Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού το πρόβλημα είναι στο S3 και όχι στο Nexus 5, μήπως να ρωτούσες καλύτερα στα topic του S3 που όσοι μπαίνουν εκεί θα έχουν περισσότερη εμπειρία με τα Samsung και ίσως γνωρίζουν κάτι διαφορετικό?

 

οκ φιλε μου θα το γραψω και εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικ μπηκα στην παρεα σας.....δεν αντεξα...με ετρωγε η τσεπη και η μανια της αλλαγης....

ομως ερχομενος απο το galaxy s3 οι αλλαγες ειναι αρκετες (απο το πολυ λιγο που προλαβα να το ψαξω).

οποτε ερχομαι με μερικες ερωτησεις....χωρις γελια παρακαλω... ;)

1. widgets πως βαζουμε???

2. πως κανουμε διαγραφη ολων των ενεργων εφαρμογων χωρις να τις σερνουμε μια μια δεξια ή αριστερα..?

3. για sms κατεβασα το 8sms που αναφερετε πολλοι εδω. πως στο καλο το κανω να στελνει 160 χαρακτηρες? μου στελνει το μηνυμα σε μικρα ελληνικα οποτε και δεν το εχει μετατρεψει σε unicode αρα στελνει λιγοτερους χαρακτηρες. επισης αν και στο 8sms ενεργοποιησα να φαινονται οι εναπομειναντες χαρακτηρες αυτο επιμενει να μην μου τους διχνει...

 

αυτα για αρχη...

καλως σας βρηκα...

 

Για το δεύτερο, πατώντας το soft key "resent", αυτό που είναι δεξιά από το "home". Επάνω δεξιά στην οθόνη έχει τρεις παύλες, αν το πατήσεις φεύγουν όλες μια μια. Καμία φορά για πλάκα το κάνω για να βλέπω το εφέ.

Αν είσαι μάλιστα στο κάτω μέρος της οθόνης και έχεις αρκετές εφαρμογές ανοικτές, ανεβαίνει η οθόνη μόνη της πάνω και ξεκινάει να τις κλείνει μια μια.

Link to comment
Share on other sites

Για το δεύτερο, πατώντας το soft key "resent", αυτό που είναι δεξιά από το "home". Επάνω δεξιά στην οθόνη έχει τρεις παύλες, αν το πατήσεις φεύγουν όλες μια μια. Καμία φορά για πλάκα το κάνω για να βλέπω το εφέ.

Αν είσαι μάλιστα στο κάτω μέρος της οθόνης και έχεις αρκετές εφαρμογές ανοικτές, ανεβαίνει η οθόνη μόνη της πάνω και ξεκινάει να τις κλείνει μια μια.

 

Αυτό με τις τρεις παύλες δεν υπάρχει σε στοκ κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το display control δεν παιζει στο 5αρι?γιατί την ωρα που διαλεγω ενα προφίλ μου γράφει η εφαρμογή σταμάτησε τι παιζει με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί μου έπεσε καταλάθος ενώ το είχα στο τραπέζι μια μικρή μπαταρία ΑΑΑ πάνω στην οθόνη.Έπαθα πλάκα.Η οθόνη ράγισε για πλάκα.Από βδομάδα θα πάω να το φτιάξω.150 ευρώ τσάμπα και βερεσέ.Πολύ ευαίσθητη οθόνη!Και όσο σκέφτομαι οτι πλέον έχει 310 ευρώ καινούριο ξενερώνω απιστευτα.:(:(

 

Το Gorilla 3 που έχει είναι πιο λεπτό και εύκαμπτο από το 2, φαντάζομαι ότι αυτό που έπαθες είναι ακριβώς η συνθήκες στις οποίες συμπεριφέρεται χειρότερα. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά απευθύνω έκκληση προς τους κατόχους 32αριων, αλλά και 16αριων που δεν έχουν εγγύηση, αγορασμένα απο Google Play εξωτερικού να μου δώσουν τα φώτα τους σχετικα με δυο απορίες:

1) Έχουμε 12μηνη ή 2ετη εγγύηση? Το εγχειρίδιο μου αναφέρεται σε 12μηνη περιορισμένη εγγύηση ! (Αγοραμσενο απο Ιταλία)

2) Το παραστατικό αγοράς αν χρειαστεί για λόγους εγγύησης είναι αυτό το email απο τη Google που στάλθηκε κατά την αγορά?

Link to comment
Share on other sites

τελικα με τον ηχο εχουμε καποια βελτιωση? μηπως μπορει να αυξηθει η ενταση με καποια εφαρμογη απο το play?

Ρίξε μια ματιά εδώ :http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=383508&page=11

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδιά απευθύνω έκκληση προς τους κατόχους 32αριων, αλλά και 16αριων που δεν έχουν εγγύηση, αγορασμένα απο Google Play εξωτερικού να μου δώσουν τα φώτα τους σχετικα με δυο απορίες:

1) Έχουμε 12μηνη ή 2ετη εγγύηση? Το εγχειρίδιο μου αναφέρεται σε 12μηνη περιορισμένη εγγύηση ! (Αγοραμσενο απο Ιταλία)

2) Το παραστατικό αγοράς αν χρειαστεί για λόγους εγγύησης είναι αυτό το email απο τη Google που στάλθηκε κατά την αγορά?

 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι τα 16 μαύρα έχουν 2 χρόνια εγγύηση και στην Ελλάδα. Το έχω ρωτήσει στην LG. Τα 32 μόνο εκεί που εισάγετε. Για εγγύηση είναι το imei της συσκευής. Σε ερώτηση μου πάλι στην LG μου είπαν ότι από το imei το βλέπουν. Το πρώτο Nexus που είχα πάρει είχε γίνει ένα μπέρδεμα και δεν είχα αποδειξη. Τότε ρώτησα στην LG και μου το είπαν.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ την τιμή του κινητού από τότε που βγήκε και πέφτει διαρκώς.

 

Τώρα έχει φτάσει κάπου στα 303 που θεωρώ ήδη αρκετά καλή τιμή, αλλά αναρωτιέμαι αν με παίρνει να περιμένω να πέσει και άλλο ή θα γίνει όπως συμβαίνει καμιά φορά ένα μπαμ και θα ξανά φτάσει σε τίποτα 350 και θα μείνει εκεί;

 

Επίσης τι πρέπει να προσέξω πριν το πάρω; Φαντάζομαι έχει αναφερθεί, απλά επειδή είναι πολλές οι σελίδες αν θα μπορούσε κάποιος να μου διευκρινίσει θα ήμουν ευγνώμων.

Εννοώ θα πρέπει να κοιτάξω για συγκεκριμένη παρτίδα revision / serial κτλ και αν ναι ποια και πως.

 

Ευχαριστώ.

Edited by guido
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ την τιμή του κινητού από τότε που βγήκε και πέφτει διαρκώς.

 

Τώρα έχει φτάσει κάπου στα 303 που θεωρώ ήδη αρκετά καλή τιμή, αλλά αναρωτιέμαι αν με παίρνει να περιμένω να πέσει και άλλο ή θα γίνει όπως συμβαίνει καμιά φορά ένα μπαμ και θα ξανά φτάσει σε τίποτα 350 και θα μείνει εκεί;

 

Επίσης τι πρέπει να προσέξω πριν το πάρω; Φαντάζομαι έχει αναφερθεί, απλά επειδή είναι πολλές οι σελίδες αν θα μπορούσε κάποιος να μου διευκρινίσει θα ήμουν ευγνώμων.

Εννοώ θα πρέπει να κοιτάξω για συγκεκριμένη παρτίδα revision / serial κτλ και αν ναι ποια και πως.

 

Ευχαριστώ.

 

Για την τιμή δεν ξέρω να σου απαντήσω, πιθανολογώ ότι δεν θα ανέβει άλλα ούτε θα πέσει και ιδιαίτερα στο άμεσο μέλλον. Είναι ήδη πολύ χαμηλά για κινητό με τέτοια specs.

 

Πρέπει να προσέξεις να είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο (d821) και το serial number να αρχίζει από 401, 402 ή 403. Επίσης αν δεν θες να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση, κοίτα να επιλέξεις το μαύρο 16αρι μοντέλο.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Για την τιμή δεν ξέρω να σου απαντήσω, πιθανολογώ ότι δεν θα ανέβει άλλα ούτε θα πέσει και ιδιαίτερα στο άμεσο μέλλον. Είναι ήδη πολύ χαμηλά για κινητό με τέτοια specs.

 

Πρέπει να προσέξεις να είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο (d821) και το serial number να αρχίζει από 401, 402 ή 403. Επίσης αν δεν θες να έχεις πρόβλημα με την εγγύηση, κοίτα να επιλέξεις το μαύρο 16αρι μοντέλο.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ναι για την τιμή, περισσότερο ρητορικό ήταν το ερώτημα. Δεν μπορεί να ξέρει κάνεις τι θα γίνει.

 

Για την διαφορά d821 vs d820 το είναι διαβάσει, απλά υπέθετα ότι δεν φέρνει το αμερικάνικο κανείς.

 

Οπότε όταν με το καλό σύντομα κάνω την παραγγελία, να πάρω πρώτα τηλ να ρωτήσω πιο serial έχει η συσκευή; Ελπίζω να το λένε.

 

Btw to serial υπάρχει στο κουτί εξωτερικά, και στην συσκευή στην "κατάσταση" σωστά;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για την διαφορά d821 vs d820 το είναι διαβάσει, απλά υπέθετα ότι δεν φέρνει το αμερικάνικο κανείς.

 

Μην εισαι και τοσο σιγουρος...http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5263564#post5263564

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούριος στην παρέα!! Το αγόρασα σήμερα το 16άρι σε μαύρο από birdphone..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω για αρχή? Διάβασα τις τελευταίες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι..

Ευχαριστώ για αρχή! :)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ και πολύ σημαντικό.

Αν αποφασισεις να αρχίζεις το φλασαρισμα τοτε να πάρεις οπωσδήποτε backup το EFS partition !!!

Αλλά αυτο δεν είναι τίποτα σημαντικό και ίσως να μην σε αφορα καν.

Οπότε μάλλον τίποτα

 

Καλη διασκέδαση ;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ και πολύ σημαντικό.

Αν αποφασισεις να αρχίζεις το φλασαρισμα τοτε να πάρεις οπωσδήποτε backup το EFS partition !!!

Αλλά αυτο δεν είναι τίποτα σημαντικό και ίσως να μην σε αφορα καν.

Οπότε μάλλον τίποτα

 

Καλη διασκέδαση ;)

 

Ευχαριστώ πολυ!! :) αν και λέω λίγο να το χρησιμοποιησω με στοκ και μετα να αρχίσω τα πειράγματα..

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι μωρέ κάντο έτσι να δεις και τις ελλείψεις του στοκ για να ξέρεις τι να ψαχνεις μετά στις customιες
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ!! :) αν και λέω λίγο να το χρησιμοποιησω με στοκ και μετα να αρχίσω τα πειράγματα..

 

Νομίζω οτι με stock (και root) και μερικά modules σαν το gravity box, xblast κλπ θα είσαι καλυμμένος για τα περισσότερα, χωρίς να χρειάζεται πάς σε άλλη ρομ.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καινούριος στην παρέα!! Το αγόρασα σήμερα το 16άρι σε μαύρο από birdphone..

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω για αρχή? Διάβασα τις τελευταίες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι..

Ευχαριστώ για αρχή! :)

 

Τί παρτίδα πήρες, περιμένω κι εγώ αύριο το δικο μου απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Τον χάσαμε στον τελικό τον τίτλο και μάλιστα από ένα BlackBerry (?!?!?!)

 

http://m.technobuffalo.com/2014/03/24/best-smartphone-readers-choice-mobile-madness-2014/

 

Πάντως κάτι G2 και κάτι iPhone 5S τα κερασαμε τσάι :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...