Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν νομιζω. Παντως να ξερεις οτι μπορεις να την βγαλεις να την πληνεις με ζεστο νερο και σαπουνι και να την ξαναβαλεις

 

Ηδη κατεστρεψα μια με βαλε βγαλε οποτε δεν ψηνομαι. Μονο αν παιζει να κανει καμια γραντζουνια τπτ τετοιο ηθελα να δω. Thnx anyway!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα έφαγε τη πρώτη μικρή τούμπα με 2 πολύ πολύ μικρά σημάδια πίσω στο πλαστικό. Ευτυχώς από βίντεο που είδα βγαίνει πολύ εύκολα και αλλάζει. Είναι από τις περιπτώσεις που λες ευτυχώς που δεν είναι πλήρες unibody.. Και όλα αυτά 15 λεπτά αφού με είχε φάει ένας βάλε του θήκη βάλε του θήκη.. Αι σιχτιρ..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφαγε τη πρώτη μικρή τούμπα με 2 πολύ πολύ μικρά σημάδια πίσω στο πλαστικό. Ευτυχώς από βίντεο που είδα βγαίνει πολύ εύκολα και αλλάζει. Είναι από τις περιπτώσεις που λες ευτυχώς που δεν είναι πλήρες unibody.. Και όλα αυτά 15 λεπτά αφού με είχε φάει ένας βάλε του θήκη βάλε του θήκη.. Αι σιχτιρ..

 

σου εφερε τυχη... :lol:

εγω χθες πηγα να το βαλω στην τσεπη και υπολογησα λαθος και πηγα να το αφησω να πεσει στην ασφαλτο.

Τελευταια στιγμη το καταλαβα.

 

Απο χθες το βαζω στην εσωτερικη στο μπουφαν.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι έκανε ο θεός!!!

:lol:

 

Αυτό ναι είναι πολύ καλό ,και μάλιστα αναιρείται. Το χα δει πριν πολύ καιρό πριν καν αγοράσω το Νέξους επειδή υπήρχε το θεματάκι με το τρίξιμο. Εγω σκέφτομαι να το κάνω πάντως γιατί παρόλο που έχω 312. υπάρχει ενα ενοχλητικό τρίξιμο αλλά κυρίως στην αφή των κουμπιών το καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου μπορεί να τρίζει όσο θέλει, ελεύθερα. Δεν υπάρχει περίπτωση να το ανοίξω για κάτι τέτοιο.

Ο τύπος που προσπαθεί να βελτιώσει τον ήχο στο παραπάνω βίντεο, είναι απλά θεός, έκατσα και το είδα όλο, δεν με πιστεύω ώρες ώρες lol

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν ξανάγοραζω νέξους και γενικά LG τηλέφωνο . μεγάλη επιτηδευμένο υποβάθμιση για να πουλήσει το g2 . και για να πούμε και την αλήθεια δεν ειναι καθόλου φθηνό για Ελλάδα όταν φτάνει τα 500 ευρώ, αν το αγοράζαμε 300 όπως οι αμερικάνοι ναι τότε θα ήταν φθηνό οπότε μην ξανακούσω οτι ειναι φθηνό. έτσι ειναι ξεφτίλα να το υπαθμιζουν συνέχεια με βλακώδης πράγματα και να χάνουμε σε απόλαυση για το τίποτα. τι θα τους πειράζει δηλαδή να είχε την μπαταρία που χρειάζεται ; λίγο καλύτερο ηχείο , λίγο πιο προσεγμένη κατασκευή . ασε που φαντάζομαι το πρόβλημα με το σήμα δεν ειναι της google radio αλλά πιθανόν κατασκευαστικό και αυτο ! εχω μηδέν σήμα μέσα παντού παιδιά και φουλ να κοντεύει να βγει απο την οθόνη έξω. με κανένα άλλο τηλέφωνο δεν εχω δει τέτοια διάφορα με καμία δύναμη ! κεραία καθαρά για μένα το θέμα ! δεν προσπαθώ να το βγάλω άχρηστο εντελώς και κατα αρχήν πετάει σαν hardware αλλά βρε παιδί κρημα λεφτά πληρώνουμε που ειναι πολλά απαράδεκτο να μην υπάρχουν τα παραπάνω όπως πρέπει . τα καλά του τα εχω πει και θα συμφωνήσω σε εμπειρία χρήσης με όποιον και να πει κατι , τέτοιο αντροιντ δεν έχει υπάρξει ως σήμερα να το λέω για να μην αρχίσετε να το υπερασπίζεστε αλλά προσωπικά εγώ θα σκεφτώ παρά πολύ την ποιότητα κατασκευής του επόμενου τηλεφώνου μου , γιατί πάνω απο όλα το θέλω για τηλέφωνο . το συγκεκριμένο με έχει καταστρέψει ως τηλέφωνο και με έχει μαγέψει όσο γκατζετ.

παρεμπιπτόντως στο δικό μου ξεφλουδισε μέσα σε θήκη το ένα γυαλιστερό απο το "Χ" απο το λογότυπο nexus στο πίσω μέρος . έτσι για τα πρακτικά δε με νοιάζει αλλά ειναι το ****το να το προσεχείς .

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταπληκτικό σήμα.. Πολύ καλύτερο και κυρίως πιο σταθερό σε 3g από το είχα με το s3 μου.. Έχει μαγευτική κατασκευή.. Λατρεύω αυτό το γομωδες.. Κανένας τζόγος σε κουμπιά κτλ.. Πολύ δυνατός ήχος.. Το πρωί έβλεπα ένα βίντεο YouTube και μου είπε η γυναίκα μου να το χαμηλώσω.. Μπαταρία δεν είναι g2 αλλά το g2 είναι η εξαίρεση των κινητών με τέτοια μπαταρία και όχι ο κανόνας. Όλα κυμαίνονται από 2200-2500. Βγάζω τη μέρα μου για πλάκα και αν όχι σε 1 ώρα σχεδόν έχει φορτισει.. Με 350 ευρώ από Αγγλία για μένα τσάμπα η συσκευή. Τώρα αν έρθει Ελλάδα και σε τι τιμή σίγουρα δεν θα φτάνει τα 600-700 που ζητάνε οι επίσημες εισαγωγές των g2, s4, one κτλ. Γιατί το συγκρίνεις με g2 μια συσκευή επαναλαμβάνω επίσημης εισαγωγής και όχι από skroutz των 550 ευρώ. Ακόμα και το nexus όταν έρθει Ελλάδα ταβάνι θα είναι τα 450 ευρώ. Από εκεί και πέρα αν έχεις προβληματική συσκευή ίσως να είσαι άτυχος.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει έρθει στην Ελλάδα επομένως δεν μπορούμε να έχουμε απαιτήσεις σε σχέση με την τιμή. Τώρα γιατί δεν έρχεται στην Ελλάδα μέσω google play store και με 350 ευρώ η 16αρα έκδοση αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Επίσης γιατί η google συνεχως φτιάχνει συσκευές με λογότυπα samsung, lg, κτλ είναι και αυτό ένα άλλο θέμα. Μακάρι στο μέλλον να βλέπουμε το nexus με λογότυπο Google. Μέχρι όμως να φτάσουμε σε αυτό το σημείο θα βλέπουμε πάντα τις nexus συσκευές να υστερούν σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Εγω το επόμενο κινητό μου θα είναι τέλη του 2016 επομένως ευελπιστώ μέχρι τότε όλα τα παραπάνω να έχουν λυθεί. Είναι μαγικό πάντως μετά απο περίπου 2,5 μήνες χρήσης του N5, να πηγαίνω να ακουμπήσω ένα samsung galaxy note 3, ένα sony xperia Z1, ένα HTC one, ένα LG G2, ένα Samsung galaxy s4 με snapdragon 800 και να τα θεωρω όλα ότι υστερούν σε εμπειρία χρήσης, να τα θεωρώ όλα πιο αργά απο το Ν5. Και μένα με ενοχλεί το κακό σήμα και εμένα με ενοχλεί ο θόρυβος που δημιουργείται στα video αλλά θα δώσω μια περίοδο χάριτος στην google να τα διορθώσει...αν δεν διορθωθούν....καλή καρδιά !!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανένας δεν είναι χαζός να βγάλει τηλεφωνο nexus που να μην υστερεί πουθενά. Αν είχε μπαταρία σαν του g2 και κάμερα του lumia 5080 you name it,υπήρχε περίπτωση κάποιος να αγοράσει άλλο τηλεφωνο εκτός από nexus;

Είναι βλάκες εκεί στην google και δεν ξέρουν το συμφέρον τους. Οταν θα αποφασίσουν να βγάλει τηλεφωνο nexus η Motorola και να μην δώσουν σε κανέναν άλλο android os,τότε θα δούμε τι μοντέλο θα βγάλει .

Μερικοί δεν έχουν καταλάβει τι τηλεφωνο έχουν αγοράσει.

αλλά και πάλι περί ορέξεως ...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το μόνο παράπονό μου είναι το σήμα μέσα στο σπίτι μου. Όχι ότι δεν έχω καθόλου σήμα. Ίσα ίσα, έχω πάντα 3-4 μπάρες αλλά παρατηρώ πολλές αυξομειώσεις μεταξύ 2-3-4 μπάρες και κατά τη διάρκεια κλήσης, όταν γίνονται αυτές οι αυξομειώσεις, παραπονιούνται οι συνομιλητές μου ότι δε με ακούν καθαρά. Και είμαι με 2G only. Αντιθέτως, όταν είμαι έξω, το σήμα είναι πάντα full είτε σε 2G είτε σε 3G. Έκανε την μ.....α η Google στο hardware, τουλάχιστον περιμένω να το διορθώσει λίγο μέσω software βγάζοντας radio update σε επόμενη έκδοση.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επειδή ήμουν απο τους πρώτους εδω μέσα που είχα γράψει για το σήμα, να πω ότι τελικά το πρόβλημα με τις χαμένες κλησεις που είχα σχετιζόταν με την συσκευή ενίσχυσης σήματος που έχω στον χώρο εργασίας μου. Κάπου δεν τα βρίσκει το Nexus με τον ενισχυτή. Ισως είναι θέμα κάποιων παραμέτρων. Κατα τα άλλα παντού έχω αρκετά καλό σήμα. Μάλιστα σε σύγκριση με το Note 2 σε διάφορους εσωτερικούς χώρους και χρησιμοποιώντας πάντα την ίδια SIM διαπίστωσα παρόμοιο signal strength στις δύο συσκευές (ίδια dBm και asu)
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την πρώτη παρτίδα έχω αλλά νομίζω πως είστε υπερβολικοι, μια χαρά είναι τα κουμπάκια, αν δεν το ανέφεραν πολλοί εγώ ούτε που θα το είχα παρατηρήσει
Link to comment
Share on other sites

λογικά οι παρτίδες με το νέο χρόνο θα ξεκινάνε από 401 , έτσι? Αν πάρει κανείς πολύ φρέσκο, ας μας πει να ξέρουμε..:)
Link to comment
Share on other sites

λογικά οι παρτίδες με το νέο χρόνο θα ξεκινάνε από 401 , έτσι? Αν πάρει κανείς πολύ φρέσκο, ας μας πει να ξέρουμε..:)

 

Πριν μια βδομάδα από Αμερική 32άρι μαύρο παρτίδα 312.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ

ΓΡΗΓΟΡΟ ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ LAG ΚΑΙ ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΟΘΟΝΗ

Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΑΠΛΑ ΚΑΛΗ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΗΧΕΙΟ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ

ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ.

 

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΚΙΤΡΙΝΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ

ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΝΤΟΝΗ ΣΕ ΜΠΛΕ ΧΡΩΜΑ, ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

 

:!::!:---Από Ομάδα Διαχείρισης---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεί να μας πεί κάποιος πως μπορούμε να αγοράσουμε και εμείς το nexus 5 από το εξωτερικό μόνο με 350 δολάρια που λένε ότι έχει στο εξωτερικό. Την διαδικασία βρε αδερφέ ... γιατί εδ'ω στο Ελαντα εχουν πονηρέψει και τα σκρουτζομάγαζα ζητάνε 400ρικα .

http://www.lafkos.de/Muhle_1.gif

Where are you going Karamitro ??

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν έχεις κάποιον από ΗΠΑ η Καναδά να στο φέρει δεν γίνεται. Αλλιώς μόνο από Ευρώπη αλλά αρκετά παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα μια μοντα και ακουγεται καλυτερα το ηχείο.. οποιος το κανει θελει προσοχη..:D τελικα χρησιμευει και αλλου το εργαλειο για την σιμ.

 

παιδια αν σας πω οτι εφτιαξε και ο περιεργος ηχος που ακουγ οταν τραβαγες βιντεο θα με πειτε τρελο..χιχιχιιχχιιχι

Edited by nikosz75013
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Για τα 16gb είναι:

 

350$ δηλαδή περίπου 260 € από ΗΠΑ

300£ δηλαδή περίπου 360 € από Αγγλία

 

+ μεταφορικά (για ΗΠΑ που πήρα εγώ υπολόγιζε και 30 δολάρια φόρους ακόμα ανάλογα με την πολιτεία για UK δεν ξέρω τι παίζει)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...