημείο που είχε λίγο περισσότερο φως θα το είδε ο αισθητήρας και θα ανέβηκε και η φωτεινότητα.. Ή το αντίθετο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να αλλάξει ο φωτισμός του δωματίου για να αλλάξει και η φωτεινότητα.. Θα κούνησες το κινητό σε σημείο που είχε λίγο περισσότερο φως θα το είδε ο αισθητήρας και θα ανέβηκε και η φωτεινότητα.. Ή το αντίθετο..

 

Λάθος διατύπωση από εμένα. Είμαι πχ στο δωμάτιο και μιλάω στο fb από το κινητό, το έχω στα χέρια μου και όσο γράφω μηνυματα ή κάνω κάτι άλλο στη συσκευή αλλάζει η φωτεινότητα. Αυτό ήθελα να πώ στην αρχή.Μια άλλη ερώτηση, είμαι μαμά, για να δει usb otg πρέπει να του κάνω κάτι; Ξέρω ότι το usb πρεπει να ειναι fat32,θέλει κάποια εφαρμογή για να το δει;

Edited by alien2
Link to comment
Share on other sites

κάτι σαν επαναφορά εργοστασιακών

Ούτε αυτός ξέρει τι έπαθε δηλαδή. Αυτό δε γίνεται να το κάνεις κατά λάθος. Τέλος πάντων, προτείνω να περάσει απ' την αρχή το factory image της 4.4.3.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση. Πριν βάλω την 4.4.3 πρέπει να πάρω κάνα backup? Η το upgrade δεν επηρεάζει τα δεδομένα των εφαρμογών; δεν έχω mod όλα stock

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση. Πριν βάλω την 4.4.3 πρέπει να πάρω κάνα backup? Η το upgrade δεν επηρεάζει τα δεδομένα των εφαρμογών; δεν έχω mod όλα stock

Αμα κανεις OTA upadate δεν επηρεαζει τα δεδομενα σου.....σε περιπτωση που κανεις clean install τοτε ναι..κανεις backup τα δεδομενα σου...:)

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο με το σήμα του κινητού..στο σπίτι γενικά παιζει παντα full σημα απο οποιοδήποτε κινητό..στο νεξους παντα μου δείχνει μια γραμμουλα άντε δυο..την στιγμη που θα κάνω κλήση ή θα με πάρουν τηλεφωνο ακαριαία το σήμα εκτοξευεται και γεμίζουν όλες οι γραμμες..όταν το κλείσω ξαναπέφτει στη μία παλι..να σημείωσω οτι δεν αντιμετώπιζω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα των κλήσεων..ακουγομαι και ακουω τον αλλον καθαρα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο με το σήμα του κινητού..στο σπίτι γενικά παιζει παντα full σημα απο οποιοδήποτε κινητό..στο νεξους παντα μου δείχνει μια γραμμουλα άντε δυο..την στιγμη που θα κάνω κλήση ή θα με πάρουν τηλεφωνο ακαριαία το σήμα εκτοξευεται και γεμίζουν όλες οι γραμμες..όταν το κλείσω ξαναπέφτει στη μία παλι..να σημείωσω οτι δεν αντιμετώπιζω κανένα πρόβλημα με την ποιότητα των κλήσεων..ακουγομαι και ακουω τον αλλον καθαρα..

 

Το έχω δει σε πολλά κινητά αυτό.. Θυμάμαι κάποια Nokia s60 που το έκαναν.. Στο Ν5 δεν το θυμάμαι.. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το κάνουν αλλά όντως κι εγώ δεν είχα πρόβλημα. Ίσως (μπορεί να λέω και βλακεία) την ώρα της κλήσης να δίνουν μεγαλύτερη ισχύ στην κεραία για να πιάνει καλύτερα και στη συνέχεια να πέφτει πάλι σε νορμάλ..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασες bionic & dalvic patches? Για να είχες 30.000 πρέπει να τις είχες περασμένες. Επίσης μην ξεχάσεις να βάλεις το κινητό και στο ψυγείο για κανένα 5λεπτο πριν ;-)

 

Το κινητο ειναι τελειως στοκ. Και πριν και μετα την 4.4.3

 

Λες να δοκιμασω να μετρησω ξανα το Δεκεμβρη?

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

καποιος με βελτιωμενο revision με μεγαλες τρυπες ηχειου?θελω να μαθω το revision που αναφερει στον bootloader
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω και έκανα ένα factory reset στο nexus 5 (red 32gb). Μετά το reboot εμφάνισε αμέσως την αναβάθμιση στην 4.4.3!

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα να περιμένω και έκανα ένα factory reset στο nexus 5 (red 32gb). Μετά το reboot εμφάνισε αμέσως την αναβάθμιση στην 4.4.3!

 

:)

 

Όπως έκανα κι εγώ και το ανέφερα. Μόνο που δε με "έφαγαν"...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έκανα κι εγώ και το ανέφερα. Μόνο που δε με "έφαγαν"...

 

Ε δεν είναι και ο,τι καλύτερο και να περιμένεις μετά να τα ξαναπεράσεις όλα απο την αρχή...

 

:p

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια στη Google. Μετά το update ισχύει ότι όταν έχεις αναπάντητη δεν ανάβει το led. Τι να πεις :-/

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και ο,τι καλύτερο και να περιμένεις μετά να τα ξαναπεράσεις όλα απο την αρχή...

 

:p

 

Εγώ ακόμα τίποτα αλλά βαριέμαι να το σεταρω παλι. Άντε να δω ποτε θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Τσακαλια στη Google. Μετά το update ισχύει ότι όταν έχεις αναπάντητη δεν ανάβει το led. Τι να πεις :-/

 

Φιλε μου εμενα με light flow με την4.4.3 μια χαρα αναβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αυτο που θελω να ρωτησω,μετα την αναβαθμιση πρεπει να ξανα ρουταρουμε το τηλ για να βαλουμε gravity box;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα με light flow με την4.4.3 μια χαρα αναβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αυτο που θελω να ρωτησω,μετα την αναβαθμιση πρεπει να ξανα ρουταρουμε το τηλ για να βαλουμε gravity box;

 

Ναι Ρουτ από την αρχη

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να χρειαστεί να καταφύγω σε 3rd party λύση; Πριν μια χαρά δούλευε το led, ημαρτον. Αναβάθμιση μετά σου λέει..

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα με light flow με την4.4.3 μια χαρα αναβει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αυτο που θελω να ρωτησω,μετα την αναβαθμιση πρεπει να ξανα ρουταρουμε το τηλ για να βαλουμε gravity box;

 

Δεν το αλλάζω το light flow! Μόνο με αυτό λειτουργεί το led όπως πρέπει. Και προφανώς και στην 4.4.3 όλα είναι οκ. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...