Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το G2, το Nexus 5 και το HTC One. Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι το πόσο αργά φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και τον chrome στα G2 και Nexus 5 ενώ στο HTC One ανοίγουν σφαίρα!!! Τι έχετε να πείτε?

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση που έχεις και τα 3 Αχαχχαχα...

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.:D

 

+1 και από μένα

Smartphone: Google Nexus 5 16GB black

Stock rom,Stock kernel

Xposed modules:gravity,greenify

Nova Launcher Prime

dalvik and bionic libraries from z2

Link to comment
Share on other sites

Έχω το G2, το Nexus 5 και το HTC One. Αυτό που μου κάνει τρομερή εντύπωση είναι το πόσο αργά φορτώνουν τα βίντεο στο youtube και τον chrome στα G2 και Nexus 5 ενώ στο HTC One ανοίγουν σφαίρα!!! Τι έχετε να πείτε?

 

nexus 5, ολα σφαιρα μου ανοιγουν :)

 

Συμφωνώ απόλυτα.:D

 

+1 και από μένα

 

Εγώ είχα το One πρίν το Ν5. Δε νομίζω καν να παίζει αυτό που λες. Φιλικά πάντα.

 

Εμένα μου κάνει εντύπωση που έχεις και τα 3 Αχαχχαχα...

Κι αυτό σωστό. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update στη κάμερα. Μόνο το manual exposure είδα αλλαγή αν δεν το είχα παρατήσει πριν.

 

Υπήρχε κ πριν. Το update περιλαμβάνει stability fixes κ προσθήκη λήψης στιγμιότυπου ενώ τραβάς βίντεο (με tap στην οθόνη)

;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε κ πριν. Το update περιλαμβάνει stability fixes κ προσθήκη λήψης στιγμιότυπου ενώ τραβάς βίντεο (με tap στην οθόνη)

;)

 

Σωστός ρε φίλε.. Και μου έσπασε τα νεύρα σε ένα πάρτι που τράβαγα βίντεο και ήθελα να βγάλω φωτο.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

αυτο το γυαλιστερο που βλεπετε στα γραμματα του λογοτυπου NEXUS στο πισω μερος, ειναι αυτοκολλητο. μου ξεκολλησε το X :wacko:

την προσοχη σας :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν είναι δυνατόν και εγώ μια μέρα που το σκάλιζα είδα οτι αρχισε να κουνιεται το Ν οποτε το άφησα κάτω αμέσως
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν είναι δυνατόν και εγώ μια μέρα που το σκάλιζα είδα οτι αρχισε να κουνιεται το Ν οποτε το άφησα κάτω αμέσως

 

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν, είστε σίγουροι οτι είναι αυτοκόλλητο;;;;;;

Ξεφτιλα για την Google αν ξεκολανε!!!!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι σίγουρα αυτοκόλλητο, ίσως όχι χάρτινο οπότε δεν νομίζω οτι κινδυνεύει. Αλλά αν πας να το σκαλίσεις ή να προσπαθήσεις να το "καθαρίσεις" μάλλον θα το "χάσεις". Οπότε προσεκτικά εκεί πίσω

Αν και δεν νομίζω να φύγει μόνο του μιας και η εσοχή το προστατεύει

Link to comment
Share on other sites

Για βάλε φώτο να δούμε πως έγινε.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά ξεκόλλησε σίγουρα, εγώ το έβγαλα γιατί είχε γίνει άσχημο.. Καλά μη φανταστειτε τίποτα τραγικό, για πολύ καιρό νόμιζα ότι είναι βρώμα και δε μπορούσα να το καθαρίσω αλλά τελικά όχι. Η βλακεία τώρα είναι ότι δε γυαλίζει όπως το υπόλοιπο.. Βέβαια έτσι κι αλλιώς θα έπαιρνα το μαρκαδορακι που παίρνουν στο XDA και το βάφουν ή θα έβαζα dbrand..ε τώρα ένας λόγος παραπάνω. Θα ανεβασω φωτο μόλις μπορέσω.. Λογικά και το lg κάτω έτσι θα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε φώτο...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ άλλη μια πατάτα της LG. Εγώ από την πρώτη μέρα με θήκη είμαι κι έχω ξεχάσει πώς είναι η πλάτη του. :p Νίκο, δε φορούσες θήκη; Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Θηκη στιν αρχη και μετα πηρα zagg full body και τωρα ειμαι σουπερ!
Link to comment
Share on other sites

Δε φοράω θήκη, μόνο για λίγο καιρό.. Δε μου αρέσουν.. Δεν το μετανιώνω όμως..

Δε φαίνεται καλά..

 

[ATTACH]45010[/ATTACH][ATTACH]45011[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δε φοράω θήκη, μόνο για λίγο καιρό.. Δε μου αρέσουν.. Δεν το μετανιώνω όμως..

Δε φαίνεται καλά..

 

Μια χαρά, νομίζω ότι είναι καλύτερο ματ...

:lol:

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα έβαλα το nexus μου δίπλα από ένα g2 και μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα! Το λευκό ήταν απαράδεκτο! Λες και έβλεπα οθόνη amoled. Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σε όλα έτσι ή αν έχων πέσει σε ελαττωματική παρτίδα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα έβαλα το nexus μου δίπλα από ένα g2 και μόνο που δεν έβαλα τα κλάματα! Το λευκό ήταν απαράδεκτο! Λες και έβλεπα οθόνη amoled. Μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σε όλα έτσι ή αν έχων πέσει σε ελαττωματική παρτίδα;

 

Έχω αλλάξει 2 nexus 5. Στο πρώτο το οποίο ήταν παρτίδα 310 το λευκό ήταν κανονικό, σε αυτο που έχω τώρα το λευκο πάει προς το κίτρινο. Και το έχω δει και σε άλλο nexus να είναι έτσι.

:D
Link to comment
Share on other sites

Λες να μπορώ να επικαλεστώ εγγύηση γι αυτό; Δεν δικαιολογείται IPS οθόνη με τέτοια κιτρινιλα!
Link to comment
Share on other sites

Λες να μπορώ να επικαλεστώ εγγύηση γι αυτό; Δεν δικαιολογείται IPS οθόνη με τέτοια κιτρινιλα!

 

Δύσκολο το βλέπω. Μπορείς να δοκιμάσεις βέβαια..

:D
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω. Μπορείς να δοκιμάσεις βέβαια..

 

Εμένα πάντως μου το άλλαξαν για κιτρινίλα με doa. Έχω γράψει σχετικά στα προβλήματα παλαιότερα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα σας. Σήμερα παραλαμβάνω το nexus 5 μου παρτίδα 403. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες και από οτι είδα ακούγονται για κιτρινίλες στην οθόνη και θέματα με τον ήχο, αν και απ'ότι διάβασα έχουν διορθωθεί στις τελευταίες παρτίδες. Θα μπορούσατε να μου πείτε τα πιό συχνά προβλήματα που βγάζει η συσκευή για να ξέρω τι θα ελέγξω μόλις το παραλάβω;
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...